Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   598 / 839
(#) satlokk válasza kila hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Csatlakozom az előtem szólóhoz!
(#) Toth Attila hozzászólása Márc 29, 2015 /
 
Nagyon sok munkám van benne, próbáltam mindent felhasználni ami itthon volt, ezért is került bele analóg műszer, aminek a skálalapját átmatricáztam. Így a lehető legolcsóbban sikerült megvalósítani a tápot. A doboz alapja egy régi 25-évvel ezelőtt készült házi akku töltő, amit még a szomszéd villanyszerelő készített apámnak. Mindent kiszereltem belőle csak a váz maradt. Olyan sok mindent kellett elhelyeznem a viszonylag kicsi előlapon, hogy legalább tízszer módosítottam az előlapi matricát, a nyomtatás előtt. A kapcsolgatásos mérésre oda kell figyelni, ez biztos. Ha megépítem ezek után az alkotó féle tápot is, abban külön műszerek lesznek a volt és amper mérésére, addig kapcsolgatok odafigyeléssel.
Örülök, hogy sikerült, és talán másoknak is tetszeni fog.
(#) Toth Attila hozzászólása Márc 29, 2015 /
 
Remélem sokáig tudom még használni. Köszönöm az elismerést!
(#) MATA hozzászólása Márc 30, 2015 /
 
Üdvözlet a fórum tagoknak!
Van egy kis gondom megépítettem a kis Conrados tápegységet Bővebben: Linkmásodszor is először semmi gond nem volt vele másodszor viszont a BD136 tranzisztor nagyon melegszik mintha a két BD249 bent se lenne pedig a kicsinek kéne a nagyobbakat vezérelni de mintha átvenné a BD249-esek szerepét ez mitől lehet ha valaki segítene megköszönném előre is köszönöm!
Üdv:Mata
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2015
(#) qvasz2 válasza MATA hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
A linked sehova nem mutat!
Kicsit több info kéne: pl kimenőfesz rendben állítható?; terhelhető?
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2015
(#) MATA válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Köszi a gyors reagálást ez a link talán jobb lesz * mindent lehet állítani kimenő feszt durván finoman is és áramot is lehet de csak a kis tranyó melegszik!Köszi!

*A link újfent nem jó, kivettem! Olvasd el ezt
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2015
(#) orcika70 válasza MATA hozzászólására (») Márc 30, 2015 / 1
 
Így akartad Bővebben: Link
(#) MATA válasza orcika70 hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Köszi pontosan erről van szó!
(#) Ge Lee válasza MATA hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Lehet hogy elkötöttél valamit. Ha a másik működik akkor hasonlítsd össze azzal, hogy hol van eltérés, de azon nagy áram akkor tud folyni ha valamelyik áteresztőtranyó zárlatos.
Egyébként az a nyák rosszul lett megtervezve. A graetz pozitívjáról az áramnak a pufferkondiba kell folyni, majd a kondiból az áteresztőtranyó illetve a terhelés felé. Ott meg folyik erre is meg arra is (a puffert megkerülve), így a kondi csak részben látja el a feladatát.
Ha visszalapozol feltettem ennek a nyáktervnek egy módosított változatát.
(#) qvasz2 válasza MATA hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Ha csak a meghajtó dolgozik, akkor vagy zárlat van utána, mert pl szereléskor nem tettél szigetelő alátétet, vagy csillámlapkát, vagy tettél, de megsérült, vagy pedig hibás, zárlatos a végtranyó. Ezeket kikapcsolt tápnál ki kell méregetni!
(#) MATA válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Az most nincs nálam de ugyanazzal a nyák tervel csináltam ezt is majd kimérem az áteresztő tranyókat köszi a hozzászólást!
(#) MATA válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Köszi a hozzászólást még úgy próbáltam hogy mindegyik tanyót külön bordára tettem mert nem szeretem a nyákba forrasztani őket de előfordulhat hogy valamelyik zárlatos!
(#) MATA válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Nem találom azt a nyáktervet ha kicsit pontosítanál egy linkel azt megköszönném!Köszi előre is!
(#) Ge Lee válasza MATA hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Tessék, ezen tudsz variálni.
(#) MATA válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Köszönöm szépen a linket megpróbálom ezt megcsinálni!
(#) _Turul_ hozzászólása Ápr 2, 2015 /
 
Hello!
Valaki megtudná mondani, a 2.7.4 V2-es táp kimeneti osztója milyen műszerhez van méretezve? Sajnos nem találom a rajzot.
(#) Ghoost válasza _Turul_ hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
200mV-os digitalis
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2015
(#) _Turul_ válasza Ghoost hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Köszönöm a választ, így a kereső azonnal kidobta.

Még egy kérdésem lenne, az áram és a feszültségmérő áramkör nem különbözik egymástól, tehát ugyanazt kell megépítenem kétszer?
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2015
(#) _Turul_ válasza _Turul_ hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Végre volt időm olvasgatni a témát, szóval nagyjából az összes kérdésemre megtaláltam a választ, még egy dolog nem teljesen tiszta. Mégpedig a tranzisztorok tokozása... Láttam, hogy leggyakrabban TO3-asat használtak az emberek, viszont van kéznél pár to264-es tokozású, ezekkel is meglehetne oldani a hűtést?
Terveim szerint a tápegység 30V-ig és csak 1,5A-ig menne, hogy a trafó tűréshatárán belül maradjak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2015
(#) Ghoost válasza _Turul_ hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Egy baratom ezt irta a temarol.
/forras:http://pa-elektronika.hu/
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2015

Névtelen.png
    
(#) _Turul_ válasza Ghoost hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Köszönöm a választ. Összekevertem a tokokat, to247-es lenne, tip3055 egyébként. Elsősorban azért gondoltam erre , mert sokkal kényelmesebb velük dolgozni, de így nyugodt szívvel rakom be ezeket.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Ápr 6, 2015 /
 
Sziasztok! van egy kérdésem, amit ebbe a topicba tettem fel. Nem akarok 2x kiírni. valaki tudna rá választ adni?
(#) Alkotó válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
(#) szucsistvan123 hozzászólása Ápr 7, 2015 /
 
Ha ezt a táp kapcsolást 35V egyenirányított szűrt árammal táplálnám, akkor mennyi lenne a max kimeneti feszültség? És szerintetek a 13-as pont mire szolgál? hova kell kötni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2015
(#) proli007 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Hello! Elvben kb. 30V. De a 2N3055 megpusztulna a max 175W-tól. Mint ahogy a ZPD is megpusztul a majd 1W hőtől. stb.. A 13-as pontot a kiment negatív pontjára kellene kötni.
De miért nem választasz másik kapcsolást innen a fórumról?..
(#) djcaveman válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Igaza van Proli-nak. Építsd meg például az Alkotó 1.4.2-est. Nekem dupla verzióban működik. 2X40V, 2X5A. Mindenre tökéletes. Hűteni kell, de nekem ez okozott nagyobb gondot.
(#) szucsistvan123 válasza djcaveman hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Küldenétek akkor egy nekem megfelelő, nem túl drága kivitelű kapcsolást?
Az Alkotó féle nekem túl bonyolult. Nincsenek nagy igényeim ezzel kapcsolatban. Áramkörök tesztelésére/élesztésére kellene.
A trafóm amúgy egy 100VA-es 24V -os biztonsági transzformátor. (terheletlenül 27V) kb 4A-t tud
(#) Ge Lee válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Ezen tápok egyike sem bonyolult. A legegyszerűbb talán a 723-as, 1db IC, egy meghajtó meg a végtranyók, de csinálhatod fettel is és akkor még meghajtó sem kell. Visszalapozva pár oldalt megtalálod a rajzot ha építeni akarsz, azt had ne keressük meg helyetted.
(#) szucsistvan123 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Oké köszi!
(#) szucsistvan123 válasza Ge Lee hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Ez lenne az?
Következő: »»   598 / 839
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem