Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   371 / 570
(#) Dudus válasza Imi69 hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Ha párban cseréled bármilyen jó lábtávolságú aljzat/dugó páros megfelel ami befér a panelra.

Akár forrasztható sorkapocs is az meg örök élet meg egy nap.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2018
(#) talajos2018 hozzászólása Jan 21, 2018 /
 
Sajnos nem vagyok szakember, így hozzátok fordulok, mert sajnos itt Csopakon nincs szakember!
Van egy Dimplex hőtárolós elektromos kályha, 3 fokozatu feltöltéssel. Thermosztáttal akarom vezérelni, ezért vettem egy QR7-es thermosztásot a vevővel együtt. Beprogramoztam, működött egy darabig. Most az a helyzet, hogy ha 2 feltöltésen üzemeltetem (jó idő van, nincs tél) akkor nem kapcsol be a kályha ventillátora, ha leesik a hőmérséklet, akár több fokkal is. A tűrés 0,2 C fok! Régen itt kapcsolt.
Feltekertem a feltöltést a III-ba, akkor bekapcsolt. Azt gondoltam, hogy valami határértéken állat, de sajnos mostmár itt sem kapcsol, csak a vevő kattan (gondolom egy relé), de a kályha motorja nem indul, így nem fújja ki a meleget.
Mi lehet a hiba?
(#) merciabc válasza Imi69 hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Van egy pár alkatrésznek való kazánom, abból apa csatlakozókat tudok adni.
(#) Imi69 válasza Dudus hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Csak egy gond van vele: az n+1 lábkiosztásnál nem egyenletes a távolság, az n láb között egyenletes, a +1 valamivel nagyobb (2-től több láb esetén). Ezért nem lehet akármit betenni helyére
Ez az oka, hogy az eredeti típusát keresem.
(#) merciabc válasza talajos2018 hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Először is a vevő egységen(ami a készüléket kapcsolja)
hidald át a kapcsokat, próbáld ki úgy!
Ezzel kizárod hogy a termosztát hibás-e.
(#) Imi69 válasza merciabc hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Köszi, végső megoldásnak jó lesz, de szeretném pótolni újjal, akkor nem kell a levágott vezetéket toldozgatni, csak a meglévő vezetékre krimpelném az érintkezőt, helyére bedugnám és kész
Vannak olyan vezérléseim, amiben 4-5-6-7-8 lábú csatik vannak, ráadásul kétféle színnel, ezeket jó lenne eredetivel pótolni... meg hát a gép tulajdonosa eléggé igényes, nem nézné jó szemmel a "heftelést"
(#) ezrrl hozzászólása Jan 21, 2018 /
 
merciabc!

Esetleg a kora délután feltöltött képem alapján tudsz valamit mondani az alaplap,vagy gázszelep gyanúdra?

Köszönöm.
(#) merciabc válasza Imi69 hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Van egy trükk!
A lábakat ki tudod buktatni egyenként, egy pici tű segítségével-majd az új csatiba belefűzöd!
(#) merciabc válasza ezrrl hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Budapesti vagy?
(#) granpa válasza merciabc hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Adatlapja szerint szegedi. 6724
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2018
(#) ezrrl válasza merciabc hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Sajna szegedi...
(#) merciabc válasza granpa hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Nem volt időm nézegetni...
(#) VIM válasza Vappali hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Szia! Igen az volna. Keresd meg ezt az alkatrészt a HMV szivattyún és a pufferra menő csőszakasz (ami nem látszik a képen az áramlásérzékelőtől és a hideg víz flexibilis bemeneti csővétől) lesz az amiről szó volt a leírásban. Azt kell kitisztítani ha el van tömődve a vízkőtől.
(#) merciabc válasza ezrrl hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Ne sajnáld, ott normálisabbak még az emberek!
Ez az a modell, amin forrasztási kontakt hibák szoktak lenni.
Vedd ki a panelt, és nagyon nézd át!
(#) ezrrl válasza merciabc hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Köszönöm a szegediek nevében is!

A panelt akkor átnézem tüzetesen...a segítséged köszönöm!

(#) Gombszem válasza ezrrl hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Némelyik forrasztó ónnal sok gond van, főleg mióta ólommentesek. Ha van jó pákád, és némi hozzáértésed, az ÖSSZES forrasz szemet forraszd át jó ónnal. Negyed óra alatt megvagy, és ha ez volt a baj, biztos az eredmény.
De nagyon vigyázz, mert könnyű tönkre tenni a panelt, és ha húzol egy cinszállal egy zárlatot (két szomszédos szem között), hazavághatod a panelt, és sosem találod meg a hibát.
(#) ezrrl válasza Gombszem hozzászólására (») Jan 21, 2018 /
 
Köszönöm.

Műszerész szem is segítségemre lesz,óvatosak leszünk.
(#) Vappali válasza VIM hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Köszi!
Igen ez az alkatrész ott vigyorog a kazán alján. Azt a másik csövet meg megkeresem. Csak most melózok 24-ben, holnap meg lesz dolgom, így délután nem merek beleállni, nehogy a jósolt -7-8°-ra ne működjön a kazán éjszakára. Lehet ez az elöregedett műanyag könnyen törik....
(#) Vappali hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
Lehet rosszra gondoltam, mert az a visszacsapó szelep lehet.
Itt látszik:
(#) merciabc válasza Vappali hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
Szia!
Ha szétszeded, a motoros szelepet is szed szét,mozgasd meg, vízkőoldó, és wd40-el befújni!
A motoros szelep műanyag házában, felette van a vcs.
Kihúzod a villát, és felfelé kihúzod, vagy alátámasztasz lapos csavarhúzóval finoman.
Nagy türelem játék lesz!
(#) VIM válasza Vappali hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
A szivattyú felső részén lélévő csatlakozónak lennie kell tartály kapcsolatának a belső oldalon. Ez a csatlakozó hollanderes és "egyenes" csatlakozású a menetes oldalon, amire Te gondolsz az az alsó részen van (ez) és abban van egy korlátozó gyűrű is.
(#) Vappali hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
Köszi a segítséget!
Ma már nem állok neki.
De megvan a cső. Van benne egy jó kos kanyar. Nem csodálom hogy a fórumtársnak ( és lehet nekem is) összegyűlt ott a vízkő.

merciabc ha a motoros szelep alatt a motor által mozgatott háromjáratú szelepet érted, az akkor volt tisztítva.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2018

2.jpg
    
(#) Vappali hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
Egyébként ha szétszedem vízkőoldózhatom? Bírják ezek a csövek, csatlakozók, szelepek? Vagy inkább szolidan citromsavval?

Ez a WD40 nagy talány számomra, annak ellenére hogy használom: kenésre és zsíroldásra is jó.
Nálam a kettő ütközik.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2018
(#) merciabc válasza Vappali hozzászólására (») Jan 22, 2018 /
 
A belsö réz részeket higított vízköoldóval átmosni, megmozgatni, de vigyázz a külsö felületeken is meglátszódik!
Utána, ha már tiszták,és mozognak, jöhet a wd40.
ak a maradék kis finiom szemetet is kioldja, és keni az alkatrészeket.
(#) Vappali hozzászólása Jan 22, 2018 /
 
Köszi a segítséget!
Holnap ha nem jön közbe semmi veszem a bátorságot, és nekiveselkedek.
(#) masta_dry válasza JZoli hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Köszi szépen, értem; úgy lesz!
Egyelőre nem bántom, mert működik (1-2 hetente produkál egy lángleválásos hibát).
De ha kihúzza a fűtési szezon végéig, akkor savazás, átnézés esedékes lesz.
(#) Vappali hozzászólása Jan 23, 2018 /
 
S:O:S
Levettem azt a kis görbe csövet, de a pufertartályból épp hogy szívárog a víz. yuljak fel valamivel? lehet az van eltömődve?
kell tt folynia a víznek ha leveszem azt a kis csövet?
(#) VIM válasza Vappali hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Tele van vízkővel a tartály alja. Le kellene venned az egész alját és ki kellene takarítanod és a szondát is ki kell akkor majd cserélni.
(#) VIM válasza Vappali hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Megnyitottál egy meleg víz csapot?
(#) Vappali hozzászólása Jan 23, 2018 /
 
Természetesen meg volt nyitva egy meleg vízcsap. De csak éppen csorgott a víz. Egy hurkapálcával - nehezen elkezdtem kapirgálni, nyomkodni. Nem mertem fémmel, mert nem tudtam, hogy ott minek kell lenni.
A hmv motort, és a rajta lévő szerelvényeket leszedtem. Visszacsapószelepet is. Hígított vízkőoldóval átmostam, majd wd40-el is megúsztattam.
Előtte mintha a visszacsapó szelep nem mozgott volna rendesen.
Összeraktam, sikerélmény megvolt, mert működik, nem folyik sehol. )
A fűtés automatikus légtelenítőjét is kiszedtem, és megkapta ezt a kezelést. Hátha nem lesz levegős a rendszer!
De akkor lehet még egyszer leszedem azt a csövet, és benyúlva a tartály alján ott megkapargatom kicsit jobban. valamit eltudok ezzel esetleg szúrni?
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2018
Következő: »»   371 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem