Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   285 / 841
(#) guliver83 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Köszönöm !
A másik gondom az, hogy az Atmegás dolog nem nagyon jó, mer nem akarnák programozót csinálni hozzá.
Inkább olyan kellene ami PIC-el működik.
De ha, nem lesz más megoldás akkor Atmegás marad.
(#) elektromos válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 25, 2010 /
 
Szia! Te ezt meg építetted, hogy ajánlod?
(#) Attila86 válasza guliver83 hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Parancsolj, ez PIC-es és LCD-s: Bővebben: Link
De már készül a második verziója ami kimondottan csak LCD-s. (Néhány hozzászólással ezelőtt volt szó róla.)
(#) zoly15 válasza elektromos hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Szia! Nem! Én még nem építettem meg de egy fórumtársunk már igen, nemsoká én is meg szeretném építeni. Miért? Mi a bajod vele? Ha nem működne szerinted valaki feltenné az internetre?
(#) elektromos válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Szia!
A labortáp II kapcsolási rajza mikor lesz elérhető, mert kellene építenem egy tápot, és ki próbálnám a Te verziódat. A FET-es megoldás jobban tetszik , mint a tranyós.
(#) elektromos válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Csak azért kérdeztem, mert nekem nem jött össze, pedig a DIP, és a Tqfp-et is megépítettem.
(#) zoly15 válasza elektromos hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Mi volt a hibája?
(#) elektromos válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Nem volt kijelzés a tqfp-nél, a dip-es pedig mindenféle karaktereket írt ki. Viszont a dip-es ki írta az elején jól a szöveget, aztán eltűnt minden, majd ha beléptem a programozói módba, akkor ki írta, hogy www.efly.com, és utána megint megőrült, össze-vissza irkálta a karaktereket.
(#) Attila86 válasza elektromos hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Szia!

Majd ha készen lesz a projekt. Egyenlőre építek a ma reggel elromlott hűtőmhöz egy elektronikus hőfokszabályozót, aztán jön a PIC-es panelmérő II és majd csak utána folytatom a Labortápegység II-t. Szerintem 1-2 hónap és készen is lesz.
(#) elektromos válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 26, 2010 /
 
Ok!
Várom!
(#) vaszil29 hozzászólása Júl 28, 2010 /
 
Üdvözletem! Szia Zolibá!

Edison 14 féle labor táppal lenne egy olyan gondom, hogy sajna nem kaptam 0R47/ 5W ellenállást (R24,R25), viszont van ithon 1R2/5w
letudom szabályozni a megfelelő értékre plussz ellenálás hozzá forrasztásával, vagy esetleg az is jó lehet??
És még az lenne a gondom, hogy a trimmer poti értékét sem találtam, de lehet, hogy csak átsiklottam felette.

Válaszokat előre is köszönöm!!
üdv szabi
(#) vaszil29 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Oké Zolibá!
Azon már túl vagyok.
Nekem a problémám az, hogy nem kaptam 0R47 /5w ellenállást. ilyet:Bővebben: Link

viszont van ithon 1R2 /5w. Le tudom-e vinni az értékét
a 1.2-esnek 0.47 -re Plussz ellenállás hozzá forrasztásával??? Nem-e fog megváltozni az 5w telyesitménye az ellenállásnak, ha 1, vagy 2 wattos ellenállással megtoldom??
Most lehet, hogy nagy baromságot kérdezek!
(Mea Culpa)
(#) Alex2 válasza vaszil29 hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Már hogy lenne jó 0,47 Ohm helyett 1,2 Ohm? Háromszor akkora, tehát 3x akkora fesz. esik rajta, így az áramkorlát harmad akkora áramra kapcsol be. Viszont ha 3 ilyet párhuzamosan kapcsolsz, akkor már közelebb vagy a helyes értékhez. De ha van kisebb teljesítményű (2-3W), akkor azokkal is ki lehet sakkozni a 0,47 Ohm közeli értéket és az 5W-ot.
(#) vaszil29 válasza Alex2 hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Köszia választ!
Tehát az Edison14 féle lab tápba leválthatom a (R24,R25)
0.47 /5w ellenállást 1.2 -re? (R7, R23)
(#) vaszil29 hozzászólása Júl 28, 2010 /
 
Szerintetek nem probléma, ha az 5K trimmer helyett 5.6-osat rakok??
és a 0.47/ 5w-os ellenállás helyett , 0.56 2w raknék??
Jó lessz?
(#) Proci_85 válasza vaszil29 hozzászólására (») Júl 28, 2010 / 1
 
Edison14 leírásából:
Idézet:
„Ezen a képen látható, hogy két darab 2N3055-ös tranzisztor van párhuzamosan bekötve. A tranzisztorok emitterére van kötve az R24-es és R25-ös teljesítmény ellenállás. Ez egy negatív visszacsatolás, ha valamelyik tranzisztoron nagyobb áram kezdene folyni, mint a másikon, mert nem egyforma a két tranzisztor.”

Nálam ez 0.1 Ohm 2-3W-os ellenállás. Több nem is igen kell.
A gyári kapcsolás alatt is a következőt írják:
2N3055 will overheat, so you have to connect two of them in parallel with emitter resistors 0.1ohm/5w.

A kimeneti sönt pedig R7, R23 a gyári kapcsolási rajzban R7=0.47 Ohm 5W.
Ha melegszik, tisztább 2db ~0.94 Ohmos (2x0.47) ellenállás párhuzamos kapcsolása lenne, így kapnánk pontosan 0.47 Ohm -ot 2db 5W-nyi hőleadó felülettel.
Mivel a legközelebbi 0.92 és 1 Ohm, ezért ezek közül lehet választani. Beszéltem erről Edison14-gyel. Azt mondta azért lett 2x1.2 Ohm, mert nem kapott más. Az eredő így 0.6 Ohmra jön ki 0.47 helyett.
Én törekednék a fentebb említett gyári kapcsolási értékeihez, tehát igyekezni 0.47-t beszerezni. Nálam 1x0.47 Ohm 10W-os van.
(#) vaszil29 válasza Proci_85 hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
[A kimeneti sönt pedig R7, R23 a gyári kapcsolási rajzban R7=0.47 Ω 5W.]

Edison kapcsolásában az R7, R23 1R2 / 5W
A tied itt elvileg 0.47-es

És Edison kapcsolásában a 0.47 és a 1.2 is duplán "párhuzamosan" van rakva.
(#) Proci_85 válasza vaszil29 hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Idézet:
„Edison kapcsolásában az R7, R23 1R2 / 5W”

Igen.
Idézet:
„A tied itt elvileg 0.47-es”

Gyakorlatilag is R23 nincs csak a gyári R7 ami 0.47 Ohm.
Idézet:
„És Edison kapcsolásában a 0.47 és a 1.2 is duplán "párhuzamosan" van rakva.”

Nem. Az 1-1 ellenállás az 1-1 tranzisztor emitterére. Ez nálam 0.1 Ohm 3 W.
(#) vaszil29 válasza Proci_85 hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Akkor rosszul láttam
(#) Proci_85 válasza vaszil29 hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Igen, itt jobban látszik a kérdéses két emitter ellenállás.
(#) vaszil29 válasza Proci_85 hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Na jolvan!
Akkor maradok az Edison féle változatnál, majd szerzek 2
0.47-es ellenálást, vagy egy db 10w-os 0.47-est.
Gondolom az eredeti kapcsolásban ábrázolt 100K trimmer is jó, ( ami Edisonnál 5K) szerinted?
A lineáris potenció méter meg 10KOhm legyen ugye?

És még azt szeretném kérdezni, hogy használhatom e
kisebb telyesitményű trafóról??
(van ithon egy kisebb toroidom)
(#) rascal válasza vaszil29 hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
"És még azt szeretném kérdezni, hogy használhatom e kisebb teljesítményű trafóról?"

Igen, csak figyelned kell arra, hogy ne terheld le a trafót. Ha az áramkorlátot úgy állítod be, hogy a szabályzó potikkal ne tudj több áramot beállítani, mint amit a trafód elbír akkor használhatod. Ha jól látom az R18 növelésével korlátozhatod a max áramot.
(#) vaszil29 hozzászólása Júl 29, 2010 /
 
Sziasztok!

Megtudom oldani, hogy a finom potit kihagynám és csak 1-1 poti legyen?!
Kell raknom egy 10K ellenállást a másik poti helyére a
kimenetre?
üdv szabi
(#) rascal válasza vaszil29 hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Elhagyhatod a finom szabályzást (bár szerintem sokszor jól jön). Ekkor csak két mono lineáris 10K-s potira van szükség amiket az 5-6-7, és 8-9-10 pontokra kell bekötni.

Edison14: Nem tudnád a kapcsolási rajzodat átméretezni? Az a 10000x7000 eszméletlenül nagy.
(#) Piszkos hozzászólása Júl 29, 2010 /
 
Sziasztok!

Tudtok olyan labortáp kapcsolást mutatni, ami DC 40-43 V-ról megy? Pont kilóg a legtöbb egyszerű ic-s kategóriából, nem találok hozzá passzolót.
(#) vaszil29 hozzászólása Júl 29, 2010 /
 
Elvileg készen vagyok!
12,5 váltó a toroidom. R5-nek mennyinek kéne lenni, hogy ne károsítsam meg a trafót??
(#) Hetope válasza Piszkos hozzászólására (») Júl 29, 2010 / 1
 
Szerintem a Lebegős megoldások tudják mert azok külön tápról járnak
(#) Piszkos válasza Hetope hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Tudsz mutatni olyat ami ilyen tápfeszültségre van? Csak jóval masabbhoz találtam. Sajnos annyira nem értek hozzá, hogy átméretezzem.
(#) Attila86 hozzászólása Júl 31, 2010 /
 
Ismét ötleteket várnék:
Adott egy invertáló kapcsolásban lévő OPA, melynek bemenetére a GND-hez képest negatív DC feszültség érkezik. Az OPA feladata hogy ebből pozitív feszültséget állítson elő a PIC A/D bemenete számára. Viszont a kalibrációhoz (az OPA offsetjének megméréséhez) időnként rövidre kellene zárnom az OPA bemenetét. Ez egy egyszerű N-csatornás BS170-el megoldható lenne, ha a jel pozitív lenne. De nem az! A megoldás egy P-csatornás fet lenne, de a PIC-nek akkor negatív gate-feszültséget is kellene kiadni, viszont csak pozitívat tud. Szóval erre várnék alternatívákat.
(#) rascal válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Optocsatolón keresztüli vezérléssel nem lehet megoldani?
Következő: »»   285 / 841
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem