Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1356 / 1385
(#) Ge Lee válasza pipi hozzászólására (») Jan 29, 2022 /
 
Látok ott leírást az SL6-hoz. Na most ebből nekem nem derül ki, hogy az SL5-höz azért nincs mert azt is ugyanúgy elfogadják ha azzal csinálok valamit, vagy azzal már eleve neki se álljak csak a 6-ossal?
(#) kaqkk válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 29, 2022 /
 
Ha követed a leírást pont ugyanolyan gerbert fogsz csinálni mintha a 6 os verzióval tervezted volna a nyákot (nekik gerber kell a gyártáshoz)
(#) niedziela válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 29, 2022 /
 
Ha van kép...pdf..stb azt is átalakíthatod gerbernek a gyártáshoz.
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Jan 29, 2022 /
 
Te már próbáltál ilyen képből gerbert legyártatni ? A Furatfájlt és körvonalat hogyan generáltad hozzá ?
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 29, 2022 /
 
Feltételezzük, hogy a kép és pdf rajzban a pad nem kitöltött.
Igy a padből kivonjuk a furatot egy külön layer-re.
Ehhez persze kell egy gerber szerkesztő is.

Legjobb persze ha lehet választani a pdf formátum, mert az nagyon hasonló a gerberhez.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2022
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Jan 29, 2022 /
 
És a körvonal ? A lay is csinál külön fájlokat a furatátmérőkhöz a körvonalhoz , minek trükközni 3 programmal ha maga a nyáktervező meg tudja csinálni ? Egyébként nem válaszoltál a kérdésre , próbáltál már ilyen tákolt gerberből gyártatni ? A jlc biztos vagyok benne hogy kb 23* fogja visszadobni mire egy képből gyártott gerbert elfogad (ha egyáltalán elfogadja)
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 29, 2022 /
 
Vegyük ketté a dolgokat.
Első
Ha van paneltervező, és abban készült rajz, azt nyilván onnan kell exportálni munkafájloknak.
Második
megemlitettem, hogy egy valamivel elkészített nyomtatott áramköri rajzot, ami kép vagy pdf formátumban van, abból is lehet munkafájlokat készíteni.
Lehet képeket is konvertálni és lehet pdf-t is. Ez utóbbi az egyszerűbb.

Ami a félreértés.
Olyan, hogy tákolt gerber nem létezik. a gerber fájl egy formátum ami az ami.

Kérdésedre a válasz, igen nem egyszer.
Mindezt mondom úgy, hogy nem csak sejtem, tudom is mi van leírva egy gerberben.

Én is hadd kérdezzek egyet.
Szerinted mire találták ki a gerber editorokat ?
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2022
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Jan 29, 2022 /
 
Én válaszolok a kérdésre ... Fogalmam sincs mire találták ki . De nem értem egyáltalán miért hoztad fel ezt az egész témát , az volt a kérdés hogy az 5 ben készült gerbert elfogadja e a gyártó ennyi és nem több ...
(#) madzagos válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 29, 2022 /
 
Elfogadja az 5ben készült fájlokat is.
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 29, 2022 /
 
Én is válaszolok..utóljára

Idézet:
„az volt a kérdés hogy az 5 ben készült gerbert elfogadja e a gyártó ennyi és nem több”

Válasz, hogy mindegy miből készül a gerber, 5-ből, hat-ból tojásból...stb a gerbert fogadja el.

Idézet:
„De nem értem egyáltalán miért hoztad fel ezt az egész témát”

Te kezdtél érdeklődni, vélem ényt mondani ismeretek nélkül
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2022
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Jan 29, 2022 /
 
Nem jó a linked , és te hoztad fel a képből pdf- ből csinált gerbert semmi köze nem volt a kérdéshez ...
Idézet:
„Ha van kép...pdf..stb azt is átalakíthatod gerbernek a gyártáshoz.”
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2022
(#) Egri Frédi hozzászólása Jan 29, 2022 /
 
Valamikor a régi szép időkben, ahány NYÁK tervező progi volt, annyiféle kimeneti állomány létezett ... Egy NYÁK gyártónak ismernie kellett valamennyit, hogy tudjon belőle NYÁK lapot gyártani. Én még emlékszem azokra az időkre, amikor egy kimeneti állományt be kellett importálni COREL -ba, hogy abból - bizonyos transzformációk után - levilágítható film állományt lehessen előállítani. Rengeteg program és sok herce-hurca kellett hozzá. Volt progi ami col -ban számolta a furatokat, volt ami mm -ben, volt ami 4, volt ami 5 és olyan is volt ami 2 tizeddel a végén adta meg a furatok koordinátáit. Ezekből az adatokból kellett "kibűvészkedni" a fúró állományt. Tulajdon képpen csak az elsőt volt nehéz "kiszenvedni". Ez nem csak kis hazánkban, hanem - gondolom - külhonban is gondot okozott. Ezért találtak/fogadtak el egy olyan szabványos felületet a NYÁK tervezők fejlesztői ami leegyszerűsitette a gyártás folyamatát. Ez a formátum kapta a GERBER nevet. Ez rendkívül megkönnyítette a gyártók helyzetét. ( Mostanában már van egy még újabb formátum. Erről csak annyit tudok, hogy van és terjed. Valószínűleg oka van ...)
(#) Travolta hozzászólása Jan 30, 2022 /
 
Sziasztok!

Akrill lakkal bevont nyákról mivel, hogyan tudom eltávolítani a lakk réteget?
A nyák teljesen üres, nincs benne alkatrész.
(#) nagym6 válasza Travolta hozzászólására (») Jan 30, 2022 /
 
Nitrohigító oldja akrillakkot gyorsan. Csak ha nincs rajta semmi, mert sok műanyagot is old.
(#) Travolta válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 30, 2022 /
 
Köszönöm! Holnap kiprobálom. Teljesen üres a panel, maratás után le lett kezelve,kb 10 éve, de nem lett beültetve. Most jött el az idelye, de nem akarom rajta hagyni a lakkot.
(#) rockersrac válasza Travolta hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Ilyen esetre fenyőgyanta+denaturált szesz is jó, hogy megvédd a lapot az oxidációtól.
(#) mraulajos hozzászólása Feb 17, 2022 /
 
Hali!
Sprint-Layout 5.5 rajzolót használok.
Hosszanti horony marással szeretnék területeket elválasztani. Hogy kell ezt jelölni/rajzolni?
(#) Travolta válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 17, 2022 /
 
Köszi, ezt ismerem. Kb 30éve használtam is, de most a sok smd miatt inkább ónoztam a nyákot.
Egyébként van valami bevált keverési arány, gyanta-denszses százalék?
(#) Egri Frédi válasza Travolta hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
Nem hinném, hogy lenne. Idővel a szesz elpárolog és besűrűsödik az oldat. Ez látszólag jó, de mégsem. Ha sok a gyanta, jobban "takar" viszont forrasztáskor a gyanta hajlamos "elkokszosodni". Ez nem csak csúnya, de zárlatot is okozhat.
(#) Ódenka válasza Egri Frédi hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
Nekem van egy gyógyüvegnyi, minimum 20 éve kevertem be. Kellemes kávé színű, de sűrűbb állagú lett.
A keverési aránya nagyon pontosan úgy történt, addig dobáltam bele és nem tovább az alkoholba a gyanta darabokat, míg feloldódni képesek voltak. Szóval őrülten kell vigyázni! Egyszer sem használtam aztán, pont a "szemetelése" miatt... Az SK-10 sprét megtaláltam, ezt is forrasztás után az ónba kevert folyasztószerrel együtt lemosom. Ez a régi gyantás szirup sem haszontalan, most, hogy szóba került, finoman adagolva a kandallóba ezzel gyújtok be.
(#) niedziela válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
Van Sprint Layout téma.

"O" rétegen rajzolsz a maráshoz
(#) Epu2 válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
Egész hígat használok. Ecsettel felviszem. Amikor megszárad, csak fényes lesz a lemez. Amikor végeztem a forrasztással, lemosom hígítós pzs-vel.
(#) mraulajos válasza niedziela hozzászólására (») Feb 18, 2022 /
 
Bocs. Köszönöm!
(#) Temela hozzászólása Feb 19, 2022 /
 
Üdv!

Mivel tudom eltávolítani, milyen szerrel a forrasztás gátló zöld lakkot?
Sajnos alatta egy-két helyen oxidálódik a réz, a lakk fel van púposodva. A további
oxidációt kívánnám megakadályozni. (aceton, nitro nem viszi...)

Köszi.
(#) kaqkk válasza Temela hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Ecetbe kell áztatni a legyezőkorongot , majd rátenni a kisflexre . Szerintem nem nagyon fogsz olyan oldószert találni ami feloldja.
(#) Temela válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Ilyenre gondoltam már, csak a célomhoz nem visz közelebb...
(#) kaqkk válasza Temela hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Kétkomponenses uv ra kötő gyanta van rajta , ez már térhálósodott .Ha van türelmed és nem félted a nyákot sniccerrel meg lehet kapirgálni de nem lesz szép a végeredmény .
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2022
(#) Ódenka válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Az gépkocsi akkumulátor sarok, ami sárgaréz, réz fordul elő zöld "kivirágzás". Azt az akkuról eltávolítva egy pohár vízbe téve csodálatosan feloldódik az oxid (vagy mi)
Nyák lapnál körülményes, a helyzettől függ...
(#) kaqkk válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Olvastad a kérdést ? Nem rézoxidot kell feloldani hanem az azt takaró forrasztásgátló lakkot .
(#) Ódenka válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 19, 2022 /
 
Gyanítom, a hsz-emből már kiderült a válasz, nem, vagy nem figyeltem.
Így marad egy érdekesség a réz-oxidról, ami a nyák lapoknál is előfordulhat...

Mosógép vezérlő panelnál találkoztam ilyen 2k lakkozással, a károsodást megelőző hőfokra melegítve gyurma, radírszerű állagúvá alakult és le lehetett vakarászni.
Következő: »»   1356 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem