Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   133 / 208
(#) yohnsee válasza kovacspista hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Akkor ott más gond (is) lesz. El kellene kezdeni méregetni a feszültségeket stby állapotban, meg a másik állapotban, amit nem neveznék bekapcsoltnak.
Tudod, miket kellene mérni, vagy vázoljam nagy vonalakban?
(#) kovacspista válasza yohnsee hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Úgy gondolom tudom. Nem tudom készenlétbe tenni, csak bekapcsoltan indul, utána kellene kikapcsolni, de nem hajlandó erre. Szerintem be van kapcsolva, van hangja, megy a háttér, csak ezek a leírt hiányosságai vannak! Esetleg hiányozna valami feszültség?
(#) Juhasz Andras hozzászólása Aug 18, 2018 /
 
Sziasztok van egy samsung LE 32A 330lcd tvnk par perc utan felmelegedett kikapcsol utanna amikor kapcsoltam volna be kattant eggyet es be se kapcsol valaki tudna adni tanacsot
(#) yohnsee válasza kovacspista hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Én így kezdenék neki:
lehúznám a táp panelről a mainboardot, megnézném, van-e standby fesz. Ha van, elindítanám a táppanelt magában, megmérném, hogy minden feszültség megvan-e, nem hullámzik terhelésre sem. Ha ez kész, akkor a táp pipa. Dugd rá a mainboardot, de a Tcont húzd le. Kezdd el mérni a stabilizátorokat a mainboardon. Általában 3 lábúak, és a következő feszültségeket állítják elő az alaplapnak: 5V, 3.3V, 2.5V, 1.8V néha 1.2V. Ha mindegyik stab. ic rendben van, akkor kellene keresni egy rajzot az alaplapról, vagy legalább le kellene fotózd mindkét oldalát jó minőségben. Onnan talán tovább tudunk lépni.
(#) yohnsee válasza Juhasz Andras hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Szia!
Ha bekapcsolásnál pattant el valami, akkor gyanús, hogy a tápban ment valami gallyra.
Le kellene venni a hátulját, belenézni. Ha hangja is volt a hibának, akkor valószínűleg látható lesz szemmel a problémás terület.
Mielőtt belefognál, áramtalanítsd a készüléket, és hagyd legalább 5 percig, mielőtt leveszed a hátulját.
Üdv
(#) Juhasz Andras válasza yohnsee hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Koszi most megneztem meg egyszer es bevillant es kesz igaz nemvagyok egy szakember ilyenkor mitt tegyek nemakarom elbarmolni meg jobban
(#) yohnsee válasza Juhasz Andras hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Akkor azt ajánlom, vidd el hozzáértőhöz.
(#) Juhasz Andras hozzászólása Aug 18, 2018 /
 
Koszonom.a.tanacsot ugy teszek majd megirom mivolt a baja
(#) kovacspista válasza yohnsee hozzászólására (») Aug 18, 2018 /
 
Köszönöm, megnézem ahogy időm lesz , és itt keresni foglak.
(#) Vadász Csaba hozzászólása Aug 25, 2018 /
 
Sziasztók !


Segítséget szeretném kérni alkatrész beszerzés ügyében vagy valaki fiókja mélyén lapul és szívesen megválna tőle. Anyagi ellenszolgáltatás fejében. Vagy egy rossz LCD kijelző T-con-án csücsül.
https://www.soselectronic.hu/products/mxm/max17075gtg-v-T438373
(Itt lehet kapni,de csak 75db vásárlása esetén. ) )
A t-con panel egyben van építve a kijelzővel és ezen helyezkedik el G5517 step-up converter IC.
Ez ment tönkre!!
helyettesítőit: MAX17075 ,AAT1177, EUP2681.
Küldök képeket róla.
Üdv: proci
(#) ktamas66 válasza Vadász Csaba hozzászólására (») Aug 25, 2018 / 1
 
(#) Vadász Csaba hozzászólása Aug 26, 2018 /
 
Szia!
Nagyon köszönöm.
Nálam a GOOGLE nem adta ki ezt az oldalt.
(#) zsa hozzászólása Aug 30, 2018 /
 
Sziasztok. Lg m1917a-bz tv-m meghibásodott szervizleirása ha van valakinek hozzá az jól jönne. Hibája áramalárakva azonnal bekapcsol nincs stundby állapot , kép nincs ,inverter nem indúl, kikapcsolni nem lehet gombokra nem reagál. Táp rendben megvanak a feltüntettet feszültség értékek , az alaplapon nem találtam zárlatos alkatrészt. Kapolási rajz kellene vagy tanács milyen hiba lehet ez. Köszönöm
(#) jdani hozzászólása Aug 30, 2018 /
 
Üdv. Van egy Samsung LCD, le32a436t1d típus.
Negatív képet ad. T-con hiba csinálhatja?
Net szerint V315B3-C04 T-con.
(nem tudom, nem szedtem szét)
Láttam már hibás T-con okozta képet, de ez nem olyan. Negatívan nézve a telefonon keresztül, minden szín rendbe.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2018
(#) yohnsee válasza zsa hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Szia!
Kicsit zavaros amit írtál, de szerintem kibogoztam
Ezek szerint a hátulját már levetted.
Húzd le a mainboardot a tápról, így is egyből indulni szeretne? Csak hogy kiszűrjük, honnan ered a probléma.
Továbbá megpróbálhatnád magában a tápot elindítani, háttérvilágítást bekapcsolni. Ha rendesen szitázva van a nyák, keresd meg a STANDBY feszültséget (5V általában) és a POWER ON vagy hasonló feliratokat. Ezeket zárd össze egy 1k ellenállással. Ha ekkor a többi feliratozott feszültség is megjelenik, akkor az már fél siker. Most fogj egy másik ellenállást és az 5V-ot zárd össze az INV_ON/OFF vagy hasonló felirattal. Ekkor el kellene induljon a háttérnek. Ha ez így mind működik, akkor biztosan kijelentheted, hogy jó a táppanel, mehetünk vizsgálódni a mainra.
(#) yohnsee válasza jdani hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Szia!
Általában gamma IC probléma. AS-15F vagy hasonló van a Tcon-ra forrasztva. Cserélheted, ha van elég tapasztalatod az ilyen IC-kkel. Ha viszont cserélhető a Tcon, cserélheted kompletten azt is. Az IC megbízható ebay-es forrásból pár száz forint, egy komplett tcon több ezer ft.
Itt az a kérdés, mennyi időd van rá és mennyit akarsz "küszködni" vele.
(#) zsa válasza yohnsee hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Igazad van csak van valami a tápal leválasztva is üzemel 5v 15v folyamatos. Csatoltam képet mit nézek meg rajta? Közben méregetek hát ha meglesz a ludas .
(#) yohnsee válasza zsa hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
GND-hez képest mérd meg az ON pontot a tápon, van rajta feszültség?
Képen ha jól látom, barna vezeték.
Szerk.: Egyébként én az 5 évnél öregebb tápoknál kérdés nélkül cserélem az összes elkót. Majd utána kezdek el hibát keresni, így kiküszöbölve az önszopatás lehetőségét.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2018
(#) zsa válasza yohnsee hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
On pin 0V q302 tranyohoz megy (q301mellet van ) mint ha szakadt lenne diodaméresel csak egyfélekép van értéke. A/din p/din lábak is 0v
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2018
(#) zsa válasza zsa hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Q301 tranzisztor e/b lábakon 14v mérhető, bázisrol megy Q302 c lábra , e/b lábon nincs érték Gnd hez viszonyítva. Közben találtam rajzot .
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2018
(#) yohnsee válasza zsa hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Szuper, ez segít.
Úgy néz ki, teljesen normális, hogy nincs külön standby köröd, ahogy áram alá helyezed, megjelenik az 5V és a 15V is. Bár a 14 nem vészes, még egyszer hangsúlyozom, én cserélném a kondikat. Vagy legalább nézd meg terhelve, nem-e esik le a feszültség.
Dugd rá a panelra a háttérvilágítás csatlakozóit, és adj 5V-ot egy ellenálláson keresztül az ON lábra. Ekkor be kellene kapcsolnia a háttérvilágításnak. Ha ez megtörtént, akkor azt mondom, a táp jó.
(#) zsa válasza yohnsee hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Igen elindult a inverter égnek a fénycsövek. Táp halktalan nem zúg . Szervizleirást is modositanám most már .Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2018
(#) yohnsee válasza zsa hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Ok, dugd vissza rá az alaplapot. Most meg kellene mérd a stabilizátorokat, előállítják-e a 3.3V-ot és az 1.8V-ot. Ezek U301 és U303 az általad linkelt rajzon.
Továbbá azt is mérd meg, nem-e ugrál a 12V és az 5V ág. Most is, alaplap nélkül fénycsővel, majd alaplappal is.
(#) yohnsee válasza yohnsee hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Még egy dolog: ha tudsz, tegyél fel az alaplapról is ilyen jó minőségű képeket, mint a tápról.
(#) zsa válasza yohnsee hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Bocs de most nem vágom mit is kéne mérnem u301 a tápegységen van ic 2 pin lábon 1.8v nak kellene lenie ? Smd biztihez megy ami jó 0v mérhető. U303 u304 inverter része 8 labu egyik oldalt 4 láb ősszevan forraszva ezen mit mérjek?

Vagy pedig a rajzal van gond légyszi tölcsd le a google drive-rol fentébb a link
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2018
(#) yohnsee válasza zsa hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Ok, az első doksiból írtam az Uxx alkatrészeket.
Tehát, mértél feszültséget alaplappal és anélkül? (5V, 12V ág)
Utána, meg kellene keresd, hogy az alaplapon hova érkezik az 5V és a 12V. Ezek át fognak menni pár stabilizátor IC-n. Ezekből lesz 8V a hang erősítőnek, 3.3V és 1.8V a processzornak.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2018
(#) yohnsee válasza zsa hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
A második képen amit linkeltél, látsz 4 alkatrészt, ők a legnagyobbak. 2 láb és a hűtőzászló leforrasztva a lapra. Ezeknek lenne szükségem a pozíciószámára, alkatrész feliratára és hogy milyen feszültségeket mérsz a lábaikon. Ezek közül a jobb alsó mintha barnásabb lenne mint a többi, de lehet, hogy csak képzelődöm.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2018
(#) zsa válasza yohnsee hozzászólására (») Szept 1, 2018 /
 
U704 7805 13.5v-5v
U409 7805 15v-5v
U404 U402 ba033 5v-3.3v

U403 1086 in3.3v Out 1.7V ez a beültetési oldalon van

Na most változás az állapotban csak van. Többszöri inditás után stanby vagy inkább kikapcsolt üzemód helyrejött ,power led kialszik. tápon megjelent a 5V 1-2 kimeneti lábakon, Pászor még az inverter is indult . Bekapcsolás után viszont a régi hibajelenség gombokra nem reagál.

Valami forrasztási hiba is lehet a scaler lapon méregetésnél azt piszkáltam most.

Jobb kepek Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2018
(#) zsa válasza zsa hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Nem haladtam előrébb javitás ugyben . Atnéztem jóformán az összes Uxx jelölésű ic tápellátását amik rendben vannak. Mivel jellenleg áramallá helyezés után bekapcsol , 2-3 mp mulva ki . Ilyenkor inverter nem kap on jelet igy nem villágit. Vezérlőgombokra bekapcsol tápfelé inverter on jel nincs , készülék teljes fagyás kikapcsolni sem lehet.

Az inverternek mi adja az on jelet?
Ano ellőte volt már más hibajellenség is csatolok képet . Kb 20 perc után fagyás gombok irányitás terén aztán + 10perc müködés képfolyásra ment át a hiba . Kép folyamatos csak szétfolyva hang van , semire nem reagált.

Nem lehet eprom vagy szoftver hiba ami mostanra mégjobban bedöglöt?
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2018
(#) Gafly válasza zsa hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Lehet Te nem annak érzed, de a második csatolmány nagyon vicces

Szoftver mitől romlana el, ha nincs frissítve?
Az a frissítéstől szokott (legalábbis nálunk )
ROM frissítés ártani szerintem biztosan nem fog, ennél csak előbbre jutsz vele, de nem értek hozzá
Következő: »»   133 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem