Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   133 / 195
(#) llax válasza sany hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Amit ugyanattól a kínai gyártótól rendelnek a "gyártók" (forgalmazók... csak más színben, más névvel) azok között jó eséllyel cserélhető eltérő márka esetén is.
Saját vélemény: Ha kínaiakat akarsz venni, vedd egyenesen onnét, ahol gyártják, akkor nem lesz értelme a betétcserékkel vacakolni, kompletten sem túl drágák (amiket eddig vettem, vagy egyből, vagy pár perc "finomhangolás" után teljesen használhatók lettek). Ha ennél jobb minőség kell, akkor már érdemes egy-egy gyártó rendszerében gondolkodni.
(#) 06smici válasza Jáger László hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Igen, pont ilyeneket. Ezzel is az a bajom, mint mindegyik másikkal:
Idézet:
„A fiókhoz külön tartozékként vásárolható elválasztó lemez”
csak épp ez nincs fent a termékeik között. Egyedül itt találtam eddig valamint a Lidl/aldisra mondták a kollegák, hogy tartozékként jár mellé.
(#) nedudgi válasza 06smici hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Telefon, vagy email kapcsolat létezik. A legtöbb vevőnek elég az alapból kapott betét, nekem is van még felhasználatlan.
(#) sany válasza llax hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Egy ilyen szerszámom van. Azonban nem találok hozzá külön betétet. Sajnos csak egy járt hozzá, de az kiszedhető. Lehet ez is kínai kategória.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2019
(#) yulo5310 válasza sany hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Hali! Nekem is ilyen van,én az Elektroexpressznél kaptam hozzá szigeteletlen sarupofákat!
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Ne keress hozzá külön pofákat. Mire beállítod rendesen, lemegy a nap. De ez bármelyik krimpfogóra igaz. Persze, ha szökőévenként kell egyszer, vagy hibás, gyenge minőségű pofával kaptad, akkor talán megéri. Ha sokszor cserélsz, kopik, lazul minden.
(#) llax válasza sany hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Ez pontosan a többféle színben, többféle márkanévvel árult kínai kategória (de némelyik pofával egész jól használható). Az Ebay-en lesz betét, azokat nézd, amelyeknél a fogó fém részei teljesen megegyeznek (szín, felirat, műa. részek nem számítanak).
Ugyanilyen komplett fogók 2,5-3eFt körül vannak.
(#) freddyke hozzászólása Máj 4, 2019 /
 
Vettem egy SW-Stahl 03928L 40-200Nm-es nyomatékadaptert. A vásárlás előtt (két hete) három, azonos külsővel rendelkező, különböző nyomatéktartományú adapter volt megtalálható a weboldalukon. A vásárlás után a megvásárolt termék nyomtalanul eltűnt a weboldalukról. A sorozatból egy másik darab. A BGS paraméterek alapján ugyanezt a három nyomatékadaptert kínálja, amely képek alapján is ugyanúgy néz ki (a cimke és talán a doboz kivételével). Mindkettő kínai (nem meglepő módon, ~60 EUR-os árkategóriában). Megbántam az SW-Stahl-t. Komolytalan gyártó (mégha nem is ő gyártja). Eredetileg BGS 977-t szerettem volna venni, de a vásárláskor nem volt elérhető. Most viszont az és lehetőségem lenne kicserélni erre. Ha teljesen ugyanaz a kettő, akkor nem lenne sok értelme.

Van tapasztalatotok az említett nyomatékadapterek bármelyikével, esetleg a két gyártóval? Valamelyik beszállít a másiknak?
(#) sany válasza llax hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Értem.
Lehet beruházok majd erre.
Mi a véleményeztek? Ennyiért "jó" saruzó fogó lenne a műhelyben?
Nem kellene sem betét sem , új fogókat vennem.
(#) jani1987 válasza sany hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Az a drága amiért sajnáljuk kiadni. 12-es cobaltos menet metsző 8-9 ezerért de megvettem.
(#) Andralin hozzászólása Máj 5, 2019 /
 
Sziasztok!

Látom pont aktuális a krimpelő fogó téma, én is ebben kérnék segítséget.

Kínából rendeltem ezeket a csatlakozó készleteket:
Excellway® DH33 520Pcs Dupont Connector Housing Male / Female Pin Connector
Excellway® DH32 560Pcs 2/3/4/5Pin Male/Female Wire Jumper Head Conn...ug Set

Először forrasztgatni próbáltam, de rájöttem, hogy így nagyon nem lesz profi. Muszáj lesz venni hozzájuk egy krimpelőt.
Bár sehol nem találtam leírva, hogy ezekhez a DH32/DH33 tűkhöz milyen krimplelő kell, hosszas böngészgetés után ezt néztem ki:
HT-225 D Krimpelő fogó

Szerintetek jót néztem ki, ez jó lesz mindkettő típushoz?
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2019
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Hol kell neked 12-es menet?

Egyébként meg igazad van. Pár éve vettem Tescos fúrókészletet (nem kellett volna). Gyakorlatilag az majdnem az egész készlet ráment egy lyukra laposvasban. Szerintem vagy azért volt ilyen puha hogy ne fájjon, vagy kihagytak a gyártás során pár lépést (vagy már az anyag sem volt egy csúcs).
(#) Bakman válasza Andralin hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
A Dupont csatlakozókhoz jó, a második linken lévő mama érintkezőkhöz nagy valószínűséggel nem.
(#) nedudgi válasza Andralin hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
A kétfajta csatlakozót különböző hosszúságon kell krimpelni. A második képen levő XH cssatlakozókhoz nekem a TU-190-08 fogó vált be.
(#) Gafly hozzászólása Máj 5, 2019 /
 
(#) Ninoo hozzászólása Máj 6, 2019 /
 
Sziasztok!

Erről az antisztatikus munkaállomásról szeretném azt kérdezni, hogy kell-e földelni a konnektorba, vagy csak bedugom a tápot, és kész:

http://documents.desco.com/PDF/TB-3050.pdf

Nem értem, ha nem kell földelni, hogy mi vezeti el a statikus feszültséget.
A munkaszőnyegen(nem tudom hogy hívják), van az elektronikának patent. Ez világos, itt összekapcsolom őket. A szőnyeg sarkában is van patent. A régi elektronika nélkülinél ezt a sarki patentot kellett rácsatolni a védőföldre. Itt ezt nem kell használni?

köszi, üdv
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2019
(#) Andralin válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Köszönöm a válaszokat!

Esetleg a Hestore-ban nem lehet megfelelő fogót kapni? Vagy valahol máshol, Mo-on? Elég sürgős lenne a beszerzése, Kínából megvárni nincs időm.

Pl. találtam itt egy ilyet, erről mi a véleményetek? NB-8160-04 Krimpelö fogó

Amúgy biztosan nem lenne jó a HT-225 D a az XH csatlakozókhoz?
Ezt is most találtam, elég meglepő: NSK39-0 Krimpelhető érintkezők NSG39-hez

Ez teljesen úgy néz ki hosszban is, mint a rövid XH csatlakozó (fenti második linkem) és ehhez konkrétan ajánlja a Hestore a HT-225 D fogót! Vagyez csak tévedés lehet?
(#) Andralin válasza Andralin hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Be is szereztem a HT-225 D fogót, igazatok volt, sajnos tényleg nem jó a rövidebb csatlakozókhoz, túl vastag a pofája, szétnyomja a csatlakozó részt is.

Új fogó vásárlása helyett olcsóbb lenne most új csatlakozókat venni.
Szerintetek a Hestore-ban kapható NSG-NSL sorozat jó lenne?
Ehhez ez a csatlakozó való: NSK25-0

Ez alatt fel van tüntetve a HT-225 D fogó és hosszabbnak is látszik kép alapján.
Szerintetek ez jó megoldás lehet?
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2019
(#) nedudgi válasza Andralin hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Az ND sorozat nem irányított, az NS eléggé ormótlan, főleg sok ér esetén. Az XH kecsesebb, vékonyabb vezetékekhez passzol.
(#) Andralin válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Értem, de nekem 1-2 napon belül kellene megoldás, nincs időm megvárni, amíg az általad javasolt fogó megérkezik Kínából.
Amúgy a tippet nagyon köszönöm, rendelni fogok egy ilyen fogót, márcsak a meglévő XH készletemhez is kelleni fog. De a most készülő NYÁK-omhoz gyorsabb megoldás kell.

Tudsz neked segíteni az előző kérdésemben? A HT-225 D jó lenne vajon a NSK25-höz?
(#) Bakman válasza Andralin hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Határozottan igen, ilyen fogót használok nevezett csatlakozókhoz.
(#) Alkotó válasza Bakman hozzászólására (») Máj 6, 2019 / 1
 
Nekem is van elvileg alkalmas fogóm, ami képes megnyomni ezt a csatlakozó betétet, de mégsem használom. Párhuzamosra nyomon a két vezetéktartó oldalát, és forrasztom bele a vezetéket. Utána a műanyagra csak "hanyagul" ráhajlítom fogóval a másik két fülecskét
A nyomással az volt a baj, hogy a szemre tökéletes préselés ellenére, volt olyan vezeték amit ki tudtam húzni a csatlakozóból a préselés után. Forrasztott kötésnél ez még kivételesen sem fordult elő egyszer sem, 100 %-ban bevált a forrasztás, ajánlom kipróbálni másnak is.
(#) Tasznka válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Én ezzel a fogóval tolom,ennél még nem volt gondom,hogy kijött belőle a vezeték. Régebben láttam olyat,amit a gyűjtővel(amire fel van fűzve) együtt viszi a fogó, de a 200k környéki ára eléggé lelombozott,bár sorozatgyártáshoz tökéletes lenne.
(#) Alkotó válasza Tasznka hozzászólására (») Máj 6, 2019 / 1
 
Magam is érzem, hogy a forrasztás az talán nem a professzionális irány. De a fórum is a hobbiról szól, és ebbe meg bőven belefér a javasolt módszer. És ne tévesszük szem elől a dolog hatékonyságát sem, illetve ez szinte semmibe sem kerül, csak némi időbe.
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Idézet:
„Nekem is van elvileg alkalmas fogóm”
Itt a gond. Az elv és a gyakorlat közötti különbség. Ha nem alkalmas rá, akkor nem alkamas. Ami nagyon nem mindegy, az a vezeték keresztmetszete. Ha kevés, lehet bármilyen fogód. Hidd el, nevezett fogóval nagyon jó a végeredmény, a vezeték elszakad de nem jön ki az érintkezőből.
Idézet:
„100 %-ban bevált a forrasztás, ajánlom kipróbálni másnak is”
Próbálni lehet csak ugye nem véletlen nem alkalmazzák sorozatgyártásnál sem.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2019
(#) Andralin válasza Bakman hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Nagyszerű, akkor meg van oldva a problémám. Nagyon köszönöm a segítséget!
(#) Bakman válasza Tasznka hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Szép is lenne, ha ennyi pénzért még nem is működne.

A képekről nem látszik. Ez egy vagy két lépésben krimpeli az érintkezőket?
(#) Tasznka válasza Bakman hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
2 lépéses
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Jut eszembe, ezt már egyszer lejátszottuk.

Andarlin, neked is: Bővebben: Link.
(#) Kovidivi hozzászólása Máj 18, 2019 /
 
Hello.
Találtam egy asztali multimétert, Norma D3230: Bővebben: Link, 75€, vagyis kb. 23eFt. Szerintem le lehetne alkudni belőle még pár ezrest, de ez majd kiderül. A kérdésem, hogy ár/érték arányban jó ez a műszer? +-0.2%+1digit pontosságot tud 0.2V-1000V-ig, és 20A-ig is mér, 1%+2digit pontossággal.
Mit gondoltok? Szeretnék egy jóféle asztali multit beszerezni, de alig van eladó...
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2019
Következő: »»   133 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem