Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   352 / 570
(#) DemonHunterHU hozzászólása Szept 3, 2017 /
 
sSziasztok!

Van egy FÉG Unical BEA kazán. Érthetetlen okból, kb 2 hónapja folyamatosan növekszik a belső nyomás, melyet a nyomásmérő jelez. A radiátor kifolyószelepét nyitva leengedem olyan 1, 7 bar nyomásig. Majd 1-2 napon beül ismételten meg kell tegyem.
Nincs valakinek ötlete mi lehet a probléma?
Válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
(#) Gafly válasza DemonHunterHU hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Arra tippelnék, hogy a feltöltő szelep lehet koszos/nem zár rendesen (de nem értek hozzá).
(#) DemonHunterHU válasza Gafly hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
hHm... azt merre kell keresni? iIlletve mi módon lehet tisztítani ha megtaláltam? kKöszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
(#) granpa válasza DemonHunterHU hozzászólására (») Szept 3, 2017 /
 
Az az elzárt csap/szelep, amivel a vízhálózatra van kötve, esetleg egy tömlővéges csatlakozási lehetőséggel a bejövő vízhez (utántöltés céljából).
(#) briki válasza granpa hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Csinalj egy kepet az aljarol. A halozati viz folyamatosan ra van kotve?
(#) granpa válasza briki hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
Nekem nincs ilyen, de nem is kéne.
(#) DemonHunterHU válasza briki hozzászólására (») Szept 4, 2017 /
 
sSajnos (?) a házzal együtt ezt vettük. eEddig remekül működött.
kKöszönöm a segítségeket!
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2017
(#) briki válasza DemonHunterHU hozzászólására (») Szept 5, 2017 /
 
Elsore a feltolto szelepet nezd meg mert azt olcsobb javitani. Ha az jo akkor a hocserelo marad ami repedt azt nehezebb javitani
(#) truebaba8 hozzászólása Szept 7, 2017 /
 
Sziasztok, Westen Quasar kombi cirkon, a 40 fok led villog, nem indul el a kazan.
Megnezve a gepkonyvet: biztonsagi termosztat bevatkozasanak a jelzese.

Tudja valaki ez mit jelent es hogy orvosolhato? Sem a forumon, se mashol nem talaltam ra valaszt.

Reseteltem, viz van benne 1.5 bar

koszi.
(#) briki válasza truebaba8 hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
Biztonsagi termosztat ( hokioldo ) a kazanod felso reszen van a hocserelobe meno cso tetejen 2 db vezetek megy ra. Van olyan fajta amelyik lehules utan magatol visszakapcsol es van olyan aminek a kozepen van egy gomb azt kell benyomni. De ha az kiold annak oka van pl hocsrelelo dugulas futes erzekelo rossz stb. Ritkan elkariblalodik de negyon nem jellemzo ra. Milyen uzemmodban all ki hibara es mikor azt is jo lenne tudni.
(#) truebaba8 válasza briki hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
Szia, nyari modban van, csak melegviz kellene.
(Anyamnak 1 hete hideg vize van De csak most szolt nekem, 75 eves, es elegge tag turesu, felesegem 1 nap utan sivalkodik)

rogton, mikor feszre rakod, mutatja ezt a 40 celsius fokos hiba kodot. Semmit nem kell csinalni hozza.
Tehat, nem mukodik x napja, jeghideg mindene, es feszre rakod, azonnal jon a hiba, es nem indul el a kazan.

eleg oreg a keszulek mar, en is elsore hocsrelelo dugulas-ra gondoltam, ki kellene szedni, ecetsavban aztatni fel napot.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2017
(#) briki válasza truebaba8 hozzászólására (») Szept 7, 2017 /
 
Hívj fel napközben 203416869
Reset gomb?
Bővebben: Link
24. oldal 11-es alkatrész
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2017
(#) sandohorvath hozzászólása Szept 8, 2017 /
 
Sziasztok!
Ariston Clas Premium kazánom karban lett tartva szaki által. Szekunder hőcserélő savazva, füstgáz beállítva. Egy idő után azt vettem észre, hogy nem tartja a beállított hmv hőfokot. LCD kijelzőn fix beállított hőfokot mutat, közben meg a csapból legalább tíz fokkal több folyik. Most hogy fűtögetni is kell, látszik, hogy a fűtést sem tartja a beállított hőfokon, de ott legalább kijelzi, hogy 5 fokkal többre fűt fel. Kérdés, hogy mi koszolódott el savazás után, vagy hogy milyen beállítást kellene megnézni. Levegő nincsen sehol, se szivattyúnál, se a primer hőcserélőben. Hol lehet a közös hiba? Előre is köszi a választ. Sanyi Ja, a szaki aki csinálta nem ismeri el, hogy van ilyen hiba... El is küldtem!
(#) toobe hozzászólása Szept 9, 2017 /
 
Sziasztok!
Van egy Saunier Duval Combitek F24 kazánom, és az a probléma vele hogy hmv előállításkor kb 1percig adja a meleg vizet úgy ahogy kell, de utána kb fél percet kell várni mire megint meleg lesz. Ez elég idegesítő pl. zuhanyzás közben mikor egyszer csak jéghideg víz ömlik a testemre . Mi lehet a probléma? Ja még annyi hogy abban az időintervallumban mikor nincs hmv a fűtésre vált át a kazán..
Köszönöm!
(#) merciabc válasza toobe hozzászólására (») Szept 9, 2017 / 1
 
Szia!
Ki kell takarítani a hőcserélőt, mert nem tudja lehúzni magárol a melegvizet-kitilt mikor megnövekszik a kazánköri hőfok-majd automata reset után ujra indul!
Azért van meleg víz készítés ujra!
(#) merciabc válasza sandohorvath hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Szerintem a Hmv ntc érzékelő nincs a helyén rendesen, vagy lefáradt az érzékelő, de lehet hogy letörölte róta a hővezető pasztát és rosszul érzékel.
Keress a hőcserélő bal oldali részén egy pattintós érzékelőt, mozgasd meg!
(#) toobe válasza merciabc hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Azt mivel szokás takarítani? Van valami speciális tisztítószer hozzá?
(#) merciabc válasza toobe hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Savazni szokták, de az csak névileg savazás.
Azaz sósavval tilos! Vízkőoldó higítva 1:2-be, vagy folsav,
De van hozzá kifejezetten ilyen tisztító folyadék, e az nem olcsó, de még mindig olcsóbb mint egy új hőcserélő!
(#) mugab válasza merciabc hozzászólására (») Szept 9, 2017 /
 
Maradjunk annyiban hogy citromsav, vagy foszforsav az ami használható...
(#) merciabc hozzászólása Szept 10, 2017 /
 
Citomsavval eltart egy idei, és a vasat nem oldja. De ha nincs más, azzal is meg lehet csinálni, de ha nem tökéletes a leoldás (ásványi kalcidok maradnak, ami helyenként változó), ismét lerakódik hamarosan.
Mint az ozmozisos szűrők lerakódása...
(#) kobold válasza drszepe hozzászólására (») Szept 10, 2017 / 1
 
Remélem, megoldódott a probléma, de hátha valakinek érdekes lesz.
Szóval én olyan 15 liter vízhez adok 0.5 kg citromsavat, de ez csak átlag. Mindig szétszerelve mosatom át a hőcserélőket, és szétszerelés közben szemre saccolgatom, hogy mennyire legyen híg vagy sűrű az oldat. Oldhatóság szempontjából bőven lehetne töményebb (egy liter víz több, mint egy kiló citromsavat is fel tud oldani), de jó ez így, közben kávézik egyet az ember, beszélget, és hasonlók.
Amire érdemes figyelni, az a hőmérséklet. Eleve egy kevés forró vízben oldom fel a citromsavat, aztán így megy a víztartályba a többi vízhez, pár napja pedig egy régebbi Bosch kazán hőcserélője mellé odatettünk egy hősugárzót arra a fél órára (a pincében elég hideg volt), mert a hőfok emelésével még a hígabb citromsavas oldat is hatékonyabbnak tűnik.
A kazánszivattyúval kapcsolatban a szétszerelések miatt nem tudok nyilatkozni, mindenesetre én egy kicsi, jármű hűtőfolyadékra kitalált szivattyúval oldottam meg a keringtetést, és annak sem a tengelyét, sem a tömítését nem támadta meg az oldat. Pedig hajlamos vagyok hanyag lenni, mert mikor hazaesem éjjel, már csak leteszem az egész kütyüt, és néha hetekig sem kerül elő.
(#) DemonHunterHU válasza briki hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Azt milyen módon tudnám szétszedni? Ami számomra probléma, hogy nem vagyok szakember, s hát van egy kis para bennem emiatt. Briki.... ha annyit meg tudnál tenni, hogy valami ábrát berajzolsz az általam feltöltött képre, nagyon megköszönném.
(#) sandohorvath válasza merciabc hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Köszi! Lehet hogy valami érzékelő hiba lesz, csak fura hogy a karbantartás után jött elő. Eddig nem vettem észre. Az sem mindegy hogy hirtelen nyitom a vizet, vagy többször egymás után, mer nem mindig forróbb a beállítottnál. De van a hidraulikus részben egy hmv érzékelő gomba, az is pont most adta be az unalmast? Lehet, ha menni fog a fűtés, akkor jobban beáll a víz...
(#) briki válasza DemonHunterHU hozzászólására (») Szept 10, 2017 /
 
Azt a feher tekeros sapot kellene megvizsgalni kiszedni ellenorizni.
(#) masta_dry válasza kobold hozzászólására (») Szept 12, 2017 /
 
Nekem érdekes. Kösz a tippet!
Ecetsavval felejtős a savazás?
Én azt olvastam, hogy egy szobaszökőkút-szivattyú tökéletesen megteszi a keringetésre. (nem tudom, mennyire agresszív a 20%-os ecetsav)
Ariston clas premium 24 kazánom van, és nem tervezem kiszerelni a hmv szekunder hőcserélőt. Egyébként nagyon remélem, hogy ő a felelős azért, hogy meleg víz készítés során bugyborékoló hangot hallat a kazán, ami erősödik arra a kis időre, amikor elzárom a csapot, és kis idő múlva elveszi a gázt, nem fűt tovább.
Ha nem akarom megbontani a szerelvényt, akkor melyik ágára kell kötni a savat?
Elég jól el van dugva az alkatrész a géptestben. Egyszerűbb leszerelni a falról, és hátulról megbontani? Sajnos nem sikerült teljes robbantott ábrát szereznem a berendezésről, pedig van magyar honlap ariston kazánokról, egész jó leírásokkal.
(#) escape82 hozzászólása Szept 13, 2017 /
 
Sziasztok!
Ariston tx 23 mi kazánunkkal olyan problémám adódott, hogy használati melegvíz tökéletesen megy, viszont a fűtés egyes fokozaton is moduláció nélkül, forralás kiséretében kapcsolja le a gázt, majd vissza, amikor hűlt. Hőérzékelő hiba lehet, v szennyezettség? Esetleg más? Köszönöm!
(#) briki válasza escape82 hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Nem megy a keringeto szivattyud szerintem.
(#) briki válasza escape82 hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Nem megy a keringeto szivattyud. Aramot kap? Lehet be van ragadva. Hatuljan van egy csavar a kozepen kicsavarni csvarhuzoval megforgatni. Elotte a panelt letakarni vizhatlan anyaggal pl nagy reklam taskamuanyagbol.
(#) escape82 hozzászólása Szept 15, 2017 /
 
Szia!
Megy a szivattyú. Tulajdonképpen már be sem gyújt. 2x3 másodpercre elindul a szivattyú majd hibát ad.
A panelon volt néhány csepp víz.

Nem is vezérel ki feszültséget a gyújtótrafóra.

Panelhiba gyanús?
(#) briki válasza escape82 hozzászólására (») Szept 15, 2017 /
 
Hogy kerult a panelra viz? Akar panel hiba is lehet. Meleg vizet ad?
Következő: »»   352 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem