Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   535 / 1674
(#) Pulyka válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szia

Értelek.
Tehát nem közvetlen közel az üveg másik oldalán vannak a csövek(mert az üveget meghagytam),hanem most néztem meg,hogy a cső,és az üveg között kb 9 centi van.
Ez a távolság szerintem elég,hogy rendesen beterítse a fény a nyákot.
Amugyis azt a fehér lapot(a képen látszik)azért tettem a csövek alá,hogy visszaverje a fényt az üveglap felé.
(#) raiman hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Sziasztok
Gondoltam megosztom veletek épülő Alkotó féle labortápom mostani állapotát.
Még sok-sok minden hiányzik, de szépen lassan épülget
És íme a képek
(#) bankimajki válasza raiman hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Ötletes, de az mennyire tesz jót a hűtésnek, hogy le van zárva a borda 2 vége?
(#) Frankye válasza raiman hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Ha ilyen lesz a folytatás is, akkor nagyon szép lesz!
Külön tetszik a "szinteltolásos" ötlet!
(#) raiman válasza bankimajki hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
szia
A borda két vége azért lett lezárva, mert az egyik venti befele tolja a levegőt a másik pedig szívja.
Ez az egész a műszerdoboz hátuljához lessz erősítve, és így az egyik ventin be míg a másikon ki fog áramlani a levegő, így lehalább a doboz belsejében sem fűti feleslegesen az elektronikát
(#) gydanee válasza raiman hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Én is hasonló hűtést tervezek a készülő tápomhoz!
Nagyon szépen néz ki! Precíz munka!
(#) nagy hoho válasza raiman hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szia! Szebb és precízebb mint egy gyári táp. Gratulálok! Várom a fejleményeket. Mivel nekem ez a táp már üzemel talán adhatok egy tanácsot. Növeld meg a hűtőfelületet úgy, hogy azt vastag alulapot ami lezárja a bordák végét cseréld le hosszabbra ami egészen az előlapig ér mindkét oldalt. Tovább növelheted a hűtés hatékonyságát ha ezeket a lapokat a lap vastagságánál kisebb átmérőjű fúróval sűrűn ki fúrod.
Nem tudom érthető-e teszek fel képeket amin látszik miről beszélek. Mert hűtésből sosem elég! És a burkolatot is perforáltra csináld.
(#) Frillsp hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!
Hát én megint csak 1 hangdobozt építettem,de 1 kicsit másképp!
Ezt teljesen ingyen hoztam létre, a természetből nyertem az alapanyagot! )
Amúgy nem vagyok bolond, csak arra voltam kíváncsi, hogy múkodik e!? És múkodik!
(#) _ampervadasz_ válasza Frillsp hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Hmm, nem semmi! Nem mondod, hogy arrafelé hangszórók is esnek az égből, te jó isten!
Ne, hogy komolyan vedd!
(#) klemo86 válasza Frillsp hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Idézet:
„Amúgy nem vagyok bolond…”

Persze, látjuk (Ezt jó értelemben mondom, nehogy megsértődj!) Szavakat se találok, nagyon eredeti
Ezt én is kipróbálom 12"-os Videotonokkal, vajon meddig bírja a hódoboz?
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Ügyes kis kütyü! Azon gondolkodtam mire tudnám használni. Sokszor jó lenne beépíteni a feleségekbe. Mikor megakar szólalni megnyomnánk a gombot és volna egy percünk. Az alatt vennénk a kabátot és elhúznánk otthonról.
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Igen, hatalmas lehetőségek rejlenek az időzítődben.Csak Simpiné meg ne tudja! Horgászversenyekre nem járok, kerülöm a tumultust.
(#) raiman válasza Frankye hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Köszönöm a dicséreteket!
Ígyekszem igényesen megcsinálni, ha már ekkora fába vágtam a fejszém
Lesz benne még:
4 panelműszer, 1 hővédelem, hőmérsékletfüggő ventillátor szabályzás (mondjuk ez annyi, hogy alaphelyzetben 5V-on pörögnek a ventik, ha viszont eléri a borda a 40-45 fokot akkor 5V helyett 12V-ot kapnak a ventillátorok).
Nyomógombbal kapcsolható kimenetek és mérővezetékek, egy lágyindító a toroidhoz, automata kimenet tiltás, ha esetleg túlmelegedne a borda, ez utóbbi a borda kihülése után automatán nem kapcsol vissza, csak gombbal lehet újra aktiválni a kimeneteket.
Ja és még kap egy bizti panelt is, az összes szekunder leágazásra a trafóról.
Röviden ennyi.
Ahogy készülget, ígérem, közlöm a fejleményeket
(#) badogos11 válasza raiman hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Szép munka!
(#) dizi hozzászólása Feb 2, 2010 /
 
Sziasztok.
Ebbe a mennyiségben 24 óra száradást le számítva 8 óra munkám van benne.
(#) Topi válasza dizi hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Húú. Nem tudom mi ez, de ennyit én már gyártattam volna. Nem biztos hogy megéri házilag.
De látszólag ilyen messziről elég igényes.
(#) dizi hozzászólása Feb 2, 2010 /
 
Hali fotózással készült ,egyszerű inverteres villanypásztor(60 db) meg néhány /patkány riasztó /áramkör.
Ja én is gyártatom...magammal
(#) llaci56 válasza dizi hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Ilyen mennyiséget csak akkor szabad otthon csinálni, ha csak egy óra van rá, hogy meg legyen. Ha volt 24 órád a P20 száradására, (gondolm, hogy ehhez kellett a 24 óra,) akkor miért nem rendelted meg? 24 óra múlva az is meg van. Árban pedig jóval olcsóbb!
(#) Pulyka válasza dizi hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Fotózással gondolom egyszerűbb is lehetett legyártani azt a 60db :eek2: nyákot,mivel fóliát csak egyszer kell nyomtatni,még a vasalásos technika esetén mindig új műnyomó lap kell.
...de az is lehet,hogy a műnyomó olcsóbb,mint a P20,vagy a gyári lakkozott panel
(#) llaci56 válasza Pulyka hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
A vasalásos technika jó egy nyákra, egy prototípus legyártására, de amint több panel kell, ott már mindenképpen a fotó eljárást kell előnyben részesíteni. Ott a "vagy sikerül vagy nem", már nem éri meg.
(#) raiman hozzászólása Feb 2, 2010 /
 
Sziasztok
Ígértem, hogyha fejlemények lesznek, jelentkezem.
Készűlnek a panelműszerek, amint meglesznek az alkatrészek azokat is beforrasztom
(#) vicsys válasza raiman hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Szép lett, gratula!
Majd ha világítanak, akkor is tegyél fel képeket!
(#) dizi válasza Pulyka hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Szeva
Annyira nem vagyok odáig a műnyomós technikáért, mert sok vele a nyűg, ezért el is vetettem az ötletet azon kívűl itt a hobbin meg néztem a videót ahogyan az ember csinálta hát nem szép látvány egyenletlen szélek körül kapargatva..nekem ez nem hiányzik nekem mondhatni profi rajzolat kell már amennyire házilag profit lehet készíteni.
(#) patexati válasza dizi hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Nem értek egyet! Nézz be ide és úgy ítélj!
(#) dizi válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Azért csinálok ennyit házilag mert,1 Szeged környékén nem találtam rá okost ,2 meg én nem használok simmilyen tervező progit paintal tervezek és átlagban ezek a nyák készítő emberkék szokták kérdezni MILYEN PROGRAMMAL KÉSZÜLT? amikor mehalják ,hogy paintos idegbajt kapnak.
De a képen igazából ha meg nézitek 138 különálló panel látható
(#) dizi válasza patexati hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Nem az eljárással van a probléma hanem ,hogy a vezető sávok széle nem egyenletes.
a másik nekem tinta sugaras nyomtatóm van meg levilágítóm és ha át térnék erre a technikára akkor ezek mind a kukában végeznék.
(#) jdani hozzászólása Feb 2, 2010 /
 
Ki mit épített helyett, mi mit bontott Kicsit mint aki fajgyűlölő...
(#) gydanee válasza jdani hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Mit vétett az a szegény AVR?
Én is tettem már tönkre PIC-et, de csak lábtörésekkel megúszta, mert nem volt se kalapács, se satu a közelben.
(#) jdani válasza gydanee hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
lényegében semmit, de nem működött
(#) zsuscsinyo válasza jdani hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Fáj a szívem ilyen láttán...
Következő: »»   535 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem