Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es világítás
 
Témaindító: xodak, idő: Aug 6, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   116 / 178
(#) sector99 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Semmi gond, nem volt haszontalan az infód.
(#) zsoltee0001 válasza sector99 hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Free shippingel jött, no sérülés, jól be volt csomagolva.
(#) zsoltee0001 válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 25, 2018 /
 
Jó ötlet, köszi, sejtettem, hogy van gyári megoldása.
Üdv
(#) Hshs hozzászólása Ápr 6, 2018 /
 
Sziasztok!
3 db távirányítós ledszalagom van a nappalimban.
2db a bárpultot világítja meg fent ill. lent.
Egy másik fajta pedig a plafont körben.
433 Mhz-en működnek, a pultban lévő 2 controller azonos, rgb, színjátszós, különböző villogásokkal, stb..míg a plafonvilágításé sima dimmelhető fehér.
A gondom az, hogy a pultban , mivel ugyanaz a gyártmány a kettő, egyszerre kapcsolja mindkettőt egy távirányító is, ha pedig a plafont bekapcsolom az ő távirányítójával, akkor piros lesz a pult fénye, azaz összezavarják egymást.
Mit tudok tenni, hogy külön ,szépen működjenek? Esetleg létezik kontroller más frekvencián is? Mert akkor csak lecserélném őket 3 különbözőre..köszönöm. üdv. Tibi
(#) nedudgi válasza Hshs hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Jó lenne belekukkantani, milyen IC van benne. Ha szerencséd van, átkötéssel vagy DIP-kapcsolóval át lehet állítani más kódolásra a vezérlőt és az adót.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2018
(#) Hp41C hozzászólása Ápr 6, 2018 /
 
Hangulatvilágítás (Hack a day blog-járól).
(#) uniman válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Talán illő lett volna a kérdezőnek konkrét típusokat is "megmutatni"...
Ha ilyen lenne esetleg...(nekem ilyenek vannak és sajnos valóban teljesen egyformák)

De lehetséges, hogy van rá (más) megoldás...

Ha burkolatát eltávolítjuk, kiderülhetne, hogy van/nincs beavatkozási lehetőség...de szerintem nincs.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2018
(#) nedudgi válasza uniman hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Az hogy egyforma, nem kérdés. De ha olyan az IC, állítható a cím. Ezt az adatlap alapján talán sikerülhet kideríteni.
(#) uniman válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Kettő felirat nélküli SO-8 SMD IC, meg egy 24C02 van az enyémekben...
(#) FAZ1 válasza goreny hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Szórakozzatok jól ...
(#) FAZ1 válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Én az Alitól vettem hosszú cuccot (több mint 1 méter), a DHL meg simán kézben kihozta. A csomagolásán törékenyre volt jelezve (a poharas ikon - avagy piktogram) és gondolom - így nem dobálták összevissza és hajlítgatták kétfelé, hogy valamivel jobban elférjen.
(#) sector99 válasza FAZ1 hozzászólására (») Ápr 8, 2018 /
 
Ok, köszi !
(#) Primary hozzászólása Ápr 18, 2018 /
 
Adott egy zöld 10W-os COB led, ami 900mA-val működtethető. Ehhez ugye 10V körüli feszültség tartozik.
A probléma az, hogy a 10W-os tápegység 300mA-t tud és sokkal nagyobb feszültséget.
Át lehet alakítani valamilyen módon?
Az RGB ledeknél az egyik oldalon ki van vezetve a 3-3 sorba kötött LED anódja vagy katódja. Ha elvágom az összekötést mindkét oldalon, akkor át tudom alakítani a 3x3-as soros-párhuzamos elrendezést 1x9-es soros elrendezéssé?
(#) Bakman válasza Primary hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
A képről nekem úgy tűnik, a fém kivezetések belül újra össze vannak kötve, a sárga négyzettől jobbra és balra. Ha nem így lenne, akkor átköthető soros elrendezésre.
(#) Primary válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Nem pont ilyenem van, hanem zöld, de igazad lehet. Ha össze van kötve belül, akkor azokat reménytelen elvágni. Gondolom egy dremel vágókoronggal nem érdemes nekiesni.
(#) Bakman válasza Primary hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Világítsd meg szemből, hátha látszik. Nekieshetsz de hogy a LED-ek kivezetései túlélik-e a műveletet, kérdéses, szerintem inkább nem. Az sincs kizárva, hogy a kivezetések mélyen a LED alá nyúlnak, akkor viszont esélytelen a dolog.
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2018
(#) Primary válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 18, 2018 /
 
Akkor kénytelen leszek venni egy másik tápegységet, mert LED-ből eddig nem találtam olyat, ami 10W 300mA.
(#) Hshs hozzászólása Ápr 21, 2018 /
 
Sziasztok!
Sorry, nem sok időm van mostanában, ezért nem tudtam válaszolni! Szóval adott ez a 3 ledcontroller, ami 433 Mhz-en működik, így zavarják egymást kapcsoláskor..Itt a fotó, ilyen tipusok, nem tudom ez segít-e, én nem vagyok nagy szakember, viszont jó lenne valami megoldás, mert már hónapok óta lóg az egész a plafonból és nem tudom hogyan tovább vele..
(#) pipi válasza Hshs hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Hali!
Szedd szét, a távirányítókat is, ezek a képek semmit nem mondanak.
Ha szerencséd van akkor kódolást tudsz váltani a vevőben és az adóban,
vagy dip switch-el, esetleg óncsepp pöttyitéssel.
Ha nincs szerencséd akkor vagy kuka vagy együttélsz vele.
Esetleg még jutyúbon keresgélhetsz.
(#) qvasz2 válasza Hshs hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Ebben a hsz-ben a videot megnézted? Ott gombnyomással lehet csatornát állítani a távirányítóval. Nem kell szétszedni, jumperelni. Persze neked nem tudjuk, hogy milyen van.
(#) HA5AWS válasza Primary hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
Szia!
Esetleg Itt próbáld meg. Én fehér 10W-oshoz használtam, nagyon jó.
Üdv: Gábor
(#) Massawa hozzászólása Ápr 21, 2018 /
 
Egy szomoru hir. A házunk körüli járdát 18 sok LED-s világitotest világitja meg ( természetesen 230 V PIR kapcsoloval). 8 év használat után egy ilyen világitotest ugy ment tönkre, hogy a lámpatestben mind a 30 LED tönkre ment (szakadás). A LED-k meghajtása valami primitiv elötét kondis megoldás, de olyan csapnivalo a mechanikai kivitel, hogy szinte lehetetlen szétszedni a világitotestet. Az egész egy rozsdamentes csöbe van össze-vissza ragaszgatva majd egy nagy plexidugoval lezárva. Minden csöben van egy elvileg vizhatlan fekete müanyag doboz a csatlakozásra meg ott van egy biztositék is. Nos ez a doboz a csöben a 8 év alatt porrá vált, holott a szerkezetbe sem viz, sem fény nem juthat be. Hogy mitöl bomlott fel a doboz az meglehetösen rejtéjes. Gondolom a többiben is, de azokat, amig világitanak, nem szedem szét...
(#) FAZ1 válasza Massawa hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
A LED sorban bőven elég, ha csak egyetlen egy dióda fő meg! Akkortól már a többi sem világít!
Ha szét lehet szedni .... és ki lehet szedni - a rossz dióda pótolható.
És minden megy tovább!
Gyakran javítok én sok-sok LED-es villanykörtét. Még egy se maradt rossz énnálam.
(kivéve, ha maga a meghajtó elektronikája megy tönkre, bár itt-ott néha az is simán javítható)
Vagy ott van a "sok egyforma effektus" - van ahol az elektronika, van ahol a LED lap a halott. Ám két-három rössz lámpából már elsőre ki szokott jönni egy ismét működő ....
(#) Bakman válasza FAZ1 hozzászólására (») Máj 6, 2018 / 1
 
Ez így rendben is van csak az energiatakarékosság mellett elvárt hosszú élettartam megy a levesbe. A megtakarított villanyszámlát lenyeli a javítás.
(#) Massawa válasza FAZ1 hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Érdekes modon egyik hibás világitostestben sem a LED dioda ment tönkre, hanem a fusi munka, rossz ( kivülröl nem láthato) konstrukcio eredményezte a halált. ( korrozio, mert nem jol volt megragasztva igy bejutott a viz, levált NYÁK folia, kiriohadt forrasztás stb).
Épp tegnap termeltem ki közel 100 LED-t, egy sem volt hibás.
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Az a 30 LED is azért ment tönkre mert ellenállássá vált az elötét kondi.
Meg olyan turpisságok voltak egy másik LED világitásban (24 fémyforrás), hogy a piros vezeték volt a minusz a zöld meg a plusz, ( de nem ezért ment tönkre, hanem azért mert elrohadt az egész konstrukcio). A LED-ek túlélték (már amelyik nem kapott extra delejt a viztöl) a kiforrasztást nem mindegyik élte tul (pedig hölégfujoval probáltam) mert olyan rövidre lettek vágva a lábak (1,5-2 mm) amit csak nagyon rövid ideig lehet forrasztani, csakhát még ott a ragasztás is, igy nem lehet öket egyszerüen kibányászni. ( pedig érdekes LED-k voltak 4 világito chip van 1 burában).
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2018
(#) FAZ1 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
A "hosszú élettartam" meséje - mindenkit szépen beetetett.
Még jól emlékszem arra, amikor megjelentek az első, már teljesen háztartási használatra szánt fehér (és az ahhoz hasonló - hideg vagy meleg) fényű LED-es körték, lámpák. Mindre valahol rá volt írva, hogy élettartam 25 év, .... vagy például 25 ezer üzemóra.
Miközben -
1./ Még egyáltalán nem volt kiforrottan 25 éves gyakorlatuk abban, hogy eme fényforrás a működésében valójában kibírja majd a 25 évet?
2./ de még a reá írott 25 ezer üzemóra népmese is - bizony elég necces.
Én vettem párszor a Metro áruházban ilyen LED körtéket (mind Made in China), aztán - nálam a valós gyakorlatukban - tán MÉG 25 órát sem mentek - és kész!
Persze megvolt a vásárlási blokk, az 1 éves garancia - így visszavittem, s kicserélték.
Aztán - miután nálam már a sokadikat cserélték, egyszer csere helyett inkább felajánlották, hogy talán mégis visszaadnák az árát.
Tehát ennyit a beetető szövegről és a "soha sem megy tönkre" mítoszról - eme újszerű és nagy szerű fényforrások tekintetében!

Mint régebben a klasszikus karácsonyfa égősornál. Ott is bőven elég volt, ha egy izzó kiégett a sorban, máris lehetett keresgélni - bár ott (és akkoriban) még sokkal könnyebb volt cserélni a hibásat.
A LED lámpáknál - már maga a körte szétszedése külön tudomány, mert gyárilag és eleve mind "szétszedhetetlenre" vannak összerakva, megcsinálva.
Ha meg mégis sikerülne szétpiszkálni, jöhet a nagy rácsodálkozás.
Sima tokozott kis LEDek, vagy máris egyből SMD-k, hány voltos a tápfeszültségük,
egy dióda van tokonként, vagy 2, 4, 8, stb.
na és ... mennyire bonyolult a diódák meghajtása, stb. Áramgenerátoros-e maga az elektronika, vagy csak simán néhány dióda, kondenzátor, smd ellenállás, egyéb - oszt hadd menjen - olcsóba.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2018
(#) Massawa válasza FAZ1 hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Nem egészen lehet ezzel egyetérteni, mert összemosod az igénytelen gyártást a technologiai határokkal.
Arrol nem a LED tehet, hogy elrohad a NYÁK a forrasztás vagy átüt a kondenzátor. Ezek a leggyakoribb gondok a LED-s fényforrásokkal.
Az meg teljesen megfelel a valoságnak, hogy >25000 orát képesek világitani. Van 8 darab LED-s világitotestem amik éjjel nappal világitanak a kerti járdán (mert nem lehetett egyszerüen megoldani a ki-be kapcsolást). Miután összesen < 1W a fogyasztásuk, nem igen érdemes veszödni velük. Ezt teszik immár 8 éve hibátlanul. Azaz gond nélkül immár több mint 70000 orát müködnek, azaz 3x annyit, mint amennyit állit a legtöbb katalogus. (Közben egy 12 V-s toroid trafo tönkre ment, azota kapcsitáp hájtha öket, lehet, hogy egy kapcsolo szerkezet is már meghalt volna.).
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Ez is rendben van de vonatkoztassunk el attól hogy mi tudjuk, mitől romlanak el. Mit lát egy állatorvos? Betekerem, működik, majd egy hónappal később már nem, sz@r. A többség nyílván kidobja, jobb esetben az elektronikai hulladékok közé (igaz, újrahasznosítani elég költséges), és vesz egy másik márkát, hátha alapon.

Hozzáteszem, nálunk az összes működik a megvásárlásuk óta, Tungsram és Osram márkanevűek.
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Hát ez az, megint valaki elefántot csinál a bolhábol. Mi kb 4 éve cseréltük le az utolso nem LED-s világitotestet. 2 ment eddig tönkre a több tucatbol, mindegyiknek más baja volt mint maga a LED.
Ugyaennyi idö alatt hány klasszikus égöt kellett volna cserélni???
Következő: »»   116 / 178
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem