Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   761 / 1673
(#) janikukac válasza kly hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Szia.
Ez mind csodás, csak egy valami nem tetszik. Gyári a panel. Sajnos itthon ilyet nem lehet elérni. Amúgy szép tervezés.
(#) kly válasza janikukac hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Köszi

A méretek miatt van a gyári panel. Ha megelégszel egy kétszer ekkora panellal ,akkor otthon is megcsinálhatod, kicsit nagyobb lesz a szélzaj de nem lehetetlen. (nagyobb ledek is lehetnek benne és 1206 os RC elemek)
(#) janikukac válasza kly hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Én itthon fotozok, simán elkészítek 1206 meg SO tokos alkatrészekre panelt. Szerintem még kisebbre is, de nincs rá igényem.
(#) Mybuster válasza mate_x hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Köszi !
(#) Mybuster válasza kly hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Nemroszz!
(#) Electricboy hozzászólása Jún 27, 2011 /
 
Helló!
A korábban már feltett fényorgonám bedobozolásra került! Már majdnem teljesen kész csak még a tápkábellel kell csinálnom valamit.
YouTube videó-link
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Te Jani láttad, hogy milyen apró vezetősávok vannak ott, ráadásul furatgalvánozott a nyák is. Ezt otthon lehetetlen legyártani.
(#) janikukac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Ja, azért írtam, hogy ez gyári!
(#) interferi válasza janikukac hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
A 0603 vasalással is megoldahatóBővebben: Link
Bővebben: Link
(#) janikukac válasza interferi hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Ügyi!
(#) Illés Zita hozzászólása Jún 27, 2011 /
 
Épp azért segítsetek .
(#) Dióda válasza Illés Zita hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Drága csillagvirágom szerintem itt többre mész mint a kész művek között Bővebben: Link

Szerintem előbb olvass egy kicsit utánna a topic-ban hogy legalább azzal képbe legyél hogy mi kell hozzá hogy olyant amit szeretnél elő tudj állítani.
A többi megtanulható ha eléggé kitartó vagy és komolyan érdekel a dolog.

De szó-mi-szó van az oldalnak egy nagyon jó keresője ha azzal nem találod meg amit keresel akkor nem is létezik.
(#) zolika60 válasza Illés Zita hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Persze szívesen. de itt:Bővebben: Link Mert az előbb lemaradt.
(#) David 3g hozzászólása Jún 27, 2011 /
 
Sziasztok. TDA7293 2X
Hát kis igazítások kellenek még ,de kész Najó lessz rajta egy-két alakítás is de azért had büszkélkedjek én is valamivel.
(#) szidom válasza tomat5 hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Hello!
Köszi a linket, tényleg sok érdekesség van az oldalon.
Üdv!
(#) zolika60 válasza David 3g hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Fesd be az előlap belső oldalát valamilyen színűre. Akkor legalább nem látszik a káosz ami belül van. :yes:
(#) Ricsi89 válasza David 3g hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
És nem látom a puffereket. Ha ez tényleg 100W-os erősítő ( mint az adatlap írja ), akkor nem ártana jól megpufferelni. Ha azok a kis apró kondik a nyákon akarnak a pufferek lenni, akkor azt most felejtsd el. Nagyobb hangerőn(nagyobb, dehogy kell nagyobb) el fog fogyni a fesz és iszonyat rosszul fog szólni. Én a helyedben legalább 2X10000 µF-os kondikat tennék csatornánként rá.
A szerelés az tényleg kicsit bizarr, a hálózati zsinórt semmi nem védi a kihúzás ellen, így pedig ha megrántod véletlenül, akkor ki is szakad a kapcsolótól. A vezetékezésen is lehetne mit javítani, tudom nem egyszerű, de itt még nincs annyi drót, hogy ne lehessen átlátni rajta. Neked persze sikerült átláthatatlanná tenni.
Ezt a hozzászólást vedd építő jellegű kritikának.
(#) Th0r hozzászólása Jún 28, 2011 1 /
 
Sziasztok! Még új vagyok (tegnap regiztem) 14 éves vagyok, és azért képben vagyok az egyéb elektronikai alap-lépésekkel. Szóval most is dolgozok egy új projekten: Csoki/cukor =édesség automata. Angolul: Vending machine. Szóval már elkészült a "doboz" amiben benne lesz a 3db polc. 1db polcon 3 db különböző csoki lesz. 9 db motor működteti és mindegyikhez külön kapcsoló is készült. Már csak a motor lassítását kéne megoldanom! Ehhez a részhez nem érte. Tud valaki segíteni hogy egy kazettás magnó motorját (elég gyorsan forog) hogyan lehetne sokkal lelassítani?
Ha kész akkor képeket is mellékelek

Köszönöm a válaszokat!
(#) zolika60 válasza Th0r hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Látszik, hogy új vagy, mert nem olvasod a téma címeket. A keresőt sem használod, pedig ott van minden oldal tetején. A kérdésed tedd fel például itt: Bővebben: Link, vagy a kezdő kérdésekben, aztán már csak a válaszra kell várni.
(#) DJanosi válasza Electricboy hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Szia !Engem nagyon megfogott ez a fényorgonád és ha megkérlek mellékeled a kapcsolási rajzát?
(#) Electricboy válasza DJanosi hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Üdv!
A fényorgona topik útólsó oldalán megtalálod, már felraktam egyik fórumtárs kérésére.
(#) DJanosi hozzászólása Jún 28, 2011 /
 
Üdv !Nem csináltam semmi különös műszert ezt egy havernak csináltam !Mondhatni hogy elég szaggató műszer !Az agya az egy LM555 IC Lehet szabályozni a frekvenciát és a fényerőt de mikor ezt a fényképet csináltam meg nem volt meg a két poti ezert próbaidőre két ellenállással helyettesítettem!
(#) Mybuster válasza DJanosi hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Jól néz ki !!! Esetleg vidi? Esetleg a nyákról egy képet amúgy milyen eljárással csináltad a nyákot?
(#) DJanosi válasza Mybuster hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Hat videó az nincs és mar csinálni sem tudok mert mar odaadtam annak akinek csináltam ! Amúgy sajnos nincs minden eszközöm hogy fénytechnikával csináljam meg a fólia oldalt ezert az egyszerű alkoholos gyantás oldattal rajzoltam be az aljat amit huba felhasználó ajánlott!
(#) janikukac válasza DJanosi hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
[OFF] Hidd el, be tudsz mindent a fotozáshoz szerezni, és menni fog. Nekem se ment elsőre, de mára már belejöttem. Először meg voltam ijedve, de nem kellet volna.
(#) Mybuster válasza DJanosi hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
alkoholos gyantás? :eek2:
(#) DJanosi válasza Mybuster hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Ahogy olvastadBővebben: Link!
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 28, 2011 / 1
 
Szép estét egy hete sem nincs hogy mutattam egy kis csöves füles erősítőt , ime itt a következő ez egy kis hibrid ami nagyon költség takarékos és egyszerű felépités , az érdekessége az hogy szinte minden a fióksöprésből származik , magyarul bontott alkatrészekből van .
Bátran merem ajánlani akár egy kezdőnek is könnyen megépíthető , a hangzásvilága is tökéletes .
(#) DJanosi válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Nagyon szép alkotás, részemről hibátlan!
(#) janikukac válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Egyet elárulsz CIROKL? Hogy tudsz mindig ilyen csodás erősítőket készíteni? Mit csinálsz ilyen sokkal?
Következő: »»   761 / 1673
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem