Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   402 / 577
(#) gkari válasza popeye hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
A keddi hsz.-od szerinti glimmes kapcsolás jó, csak én oda inkább 2Mohm-ot tennék. Próbafeszt a rádió eir. csövéről (+puffer) is kaphatsz, vagy ha van egy másik rádiótrafód + egyenirányító cső (vagy nagyfesz.dióda), azzal is készíthetsz próbaáramkőrt. Ezzel a módszerrel elkót nem vizsgálhatsz, mert a vadiúj is szivárog annyit, hogy a glimm mutassa, de ez normális. Ha az egyéb fajta kondi is szivárog, az kuka. Azokat is vizsgáld, amelyek szemre épek!
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2016
(#) OFK hozzászólása Ápr 30, 2016 /
 
Kollegák!

Van egy nagyon szép állapotban lévő "kocka" Pacsirta dobozom, alsó takaró és a hátlap is meg van, és benne vannak a hangszórói.
Ha valakinek már csak ez hiányzik otthon, viheti!
(#) granpa válasza OFK hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Szia!
Nekem van egy kissé vásott bélésem hozzá (ha minden igaz). Odaadom hozzá, ha valaki össze akarja rakni. Ha nincs vállalkozó, elmegyek érte a jövő héten.
Kálmán
(#) Gobe54 válasza OFK hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Engem érdekelne! Grampa bélése is, de ezt vele egyeztetem majd,
(#) Gobe54 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Érdekelne a "bélés" de mint láttam, nagyon messze laksz tőlem, így lemondok róla.
(#) granpa válasza Gobe54 hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Én nem látom, milyen messze vagy: Balatongyöröktől, vagy Budapesttől?
(#) Gobe54 válasza granpa hozzászólására (») Ápr 30, 2016 /
 
Pillanatnyilag Dunakeszin vagyok. Budapest nem lenne gond, Balatongyörök van messze.
(#) cua hozzászólása Máj 1, 2016 /
 
Jot mosolyogtam a multkor a hazi barkacs hangszoro kore szort radion, erre itt a vilagvegen is belefutottam a Philips 'hivatalos' (hasonlo) megoldasaba.
Ime egy "Theatrette"
(#) Gas Monkey hozzászólása Máj 1, 2016 /
 
Az úgy korrekt!
(#) küzmös Gergely válasza Gas Monkey hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Led Zeppelin..
(#) petermusica válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Máj 1, 2016 /
 
Az nem hehet ,mert azok negyen voltak
(#) petermusica válasza OFK hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Engemet erdekelne,vagyis van meg egy pacsirtam de kerek es a doboza siralmas allapotban van,nem tudom hogy talalna e a kocka dobozba
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2016
(#) cua válasza cua hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Hat sajnos ez a V7a se mentes a haboru elotti Philips-ek nyugetol, nevezetesen a hiresen gyenge kabel szigetelestol.
Erintesre pereg mindenhonnan, takaritas utan meg csovek nelkul se mertem aram ala helyezni. Megint kabel vadaszat kovetkezik, nem szeretnem modern, fenyes muanyaggal potolni. Aztan ha van kabel, akkor hajra
(#) Janó bácsi válasza cua hozzászólására (») Máj 2, 2016 / 1
 
Van egy megoldás, én a régi kábeleket varniscsőbe bújtatott réz vezetékkel szoktam pótolni. Ehhez a legvékonyabb 1mm-es varniscsövet veszem meg, általában 10-20 métert, és az egészet be szoktam áztatni pár órára diófa pácba. Ettől megbarnul, és réginek tűnik. Mivel az ilyen öreg készülékekben egyébként is sok helyen alkalmazzák a varnis cső szigetelést, ez a megoldás szerintem nem idegen a restaurálástól.
(#) cua válasza Janó bácsi hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Ez jo otlet, koszonom a tippet! Nekem (most) nem kell barnitanom a sargat csak kicsit kifakitani, mivel az erdeti kabelezes halvanysarga.

BTW, mar csak azt kellene megfejtenem ezt minek hivhatjak angolul
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2016
(#) granpa válasza Gobe54 hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Megnézem a pincében, lehet, hogy itt van Pesten.
(#) Szikravadasz válasza cua hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
varnish tube
(#) petermusica válasza Janó bácsi hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Nekem van egy roman haverom Bukarestbol aki radiokat gyujt es restaural,az is olyan orultsegeket csinalt,hogy egyik radiojaban nem kapot EL12-es csovet ,volt neki egy orosz 6P3SZ-es csove,levette a bakelitt labarol es rearagasztotta az EL12 labara,azert hogy nezzen ki eredetinek,de aztan mar hogy a drotok sem jok ha nem neznek ki regifajtanak,olyatt nem hallottam,de az ebayon leteznek amolyan textil szigetelesu antikstilusu huzalok mindenfele szinbenBővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2016
(#) Gobe54 válasza petermusica hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Sajnálom, de már magamévá tettem a szögletes Pacsirta dobozt. Viszont így felszabadult az ívelt dobozom, szívesen átadom. Az elején baloldalt alul kicsit sérült, a jobboldali műanyag idom hiányzik, egyébként szép, újszerűen néz ki. Pillanatnyilag nem tudok fényképet feltenni, de ha kell, Tiéd.
(#) Gobe54 válasza granpa hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Köszönöm, várok.
(#) cua válasza petermusica hozzászólására (») Máj 2, 2016 /
 
Ezek a textil boritasu (alatta normal) kabelek valoban jok hangszoro illetve halozati kabel potlasra.
A problema inkabb belul van, amikor nem akarsz modern, fenyes kabelt betenni egy 80 eves radioba. Nem igazan kaphato hasonlo, vekony kabel, mivel alaposan eljart a technologia felett az ido.
Radasul nekem pl semmim sincs (ugy ertem regi roncsok, alkatreszek) mert egy boronddel jottem ki, abban pedig nem regi radio alkatreszek voltak Tehat mindent vennem kell...
(#) petermusica válasza cua hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Hat ha feltetlenul regi stilusu drotokat akarsz,akkor vegyel vekony cipofuzot es huzd bele a modern drotokat,aztan lakkozd le valamilyen butor lakkal es kesz a rege stilusu drot de le is festheted valamilyen szinu festekkel ha nem hasonlit a regiekhez
(#) petermusica válasza cua hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
De kozben lattam az interneten egy ilyen V5A modellt milyen a tied es a srac sarga szinu drotokat tett bele ami mar egyaltalan nem csuf es talal a radio regi formajahozBővebben: Link
(#) cocacola80 hozzászólása Máj 3, 2016 /
 
Sziasztok.
Van eggy szép fénycső(ves)? Ksz55 (típusú készülékem). Viszont eltőrt a skálaüveg. Ha valakinek lenne (cseredarabja)?, és eladná (nekem)? annak örülnék.
Előre is köszönöm.


II. Gondolatainkat szedjük össze és egy jól megfogalmazott és nyelvtanilag is helyes hozzászólásban írjuk meg azokat.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
(#) gkari válasza cocacola80 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Szerintem a skálaüveg valamelyik Tertá-val azonos, olvass jócskán vissza a topicban, mert valahol (talán Győrben) van valaki, aki nagyon jó minőségűeket - szitanyomással - készít. Kb. 2 éve én is onnan rendeltem O449-hez, tökéletes volt.
(#) Szikravadasz válasza cocacola80 hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Szia!
A Terta 331-ével azonos. Az utángyártó: Csizmadia Zsolt 063****. Nem tudom van-e neki, de a T331 nem ritka rádió, találni bontásra várót.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
(#) Janó bácsi válasza Szikravadasz hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Vasárnap lesz Puskás börze, Zsolt ott is árul, és biztosan van neki.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
(#) cocacola80 hozzászólása Máj 4, 2016 /
 
Köszönöm az ötleteket. Nem is figyeltem, 331-esé olyan. Pedig már keresztül ment eggy pár a kezemen. Mégegyszer köszi.
(#) petermusica hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
Most szereztem ezt a radiot,valami ciganyok adtak el fillerekert,a belsejebol hianzik egy cso,a doboza siralmas allapotban van,valamilyen AEG,ha valaki tudja milyen tipus lehet ?
(#) Janó bácsi válasza petermusica hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Innen szép nyerni!
Következő: »»   402 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem