Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   295 / 315
(#) Villanymozdony válasza img hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Az akksi kapcsainak a helyére menne a táp, vagyis maradna az elektronika ami az akksin van, csak maga az akku lenne eltávolítva. Így gondolom az elektronika ugyanúgy akkut "lát", csak soha nem merül ki.
Valaki csinált már ilyen műtétet?
(#) img válasza Villanymozdony hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Aliexpressen láttam hamis akku tápátalakítókat, kifejezetten telefon akkukhoz.
(#) uniman válasza img hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
Nagyon örülnénk, ha belinkelnéd. Köszi.
Bár nem akkuhoz, hanem az akku helyett kéne...na majd meglátjuk.
(#) img válasza uniman hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
Linkeltem volna, ha elárultad volna, hogy milyen telefonhoz kell.
(#) Régi motoros válasza Villanymozdony hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
Mérd ki melyik ágra van bekötve az NTC. Harmadik kivezetés és vagy a test vagy a pozitív felé. Általában testfelé lesz valami 10K körül elméletileg (bár gyártója válogatja.)

Aztán tegyél be egy hasonló NTC-t, vagy akár fix ellenállás is lehet, és kész vagy.
(#) 444Tibi válasza Villanymozdony hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
Alcatel okost én így használok éjjeliórának meg ébreszőnek ezer éve.
Simán az akku helyére ment egy 5V/1,5A táp 2 darab sorbakötött SI diódával. Így valahol 4V vagy picivel alatta van a tápfesz.
Az enyémbe is ment 1 szál vezeték a hőérzékelőre de elindul nélküle. Valószínűsítem hogy tölteni nem tudna a termisztor hiánya miatt de ez itt pont nem játszik.
(#) Villanymozdony válasza Régi motoros hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
Elvileg két kivezetése van az akkunak (+,-). Az NTC benne szokott lenni, vagy rajta? Ha jól értem, az egy sima túlmelegedés elleni védelem, hogyha túlmelegszik az akku, abbahagyja a töltést? Azaz ha nem csinálok vele semmit, nem lesz gond vele?
(#) mnyugger válasza Villanymozdony hozzászólására (») Ápr 20, 2023 /
 
Kisütéskor is melegszik. Az NTC akkor is figyel.
(#) uniman válasza img hozzászólására (») Ápr 21, 2023 /
 
Bármi jó, hogy tudjam mi a keresőszó...Samsung, LG, Sony, REDmi, noname china...7-10" tablettek.
(#) img válasza uniman hozzászólására (») Ápr 21, 2023 /
 
Pontos eszköz modellre kell keresni, mert szériánként egyedi a csatlakozó.

Például.
(#) Régi motoros válasza Villanymozdony hozzászólására (») Ápr 21, 2023 / 1
 
Ha csak két kivezetéses az akku, akkor használhatsz egy sima DCDC konvertert, menni fog.
Én a három érintkezős akkura gondoltam, abban szokott hőérzékelő NTC lenni a harmadik kivezetés, és vagy a test, vagy a pozitív felé bekötve.
(#) uniman válasza img hozzászólására (») Ápr 23, 2023 /
 
Hát ez sajnos pont nem annak tűnik, amiról szó volt (az iPhone-t nem is említettem) : "Aliexpressen...hamis akku tápátalakító" azaz, az akku helyére berakható kütyü.
A kivehető (cserélhető) telefonakkuk helyettesítésére 2+1...2+2 erintkezővel.
Majd az NTC-s 3 pines sima pótmegoldást kipróbálom.
(#) img válasza uniman hozzászólására (») Ápr 23, 2023 /
 
Ez pont ilyen, ami neked kell, csak keressél olyat, ami a tiédhez való (van Androidosokhoz is). Annyi, hogy nem az akku helyére kerül fizikai dummy akkuként csatlakozva, hanem belülre megy direktben, a belső akkucsatlakozóra a PCB-n. Csak annyit mondtál, hogy több féle cucchoz kell: ebből nem lehet kitalálni vagy csak én vagyok hozzá kevés.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2023
(#) uniman válasza img hozzászólására (») Ápr 23, 2023 /
 
Eléggé fura az amazonos "keresőszó". A telefon szétszerelése nélküli rossz akku "pótlására" kéne megoldás - ha van.
Kezdetnek Samsung J3( J320F) meg J5, kivehető akkus telefonnal kezdhetnénk...köszi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2023
(#) img válasza uniman hozzászólására (») Ápr 23, 2023 /
 
"A telefon szétszerelése nélküli rossz akku "pótlására" kéne megoldás - ha van."

Olyan úgy tűnik, hogy nincs (vagy csak én nem találom), csak ilyen, ami direktben a PCB-re csatlakoztatja a tápegységet.
(#) Suba53 hozzászólása Jún 7, 2023 /
 
Sziasztok!
Láttam egy kis láncfűrész hirdetést. Van hasonlókról tapasztalatotok?
Úgy néz ki, hogy maga az akku tartalmazza a töltő elektronikát. És a 36V-ra lehet benne egy stepup konverter? Mert sima Li-Ion akku cellákból nem jön ki a matek erre a feszültségre. Nem hiszem hogy 9db cella lenne a pakkban.
Már régóta szeretnék egy hasonlót beszerezni.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2023
(#) Tomi111 válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 7, 2023 /
 
Szia! Nincs ott sehol 36V. Sima átverés. 4 vagy 5 cella van a tokban. Ennyi, arról megy a gép. Nem szabad hinni ilyen oldalaknak. Haver hozott hasonlót, hogy nem megy. Az 5 cellából egyben 0 V volt. Kicseréltem. A hirdetésben két akkuval hirdették, mire megkapta, csak egy akku volt benne.
(#) morgo válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 7, 2023 /
 
Pedig kijön a matek. A cellák névleges feszültsége 3,6 V, nem 4 V.
(#) Suba53 válasza morgo hozzászólására (») Jún 7, 2023 /
 
Ha megnézed az akku pakk méretét, nem hiszem hogy abban 10db Li-Ion cella lenne, ha valóban 3,6V-al számolnának. De az általános inkább az, hogy 3,7-4V körüli értékekkel számolnak, amikor akku feszültséget adnak meg.
A Parkside 20V-os akkuiban is 5db cella van, a 16V-osban 4db, stb.
Vagyis inkább annak a véleményére lennék kíváncsi, akinek már volt ilyen a kezei között, és tudja a tutit, ötletelés helyett.
(#) Suba53 válasza Tomi111 hozzászólására (») Jún 7, 2023 /
 
Nekem is a 36V lett gyanús, de elvileg egy filléres stepup konverter fel tudná nyomni 36V-ra, ha a motor igényli. Az meg ma már nem "varázslat".
A haverod ugyanilyet rendelt, vagy csak hasonlót. Mert amúgy rengeteg van a piacon mindenféle kiszereléssel, két akkuval, tartalék lánccal, és 20V-tól akár 42V-ig írják az akku pakk feszültségeket.
(#) Remci válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 7, 2023 /
 
A fateromnak az öcsém rendelt egyet, annak az akkujára 48v volt írva. A töltőjére meg Dc 21v. Az akkuk az első lemerülésig bírták, utána cella csere. A gépben egy kis 18v-os motor van, ami hála a 2 akkumulátornak, nem soká le is égett. Ezért nem jó a 2 akku, mert akkor az ember folyamatosan dolgozik a géppel, az egyik lemerül és egyből rá teszi a másikat. Az egész ketyere olyan 21-22000 Ft volt. Utána rendelt egy másikat, az már hatvanpár ezres kategória,1 akkuval. Így ha lemerül, a gép tud hűlni amíg az akku töltődik. Mondjuk az egész gép kicsit komolyabb mint a másik volt. 2 lánc, 2 vezető is járt hozzá. Ja és van amelyikkel- általában a kék színű- a 18v-os Makita akku is kompatibilis.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2023
(#) Tomi111 válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 7, 2023 /
 
Szia! Nem ilyen volt, az biztos, de nem tudom honnan rendelte. Piros színű gép volt, a műanyag láncvédő sem volt rajta. Egyébként kinézetre hasonló. Nem emlékszem hány V volt ráírva, de a mA kamu volt. 10000mA volt, de csak öt akku volt benne sorban. Ebből volt rossz az egyik.
(#) Suba53 válasza Tomi111 hozzászólására (») Jún 8, 2023 /
 
10.000mA = 10A terhelhetőség nem extrém egy Li-Ion akku pakk esetében. Még magasabb terhelő áramokat is tud némelyik. Nem szabad keverni a kapacitással, ami "Ah" - Amperóra
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2023
(#) Tomi111 válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 8, 2023 /
 
Elnézést! Elírtam! 10000mAh volt az akkun, holott egy 18650-es max. kb. 3500-as létezik. De biztos értettétek mit akartam írni
(#) pipi válasza Tomi111 hozzászólására (») Jún 8, 2023 /
 
Hiába vannak sorbaköve a cellák, a matricára azt írják, ami a cellánkénti kapacitás összeadva - sokkal jobban hangzik, az kb "jó" is...
Meg kicsit hazudnak is, mert a cellánkénti kapacitás értéke sem igaz, lehet csak feleannyi, a cimke mindent kibír...
(#) nagy hoho válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 8, 2023 /
 
Nekem van hasonló, nevesincs, meglepően jól vág. Az akkuját 19 volttal kell tölteni. Nekem is egy akkut adtak hozzá, viszont van tartalék lánc.
(#) Suba53 válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 9, 2023 /
 
Egy fotót tudnál róla berakni? Köszi előre is.
(#) krapulax6 hozzászólása Jún 9, 2023 /
 
Sziasztok.
Hordozható hangszóróba 6db képen szereplő 18650-es cellákat tervezek tenni helyhiány miatt.
3-3 sorba és ezek párhuzamosítva 12.6V-ra
.Tudnátok linkelni ehhez megfelelő töltésvezérlőt?Illetve a töltő feszültséget majd 12.6V-ra kell állítanom?

18650.jpg
    
(#) antikzsolt válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 10, 2023 / 1
 
3s
(#) krapulax6 válasza antikzsolt hozzászólására (») Jún 10, 2023 /
 
Köszönöm szépen!
Következő: »»   295 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem