Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   760 / 1672
(#) vicsys hozzászólása Jún 25, 2011 /
 
Végre teljesen elkészült a forrasztó állomásom. Sokan kérdeztétek, hogy miért jó a nyák doboz. Nos, olcsóbb mint egy gyári műanyag. Tényleges méret alakítható ki belőle (nem pedig a gyárilag adottra kell szorítkozni). Könnyen megmunkálható és ha elszúrok valamit, gyorsan cserélhetem az adott oldalt. No, de beszéljenek a képek...
(#) vicsys válasza vicsys hozzászólására (») Jún 25, 2011 1 /
 
... és még néhány.
(#) erdgab válasza vicsys hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Szép lett Mesterúr és az indokok is elfogadhatók.A doboz aljára 4 kis "lábat" tessen ragasztani kérem,mint amit a gazdaságosban is lehet kapni valami székláb alátét néven.
(#) vicsys válasza erdgab hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Köszi! Ott van a sarkokban 4 áttetsző szilikon gumi lábacska...
(#) _ampervadasz_ válasza vicsys hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Látom megy a Szekér Viktor, szép munka, na de egy roppant fontos kérdésem lenne hozzád: Milyen festéket használtál letudnád ide írni esetleg eltorzítva "$" -el a reklámozás fedhetősége céljából.

Előre is köszi a segítséget ez ügyben.

Sajnos két keserű tapasztalatom támadt egy elvileg nívósabb márkával: Egyik esetben műanyagot vontam be vele (hangsugárzóról van szó) a másik esetben egy számítógépházat. A hangszónál megszáradt a festék, de az állaga fura lett, ha bármit ráteszek a hangsugárzó tetejére oda tapad és egy igen ronda foltot hagy ott maga után, megjegyzem ez nem friss festés már, és még mindig fellágyul.
A számítógépháznál ugyan ez nem állt fenn, ott inkább lepattogzott a festék, mindenhonnan, ami így kissé meglepően hasonlít egy ütött-kopott katonai számítógépházra amit már vagy 35 éve leselejteztek.
(#) vicsys válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Off módban írom, mert erősen off... Csatoltam egy képet. Meglátásom szerint a jó alapozás nélkül, bármilyen jó festék is le fog jönni. Én mindig zsírmentesre csiszolom és nem tapizom össze. Festés előtt letörlöm alkoholos papír törlővel. Ezután ráfújok (jól felrázott, szoba-hőmérsékletű) festékkel egy halvány, pöttyös réteget. Megvárom még normálisan megszárad, majd jöhet a következő réteg. A matt feketéből 3-6 réteg is felmehet a tökéletes fedéshez. Száradás után, hasonlóképpen jöhet a magasfényű (!) lakk. Egyszerre sohasem viszek fel sokat, nehogy megfolyjon. Akkor lenne igazán szép, ha az egyes lakkrétegek között meg lenne csiszolva, majd a legutolsó réteg polírozva lenne. PC házzal csináltam már ilyet és gyönyörű lett. Ahhoz mondjuk vizes alapú magasfényű lakkot használtam és szivacs hengerrel vittel fel a rétegeket.
(#) tomat5 hozzászólása Jún 25, 2011 /
 
Sziasztok
A neten találtam ezt az RS232/485 átalakítót. Nem túl bonyolult és automatikus benne az RX/TX. A nyák lehetne kisebb de adott volt nem akartam újat tervezni.
Üdv
(#) vicsys válasza tomat5 hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Szép lett!
(#) dbase válasza Mybuster hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
egyeni.hu oldalrol rendeltem cask annyi hogy el lettek csiszolva. Ott van minden értékük.
(#) zoka hozzászólása Jún 25, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy elemlámpát építek éppen. Igaz, hogy még nincs kész, de azért tettem fel pár képet
Jelenleg már a bordán vannak a LED-ek, így tudom tesztelgetni őket.
A hűtőborda egy szögletes procihűtő, öröm volt kör alakúra reszelni.
A 4db LED, összesen 1240 lumen és 12,4W.
Az asztalomon lévő 75W hagyományos égőnél észrevehetően erősebb a fénye. Bizony megfelel egy 100-as égőnek. Ettől persze még nem lenne jó elemlámpa, mert a fényét irányítani kell, ezért 7 fokos tükröket szereltem rá. A fény egy része "elszökik", tehát a fókuszálás pontján kívül is látni, de azért igen csak sok fény megy oda, ahova kell
Hát belenézni nem tanácsos 10m-ről sem, brutális fénysűrűsége van. Mintha napba néznék. . Este belenézni meg kész öngyilkosság.
Ha elkészül teljesen, még dobok képeket.
Természetesen aksikról fog menni, és hordozható lesz.

zoka
(#) zenetom válasza zoka hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Aztamindenit!
Gratula!
Mivel reszelted le a bordát?
(#) zoka válasza zenetom hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Köszi
A négy sarkot lefűrészeltem, aztán sima kézi reszelővel, a többit. Két óra alatt elkészült a reszelés.

Még két képet mutatok, hogy lehessen viszonyítani a fényét. Az egyiken egy hagyományos 100W izzó világít, a másikon bekapcsoltam mellé a LED-et is.
A fényképek azonos körülmények között készültek, azonos beállításokkal. Semmi photoshop vagy ilyesmi. Csak átméreteztem. A tükrökkel felszerelve valóban így világít. Szerintem durva. :eplus2:
(#) DJanosi válasza vicsys hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Üdv! Nekem nagyon tetszik először is ez a stand másodszorra pedig a nyak megoldás én is gondolkodtam rajta de azért megkérdenem ,hogy mivel ragasztod illetve illeszted össze a lapokat(nyákokat)?
(#) zenetom válasza zoka hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Jó kis munka lehetett.
Viszont a kép csalóka, szemből jóhogy nagy fénye van
(#) vicsys válasza DJanosi hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Ragasztani? Ha már egyszer nyáklap, azt forrasztani kell...! :yes: Nézd csak meg: Bővebben: Link
(#) skero hozzászólása Jún 26, 2011 /
 
Tszteletem mindenkinek. Próbálok építgetni ,hogy fejlődjek. Életem első ( de remélem nem utolsó) kombóját készítettem el.Bővebben: Link
(#) _ampervadasz_ válasza vicsys hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Szia. Köszi a segítséget, akkor tudom részben hibáztam is festéssel, így az általad javasolt módszer szerint próbálkozok majd.

Peti.
(#) szidom válasza tomat5 hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Szia!
Tudnál adni egy linket a kapcsolásról?
Köszi!
(#) tomat5 válasza szidom hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Szia
Itt találtam a kapcsolást sok egyéb hasznos dolog mellett. Az a jó benne, hogy nem kell az RX/TX vezérléssel foglalkozni, meg van oldva hardverből. Nekem teljesen hibátlanul megy, bár még csak kb 10 m vezetékkel próbáltam és csak egy slave eszköz van a vonalon. Annyit módosítottam az eredeti kapcsoláson, hogy a vonal lebegését megakadályozó ellenállásokat nagyobbra cseréltem mert szerintem nagyon kicsik voltak. Valahol a kommentekben is van szó erről.
Üdv.
(#) leocska66 hozzászólása Jún 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Ma készítettem egy PWN es ledes éjjeli lámpát.Egy lm339-es és egy BUZ30 az alapja.56 led van bent.Beszéljenek a képek.Üdv
(#) leocska66 válasza leocska66 hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
És még 1 videó a működés közben.

SDC10009.mp4
    
(#) Panhard hozzászólása Jún 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Összedobtam ma egy programozható időzítőt a levilágítómhoz. Az ötletet Vicsys "Tanítható időzítő" című cikke adta. Képek: Bővebben: Link
(#) lidi válasza leocska66 hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Minek a rövidítése a "PWN" ?
(#) fantom45 válasza lidi hozzászólására (») Jún 26, 2011 /
 
Lexikon-ba megtalálsz sok dolgot
(#) Mybuster hozzászólása Jún 27, 2011 / 1
 
Elkészült a Spinning ledem prototípusa nem lett a lejobb ez így sikerült!
(#) zoly15 válasza Mybuster hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Biztos jól néz ki, de nem kérhetek(kérhetünk) youtube-os videót?
(#) Mybuster válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Bocsi amúgy van csak később raktam fel!! Bővebben: Link :yes:
(#) MolnarG válasza Mybuster hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Jópofa, bár elég nyegle a konstrukció.
(#) mate_x válasza Mybuster hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Ez nagyon szuper lett!
(#) kly válasza Mybuster hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Szia

Csináltam valami hasonlót én is RGB ledekkel 64 db.

Bővebben: Link

VIDEÓK itt

Fejlesztéséről a képek:KÉPEK
Következő: »»   760 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem