Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1087 / 1384
(#) 1984white hozzászólása Feb 5, 2015 /
 
Sziasztok!
Vettem fóliát tintasugaras nyomtatóhoz. A boltban mindegyik össze lett fogdosva így a legtisztábból is csak egyet vettem.
Kérdésem, mivel lehetne letisztítani az új-nyomoktól és a portól is?
(#) kaqkk válasza 1984white hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Ha a "matt" oldala van összefogdosva akkor azt semmivel ne próbáld takarítani , az valami zselatinos cucc bármilyen folyadékot kap azonnal lejön ...
(#) 1984white válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Akkor nem jó fóliát adtak. Ez nem olyan.
Ez a fólia majdnem átlátszó és az egyik oldala érdesebb mint a másik.
Mindkét oldal matt.
(#) kaqkk válasza 1984white hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Az érdesebb felére kell nyomtatni arról beszéltem csak nem jól fogalmaztam ...
(#) 1984white válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
E szettet nézegetem Bővebben: Link
Ezeknek a szereknek mennyi idő az eltarthatósági idejük?
Mikor "romlanak" meg?
(#) kaqkk válasza 1984white hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Ha jól tudom 2 év , de ha hűtőben tartod a pozitív20-at akkor lejárt szavatossággal is használható még jó sokáig . Viszont én külön külön venném meg csak azt amelyikre szükségem van .
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2015
(#) 1984white válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Ok! A transparent 21 lakkal és a forrasztólakkal is ez a helyzet? (ez a három termék van ebben a szettben)
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 7, 2015 / 1
 
Az SK10-zel jártam úgy, hogy száraz, hűvös, sötét helyen tárolva kimarta a doboz hegesztését. Kilyukadt és kifolyt az egész. Több doboz.
(#) 1984white válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Idézet:
„Viszont én külön külön venném meg csak azt amelyikre szükségem van .”

Ezen én is most gondolkodok, mert mivel kevés panelt készítek így nekem jó a gyári fotós nyák is.
Ezért lehet a p21 nem kell.
(#) 1984white válasza pjg hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Nem a rozsda "ette" meg a dobozt?
(#) pjg válasza 1984white hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Pauszra nyomtatok. Nem kell a transzparens spray. Nélküle is jó. Nekem mos csak SK10 kéne. Az egy szuper cucc! Békéscsabán sehol sem kapható. Postán sem adnak fel a web árúházak.
(#) pjg válasza 1984white hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
De, csak belülről indulva.
(#) 1984white válasza pjg hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
A hestore sem küldi el?
(#) 1984white válasza pjg hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Mi ez a pausz papír? Hogyan néz ki?
Már hallottam erről.
(#) Hp41C válasza 1984white hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Réges-régen, amikor a műszaki rajzokat még hivatásos "Műszaki rajzolók" készítették tussal, csőtollakkat, redisztollakkal a papír, amire dolgoztak a pausz papír volt...
(#) solti_imre válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Na, azért nem volt az olyan "réges-régen" ! Meg is tanította az ember gyerekét a precizitásra!
(#) nagym6 válasza solti_imre hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
[offIgen, ebben egyetértek, de borzasztó volt, amikor két napos munka végén esett le egy tus pasza, lehetett újrakezdeni. Nekünk iskolában azt is előírták, hogy csak mártogatós tollal lehetett rajzolni.][/off]
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Ahogy észrevettem az SK10 már nem a régi , régebben befújtam a nyákot és szép lakkréteg lett rajta ami kb2 óra után porszáraz volt (csak picit "tapdós") most lefújom valami zöldes ragadós trutyi lesz rajta ami az istenért nem akar megszáradni (ha vékonyabban fújom akkor meg nem lesz egybefüggő a felület) és ezt már több dobozzal sikerült produkálnom,sajnos
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2015
(#) Prendick válasza pjg hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Idézet:
„Az SK10-zel jártam úgy, hogy száraz, hűvös, sötét helyen tárolva kimarta a doboz hegesztését. Kilyukadt és kifolyt az egész.”


Szintén így jártam. Borostyánba ágyazódott a fél polcom. Valami csúnya gyári trehányság lehet. Bevallom azóta erősen hanyagolom a cég termékeit, mert ilyesmit még kiciocó kategóriában sem néznék el, tőlük meg pláne nem.
(#) 1984white válasza Prendick hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Na, akkor ilyet sk10-et nem rendelek. Tudtok mást helyette ami bevált?
(#) kaqkk válasza 1984white hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Forrasztógyanta (vagy hegedűgyanta) alkoholban vagy acetonban oldva.
(#) papus51 válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Nekünk az első évfolyamon volt műszaki rajz. Egy egész hétvégén rajzolgattam a szabvány betűket. Az egész család a csodájára járt, hogy milyen szép. Másnap meg az Erdőgyaraki áthúzta és ráírta, hogy: újra. Akkor még nem sejtette, hogy jönnek a CorelDraw-k, Autocad-ek és egyéb szuper programok.
(#) solti_imre válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Természetesen ez nálunk is előírás volt - mártogatós toll - de éppen ettől volt szép! Aki el tudott készíteni egy műszaki rajzot tussal, az előírásoknak megfelelően, az képes volt a gondolkodásra is!
(#) solti_imre válasza papus51 hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Sajnos(!) jöttek - az új nemzedék pedig lassan a kézírást is elfelejti... A kínaiak nem véletlenül vezetik a világ technikai élvonalát - aki gyerekkorában megtanulja az írásjeleket, az képessé válik a koncentrált tanulásra (is) !
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2015
(#) solti_imre válasza Prendick hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Ahogy mondod! Az SK10 egy kalap sz@r!
(#) 1984white válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Értem, ilyenem van: Bővebben: Link
Isopropil alkoholban kell feloldani?
Isopropil alkoholt hol lehet kapni, ahol postázzák is? (a he-n nem küldik)
(#) kaqkk válasza 1984white hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Bővebben: Link Vagy vegyszerboltban (AZÚR)
(#) Bakman válasza 1984white hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Ha tiszta a nyák, akkor a forrasztóónban lévő gyanta is elég lehet. Védőlakk gyanánt nekem a Plastik 70 nagyon bejött. A csavarok környékén látszik egy kevés terület, ahova nem jutott belőle.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Ez a lakk átforrasztható , vagy csak forrasztás utáni felületvédelemre alkalmas ?
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2015
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Átforrasztható, de csúnya lesz, kicsit megég. Tehát érdemes fújás előtt alaposan tesztelni az áramkört.
Következő: »»   1087 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem