Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   238 / 1384
(#) Sir-Nyeteg válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Létezik pozitiv, és negatív, de negatívot nálunk nem nagyon fogsz kapni. Még sima lakkot sem... Pedig egy fokkal jobb, és egyszerűbb, mint a pozitiv, de ez van elterjedve
(#) gerry válasza Action2K hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Az már biztos! Egyszer lesültem alatta, mert elromlott a lámpanyitogató retesz és egy darab fával tologattam, hát a karom leégett egy pöttyet.
(#) Alkotó hozzászólása Jan 21, 2009 /
 
Nyákkészítők!

Vasalásos módszerrel csinált-e már valaki alkatrész oldali feliratozást? Én kipróbáltam, és számomra kielégítő az eredmény (mellékelve).

Viszont adódik a kérdés, hogy színesben, mondjuk citromsárgával nyomtatva, hasonló eredmény várható-e?
Másképp fogalmazva, a sárga porfesték is hasonló a feketéhez (nekem ez elég nyilvánvaló feltételezés lenne)?

Várom a tippeket.
Alkotó

DSCF7076.JPG
    
(#) Doncso válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
De jól fest, ezt kipróbálom én is! Jó az ötlet!
(#) nejkoffi válasza Doncso hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Hello!
Én fotó eljárással próbálkoztam egyelőre nem let valami tökéletes.
(#) Doncso válasza nejkoffi hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Azért gondoltam vasalásra, mert én vinnyettát használok, annak pedig van egy jó tulajdonsága, mégpedig az, hogy nem kell vasalás után áztatni, így egyszerüen le kell húzní a nyákról, és semmi papír nem marad a festékbe ragadva. Tehát csak a festék marad a nyákon, így lehet meg tudom valósítani. Utánna egy laza lakk, és ott is marad. Bár lakk nélkül is rajta van rendesen. Fotózni még nem fotóztam eddig.
(#) nejkoffi válasza Doncso hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
A nyákot fotó eljárással készül .Ki próbltam a forrasztásgátló lakkot eleinte csapnivalo volt most viszont már nagyon profi . A feliratózást is igy szeretném.
(#) Doncso válasza nejkoffi hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Én arra gondoltam, hogy simán kinyomtatom vinnyettára, 1 perc alatt rávasalom, lehúzom a vinnyettát mint egy matrica védőt és ott a festék a nyákon.
(#) nejkoffi válasza Doncso hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Lehet ,hogy ki is próbálom előlapra ,de színesben.
(#) Doncso válasza nejkoffi hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Nem rossz ötlet.
(#) nejkoffi válasza Doncso hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Sikerült forrasztás előtt felvihető lakkot találni zöld szinben?
(#) stefo válasza nejkoffi hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Hajaj! Ne csigázz! Szitázható? Kétkomponensű?......Mennyi az ára?
Stefo
(#) Doncso válasza nejkoffi hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Nem, még várok rá valami jó kis ötletet. Netán tudsz valamit?
(#) nejkoffi válasza Doncso hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Nekem van zöld szinben és fotózással lehet a forrszemek helyét kialakitani.300 fok -ig hőálló.
(#) Doncso válasza nejkoffi hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Én valami egyszerű megoldást szeretnék, ha létezik erre, olyat mint az akril lakk csak színesben. Lemaratom, lefújom vele, megszárítom és forrasztom.
(#) nejkoffi válasza Doncso hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Olan ami hőálló ? Utána nézek.Most mentem.
(#) Doncso válasza nejkoffi hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Nem a hőállóság lenne a lényeg, hanem , hogy forrasztás előtt tudjam ráfújni, és később lehessen forrasztani mint az akrill lakkot, végül is egy szines akrill lakkal is beérném.
(#) Attila86 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Én csak műszer-előlapot vasaltam.
Az a baj ezzel a vasalt pozíciórajzolattal, hogy ha beültetés után lemosom a panelt aromás hígítóval, hogy leoldódjon a gyanta, akkor ez a vasalt rajzolat is lemosódik. Én speciel emiatt nem vasalok pozíciórajzolatot.

A gyantamentes nyák pedig sajnos fontosabb mint a szép rajz az alkatrészoldalon. (Legalábbis az én áramköreimnél nagy általánosságban.)
(#) Sir-Nyeteg válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Használj alkoholt pl fogkefével, meg fújd le levegővel, így nem jut át a túloldalra. Ne fürdesd benne.
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
És ha utánna vasalod rá?
(#) Attila86 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 21, 2009 /
 
Hidd el, sok dolgot próbáltam már hogy ne folyjon át a másik oldalra, de sajnos nem működött tökéletesen egyik sem.
(#) Sir-Nyeteg válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Munkahelyen pákás javítások után le kell mosni a gyantát a panelról: izopropil alkohol, fogkefe, megdörzsöl, lefúj levegőpisztollyal. nem hogy a túloldalra, de még fél cm-vel odébb sem fog elfolyni az alkohol.
(#) Doncso válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Szerintem is meg lehet oldani , hogy ne fojjon át a másik oldalra, például függőlegesen tartva a nyákot.
(#) Alkotó válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Szia!

Én is gondoltam erre a problémára, de az itteniek közül még csak te hoztad szóba. Az itteni alkoholos dolgokat nem tudom minősíteni, de én most a kísérletek alatt találtam megoldást.
A feliratokat a legsimább színtelen lakkspray-vel fújtam le. Ezt a nitró hígító oldja, az aromást viszont nem tudom. De, ami a lényeg, a gyantát remekül oldja a denaturált szesz, és ez egyáltalán nem oldja a lakkot. Sőt ennek még egy előnye is van, mégpedig az, hogy egyes alkatrészek festékeit is oldja az aromás, viszont a denaturált szesz egyiket sem.

Neked mi a véleményed a színtelen lakk, és a denszesz kombinációról? És próbáltad e színesben? Én most ezzel kísérletezek.

Egy privát kérdés: Miért nem válaszolsz az E-mail-jeimre? (azért itt, mert ha ott kérdezem, akkor megint csak elvész az "éterben")

Alkotó
(#) Attila86 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Üdv.!

Idézet:
„Neked mi a véleményed a színtelen lakk, és a denszesz kombinációról? És próbáltad e színesben? Én most ezzel kísérletezek.”


Nem tudom, mert a lakkot még nem próbáltam, illetve csak a Plastik70-et. Ezt nem tudom hogy oldja-e a denszesz, de az aromás hígító sajnos igen. Alapvetően jó lehet a dolog hogyha talál az ember olyan lakkot és hígítót amik nem bántják egymást, és ha a lakk normálisan használható. Ez alatt azt értem, hogy a nyák meghajlításával vagy az idő múlásával nem töredezik fel, nem folyik meg a száradáskor, gyorsan szárad, nem annyira büdös, és ami a legfontosabb: nem képez parazita átmeneti ellenállást mint a gyanta. Sajnos ez utóbbi kritériumot még a direkt az erre a célra kitalált Plastik70 sem teljesíti. Márpedig így csak azt érjük el, hogy a gyanta miatt kialakult átmeneti ellenállások átkerülnek a nyák másik oldalára. Mondjuk ez igazából csak kétoldalas nyák esetén probléma, de én az utóbbi időben magamnak csak kétoldalas nyákokat készítek.

Színes nyomatot még nem próbáltam vasalni. Azért nem, mert a színes lézernyomtatókban valamiért másmilyen tonerpor van mint a monokrómokban, és ezeket sajnos nem igen lehet vasalni, én kétszer próbáltam már de nem sikerült.

Idézet:
„Egy privát kérdés: Miért nem válaszolsz az E-mail-jeimre? (azért itt, mert ha ott kérdezem, akkor megint csak elvész az "éterben")”


Nyugi semmi személyes, rajtad kívül vagy 12-15 emberke várja a leveleire a választ immár kb két hete. Sajnos nem igen volt még időm megválaszolni ezeket, de amint időm engedi meg fogom!

Üdv.: Attila
(#) sorsod válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
sziasztok csak közölni szeretném hogy sok időt megspórolhattam volna ha nem keresgéltem volna műnyomópapirt,mert végigjártam egész szegedet!
De persze csak a nagykernek van, aki 500 lapos csomagban adna, ha szerződésbe lennék velük.
Miközben a lakéskúltúrás és egyéb ijen ujságok lapjai is tökéletessek.
és persze ingyen!! Én hü.... na de jópap is holtig tanul
(#) Alkotó válasza sorsod hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Én az első kisérleteimet CD borítóval csináltam.
Alkotó
(#) Alkotó válasza sorsod hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
egy másik tipp a nem hivatalos útra:

Elballagtam a helyi kis nyomdába. Ráköszöntem egy feltűnően csinos hölgyre, és megkérdeztem az otthoni kísérleteimhez hol tudnék 1-2db A4-es műnyomót kapni.
Sajnos nekik csak ívben van, de ha várok egy picit felvágatja nekem. Adott kb. 50db-ot. És nem kért érte semmit. (Azért vittem neki egy szivecskés konyakmegyet egy fél óra múlva, amitől tökre zavarba jött. Legközelebb már rám fog ismerni.)
Most ha feltételezzük, hogy te még nálam is kevésbé vagy sármos, akkor is bejöhet a dolog.

Alkotó
(#) Attila86 hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
Most voltam venni műnyomókat, betáraztam megint kb egy évre elegendőt. A szokásos 135 grammos mellett viszont most vettem 45 lapnyi 100 grammosat is hogy kipróbáljam viszi-e a nyomtatóm. De begyűri, úgyhogy nekem nem kell. Valaki másnak? Nekem kb 200Ft-omba került. Ennyiért odaadom akárkinek, aki kijön érte az Örs-Vezér térre. Tehát 45 lap, 100 grammos és fényes. Ma egész nap itthon vagyok.
(#) Alkotó hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
Kipróbáltam a szines nyomat vasalását (alkatrészoldalnak).
Röviden, teljes kudarc. Pedig volt rajta sárga festék bőven, de ez a festék nem olyan mint a fekete.
Kár érte, de ez vakvágány.

alkotó
Következő: »»   238 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem