Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   754 / 1672
(#) storm válasza vodkaboy22 hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
A tranyókat a töménytelen menyiségű paszta, vagy valami földönkívüli erő tartja a helyükön?
(#) vodkaboy22 válasza storm hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Nem a tranyokat oldalrol szoritottam le a csavarfejével. Mivel sajnos a csavar vastagvolt és hozzáért a tranyo fémrészéhez ami azonnali collector rövidzár...
De télleg valaki elmondhatná MI A FRANCÉRT van a kollektor a tranyo fémrészére rávezetve... Én hülye nem olvastam el az adatlapot rendesen és hamar összeföldeltem a négy tranyót a bordával... 5A biztositék kisüt... MI a fene gondoltam 10A lomha... Kisüt... na ott rágicsáltam el a kalapomat dühömben...
(#) Tomi20 válasza vodkaboy22 hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Szia

Erre mindig figyelni kell, minden hűtőzászlós alkatrésznek valamilyen potenciálon van a felülete, akárhány lábú is. Ennek az lehet az oka, hogy magára a hűtő felületre készítik el a félvezető réteget a minél jobb hőkontakt miatt. Bővebben: Link
(#) SzervízMacska válasza vodkaboy22 hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Ez ám a légszerelés! Simán dicsérném, ha hazudós lennék. Remélem, nem a kollégiumi szobában van, mert akkor inkább "tömegpusztító" fegyver, mint erősítő... Ne haragudj, ez minden szempontból kritikán aluli.
(#) zolee1209 válasza storm hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Gravitáció...
(#) Zoli_bácsi válasza vodkaboy22 hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Szakbarbár kivitelezés...
(#) storm válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 10, 2011 /
 
Eggyetértek. A másik pedig hogy írtó gusztustalan aza sok ragacs. Ennyi erővel az egészet telenyomhattad volna, legalább akkor biztonságos(abb) lenne. De mondjuk csinálhatnád azt, hogy ezt a példányt egy sikeres deszkamodellnek tekinted, aztán a kövi verziónak csinálsz valami nyák-ot. Legalább nézni is ki majd valahogy. A tranyókat pedig csillámlemez+szigetelőgyűrű párossal tudod elszigetelni a bordától.
(#) huba válasza vodkaboy22 hozzászólására (») Jún 10, 2011 / 1
 
Az a vékony zöld drótocska ami elindul a 230v-os dugótól jól látom hogy a pufferkondik negatívjára csatlakozik? Vagy nem szabályosan van bekötve a tápcsatlakozó, és más tápkábel esetén irtózatosan fog rázni. A sárga drót meg mi szeretne lenni. Valami ott nagyon nem oké, és rosszul összedugva a dolgokat nagy bumm mellett áramütés is fennállhat. Vizsgaidőszakban takarítani kell, és sokat enni, mint minden normális egyetemista. Nem szobatársgyilkolót
(#) szunyi15 válasza Schnitt hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Szia. borzasztóan szép.. énis ijesmit szeretnék építeni.. PC tápdoboz,kapcsrajz,és nyákterv van eddig.. de nemvagyok biztos benne h működik eza kapcsi rajz, nemtudom,, majd elválik. mindenesetre nagyon szépen összehoztad minden elismerésem..Mivel kezdő vagyok telettél az első számú példaképem
(#) zenetom válasza vodkaboy22 hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Hali!
Ez kicsit valóban merész, de ha még csak most kezdesz építgetni, akkor egy jótanács: a ragasztópisztolyt sajnos el kell felejteni, és helyette csavarokkal, illetve lemezdarabokkal kell fölfogatni az alkatrészeket és a mechanikai elemeket. Nézz szét a topicban a képek között, és nézd meg mások hogyan csinálják, biztosan sokat tudsz belőle tanulni!
Végül ne feledd, az első egy elektromos készüléknél a biztonság!
(#) vodkaboy22 válasza huba hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Hehe valami hasonlót vártam Igen nagyon elmebeteg kivitelezés aminek az sem lehet mentség hogy olyan helyen van ahol nem piszkálja senki.
A kábelezésre nagyon ugyeltem volt már durrano kondival balszerencsém... lehet hogy ez nem látszik de amiatt nem félek.
(#) Tompicsek válasza szunyi15 hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Szia!

Megnyugtatlak, tökéletesen működik a kapcsolási rajz. Én pont egy éve építettem meg, azóta fejhallgató erősítőként üzemel, és nincs vele semmi gond sem.

Sikeres építgetést!
(#) Schnitt válasza szunyi15 hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Koszi, nagyon megtisztelo, de nalam sokkal nagyobb koponyak is vannak itt. En is csak kezdo vagyok . Ha kuldesz kapcsrajzot, szivesen megnezem, jo-e
(#) Mayan hozzászólása Jún 13, 2011 /
 
Átépítettem az S3 végfokokat nagyobb-jobb dobozba. Egy totálkáros kenwood ka-7x volt az alany, 600W-os táppal, brutál bordával. Kicsit egyszerűbb lett... nagyon szép hangú is lett, jobb mint a korábbi táppal. A földelés totál zajtalan lett. Majd lesz szép fa előlapja ennek is hamarosan.
(#) zoly15 válasza Mayan hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Nem igazi építés, mert csak át építés, de ezt követtem el tegnap és a múlt héten apránként. Egy gyári próbapanelt építettem át a saját ízlésemre. Így gyakorlatilag akármit ki tudok rajta próbálni Képek
(#) zenetom válasza Mayan hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Szerintem jó lett!
A LED-ek mi célt szolgálnak a panelon?
(#) Abukodonozo válasza Mayan hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Szép! Valami újabb kísérleti erősítő van már?
(#) zoly15 válasza zenetom hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Gondolom nekem címezted. A LED-eket be lehet kötni ha szükség van rá. Ki van vezetve maga a led, valamint egy előtét ellenálláson keresztül is. (most látom hogy véletlenül válaszként írtam az új hozzászólást)
(#) Ricsi89 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Nem neked válaszolt. Ha megnézed, akkor Mayan erősítőjének végfokpaneljain csücsül két szép világító led. Arra értette, hogy miért vannak ott. És ezt én is szeretném tudni, hogy miért kell a két led oda.
(#) MolnarG válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Lehet hogy áramgenerátorként vannak alkalmazva.
(#) zoly15 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Hoppá Anno mintha írta vonla valahol hogy valami munkapont, vagy stabilizátor célt szolgálhat, de már nem emlékszem
(#) Medve hozzászólása Jún 13, 2011 /
 
Üdv! Készült egy négycsatornás hőkapcsoló. A négy komparátor bemenetein négy dióda figyeli a hőmérsékletet, a kapcsolási szint a referencia leosztásával állítható. Ha bármelyik diódánál a hőmérséklet eléri a küszöböt a az optocsatolón keresztül megszólal a csipogó. Eredetileg egy tápegységbe készült, az abban lévő hűtőbordák hőmérsékletét figyeli. Az optocsatoló további szekciói a túláramot figyelnék. A Q1 nem szükséges, csak kellhet még esetleg...
(#) manson1989 hozzászólása Jún 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Ez egy DC-DC konverter lm2577-el. 5V-ból állít elő állíthatóan 12V-ig feszültséget.Nekem laptophoz készült, hogy ventilátort üzemeltethessek usb porotról.
(#) borvendeg válasza manson1989 hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Szép! De ugye figyelembe vetted az USB port terhelhetőségét?
(#) manson1989 válasza borvendeg hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Természetesen, igen.
(#) Mayan válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Igen ,áramgenerátorban vannak. Plusz mivel rácsos a tető, szépen átvilágítanak rajta és sötét szobában nagyon cool! Így bekapcsjelző sem kell. Amúgy kész az előlap is, végülis az előző verzió lapját tettem át, plusz magasabb gumilábakat hogy elférjen és jól nézzen ki. Jól felfűti ezt a nagy bordát is a 2*37V a 130mA nyugalmival csatornánként.

IMAG0002.jpg
    
(#) Mayan válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Lesz, nemsoká.
(#) vaszily válasza manson1989 hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Üdv. : Raknál fel egy kapcsolási rajzot?
(#) manson1989 válasza vaszily hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Nekem kicsit módosítva van, a rajz szerint fix feszültségű.

5V-12V.gif
    
(#) erdgab válasza Medve hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Szuper lett,nagyon tetszik a megoldás,el is mentem a rajzot,biztosan kelleni fog nekem is.
Következő: »»   754 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem