Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1358 / 1385
(#) Georgee válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Sok évvel ezelőtt tudtam "ipari" acetont, azzal dolgoztam. Gond nélkül leszedte. Most acetonos körömlakk lemosóval próbálom, oldja is valamennyire, de nem az igazi. Valami miatt a nyomat nem ment át rendesen, kétszer is megesett egymás után (Másik nyomtatót használok mint eddig és ennél ahogy látom problémás a dolog). Viszont eddig polírpapírral szedtem le a tonert. És most nem szeretném a réz fóliát tovább vékonyítani.
(#) nedudgi válasza Georgee hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Ha nem tudsz literes kiszerelésben acetont venni, akkor gyógyszertárban is meg lehet próbálkozni, bár jóval drágább. Festékboltok technikai minőségben árulják.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2022
(#) nagym6 válasza Georgee hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Nitrohigító jó lehet.
(#) soskajoska válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
József körúti Azur Vegyszerbolt?
(#) soskajoska válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Itt nézd meg, vagy itt
(#) nedudgi válasza soskajoska hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Nekem még van három liter, a festékboltban két-három napon belül tudok venni, ha kell.
(#) Epu2 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Többnyire a boltok nem tartják. Festékbolt, maszek barkácsstílusú biztos tart.
(#) kaqkk válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
A festékboltaban kapsz aceton hígítót vagy púrhab tisztító spray-t az is tiszta aceton , igaz kicsit nem olcsó de nyákhoz sokáig elég ...
(#) nemgyuri válasza Georgee hozzászólására (») Márc 24, 2022 /
 
Van rendes acetonom (vegyszerboltból) ami működik, de már egy ideje nem használom, mert:
Sokkal egyszerűbb megoldást használok. Konyhai fém - vékonyszálú - dörzsi-vel vízcsap alatt pár pillanat alatt fémtiszta a NYÁK. Szárítás után kap egy kis alkoholban oldott gyantás kezelést és lehet forrasztani. Nekem ez így bevált.
(#) Georgee válasza nemgyuri hozzászólására (») Márc 25, 2022 /
 
Én is polírpapírral szoktam, csak valamiért nem megy át a nyomat (legalábbis az új nyomtatóval) háromszor már lesúroltam, és nem szeretném jobban vékonyítani a rézfóliát, ezért szeretném inkább lemosni.
(#) nedudgi válasza Georgee hozzászólására (») Márc 25, 2022 /
 
Nincs egy festékbolt a közelben? Merre laksz?
(#) Egri Frédi válasza Georgee hozzászólására (») Márc 25, 2022 /
 
Aromás hígító is tökéletesen oldja a nyomatot. Nem minden toner alkalmas nyomat készítésre. A cégnél 2 egyforma nyomtató volt/van. Az egyik - ami a "műhelyben" van - többet volt használva - ezen "ment a fusi" is - hamarabb kifogyott, mint a "főnöki". A toner csere után 3 nyomat sem lett jó, meg kellett várni, hogy a főnök elmenjen ebédelni ...
(#) Lac364 hozzászólása Márc 26, 2022 /
 
Ép most nézek egy youtuben egy videót , lézeres nyomtatott áramkör (maratásról) ( párologtatásról) Volt már valakinek ilyenhez szerencséje? Cnc maróm az van , de egyenlőre a felületi egyenetlenségekkel és a folyamatos késtörésekkel megált a projekt... Ha felület egyenetlenség tökéletes lenne szuper játék
(#) Mike199999 hozzászólása Márc 26, 2022 /
 
Üdv mindenkinek!
Vállal valaki NYÁK készítést úgy, hogy van egy meglévő nyák amit le kellene másolni. Sajnos jó pár helyen felszakadtak a vezetők,alkatrész csere közben. Mindent lefényképeztem, kivehető, hogy hol sérültek a vezető pályák.
(#) niedziela válasza Mike199999 hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
A csupasz panelt szkenneld be, adj meg már méretet és úgy meg lehet rajzolni újra.
(#) Mike199999 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Első két kép a csupasz nyák szkennelt képe, harmadikon van pár viszonyítási méret, negyediken, hogy milyen IC megy bele a foglalatba.
(#) nedudgi válasza Mike199999 hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
A 96 dpi nem éppen egy optimális felbontás ilyen célra.
200, 300, 600 már jobban kezelhető.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2022
(#) Mike199999 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
600 dpi-ben van szkennelve. Nekem, ha a képre jobb gombbal kattintok--->megnyitás új ablakban akkor jó minőségben jelenik meg
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2022
(#) niedziela válasza Mike199999 hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Úgy értettem a szkennelt képet, hogy van normális felbontása 600 vagy 1200dpi, és nem mellesleg látszik az eleje vége is. Az nem baj ha van egy kicsi keret.
Akkor be lehet tenni egy panelszerkesztőbe, be lehet állítani a méreteit, és le lehet másolni minden nehézség nélkül. De dolgozni csak jó alapra lehet.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2022
(#) Mike199999 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Beszkenneltem újra 600dpi-ben. Így jó?
Itt van link is. https://kepkuldes.com/image/LT99jY
https://kepkuldes.com/image/LT9QUF
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2022
(#) niedziela válasza Mike199999 hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Igen igy már használható lesz.
Van sprint layoutod ?
(#) Mike199999 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Ezer éve próbálkoztam vele. Jelenleg nincs, de nem probléma beszerezni.
(#) niedziela válasza Mike199999 hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Azzal a legkönnyebb szerintem megrajzolni.
Körbevágod a képet meg kicsit kiegyenesited és már jó is másolásra
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2022
(#) Mike199999 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Aztán abból még meg kell csinálni a nyáklemezt is.
Mivel én nem értek hozzá, olyas valakit keresek aki komplett legyártja nekem ezt a nyákot. Természetesen nem ingyen kérem. Lehet ez egy ügyes magánszemély vagy cég.
(#) niedziela válasza Mike199999 hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Ez egy lakkos furatgalvános panel, ezt otthon senki nem tudja legyártani neked.
Megrajzolod és attól függ mennyit akarsz fizetni érte, a munkafájlokat elküldöd vagy magyar gyártónak, vagy kinainak.
(#) Mike199999 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 26, 2022 /
 
Akkor talán úgy kellett volna megkérdeznem, hogy, valaki vállalná-e ezekből az adatokból a megrajzolást. Ha van nyákrajz talán már találok valakit aki legyártja.
Nincs tapasztalatom nyákgyártásban, szóval nem kezdenék bele, most. Az alkatrészre viszont szükségem lenne mielőbb.
(#) niedziela válasza Mike199999 hozzászólására (») Márc 27, 2022 / 1
 
Ellenőrizd le, hogy minden oda megy ahova, és nem hiányzik sáv.
Ha lenne ilyen azt jelöld be.

Mike1.pdf
    
(#) Mike199999 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 27, 2022 /
 
Ezen az oldalon ezeket találtam ami hiányzik. A többi ha jól nézem stimmel.

0001.jpg
    
(#) niedziela válasza Mike199999 hozzászólására (») Márc 27, 2022 / 1
 
ok, többit majd később.
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Márc 27, 2022 / 1
 
Ezt az oldalt is nézd át.

Mike_2.pdf
    
Következő: »»   1358 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem