Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   113 / 841
(#) proli007 válasza pittyu hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Hello!

Idézet:
„(bár a sorosban nem vagyok biztos )”


Hát ez nem volt szép! Légyszíves számolj utána.

üdv! proli007
(#) pittyu válasza proli007 hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Jól van- no. A ló is megbotlik pedig négy lába van és okosabb állat.Félre a tréfát.! Az álltalam megépített " labortáp "Két nagy problémával van megáldva:
1: A léptetés lassú, ha PL: 2 voltról 25 V ra tekersz megunod az életedet.
2:Rövidzárat csak a következő mintavételezésnél "veszi észre ", addig szép áramok tudnak létrejönni.
Ha valaki feltudná gyorsitani az bizony jó lenne.
(#) Attila86 válasza pittyu hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Idézet:
„2:Rövidzárat csak a következő mintavételezésnél "veszi észre ", addig szép áramok tudnak létrejönni.”


Ez szerintem is komoly probléma. Én úgy oldanám meg a dolgot, hogy két műveleti erősítő végezné a szabályozást ténylegesen, és a mikrovezérlő csak az az úgy nevezett alapjel-képzést valósítaná meg. Jelen esetben ugyanis ítéletet is alkot és a rendelkező jelet is előállítja, ez a baj. A két OPA viszont analóg módon folyamatosan szabályozni tudná a feszültséget és az áramot, nem pedig csak akkor amikor órajel van.
(#) proli007 válasza pittyu hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Hello!

- A problémákat, csak a progi átírással tudod kezelni (persze ezt Te is tudod)
- Én valaha az állítást úgy csináltam, hogyha egyszer az egyesek már körbefutottak, akkor már a tízeseket állítottam és így tovább. Ha valaki elengedte a gombot, akkor kezdődött elölről. Persze így mindig tovább futtatta, de néhány lépéssel visszajött. (Ez egy Z80-as hangminta analizátor marker jele volt.)
- Sajnos a digit áramszabályozásnál, nem sokat tudsz tenni. Kivétel, ha úgy oldod meg, a szabályozást, hogy a szabályzónak csak az alapjele a D/A átalakító, és a szabályzó hurok analóg.

üdv! proli007
(#) proli007 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Pedig nem is beszéltünk össze!
(#) mazso1988 hozzászólása Jan 18, 2009 /
 
Sziasztok
kérdésem az lenne hogy megszeretném epíteni Attila86 labortápegységét és kérdezném hogy a hitelesitése a müszernek majdnem ugyanúgy megy mind a négydigites kapcsolóüzemű labortápegységé?
Üdv
(#) Attila86 válasza mazso1988 hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Üdv.!

Hasonló módon. Az a fontos, hogy ugyan úgy 'végkitéréshez' kell hitelesíteni. Tehát 30V-nál és 2A-nél.

Üdv.: Attila
(#) mazso1988 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Szia
köszi szépen.
Üdv
(#) ToXeN hozzászólása Jan 19, 2009 /
 
Üdv!

Építettem kettőt ebből "Link" az egyik teljesen jól működik a másikkal viszont van egy olyan probléma hogy a feszt nem lehet 1V alá vinni továbbá hogy a poti ahogy elhagyja a max fesz értékét és még tovább tekerem a kimenet 0-ra esik vissza. (tudni kell hogy a 68kOhmos ellenállást potira cserréltem hogy állíthassam a max feszt, mivel csak 35V-om van) sehogy sem tudtam ezeket a problémákat megoldani, de mondom a másik táp tökéletesen működik ugyanezekkel a paraméterekkel.
Jah és az áramot sem lehet 0,2A alá vinni míg a másik táp 20mA-ig is lemegy.
Ezekre a problémákra keresnék gyógyírt, előre is kösz... (remélem érthető voltam azért)
-ToXeN-
(#) proli007 válasza ToXeN hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Hello!

- Ha nem tudod levinni a feszültséget és az áramot, annak oka lehet gerjedés is.
- Vagy valami söntöli a végranyókat, vagy átvezetnek.
- Hogy maximumnál visszaesik a feszültség, lehet a poti kontakthibája is.
- Nem a 68kohm-ot kellett volna trimmerre cserélni, hanem a 10kohm-ot. (azaz egy ellenállás és egy potira) Mert ha a trimmer kontakthibázik, így nem le, hanem fel ugrik a feszültség.

De mindenek előtt mérni kell, és aztán filózni!

üdv! proli007
(#) ToXeN válasza proli007 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Üdv!

Megoldódott a problémám igazából (bár a fesz még mindig leesik a max fesz után, de ez nem zavar annyira- és nem a poti a rossz), márcsak azt nem tudom hogy az mitől lehet hogy az áramkorlátozó poti kis mértékbe, de változtatja a feszt is? Olyan 1,5 voltot a minimumtól a maximumig (terhelés nélkül is).
Csak szkóppal tudom meg egyébként hogy gerjed a tápom? mert amúgy látszólag jól működik.
Köszi
-ToXeN-
(#) Doncso válasza ToXeN hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Persze hogy változtatja, ha letekered az áramkorlátot, akkor lejjebb veszi a feszültséget is, ez teljesen normális.
(#) ToXeN válasza Doncso hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Hát a másik csatorna nem csinálja ezt...
Nem csak a minimumnál esik vissza a fesz, hanem az egész skálán változik a fesz is! Ez nem elfogadható szerintem...
(#) hapro válasza ToXeN hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Na jól beválasztottál ezzel a táppal...
Nem az a tipikus "nagyon jó fajta kapcsolás".
(#) Doncso válasza ToXeN hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Akkor én ezt most nem értem. Nálam úgy van, rákötök egy izzót, mondjuk 12V 10W. A feszt hagyom és az áramkorlátot lekezdem lefelé tekerni, akkor csökkenti a feszt is. Ez normális jelenség. Te erre gondoltál?
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Ezt most mért mondod ? Spafi mester utolsó hagyatéka a HE-számára.
(#) ToXeN válasza hapro hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Akkor melyik lenne jó kapcsolás ami tud 50V-ot és 5A-t is és minden állítható rajta? köszi
-ToXeN-
(#) hapro válasza Doncso hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Hát csak úgy poénból. Tudod nem értek hozzá, de már többen mondták, akiknek elhiszem, és most meg olyan jól adta magát ez a megjegyzés.

Toxen: nem rossz ám ez, nyersz vele egy állítható feszültségű valami áramkorlát féleségű izét. Ha jó lesz a dobozolás akkor még szép is lehet.
(#) ToXeN válasza Doncso hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Nem éppen erre gondoltam, hanem üresjáratban ha tekerem az áramkorlátot változtatja a feszültséget is amit a másik csatorna nem csinál. Terheléskor az tényleg termszetes lenne de így már sajnos nem...
(#) hapro válasza ToXeN hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Nem tudom, vannak itt okosabb emberek is ők majd segítenek neked ebben. De ez a kapcsolás egy elhibázott dolog, tudom mert én is belefutottam.
(#) Doncso válasza ToXeN hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Üresen úgy kellene működnie, hogy ha teljesen le van tekerve az áramkorlát, akkor a kimenő fesz nulla, ha picit feltekered, akkor eléri azt a pontot, amikor kikapcsol az ÁK, kialszi a led, és onnantól nem szabad elmennie a kimenő fesznek akármeddig tekered az ÁK-ot
(#) Attila86 válasza ToXeN hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Ilyen akkor fordulhat elő, hogyha az 'üzemszerűleg nem aktív' poti tekerésének hatására valamiért megváltozik az épp aktív üzemmódot véghezvivő szabályozókör alapjele, refereciája. Nálam épp ilyen problémák voltak mostanában, de egy másik táppal.

A Pafi-féle tápban nem tudom hogy ez hogy történhet meg, szóval érdemben sajnos nem tudok segíteni.
(#) pedrock válasza ToXeN hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Én csak azt a kapcsolási rajzot tudom neked ajánlani amit én is megcsináltam. Ez 2*30V / 2*3A. Tehát max 60V/6A terhelhetőségű. Nem egy olcsó kivitel, de nagyon bírja.
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Szerintem, minden hiba az alacsony tápfeszre vezethető vissza. Aki megépítették ezt a kapcsolást, 48-50V os tápfesszel, ilyen senkinél nem fordul elő. Vagy építési hiba.
(#) Attila86 válasza pedrock hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Ez nem igaz!
Max 60V 3A vagy pedig 30V 6A terhelhetőségű.
(#) pedrock válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Bocsi!!!! Azt tudom, hogy ma nem fog az agyam, na de ennyire? Most én is meglepődtem magamon, ideje aludnom...
(#) nagy hoho hozzászólása Jan 21, 2009 /
 
Üdvözletem minden Fórumozónak! A segítségeteket szeretném kérni.Építek egy labortápot amely már szerepelt itt a fórumban a RT/1994 egyik számában jelent meg, bár ezt már 1982-ben az Elektor német folyóirat leközölte. Akkor én meg csináltattam a nyákját és most előkerült. A gondom az ,hogy nincs 50 KOhm-os helipotom amivel a kimenő feszt. lehet precizen szabályozni. Viszont van 20 kOhm-os.Segítsetek az IC 2 bemenetét szabályzó kőr átméretezésében. Köszönöm előre is
(#) SALáta válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Egy bevált kapcsolás: Rádiótechnika évkönyv 1985 151. oldal, sajnos kimásolni nem tudom. LM324 el van felépítve, alapkapcsolásban 0-25v/0-5A. Egy apró hibája a kapcsolásnak mégpedig tapasztalat szerint az LM324 et "válogatni" kell, terhelés hatására feszültségesés következik be de nem mindegy hogy mekkora, nekem 10 LM324 közül sikerült kettő elfogadhatót találnom. Ha kell az eredeti nyáktervet elküldöm bárki e-mail címére.
(#) proli007 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Hello!

Mind össze, az R5 10kohm-ot kell csökkenteni a potival arányosan. De a poti megnövekedett csúszkaáramát figyelembe kell venni, hogy tűri-e a poti. (0,72mA..1,8mA)

üdv! proli007
(#) nagy hoho válasza proli007 hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Helló ! A választ köszönöm szépen. Mi lenne velünk Nélküled ? Úgy tudom a helipot ellenállás pályája ellenállás huzalból készül ,csak elviseli azt az 1,8 mA-t.
Szevasz :nagyhoho
Következő: »»   113 / 841
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem