Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1638 / 1670
(#) Suba53 válasza tufatofu hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
(#) Josi777 hozzászólása Nov 14, 2022 / 22
 
Ha már elindult a karácsonyi nyüzsgés, készítettem a karácsonyfára egy csúcsdíszt. Egy 16 LED-es (WS2812B-RING16) karikából és egy 8 LED-es (CJMCU-2812B-8) sorból, valamint egy Arduino Nano felhasználásával.
Van róla egy roppant gyenge minőségű videó is, ami itt érhető el: Christmas tree top decoration
(#) Jonni válasza Josi777 hozzászólására (») Nov 14, 2022 / 2
 
Nagyon menő!!!
(#) tufatofu válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Köszi! Onnan vettem, elméletileg ma már érkezik
(#) Abukodonozo hozzászólása Nov 15, 2022 / 33
 
Sziasztok!

Elkészült a G-807 PP-m, remélem ez lesz az igazi és ezzel megyek nyugdíjba A végfokcsöveket ajándékba kaptam egy barátomtól, így jött az ötlet, hogy akkor már építeni is kéne valamit. A C magos kimenőket, a táptrafót és a fojtót egy helyi fórumon találtam, így már muszáj volt nekilátni. A bemeneti fokozatban 6J32P van, fázisfordító ECC82-es long tailed pair. Ez az első lámpás amiben katódellenállást és -Ug-t is használtam a végfokban. Került még bele egy bemenetváltó jaxley kapcsoló és egy késleltető modul az anódfeszültségnek. A dobozt újan vettem, került két tölgyfalap az oldalára, hogy legyen kis fa is, mert az mindig jó! Íme
(#) Alkotó válasza Abukodonozo hozzászólására (») Nov 15, 2022 / 1
 
Kulturált a megjelenés, szépen megcsináltad.
Egyetlen kérdés motoszkál bennem, miért lett zöld a "vasmagtakaró"?
(#) proli007 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 15, 2022 / 6
 
Mert még csak ezek után fog megérni.. 'Miért piros a kékszilva? - Mert még zöld!"
(#) Abukodonozo válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Köszönöm szépen! Valahol számítottam a kérdésre, a trafó így került hozzám és nem akartam szétszedni. Én se vagyok még teljesen kibékülve velük
(#) Alkotó válasza Abukodonozo hozzászólására (») Nov 16, 2022 / 2
 
Ha egyébként minden rendben van vele, akkor e miatt a kisujjadat se mozdítsd meg. Jó az úgy, semmi baj a zöld színnel.
(#) IMi válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 16, 2022 / 2
 
Igen, így lett igazán egyedi.
(#) Gabi75 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Nov 16, 2022 / 1
 
nagyon szép munka gratulálok . Az hogy a trafó zöld , hát én még egy rózsaszínek is örülnék nem hogy zöldnek ,
(#) Accord válasza Abukodonozo hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Gatula! Nagyon szép munka, de egy kritikát azért engedj meg nekem is: Azt nem értem azok a "villanyszerelős" csatlakozók mit keresnek egy elektroncsöves erősítőben?
(#) vargham válasza Accord hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
Mi baj a Wagoval? Mai erősítő. Gondolom, a készítője sem akart úgy tenni, mintha régi lenne.
(#) mek-elek hozzászólása Nov 17, 2022 / 2
 
Összezavarjátok az embert! Emlékszem annak idején, fiatal koromban vitatkoztam egy osztálytársammal, hogy az operában mi az elsődleges, a zene, vagy a színpadi látvány. Azóta már rájöttem, hogy kinek-kinek melyik, és ez nem vita tárgya immár. Úgy látszik ez az erősítőépítésre is igaz. Kinek a látvány, kinek a hangja elsődleges. Részemről a zenét preferálom. Nem szoktam a munkáimat zenehallgatás közben nézegetni. Talán ezért adódik, hogy a látványukban semmi vonzó nincs mások számára. Persze attól még jól szólnak.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2022
(#) Suba53 válasza Accord hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
Szerintem is szép munka.
De mivel ez nem egy old timer készülék restaurálása, ahol valóban illik a megfelelő korabeli alkatrészeket használni, így ebben a készülékben semmi kivetni való nincs abban, hogy korszerű, megbízható alkatrészek vannak a megfelelő helyeken.
(#) Accord válasza vargham hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
Azzal semmi, villanyszereléshez úgy tudom kiváló, mint ahogy a hilti szalaggal sincs semmi bajom, amíg a vízvezeték szerelők használják, de ha elektrolit kondenzátor rögzítéséhez használja valaki erősítőben, ... nem szép.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2022
(#) Abukodonozo válasza Accord hozzászólására (») Nov 17, 2022 /
 
Köszi, stílusidegennek hathat valóban, de mivel az időzítőmodul utólag került be ezért hirtelen ezt a megoldást választottam, lehet, hogy kiiktatom
(#) Karesz 50 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Nov 18, 2022 / 9
 
Nekem erről az "öreg, a kisfiú és a szamár" című tanmese jut eszembe, amikor bárki ült, vagy nem ült a szamáron az valakinek soha nem tetszett. Csak magadra hallgass, úgy lesz a legjobb. Köztudottan nem a szívem csücske a csöves erősítő, de ezt még én is percekig nézegettem. Nem csak az látszik mennyi munkád van benne, hanem az is, hogy mekkora szeretettel raktad össze. Teljesen "egyben van" kívül is, belül is. Öröm ránézni annyira esztétikus, így ahogy van... WAGO-stul, zölden.
Hallgasd akkora szeretettel, mint amekkorával építetted!
(#) Abukodonozo hozzászólása Nov 18, 2022 /
 
Köszi mindenkinek a dícséretet és az észrevételeket! Csak a hecc kedvéért itt az első csövesem 2014-ből. Hosszú és göröngyös volt az út, sok könny, áramütés... Bővebben: Link
(#) lazsi válasza Accord hozzászólására (») Nov 18, 2022 / 3
 
Megmondom őszintén, nem igazán sikerült megtalálnom a kifogásolt (elkó rögzítésére használt) "villanyszerelős" csatlakozást.

Illetve, két ilyet találtam a képen, de ott a bejövő hálózati feszültségnél használja, ahol viszont teljesen korrekt, hiszen pont arra való! (Bár az tény, hogy nem egy készülék belsejében, hanem egy fali dobozban...)

Én sem szeretem a csöveseket ( az erősítőkre gondolok... ), de ez annyira szép munka!

5.jpg
    
(#) vargham válasza Accord hozzászólására (») Nov 18, 2022 / 4
 
Idézet:
„nem szép”

És? Megtartja vagy nem tartja. Engem például nem zavar a lyukszalag egy erősítőben. Az viszont igen, ha csúnyán van elvágva, sorjás a széle, ferde, stb. Szóval nekem a funkcionalitásból eredő szépség tetszik, igényesen megmunkált anyagokkal. Maga az anyag lehet szinte bármi.
A kézírást utánzó betűtípus viszont számomra rettenetes bármilyen készülék előlapján. Más meg pont azt szereti.
(#) IMi válasza Accord hozzászólására (») Nov 18, 2022 / 6
 
Kinek mi áll rendelkezésére...
Kreatívan, igényesen felhasználni ezeket az anyagokat ez a HOBBI.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2022
(#) tufatofu válasza Abukodonozo hozzászólására (») Nov 18, 2022 / 4
 
Minden megoldásnak van létjogosultsága, ami egyedivé tesz valamit. Ahogy a mellékelt fotón is látható, más gyártó is alkalmaz egyedi megoldásokat, pedig egy nem kifejezetten olcsó gitárerősítőről van szó. Szerintem a te munkádban sincs semmi kivetnivaló!
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2022

Hatred.jpg
    
(#) Accord válasza Abukodonozo hozzászólására (») Nov 18, 2022 /
 
Örülök, hogy értetted mire gondolok, nem akartam ekkora vihart kavarni, műszakilag pedig valóban nem kifogásolható, egyébként sok jó zenehallgatást az erősítővel.
(#) Baxi hozzászólása Nov 19, 2022 / 24
 
Jó reggelt!
Lassan de csak elkészült , kb.: 10 éve álltak polcon a hsz.-ek mindig volt más s fontosabb. Lehet van jobb, szebb, de kész.
Még a bélés/tömő anyag jövő héten érkezik, illetve fekete csavarokat valahonnan szerezni kell az előlapra.
Hangsugárzó készlet: Wharfedale 1770, Monacor sph- 102kep, hivi rt2-e. Hangváltó egy sal-os 3-utas hangváltó Még a vasmagos tekercset jó lenen kicserélni benne, következő 10 év projektje .
Doboz az a helység méretéhez lett kitalálva, hogy elférjen.
Nagyából ennyi
(#) kaqkk hozzászólása Nov 25, 2022 / 5
 
Nemsoká ez is tökéletes lesz Már csak pár apróbb igazítás kell A beállítás egy 2*16 os LCD kijelző segítségével történik (a menübe lépéskor a VFD elsötétül) viszont az LCd 4 nyelven végigvezet a beállításon .
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2022
(#) mohinger hozzászólása Nov 29, 2022 / 20
 
Sziasztok!

Születésnapi/karácsonyi ajándékként készült ez a nixie óra. Kifejezett kérés volt a sok csicsa: fogaskerék, díszpánt, zár.
Köszi, hogy megnéztétek.
(#) lazsi válasza mohinger hozzászólására (») Nov 29, 2022 / 3
 
Az igazi az lett volna, ha a fogaskerekekkel lehet beállítani az időt...
Persze nem úgy egyszerűen... Egy körbeforgatás megfelel egy gombnyomásnak, vagy ilyesmi. Végülis van még rá 4 heted...
(#) Vales válasza mohinger hozzászólására (») Nov 29, 2022 / 3
 
Gratulálok, ez valami Gyönyörűség!
Boldog lehet, aki kapta.
Van egy barátom, akinek régi vágya egy ilyen óra építése, de anyagi okoból nem fogott még hozzá (bár csak ne lenne olyan horror ára a Nixie csöveknek is).
(#) madzagos válasza mohinger hozzászólására (») Nov 29, 2022 / 2
 
Jajj de ismerős az a vezérlőpanel.
Következő: »»   1638 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem