Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1480 / 1673
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Mondanám, hogy elmentem megnézni, és tényleg
De ennyi elég a smúzolásból
(#) Keresztes Vitéz válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
A tervek nem publikusak, de ez az oldal elég jó kiindulási alap.
(#) sonajkniz hozzászólása Júl 19, 2018 / 46
 
Sziasztok.
Ismét remek feladattal találtak meg a főnökeim.
Egy kisebb laposvas hajlító gépet átkonstruáltak, így már nem volt meg rajta az állítható végállás kapcsoló. Kitalálták, hogy a nagy hajlító mintájára ezen is ipari potméterrel érzékeljem a szögelfordulást. Csakhogy a nagy hajlító PLC vezérlésű. Ebbe a gépbe részint ár-érték arány miatt, részint értelmetlenség okán, részint helyhiány miatt nem jöhetett szóba a PLC. Az egyszerűbb gépekbe való egyedi vezérlőm viszont nem rendelkezik analóg bemenettel. Bár van két belső potija,(ezzel be lehet a kívánt szöget állítani) de külsőt nem fogad. Ellenben van egy nagysebességű 1-Wire portja.
Végül a képeken látható megoldáshoz folyamodtam. Ez a pici áramkőr másodpercenként 2000-szer képes beolvasni és továbbítani a poti helyzetét 10 bites felbontással. összesen 5 byteot küld. Első két byte azonosító, 2-3 byte mért adat, 5. byte az előző 4 byte összeadásából származtatott 1 byteos kód. Vétel ellenőrzéséhez az 1-es 2-es 5-ös byteot egyaránt vizsgálom, így téves adat szinte kizárt.
1-2 kép: 360 fokos (körbeforgó) 5K ipari poti.
3. kép: Elektronika a potin.
4. kép: A programozó vezeték.
5. kép: 3D nyomtatott védőburkolat.
6. kép: A készre szerelt elfordulás jeladó.
(#) Frankye válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 20, 2018 /
 
Ez igen! Ügyes kis jószág, elismerésem. Az ötletért külön megérdemled az ötöst!
(#) zolek hozzászólása Júl 21, 2018 / 3
 
Bővebben: https://youtu.be/AFQj3lZuoS4

Üdv. Nmos végfok teszt .
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2018

Nmos II.jpg
    
(#) don_peter válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Ügyes vagy..
(#) killbill válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 23, 2018 /
 
Idézet:
„Ellenben van egy nagysebességű 1-Wire portja.”
Mire kell az öt ér?
(#) Szasza9668 hozzászólása Júl 23, 2018 / 5
 
Egy újabb monitorból és egyébb hulladékból összerakott TV. Köszönet az alapanyagért Tbarath kollégának!
(#) sonajkniz válasza killbill hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Gondolom, a 4-es képre utalsz.
Az a PIC programozó vezetéke. A végleges vezeték 2 ér + árnyékolás.
(#) killbill válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Igen, igy mar ertem.
(#) AMD válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Szia! Hogy sikerült összeházasítani egy monitort és egy tv-t?
(#) BEMcorp válasza AMD hozzászólására (») Júl 24, 2018 / 1
 
Szerintem egy ILYEN modult használt hozzá.
Közvetlenül LVDS-en hajtja az LCD panelt.
(#) usane válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Ügyes.
A nagy sebesség mit takar számszerűen?
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2018
(#) Szasza9668 válasza AMD hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Kínai panel, HDMI VGA RCA Audio és sok egyéb más csatival. Külön az LCD panelhez volt rendelve.
(#) sonajkniz válasza usane hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Szia!

Kb 91000 bit/sec.
(#) jocko hozzászólása Júl 24, 2018 / 7
 
Sziasztok! Majdnem kész "retro" hangsugárzómat szeretném bemutatni. Volt egy videoton saphir dp202 E dobozom, amit használtan vettem üresen ~ 1800 Ft-ért régebben. Került bele egy monacor szélessávú hsz. reflexcsővel , de a hangszóró átkerült egy másik dobozba kétutas-nak , így ez a doboz azóta üresen állt a műhelyben. Az előlapját le kellett barkácsolni , de onnan már egyszerűen ment a többi része a munkának. Vettem ehhez itt a fórumon 2 db. széles sávú hangszórót , 2e ft-ot fizettem értük, a hátsó csatlakozó tálca az ~ 500 Ft körül volt, tehát a végösszeg valahol ~ 4500 Ft körül lehet csavarokkal, ragasztóval, vezetékekkel együtt. Retró zenéket sugárzó rádió hallgatáshoz ideális. Végül is rövid próbálgatás után párhuzamosan kötöttem a hangszórókat, meglepően jól szólnak. A többit képekben. ( valami festés nem ártana neki )
(#) mek-elek válasza jocko hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Legyen benne örömöd!
A párhuzamosság miatt felére adódik az induktivításuk, azaz erősebb, keményebb hatást mutatnak. A többi az erősítő dolga.
Adjál magadra, elő az ecsetet.
(#) jocko válasza mek-elek hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
4 Ohmot lehet mérni terheletlenül. És a festés is tervbe van véve, már nézegettem a lehetséges megoldásokat, sötét barna CELL-color lesz elvileg glettelés után. Közben a gitár-témát is folytattam. Röviden megpróbálom leírni. Tehát ÉPÍTETTEM egy rossz sony micro hifi dobozába kettő talált TV-hangszóróból egy ládát. Ezt egy saját rendszerű 2X24 Volt AC-ról járó BEAG (nem gitár) végfokkal meghajtottam úgy, hogy torzítónak használok egy Behringer UM 300 pedált az alábbi beállításokkal (lásd fotó ). A "trükk" , amire rájöttem, hogy nem a kimenő jelet kell a torzítóból/effektből EQ-val átalakítani , hanem a kis ládából kijövő hangot kell egy mikrofonnal (amit kb. 11 éve vettem , szinte hulladék a minősége az ára alapján , de valamire jó, szóval egyszer szétesett, én meg szétszedtem és maradt a képen látható állapotban) tovább vinni a karaoke-mixer egyik mikrofon bemenetébe , amin már lehet eq-val -vonali- szinten tovább vinni a jelet egy másik , nagyobb trafóval trafóval ellátott (szintén lemez trafó, de 2X30 Volt AC ) , végfokba , ugyanazzal a típusú végfokkal mint amit a gitárhoz használok tovább erősíteni a hangot a két nagy kétutas ládán keresztül , amit szintén én ÉPÍTETTEM , és -nem- gitárláda, hiszen kétutas, és ennek a hangja van felvéve igazából . A többit képekkel, és most kivételesen egy képileg lebutított, de hangminőségben talán (?) elfogadható felvétellel demonstrálom. (Azért a "ki mit épített" témakörbe írom ezt, és nem a gitárerősítő fórumba , hiszen nincsen semmilyen gitárerősítő a rendszerben , saját ötletem ez a fajta a megoldás). A processzoros gitár multieffekt meg ad egy dobalapot , a torzított hangzáshoz semmi köze nincsen, a dobalap a processzor
fejhallgató kimenetén keresztül bemegy a mixerbe vonali szinten , utána pedig módosítva lett -külön- Eq-val és -külön - hangerő szabályzóval . Összegzésképpen : A gitáron és a torzító pedálon kívül minden HIFI, épített , saját rendszer. A végeredményt ki-ki ítélje meg ízlése szerint.
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2018
(#) AMD válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 24, 2018 /
 
Köszönöm! Nekem tetszik.
(#) Szasza9668 hozzászólása Júl 24, 2018 /
 
Ugyan nem építés csak javítás.
Leselejtezett monitorokból kettő már javítva. Kitünően teszi a dolgát. Van még három rossz.
Köszönet ismét Tbarath kollégának érte! Bakman kollégának meg a rakás alkatrészért!

CAM00100.jpg
    
(#) don_peter válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Ügyes, de hogy teszed rá az LCD-re?
Egyesével bekötöd a szalagkábel szálait?
Nincs esetleg képed arról, hogy miképpen tetted rá az LCD-re?
Mert nem hiszem, hogy pont olyan csatlakozód volt hozzá, mint ami a kis modulon van.
(#) kalmi.kalmi válasza don_peter hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Szerintem a VGA csatit kötötte be. Bár lehet, hogy az bemenet.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2018
(#) Gabó válasza don_peter hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
A kijelző, és vezérlő összekötésének módszereiről itt kellene beszélgetni...
Bővebben: Link
(#) Szasza9668 válasza don_peter hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Gondos aprólékos keresgéléssel meg lehet találni a megfelelőt lvds kábelt. Azt meg csak rá kell dugni az lcd-re meg a panelra.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2018
(#) jocko válasza mek-elek hozzászólására (») Júl 25, 2018 / 1
 
Festve, eleje glettelve kétkomponensűvel, ( nagyon nem ment a 2:100 arány eltalálása, bénáztam sokat ) utána kapott trinát alapozót , a napon égettem pár órát , aztán matt akril fújós festékkel átfújtam , pillanatok alatt porszáraz volt , már a szobámban várom ,hogy végleg megkössön a festék. Nem egy remekmű, de nekem tetszik.

hx1.JPG
    
(#) Szasza9668 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Júl 26, 2018 /
 
Szerintem meg nem.

CAM00101.jpg
    
(#) kalmi.kalmi válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 26, 2018 /
 
Aztaaaaa !!!!! Létezik ilyen ! És a háttérvilágítás, hogyan van megoldva ?
(#) Szasza9668 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Júl 26, 2018 /
 
Inverterről megy gyári csatival. Kinai univerzális inverterrel.
(#) janigel hozzászólása Júl 27, 2018 / 23
 
Sziasztok!
Elkészültem végre az új Kandalló órámmal.

Óránként egy perc automatikus rotor működés (beállítható / tiltható)
10 adott idő(k)re egy perc rotor működés (beállítható)
10 ébresztés időpont beállítható
7 napra programozható
A programozható ébresztés (beállítható / tiltható)
Ébresztés :
Csak hangos szaggatott síp
Csak rotor bekapcsolás egy percre
Hangos szaggatott síp + rotor bekapcsolás egy percre
Mindkettő tiltása
Hangos ébresztés hossza külső potméterrel szabályozható (1-60 másodperc)
Folyamatos rotor sebesség külső potméterrel szabályozható
Távvezérlés : URC1 távirányító
Táp : 230/12V DC/2A kapcsolóüzemű dugasztáp
Elöl :
RESET gomb (megnyomása után ninden 59-ik és 00-ik percnél inpulzust ad)
START/STOP gomb (ugyan az, mint a távirányító ON/OFF)
Rotor forgatás : HDD motor (gyári vezérlő panellel)
Rotor sebesség : Max. 3550 rpm
Rotor sebesség folyamatos szabályozása kívülről
Digitális kapcsoló óra : Tip. EMT700-G (a fenti beállítások biztosításához)

Video link :
(#) Szasza9668 válasza janigel hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Szép tetszetős! Gratulálok hozzá!
Következő: »»   1480 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem