Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   726 / 840
(#) erzsé hozzászólása Márc 24, 2019 /
 
Sziasztok!
Nemrég az IRFP90N20 Fet-et sikerült dróttá változtatnom. Egy 12 V-os fényszóró izzó volt a kimeneten, ami egy ideig világított, aztán felizzott majd kiégett. A fet összes lábán 50 V körüli feszültség volt.
Azt már kicseréltem de még nem próbáltam.
Mit érdemes még ellenőriznem? Mit vihetett magával? Feleslegesen nem szeretnék kiforrasztani alkatrészeket.
Köszönöm előre is.
(#) Alkotó válasza erzsé hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Valószínűleg nincs más gond.
Amit egyértelműen ellenőrizni kell, az a FET hűtésének jósága. Ez egy jó FET, de fokozottan jó hűtésre van szüksége ahhoz, hogy az elvárt teljesítményt le tudja adni a környezetének.
(#) Alkotó válasza Temela hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
A BC556 5-10 Ft körül sok helyen elérhető
(#) Alkotó válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Eddig még nem panaszkodott nekem a használók egyike sem, a túlzott feszültségingadozás, vagy a hőmérsékleti stabilitás problémái miatt. Sőt valójában más miatt sem (kivéve BS250 beszerzési nehézségeit).
Ebből arra következtetek, a meglévő viszonyok elfogadhatóak a többség számára.
De ha van konkrét javaslatod, és ezt megosztod a fórummal, akkor aki érintve érzi magát, lehetőséget kap jobbá tenni az eszközét.
(#) erzsé válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Köszönöm!
A Fet egy 100x180 mm hűtőbordára van csavarozva csillámlemezzel, mindkét oldalán pasztázva. S egy 80 mm-es ventilátor fogja még hűteni.
(#) Alkotó válasza erzsé hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Ha a bordát nem tudod szigetelten szerelni a környezetétől, akkor a FET-et kell elszigetelni tőle. Erre a lehetőségek közül a csillám a legjobb. De ebből -nem igazán értem miért- számos vastagságot gyártanak, köztük nagyon vastagokat is (mértem már 0,3 mm-t is). Ráadásul van ahol nem adják meg a tényleges vastagságot, csak a csillám alakját paraméterezik. Nem néztem most utána, de emlékeim szerint pl. a HEStore is csak alakot ad meg. Én az EBAY-on vettem legutóbb, ahol precízen tudtam mit veszek, és még azt is küldték amit ígértek.
Ide 0,09 mm-es vastagságot ajánlok mindkét oldalán vékonyan zsírozva, és valamilyen kengyeles felfogást hozzá.
(#) tbarath válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Nyilván ha lehet 150 Ft-ot spórolni, az jó dolog, és a BC556 nyilván gyakoribb, mint a BS250. De a BS250 is beszerezhető, Pesten legalábbis:
- HEStore, 155 Ft, 1-3 munkanapon belül 5e+ db, Link
- Kontha, 165 Ft, készleten 49 db, Link
- HQ Elektronika, 210 Ft, készleten, Link
- RET-et írta Temela korábban.
Mondjuk a Lomexben nincs, és a 450 Ft-os ár tényleg vicces, de a fenti 4 boltból valamelyiknél csak kapható.
(#) erzsé válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Köszi! Esetleg EBAY-link? Aliról rendeltem most, de az szilikonos.
(#) tbarath válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Alkotó, ennek az Ebay eladónak meg tudnád osztani az elérhetőségét?
(#) Kovidivi válasza tbarath hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Ha egy problémát meg lehet olcsóbban is oldani úgy, hogy ugyanazt a feladatot látja el, akkor én az olcsóbbat választom. 150Ft vs. 10Ft, nem mindegy.
(#) tbarath válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Persze, ezzel kezdtem én is. A többit csak a BS250 beszerzési lehetőségeiről írtam, ha valakinek valahova _tényleg_ arra lenne szüksége.
(#) Gabó válasza tbarath hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
A hestór ár az nettó! Erre még jön az áfa! Arra figyelj!
(#) Alkotó válasza tbarath hozzászólására (») Márc 24, 2019 / 1
 
A csillámmal jól feladtátok a leckét nekem. Hosszas keresgélés után sem találtam a rendelést, aztán eszembe jutott, hogy ezt olyan régen volt, hogy még nem is én rendeltem közvetlenül, hanem Reloop fórumtárs családjának segítségével.
Nem mondom biztosra, de nagy valószínűséggel ez volt az.. Nekem a TDA7294 alá kellett valami, mert az általános csillámok nem ideálisak a bennük lévő lyuk(ak) miatt.
Mai napig van belőle, és teljes megelégedéssel használom.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2019
(#) tbarath válasza Gabó hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Jogos, nem 155, hanem 197 Ft
(#) tbarath válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Köszi, félretettem következő rendelésre.
(#) Egri Frédi válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 24, 2019 / 1
 
Teljesen igazad van. Sok kicsi sokra megy- ahogy a közmondás is tartja.
De gondolkodjunk már egy kicsit ! Egy dupla tápnál mennyit spórolunk meg ? 300Ft -ot ?
Mit kapsz ma 300 Ft -ért ? ~ 1.5kg kenyeret, 5 dkg vajat ...
(#) Kovidivi válasza Egri Frédi hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Sok kicsi sokra megy.
(#) Egri Frédi válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Igen, mi gyűröttebb fejűek már csak ilyenek vagyunk ...
Pár hónapja az "okos, új" tulaj nagytakarítást tartott a cégnél ... Bontatlan, 50 - 100 db -os zacskó számra dobáltatta ki a régebbi "~30 éves" ellenállásokat. Aki tudta használni - én is - boldogan vitte haza ( amit sikerült lenyúlni ) - egyébként a hulladékvas telepen végezték volna.
Sikerült egy jó fél nejlon zacskónyit megmenteni.
Itthon számolgattam csak: 1 ellenállás ~ 5Ft -> 100 db. 500 Ft.
Amit haza hoztam összesen ~5.500 - 6.000 Ft. De mikor fogok elhasználni 100 db. 3.9k 0.5W ellenállást ??? Eladásra meghirdetni nem éri meg, mert a posta több lesz, mint a cuccos értéke.
(#) dB_Thunder válasza Egri Frédi hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Ilyen dolgokat el kell hozni és elajándékozni!
Nekem is van 7824 egy zsákkal, meg még sok minden, ha valaki eljön Sárszentmihályra turkálni...
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2019
(#) Egri Frédi válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Vagy csere-berélni ... Mennyi a jegy Pestről Sárszentmihályra ?
(#) dB_Thunder válasza Egri Frédi hozzászólására (») Márc 24, 2019 / 1
 
Hallod, fogalmam sincs!
Vagy tíz éve, hogy csak keresztül megyek a síneken!
(#) granpa válasza Egri Frédi hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
ELVIRA; s mindent tudsz.
(#) pucuka válasza granpa hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Csakhogy sem az Elvira, sem a menetrendi mező nem tud ilyen nevű állomásról, bár a térkép szerint van, sőt a szomszéd falunak is van vasútállomása. A YouTube vídeón látszik a 4 vágányoa állomás, de utasperon, az nincs. Fehérvártól 10 km közúton.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2019
(#) granpa válasza pucuka hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Már nem tudtam módosítani: megszüntették azt a vonalat. Fehérvártól buszozni kell. A busz-pályaudvart >30 éve nem képesek bevinni a vasútállomáshoz (fél óra gyalog!)
(#) Egri Frédi válasza granpa hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Szörnyű ! Akkor most vennem kell egy 7824 -et 140Ft -ért és nem tudok 2.860 Ft -ért cserélni ?
(#) granpa válasza Egri Frédi hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Sajnos ez van. Sok vonalat felszámoltak.
(#) Egri Frédi válasza granpa hozzászólására (») Márc 24, 2019 / 2
 
Ne mongy má' illyet !!! Felcsúton lassan minden lakosnak külön vasútvonala van ... Csak az nem Sárszentmihály felé jár.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2019
(#) pucuka válasza granpa hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
A vonalat (20. Székesfehérvár - Szombathely) nem szüntették meg, állomás is van, csak a vonat nem áll meg. Fehérvár, és Sárszentmihály között vasúton 5,1 km van.
(#) granpa válasza pucuka hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Mielőtt kivágnak az offért: nem voltam pontos (nem a vonalat, csak a megállót), de sok olyan megállóhely van, ami ennél közelebb van egymáshoz. Pl. Keszthely- Alsó-Gyenes- Gyenesdiás. De Becehegy is csak 3 km Györöktől.
(#) erzsé válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Szia! Igen, ennyi volt a gond. Kicseréltem a fet-et, s jó lett.
Köszönöm!
Következő: »»   726 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem