Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   296 / 315
(#) pipi válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 10, 2023 / 1
 
Ahogy Antikzsolt linkjén van, előbb párhuzamosan a cellákat, majd ezeket sorba...
(#) krapulax6 válasza pipi hozzászólására (») Jún 12, 2023 /
 
Szia,rendben köszönöm...itt a képen nem volt egyértelmű a pirossal jelzett csomópont.

Névtelen.jpg
    
(#) krapulax6 hozzászólása Jún 12, 2023 /
 
Illetve a töltő feszültség 12.6V - 13.6V-között kell lennie,és az áram?Mekkora teljesítményű trafót köthetek majd rá?
(#) pipi válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 12, 2023 / 1
 
Nem között, hanem pont 12,6V megfelelő áramkorláttal! Ez nem "töltő" hanem védelmi áramkör!
(#) antikzsolt válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 15, 2023 /
 
Oda is be kell kötni a megfelelő vezetéket.
(#) nagy hoho hozzászólása Jún 18, 2023 /
 
Ha több napig nem vagyok otthon és csak 12 voltos akkumulátorom van, hogy tudom tölteni a telefonomat?
(#) nagy hoho válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
Közben itt az oldalon találtam egy áramkört a TP 5100 ami meg oldaná a problémámat.
(#) Gafly válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
Precízen leírtad a legolcsóbb "szivargyújtós autós USB töltő" meghatározását.
(#) nagy hoho válasza Gafly hozzászólására (») Jún 18, 2023 / 1
 
Jó van na, vidéki vagyok.
(#) sector99 hozzászólása Jún 18, 2023 /
 
Sziasztok !
Ismerősnek van egy no-name akkus fúrógépe. A gép 18V-os, dugasztápos egyszerű töltővel. A táp tönkremenet, a kérdés hogy pontosan mekkora feszültségű táppal helyettesíthető ?
(#) rascal válasza sector99 hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
Szia!
Szerintem szedjétek szét a tápot és nézzétek meg, hogy mi van benne? 50Hz Trafó, egyenirányító dióda, vagy híd, pufferkondi, vagy kapcsolóüzemű táp? Mi van a címkéjén, mekkora áram leadására képes?
(#) Epu2 válasza sector99 hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
Valószínű lúgos cellákkal működik. 20V -os trafót és greatz-et használok évek óta. Ha az akku langyosodik, fel van töltve. A túláram miatt az ellenállást benne kell hagyni. Ha a trafó 24Vos dupla ellenállás kell bele.
(#) sector99 válasza rascal hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
Kapcsolóüzemű, ilyen:
(Csak a táp van nálam, az adattábla nincs rajta...
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2023
(#) rascal válasza sector99 hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
Annyit látok, hogy a szekunder oldal nem dumál vissza a primer oldalnak (sehol egy optó a két oldal között), ezért a primer csinál amit gondol, a szekunder meg azt eszi, amit kap. Ki kellene derítened, hogy az IC2 pontosan mit csinál, beavatkozik valahogy, vagy csak a ledet vezérli? Ha visszarajzolod a kapcsolást, akkor kiderülhet, hogy mit csinált. Elég életlenek a képek, de IC2 tűnik lesarkazva. Próbáltad méregetni, hogy mi működik még rajta és mi nem? (Persze megértem, ha nem akarsz a 230V mellett 1-2 mm-re levő alkatrészek között a mérőtüskékkel véletlenül zárlatot okozni. Leválasztó trafóval, a maximális áramot is valamivel korlátozva lenne biztonságos mérni.)
(#) sector99 válasza rascal hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
Természetesen először "hidegen" mérek amit lehet. Aztán majd jöhet a leválasztó trafó. Esetleg 42 voltos próba működhet ? Egyébként ilyen IC-k vannak benne:
(#) img válasza sector99 hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
A DP 2539 primer oldalon direktben szabályoz, ezért nincs külön TL431 és optocsatoló. Az LM358 valószínűleg komparátorként figyeli a végfeszültség értékeket.

Ha elfogadsz egy tanácsot: szerintem jobban (és olcsóbban) járnátok, ha nem vesződnél a mostani, ki tudja milyen állapotú akkujához töltőt fabrikálással, hanem Li-Po cellákat kapna helyette (persze BMS-el), mert jóval izmosabb lenne tőle a meghajtása.

Egyébként honnan tudod, hogy rossz a töltő? Lehet, hogy csak cellazárlat van és amiatt tilt le.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2023
(#) proli007 válasza img hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Hello! Mivel nincs opto és a szekunder oldalon teljesítmény tranyó, csak az LM358, így letiltani sem tud, maximum figyeli az áramot és vezérli a Led-eket az OPA.
Ha a PWM Ic nincs "felrobbanva" esetleg az R1-R2-őt és a EC2 kondit kellene megnézni.
(#) sector99 válasza img hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Nem tudom milyen gépről van szó, majd elkérem a tulajtól. De szerintem az lítiumosra átalakítás helyett jobban jár ha vesz egy újat...
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2023
(#) sector99 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Ép az IC, ránézésre. Majd hét közepén lesz időm foglalkozni vele. Nem olyan sok alkatrész van a primer oldalon. Köszi az infót!
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2023
(#) rascal válasza sector99 hozzászólására (») Jún 19, 2023 /
 
Img által mellékelt adatlapon 85V AC-tól tekinthető normálisnak a tápfesz, alatta bizonytalan, de attól még mutathat életjeleket. A PWM Ic CS lábára kötött ellenállással lehet beállítani áramkorlátot, ha jól értem, de nem mélyedtem el az adatlapban annyira, hogy meg is értsem pontosan hogyan kell átszámolni a szekunder oldali áramra. Ha kideríted, akkor infó lehet arra, hogy szükség esetén mivel lehet ezt a tápot helyettesíteni.
(#) pajesz66 hozzászólása Jún 22, 2023 /
 
Sziasztok! Kaptam egy parkside PAPí20A1 típusú akkumulátort, hogy nem tölt, és a töltője hibát jelez.
Az akkut szétszedve, mérve, a cellák 1,5V-ig vannak merülve! A rajt lévő elektronikának nem kellett volna ezt (mélykisülés) megakadályoznia?
Gondolom minimum egy cellacsere kinéz az akkunak, vajon az elektronika is hibás lehet?
(#) pipi válasza pajesz66 hozzászólására (») Jún 22, 2023 /
 
Attól függ... ha jól lemerítették, majd eltették alukázni a szekrény mélyére, attól semmilyen elektronika nem menti meg....
Megpróbálhatod külső töltővel cellánként feltölteni, hátha valamennyire feléled, persze kapacvesztés bizti lesz
(#) pajesz66 válasza pipi hozzászólására (») Jún 22, 2023 /
 
Most pont ez zajlik.... 3,5V-ig rohamosan töltődnek a cellák, látszólag meg is tartják ezt a feszültséget.... kíváncsi leszek rá, hogy menthető-e valamennyire...
Elektronikát vizslatva nem látok rajta semmi érdemlegeset... (égésnyom, vagy valami hasonló)
(#) pipi válasza pajesz66 hozzászólására (») Jún 22, 2023 /
 
Mivel töltöd? A "szabályos" li-ion töltők 3V alá túlmeritett cellákat pici árammal töltik (kb 30mA/cella), efelett lehet nyomni neki a kakaót. Ha labortápról töltöd, akkor hasonlóan kis értékű áramkorláttal kezdj
(#) 444Tibi válasza pajesz66 hozzászólására (») Jún 25, 2023 /
 
Pont a Parkside amiben bár van bms meg balanszer, de a mélykisütést nem ez akadályozza meg.
Hanem a 3. lábon beszélget a géppel és annak ad utasítást hogy 'halló, stop mert akku lmerült.
Így a bms bár bms de nem a szó szoros értelemben. A koncepció előnye hogy elmaradnak a 80-100 amperes fetek a fogyasztói oldalról. Töltésnél meg amúgy is max. 1-2 C amit vígan visz kis fet is. + a töltő is be van vonva a buliba.
Hátránya hogy ha nem a saját rendszerébe működik, nullára meríthető.
És ez tényleg így működik mert én használom más célra is a gépeim akkupakkját (két 0,8mm vastag rézlemez érintkezővel csatlakozok) és nagyon figyelni kell mert akár nullára is lehet meríteni. Közben a szerencsétlen bms adja az infót a 3. lábon hogy állj csak ugye nincs fogadó eszköz ami lekapcsolna.
(#) Régi motoros válasza 444Tibi hozzászólására (») Jún 25, 2023 /
 
Hasznos infó, köszönjük. Engem inkább az érdekelne, hogy nézted már szkóppal mit "beszélget" a hármas lábon? Vagy csak egy egyszerű, kapcsolójelet küld? Ezt jó lenne látni. Utóbbi esetben könnyű dolog volna lekapcsoltatni az akkut is, ha más gépben használják. Előbbi esetben is esetleg megoldható, de akkor már egy legalább négy lábú arduino kellene, hogy olvasni tudja a kódot. Ahhoz meg legalább egy szkópábra szükségeltetne, vagy akár egy logikai analizátor is jó lehet. Ha az ardu "ráharap" a megfejtett jelsorozatra, már kapcsolhatja is le az akkut.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2023
(#) 444Tibi válasza Régi motoros hozzászólására (») Jún 26, 2023 /
 
Meg fogom nézni, és közzéteszem az eredményt.
Nekem a mini számítógépem vészakkuja egy ilyen Parkside 5S2P pakk és 2x is előfordult hogy figyelmetlen voltam, a gyári töltő nem volt képes indítani a töltést, akkuhiba.
Szét kellett szednem a pakkot, mind az 5 2P egység 2,3 volton volt aminek nem örültem. Kíméletes előtöléssel felhouzam mindet 3 voltra és innen már a gyári töltő is tudta tölteni.
Erre alapoztam a fennti írásomat, biztos hogy így működik. Mivel ha a bms teljes értékű akkor le kellett volna lőnie a pakkot de nem tette, hagyta teljesen mélykisütni.
Ilyen akku:

https://www.jofuro.hu/product/parkside-akkumulator-x20v-team-4-ah-4...fD_BwE

Nem tudok linkelni csak így bocsi, nem megy a felugró ablakba beillesztés, se a ctrl-v se az egérrel.
(#) subwoofer220 hozzászólása Jún 29, 2023 /
 
Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy mennyire károsítja a mágnes a lítium cellákat? A képen látható az elhelyezkedése. Egyébként vonza a mágnes a cellákat. Előre is köszönöm!
(#) GPeti1977 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Jún 29, 2023 / 1
 
Ha vonza - mivel nikkelből van - , akkor le is árnyékolja a belsejét, de ha nem akkor sem lenne semmi ilyen gyenge mágnestől.
(#) subwoofer220 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 29, 2023 /
 
Köszönöm szépen! További szép napot!
Következő: »»   296 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem