Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   272 / 316
(#) antikzsolt válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Ha növeled a kapacitást az nem szokott problémát okozni. Max annyiban hogy megnő a töltési idő, és esetleg nem fér bele fizikailag a régi helyére
(#) Régi motoros válasza antikzsolt hozzászólására (») Jan 2, 2022 / 1
 
3db 18650 -es 1300mAh -s akku ugyanakkora mint 3db 18650 -es 2500mAh -s akku...
(#) bitmixer válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Elvileg nem gond a nagyobb kapacitású cella, de azok _általában_ kisebb terhelőáramot bírnak, ezért majd előfordulhat, hogy a fúró fuldokolni fog nagyobb terheléskor. Ha ez előfordul, a celláknak sem fog jól esni...
Ezért lenne jó tudni pontosan a mostani cellák típusát. Borítékolom, hogy legalább 25-30 Amperre vannak specifikálva.
(#) antikzsolt válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Igen tudom. De kapacitás növelést darabszám növeléssel is meg lehet oldani.
(#) Marty McFly válasza uniman hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Parancsolj
(#) Marty McFly hozzászólása Jan 2, 2022 /
 
Mingyang 18650 1300mAh
(#) uniman válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
A szétszedett akku képe lemaradt...
Ennek csupán 0,35 amperes a töltője...
(#) Marty McFly válasza uniman hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Sajnos összeraktam fényképezés nélkül de ha segít valamit holnap szétszedem újra
(#) Marty McFly válasza uniman hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Ez az a készülék. Anno a MOL nál volt akciós!
(#) uniman válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Csupán az elektronikája a lényeges, hogy volt-e benne...mennyire bonyolult...
(#) dara válasza uniman hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Azért egy 1500-as akkut nyugodtan bele lehet tenni.Persze a jobb fajtát.
(#) Marty McFly válasza uniman hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Ettől sokkal bonyolultabb.
(#) Marty McFly válasza Marty McFly hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Több IC is van rajta és külömNböző félvezetők is.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) Marty McFly hozzászólása Jan 2, 2022 /
 
A töltő első ránézésre egy sima hálózati adapter aminek a dugóját az akkuba lehet dugni. A töltésvezérlés és a balanszer is az akkuba van integrálva.
(#) jdani hozzászólása Jan 2, 2022 /
 
Üdv. Vannak itthon 18650es aksik. Hogy tudom megállapítani, melyikek a legerősebbek-legjobbak? Természetesen nem volt mérésre gondolok, hogy feltöltött állapotban melyik hány volt, hanem Ah. Tehát ha mind fel van töltve, 3,7V, de melyik bírja a legtovább a terhelést.
Gondoltam olyanra, hogy rákötök egy nagyobb fogyasztót, és pl fel óra elteltével megmérem mennyire csökkent a feszültség. Van ettől egyszerűbb megoldás?
(#) uniman válasza dara hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Én "jobb" fajtát használok (mérve is 2500mAh). De ezt 350mA-val feltölteni...mikor a 4000-et is bírja??
Lehet inkább egy másik akkut célszerűbb lenne beszerezni és, ha lemerül az egyik, ott a másik feltöltve.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2022
(#) uniman válasza jdani hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Ha újak (és eredetiek)...akkor az adatlapjukból. Ha nem...akkor hosszadalmas méricskélésekkel.
(#) dara válasza uniman hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Azt is lehet,vagy tölti egy hétig.
(#) jdani hozzászólása Jan 2, 2022 /
 
Ezek használt aksik..
(#) uniman válasza jdani hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Akkor lutri...ha most (mielőtt töltögetnéd őket) megméred a feszültségüket, már utalhat a lényegre.
(#) dara válasza jdani hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Lehet mérni házilag is KB értéket meg kapsz.Tudni kéne az akkud tipusát,trehelhetőségét.Attol függöen feltöltött akksit terheled adott A ral,közben méred fesz esést 3V ig az időt,abból nagyából lehet számolni az AH ra.Ennyi.Vagy veszel vagy építessz egy mérőt.
(#) jdani válasza dara hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Erre gondoltam én is.
(#) Suba53 válasza jdani hozzászólására (») Jan 2, 2022 /
 
Ha a "Vagy veszel egy mérőt" mellett döntesz, akkor ezt javaslom.
Ez elég pontosan megadja az aksik kapacitását. Beállítod, hogy hány voltig merítse, elindítod és elmehetsz mozizni, aludni, mert a mért értéken marad amíg újra nem indítod.
Nyilván ha csak 1-2 db akkud van nem biztos, hogy megéri, de ha gyűjtögeted a használt akkukat, ( ahogy én is ) akkor aranyat ér.
(#) img válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Vagy ha javasolhatok egy másik megoldást, akkor pl. a Liitokala Li-500 4 cellát kezel egyszerre, mér belső ellenállást is, stb. Utoljára 4-5000 Ft körül vettem Aliexpressz-ről.
(#) Pali79 hozzászólása Jan 3, 2022 /
 
Sziasztok!
Adott egy gyári 20V 2Ah fúrógép akku. Sem a töltő nem mutat semmit amikor ráteszem, a gép nem működik róla és az akkun lévő töltöttség jelző sem mutat semmit. A cellákat egyesével mérve mind valamivel 4V felett van. Szerintetek mit lehet ezzel kezdeni?
(#) jdani válasza Suba53 hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Van legalább 20, de merem állítani hogy jó kapacitásúak. (Hibás eszközök aksikai bontva)
(#) Lucifer válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Kapcsokon van kint feszültség? Ha nincs akkor ellőtte a programozható biztit a BMS benne mert valami gyanúsat észlelt.
Idézet:
„Szerintetek mit lehet ezzel kezdeni?”

Kibontani a cellákat és másra használni. Ha valami nyitható BMS vezérlő van benne akkor a biztit cserélni, újraprogramozni.
(#) Massawa válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Meghalt az elektronika, egy idöben nagyon gyakori eset volt.
(#) Suba53 válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 3, 2022 /
 
Le vagyok maradva. Mit értesz azon, hogy a BMS-t újra programozni. Mikrokontroller van benne? Vagy mit kell programozni? Olvastam egy ST efuse chip leírását, ahol az áramot egy ellenállással lehet "programozni" ez is hasonló? Vagy effektíve egy gépi kódu programot kell bele sütni?

Van erről valamiféle irodalom, amiből meg lehet világosodni?
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2022
(#) Pali79 hozzászólása Jan 3, 2022 /
 
Szétbontottam a pakkot, egyesével teszteltem a cellákat, mind picit van elmaradva a ráírt értéktől. Újra összeraktam, működött pár percig aztán megint se kép se hang.
Következő: »»   272 / 316
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem