Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es villogó 230V-ra
 
Témaindító: tibcsi62, idő: Aug 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) abacs hozzászólása Dec 18, 2017 /
 
Egy karácsonyi ajándék lenne...két csillag egy nagyobb ami piros led-ekből áll (20 db) és egy kissebb csillag ami fehér (9 db) led-ekből áll. Ez a két csillag kellene felváltva villogjon.
(#) _JANI_ hozzászólása Dec 18, 2017 /
 
Szia! Keress rá a "Két LED-es villogó" vagy a "LED es villogó fényfüzér" esetleg a "Szív alakú villogó" témára.
Találni fogsz ott ötletet és segítséget is.
(#) Boli77 hozzászólása Máj 22, 2019 /
 
Sziasztok ! Kellene nekem egy kis segítség. Van egy kapu nyitó elektronikán egy ledes világítás ami ha nyílik villog . Ahogy néztem ,mértem a panel jó de a led az sajnos kuka. ☹️. Lenne itt valaki aki tudna ebben segíteni,hogy milyen led való bele??. Linken itt
a panel a led meg egy csillag kinézetű lemezen van
ha kell kép akkor csinálok arról is. Köszönöm szépen.

httpsss://photos.app.goo.gl/3rgMpiZFqAg5dSS68
(#) nedudgi válasza Boli77 hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
A képet ide is feltöltheted!
(#) Pedrobácsi hozzászólása Feb 16, 2021 /
 
Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy a kapuvillogóm mindig kiég (28W izzó).
Próbálnám helyettesíteni LED-es fényforrással, viszont a teljesítményfüggő kapcsolás miatt az csak világít kis fényerővel! Mit lehetne vele csinálni?
(#) Gafly válasza Pedrobácsi hozzászólására (») Feb 16, 2021 / 1
 
Sajnos ezek a mostani izzók nem olyanok mint régen.
Régen minden jobb volt.
Vékony izzószál, satnya minőség -> gyakori kiégés, különösen villogtatva.

Megpróbálnék "békebeli" varrógép/hűtőszekrény izzót beletenni, szerintem az tovább birná mint a mostaniak.
Ahogy nézem nagyobb teljesitményűt is elbirhat (de nem biztos) az eletronika, vastagabb izzószál -> hosszabb élettartam.
Vagy ha mindenképpen LED-es fényforrás, akkor meg lehet próbálni az izzó foglalattal párhuzamosan tenni egy ellenállást. Vigyázat, melegedni fog! Próbálgatással (nagyobb értéktől lefelé, akár több darabból is összerakva) kell kikisérletezni hogy mekkora kell bele, ahonnan már villog. A jobb felső negyedben, ahol a feliratok vannak, el is férhet egy ilyen, csak két lyukat kell fúrni.
(#) Hutty válasza Pedrobácsi hozzászólására (») Feb 16, 2021 / 1
 
Lehet, cserélni kellene az egészet kompletten LEDES -re. Ez egy tirisztoros villogtató, amihez kell a lámpa árama.
Ha vicces kedvemben lennék, egy elromlott led-lámpát, ami a meghibásodás miatt villog, tennék bele, oszt jónapot.
(#) Pedrobácsi válasza Hutty hozzászólására (») Feb 16, 2021 /
 
Az nem lenne rossz, csak nem hogy nem villog hanem teljesen halványan világít, nem teljes fénnyel
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem