Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   172 / 177
(#) dcsabi válasza Peti.Janka hozzászólására (») Júl 10, 2019 /
 
Szerintem én megpróbálkoznék valamilyen táblázatos dologgal.
(#) Peti.Janka válasza dcsabi hozzászólására (») Júl 11, 2019 /
 
Ezt kifejtenéd bővebben?
(#) dcsabi válasza Peti.Janka hozzászólására (») Júl 16, 2019 /
 
A Parsic táblázat kezelőjét használnám, ebben van több lehetőség. P, ASCII is...
Az adott rendszert nem ismerem, ami nálad vár beüzemelésre...
(#) benko_balazs hozzászólása Okt 13, 2019 /
 
Az lenne a kérdésem, hogy win10 alatt valaki használja-e a parsic v4-et, ugyanis eddig xp alatt működött nekem, de most át szeretném telepíteni win10 alá, és nem tudom műkodésre bírni, nem tudok működőképes hex-et generálni. (xp alatt generált hex megy gond nélkül, de ugyanabból a pic file-ből win10 alatt nem tudok hex-et generálni. Próbáltam mpasmx-el is és mpasmwin-el is.) nem tudom mit nem csinálok jól.
(#) benko_balazs válasza benko_balazs hozzászólására (») Okt 15, 2019 /
 
Megoldódott, nem a win10-el volt a baj, hanem a program újratelepítésével. A fordítandó program spi kommunikációt tartalmazott, amelyhez hozzá kellett adnom a használt spi utasítást. Ezt sajnos a program máshol tárolja. Amikor újratelepítetem a Parsic-ot, ez a beállítás elveszett, de most már minden rendben.
(#) kontár hozzászólása Nov 1, 2019 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Rámentem a parsic honlapjára és szerettem volna letölteni a demo verziót ,de nem engedi.Valaki tudna segíteni,hogy próbálgatni tudjam? Előre is köszönöm a segítséget !
(#) kaqkk válasza kontár hozzászólására (») Nov 1, 2019 / 1
 
Ment a privát üzenet
(#) kontár hozzászólása Nov 3, 2019 /
 
Van egy próbálkozásom,amin az LCD kijelzőn nem sikerül a "villogtatás" a szimuláció szerint.Nem látom a hibát.Ha valaki tudná előre is megköszönöm. A villogj!-nak kéne villogni.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2019

villog.PIC
    
(#) kaqkk válasza kontár hozzászólására (») Nov 3, 2019 / 1
 
Talán így gondoltad ?

villog.PIC
    
(#) kontár válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 3, 2019 /
 
Így gondoltam köszönöm !
(#) kaqkk válasza kontár hozzászólására (») Nov 3, 2019 / 1
 
Amit te csináltál ott csak 1,5 másodpercenként újraírja a kijelzést . amit szeretnél az meg a kiírás és a kiírás hiányának váltakozása . Ezért írtam "tele" space-el az új kijelzést
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2019
(#) kaqkk válasza kontár hozzászólására (») Nov 3, 2019 / 1
 
Viszont arra figyelj hogy élőben meglepetés fog érni a kijelzéssel kapcsolatban ,a parsic nem ismeri az ékezetes karaktereket ,ezért kérdőjelet meg mindenféle értelmezhetetlen karaktert tesz a helyükre.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2019
(#) kontár hozzászólása Dec 9, 2019 /
 
A képen a problémám.mi lehet a baj?

parsic.png
    
(#) kontár válasza kontár hozzászólására (») Dec 9, 2019 /
 
Egy korábban dcsabi által feltett ici-pici rajz sem akar lefordítódni HEX-be.Nem jövök rá miért.
3.56 és 3.6 verzióval is próbáltam. MPASM V5.35 ezen kell-e valamit konfigurálni?

876_LV.PIC
    
(#) kaqkk válasza kontár hozzászólására (») Dec 9, 2019 / 1
 
Nálam minden hiba nélkül lefordult talán az elérési utat nézd meg
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2019

876_LV.HEX
    
(#) DUGO hozzászólása Dec 11, 2019 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnek kerni.

Vásároltam egy NEXTION 2,4 kijelzőt nincs ötletem hogy tudnék pic felől adatot fogadni, próbálkoztam, scopal jón megy az adat csak nem ismeri fel (gondolom).

Nem vagyok othon nincs Magyar billentyűzet, létóltotem a DEMOT, mar otthon próbálkoztam.
Kérdezni szeretnem van e valami megoldass Parsic-ban.
Valahogy így próbáltam, felteszem.

Viktor

5PWM.ZIP
    
(#) kaqkk válasza DUGO hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Melyik verziót használod ? A zipben lévő két picfájl nálam 0 byt nincs benne semmi ...
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
A zip fájl jónak tűnik.

000807.jpg
    
(#) DUGO válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Demo-ban csinaltam ezt, ma toltottem le nincs velem hkulcs .
Volt egy kisidom es agyaltam.
(#) DUGO válasza Bakman hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
csak egy kepet tudok kuldeni.
(#) kaqkk válasza DUGO hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Sajnos nekem nincs meg a 4 es verzió ...
(#) DUGO válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Kosszonom, hogy raneztetek majd visszaterunk ra.
(#) DUGO hozzászólása Dec 13, 2019 /
 
Sziasztok!

Mostantól a számítógépemnél vagyok.

Nagyon megköszönném ha rá néznétek, készítettem egy próba zip csomagot, legyetek szívesek nézetek rá.

NEXTION.ZIP
    
(#) DUGO hozzászólása Dec 13, 2019 /
 
Felteszem a GLCD is.

glcd.zip
    
(#) DUGO hozzászólása Jan 19, 2020 /
 
Csatolok 2db képet a nextion kommunikációról, nekem igy működik.
(#) HA5AWS hozzászólása Jan 20, 2020 /
 
Sziasztok!
Parsic 3.6-ot használok. Van-e lehetőség a csatlakozó pontok újra számoztatására. Ha folytatok egy rajzot és újra akarom a ki-bementeket felhasználni, van, hogy benne hagyja a régi kötéspontokat, természetesen úgy már nem működik. Ami érdekes a szimuláció működik, a fordítás hibátlanul lemegy, beégetve meg nem használható.
Üdv: Gábor
(#) DUGO válasza DUGO hozzászólására (») Jan 20, 2020 /
 
jobb kép

Nextonpic.png
    
(#) dcsabi válasza HA5AWS hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Régebben használtam a P3.6-t.. Mostanában a P4-t ha van időm hobbizni. A kérdésedhez válaszként. Használj más betüket. Pl M, T...stb Egy kimenetet átnevezhetsz, úgy is, hogy M1.0 Bit esetén, De Byte-os változót is át lehet nevezni ADAT1, vagy ennek egy bitje ADAT1.0 pl logikai feltételként, Bájt esetén adatforrásként előtte értelmezni kell...
Az új P4 már tudja, hogy szubrutinként használja egy programrészletet, egy logikai, blokként egy kisebb részletet, akár többször is, aztán ott az automatikus számozás nem gond.
(#) HA5AWS válasza dcsabi hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Köszönöm megpróbálom, remélem segít.
Üdv: Gábor
(#) dcsabi hozzászólása Feb 17, 2020 /
 
Sziasztok!
Belenézegettem egy két megoldástokba. Örülök, hogy sok mindent próbáltok vele megoldani.
Én sok minden megoldottam, megtapasztaltam már vele. Pár éve tettem fel egy saját fejlesztésű kis PLC-t (kép). Abban PIC18F8722 volt. azt majdnem teleírtam, már jónéhány esetben...Nos, egy visszatérő hiba, A ciklusos TIMER! a program alapban, 10ms, vagy 20 ms-t kínál fel. Nem egy megoldásotokban láttam, 2ms-t. Gondoljatok csak bele, ha a kijelző frissítést ezzel oldjátok meg, ez reális szerintetek? Gondoljatok csak bele. Nézzétek meg, a háttérben készülő ASM file milyen szubrutinokat tartalmaz! Amire a helyes kijelzés minden körülmények között, rendelkezésre áll, minden változó típus esetén! (Reális frissítési idő: 100-200ms!)
Ez mennyire lefogja a processzort?! Nem beszélve 4Mhz órajel esetéről! A másik fontos dolog, ha a "külvilággal" sikeres kommunikációt akartok elérni,Pl. soros porton, használjatok minden esetben Quartzot. Megéri, 20-30Ft a két kondival együtt!
(Érdekességnek mondom, most Modbus kommunikációt tesztelek, Távelérős (VNC-s) HMI felé. A PIC a logikai vezérlő feladatát látja el -PLC-IO- felület)
A másik, gyakori hiba lehet még a régebbi verzióval. (P_3.6) A még régebbi Mplab fordítóval működik csak együtt eredményesen.(5.x, 6.x...) Sikeres hobbizást kívánok...
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2020
Következő: »»   172 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem