Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompresszor építés
 
Témaindító: saca2, idő: Feb 8, 2009
Lapozás: OK   154 / 180
(#) csavarkulcs válasza Payne09 hozzászólására (») Jan 25, 2021 /
 
Köszönöm, akkor biztos hogy az ajánlott tartományban maradok.

A képen lévő két szivattyú egy mosogatógépben volt, 20-30 éves whirlpool.
Az egyik az üzemi, a másik az ürítő.
(#) merlingerin hozzászólása Jan 25, 2021 /
 
Sziasztok!

Azoknak, akik mindenféle bojler, meg PB palack, meg a jó ég tudja miket szeretnének használni...

Kis elrettentés:

Bővebben: Link

Nem erre kerestem, csak szembe jött. És ez gyári gép volt.
(#) VIM válasza merlingerin hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Szia! Ez a videó tanulságos, hogy ne vegyek ilyen gyári vackot. Ha figyelmesen végig nézed, esetleg egy másik hasonló esetet is, abban azt is megmutatják, hogy a le nem engedett kondenzátum milyen károkat okoz a tartály belső falában. A használati utasításában biztos, hogy erre fel van hívva a figyelem de senki nem foglalkozik vele csak használja pedig van rajta leeresztő szelep. Gondolj bele, hogy egy párásabb levegőjű környezetben, időjárási körülmények közepedte van használva, milyen hamar képződik jelentős mennyiségű kondenzátum és az megkezdi áldásos munkáját a tartály falán ha az nincs eltávolítva onnan. A végzetes tartály robbanást jelentősen meg lehetne akadályozni két-három kengyellel a tartály hosszában egyenlő távolságra való felszereléssel. A lyukadást nem de a hasadást ki lehet vele küszöbölni. A rozsdásodásnak vannak látható jelei de ez persze a tartály alján van, nincs szem előtt ezért nem szembetűnő, hogy probléma van belül.
(#) csavarkulcs válasza merlingerin hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Nekem is felajánlotta ezt a YouTube.
Az ilyen hulladék kompresszorok sajna eggyel max másfeles lemezből készülnek. A régi Hajdú bojler fala ettől vastagabb. A kondenzátum valóban tud korróziót okozni, de ha megnézel egy 40 éves bojler belülről, nekem van ilyen, egy szikra rozsda nincs rajta. Persze, itt más a felhasználási körülmény, mert kap levegőt is, talán jobban megviseli a tartályt ez. Nem mondom hogy biztonságos, sőt, veszélyes 6baros nyomasprobaju bojlert használni 8 báron. De lehet ezt is ésszel, ha elotte én itthon megcsinálom a nyomáspróbát, és felfújom addig míg a Túlnyomásszelep kinyit, utána lejjebb veszem a maximális nyomást A szabályzón, és kész. Nem szabályos, de nekem jó. Nem fogok venni 500.000 ért tartályt. Ha jön velem szembe egy nagy tartály, akciósan, persze megveszem, de addig jó lesz ez így.
Ugyanígy lett kompresszor slagom. Volt egy ami olyan kemény volt már mint a kpe cső, már elegem lett belőle, vettem 10 méter új tömlőt, egy hétre rá voltam egy műhely felszámoláson, és ajándékba kaptam 40 mértert, csatlakozokkal lefújópisztollyal. Ráadásul a jófajta szilikonos tömlőt, ami télen is puha marad. Ugyanígy fogok tartályt is venni, csak még nem tudom hogy mikor, lehet holnap lehet jovoheten, nemtudom. Addig marad így.
A gázpalackhoz annyit fűznék hozzá, hogy az aluminium könnyű, erős, nem rozsdásodik, és 25! Báron nyomáspróbázzák a palackokat!
Még azon is gondolkodtam hogy poroltót, vagy a kompresszor csővázát, vagy Keg söröshordót, vagy lejárt nyomasprobas 150 Baros palackot használok.
(Hozzáfűzöm bántjatok óvatosan a gazpalackal, Mielőtt belevágtok, töltsenek fel vízzel, hogy biztos ne maradjon benne gáz.)
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2021
(#) blasz hozzászólása Jan 26, 2021 /
 
Az egyik legbiztonságosabb tartály az autós gáztartály ami a csomagtartóban van.70-100L.Akár 2 összekötve is tökéletes,és nincs aranyáron.Meg kell pántolni mindig 2,ha nagy akkor 3 helyen az a tuti.
(#) BI-AMP válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Az olajozást hogyan oldottad meg?
(#) dB_Thunder válasza blasz hozzászólására (») Jan 26, 2021 /
 
Egy 30 báros tartályt, ami eddig belül se vizet, se levegőt nem látott, teljesen felesleges pántolgatni!
(#) csavarkulcs válasza BI-AMP hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Leírtam, kérdés vissza.
(#) csavarkulcs válasza BI-AMP hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
(#) ktmcsaba hozzászólása Jan 29, 2021 /
 
sziasztok! Tk 200 kompihoz hol találok méreteket hogy milyen tűgörgő kell hozzá? Meg a szelepeket is felszeretném javítani. köszi pacsi
(#) sznyeg válasza csavarkulcs hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Én 50kg-os poroltón gondolkoztam Liaz sűrítővel, elvileg bírja a 10 Bar nyomást, hivatalosan az üzemi nyomása 15 Bar, a próbanyomása 27 Bar, szóval bírnia kellene.
Lejártan viszonylag olcsón meg lehet venni.
Annyi, hogy állóra kell megépíteni, a motor a sűrítő alatt kell legyen, a súlyánál fogva a szíjfeszítést is megoldja. Csak kicsit gondolkozós megfejteni az olaj/vízleválasztó elhelyezést, meg meg kell oldani a kondenzvíz kérdést.
(#) sznyeg válasza csavarkulcs hozzászólására (») Feb 4, 2021 /
 
Akkor inkább valami kisebb keringető szivattyú lesz a jó megfejtés.
Inkább, minthogy megálljon a kompresszor.
(#) csavarkulcs válasza sznyeg hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Most is azzal üzemel, csak kell majd egy másik projektembe, ezért akarom kivenni belőle.
Amúgy egyszer belekásásodott a fagyálló, de működik. Meg egyszer már elfolyt és nem keringette.
De bírja. Van aki kisebb fordulaton ugyan de mindenféle hűtés nélkül használja. Ha meg egésznap használom úgyis azzal kezdem olaj, víz szintek meglegyenek.
(#) Beni3432 hozzászólása Feb 6, 2021 /
 
Sziasztok!
Egy IFA kompresszort szeretnék bele építeni 2 hengeres motor helyére. Ezzel a villany motorral körülbelül mennyi kimenő levegőt tud termelni? Érdemes lenne átalakítani? Érdekel a véleményetekre. A mostani 74 liter perceként tud, ami nagyon kevés.
Készítettem képeket, benne van minden adat.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2021
(#) VIM válasza Beni3432 hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Szia! Szerinted az egy henger az többet fog tudni mint a kettő? Talán a kéthengeres szelepei nem zárnak jól és azért termel keveset vagy csak a visszacsapó nem zár vissza rendesen.
(#) dB_Thunder válasza Beni3432 hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Ha az a Ifa sűrítő most lett felújítva cseréld! Ha meg ismeretlen az állapota, én ránéznék először arra 2 hengeresre!!
(#) csavarkulcs válasza Beni3432 hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Majd írd meg mi lett.
Apám kompresszorának az volt a baja hogy a hengerfejtömítés ből kiszakadt egy darab, ami elválasztja a két szelepet, és beszorult a szelep alá. Vágtam egy új tomitest, agyig húztam az imbusz csavarokat, olajatcsereltem és mint egy új kompresszor.
(#) Beni3432 hozzászólása Feb 7, 2021 /
 
Köszönöm mindenkinek a választ, nagy segítség számomra.
Ez a 2 hengeres kompresszor új gyűrűket kapott, minden más rendben vannak. Nem lett jobb. Az IFA bontatlan állapotban van, nem felújított, gondoltam egy próbát megér, de előbb a 2 hengerest hibát meg kell keresni.
Visszacsapót szét lett szerelve, látható rajta, hogy van rajta kisebb benyomódás. Milyen visszacsapót érdemes berakni?
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2021
(#) Beni3432 válasza Beni3432 hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Holnap veszek hidraulikus-pneumatikus boltba egy ilyen vissza csapószelepet.+könyöklőt stb. A tehermentesítő hollandert le lehet dugózni? Mert van külön beépítve henger fedélről, az megy oda a nyomáskapcsolóba.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2021
(#) csavarkulcs válasza Beni3432 hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Egy pöttyontés elektródával.
De tényleg csak egy pötty, mert hamar megmelegszik.
Én nem tudtam szerezni hozzá hollandit. Egyedi menet.
De ebből a szelep ből van ami műanyag csovel tehermentesit. Én már olyat vennék inkább.
Nekem most egy sima vízre való visszacsapó van beépítve.
(#) Beni3432 válasza csavarkulcs hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Vettem egy vonalmenti visszacsapót, kisebb átalakítást kellett rajta csinálni.
Nem lett jobb..
Új gyűrűket kapott, 2 henger szelepei jók.
Hol keresem tovább a hibát? Gyári adat szerint beszívott levegő 320/l. Kimeneti olyan 150-200 liternek kell lennie? Eddig csak 75 litert mértem le, 2:30 perc alatt tölti fel 6 barról 8-ra.
(#) blasz válasza Beni3432 hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Nem lehet hogy kevés a fordulatszám?Az Ifa sűrítőtől nem kell elájulni,ha nem pörög rendesen az sem termeli jól a levegőt.Nekem 2db van egy tartályra szerelve,középen a villanymotor 400v-os,és kb.1800 fordulaton mennek. Igy kb.2-3 perc 0-10 bar.
Ha jól látom a képen igen kicsi űrtartalma lehet annak a 2 hengeresnek.De lehet csalóka a kép.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2021
(#) Beni3432 válasza blasz hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Az igen, nálad az IFA jól teljesít.
A motor 2950 fordulaton tud, a 2 hengeres 1200 gyári adat szerint. Villanymotor lassan pöröghet?
50 mm-es gyűrűket kapott, kicsinek számít?
(#) blasz válasza Beni3432 hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Az Ifa azt hiszem 70 mm körül van.
(#) Tomi111 válasza Beni3432 hozzászólására (») Feb 8, 2021 /
 
Itt az IFA adattáblája. Max 2000 foroghat és 8m3/óra a szállítása, ha jól értelmezem??? Az 133liter/perc.
(#) btamas81 válasza Beni3432 hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
A gyűrűket mielőtt felraktad a dugattyúra, beletetted a hengerbe, hogy lásd mekkora a hézag? A gyűrűk el vannak forgatva egymáshoz képest?
Ha jók a szelepek, visszacsapószelep, annak akkor jónak kellene lenni.
Mikor új volt mennyi idő alatt nyomott 6ról 8barra?
Én az ifat nem erőltetném. Ennek a 2hengerenek többet kellene tudnia. Még valami. A régi visszacsapóval is szórakozhatsz. Nem biztos hogy tövig be kell húzni.
(#) Beni3432 válasza btamas81 hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Szétszedtem újra a 2 hengerest. Rosszul raktuk össze múltkor.
Régi felső gyűrűt beraktam a hengerbe, 0.30 mm hézagot mértem le. Az új pedig 0.50 mm. 0.10 mm-nek kell lennie?
Régivel és sokáig tölt fel a levegő, annak is 6 barról 8ra 2-3 perc között volt.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2021
(#) blasz válasza Beni3432 hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
0.50mm hézag sok,az már szinte egy fúrás mérete.0.15-20 max különben nem tud nyomást csinálni már.Mekkora a henger átmérő?
(#) Beni3432 válasza blasz hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
50 mm-es a henger. A hengerből is le lett esztergálva gyűrű vastagsága miatt. Eredeti 2mm volt, az új gyűrű 2.5mm. Újat kéne bele dugattyúból és gyűrűből. Tudom, nagy hiba volt megcsinálni.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2021
(#) dB_Thunder válasza Beni3432 hozzászólására (») Feb 9, 2021 /
 
Mi a kócot esztergáltatok meg ??
A dugógyűrűnek nagyon kicsi az hézaga, de a dugó sem kotyoghat a hengerben!

A 0.5 mm az már jobb helyeken 2 fúrás mérete, 0,2-0,25 egy lépés!!
Következő: »»   154 / 180
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem