Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   168 / 3550
(#) Sergei válasza maTaKee hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 
kukás mellény használata kötelezö
(#) válasza maTaKee hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 
Szia!

Norberto válaszát még annyival egészíteném ki, hogy kivéve az 'egy számjegyű' utakat - azaz aminek a nemzetköti jelölése mindössze egyetlen szám. Lásd még például (ha pesti vagy esetleg):
Üllői út (4-es főút)
Nagykőrösi út (5-ös)
Bár néhol ezen utak is alkalmasak a bringázásra, azon kívül hogy tilos, még veszélyes is lehet - pl amikor a nagykőrösiből M5-ös lesz, akkor a bevezető szakasz már elég durva, míg ugyanez az út Pestszentimrénél még simán járható bringával is. De ez igaz az üllőire is, a belváros felé haladva egyre kevésbé alkalmas a tekerésre.

Konklúzió: főúton nyugodtan mehetsz, de lehetőleg kerüld az egy számjegyűeket. Bár én minden reggel a 4-es (üllői) úton megyek suliba, ez nem feltétlenül követendő példa (bár erre már azért kevésbé forgalmas...).
(#) Norberto válasza Sergei hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 
Kukásmellény is egyébként csak lakott területen kívül kötelező viselni. Lakott területen belül, és ahol kivilágított útszakasz van, ott nem kötelező!
(#) hozzászólása Szept 3, 2008 /
 
Ismeri valaki a Google Chrome-ot? Ez egy minimalista design-nal ellátott, ámde annál egyszerűbben kezelhető böngészőszoftver.
Pár perce tettem fel - persze pusztán a kíváncsiság hajtott, nem fogom lecserélni a Firefoxot - és máris nagyon tetszik. Fent hagyom a gépen, aztán ha olyanom lesz akkor használni is fogom
Egy próbát azért mindenesetre biztosan megér - szerintem.
(#) Sergei válasza Norberto hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 
de mégis kötelezö ezekszerint
(#) szamóca hozzászólása Szept 3, 2008 /
 
Hmm.. kaptam egy ilyet. Elgondolkodtató!
(#) Muri válasza hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 
Én is ma raktam fel!
Firefoxot használok én is. Az IE-t sokan szidják (fejlesztők nagyrészt), de tény, hogy a Firefox nekem 4x annyi idő alatt indul el. Végre van alternatíva!
Egyébként az érdekes, hogy a lapok külön folyamatként futnak.
(#) válasza Muri hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 
Idézet:
„Végre van alternatíva!”


Na igen...ráadásul ez a Chrome tényleg baromi gyors!

Idézet:
„a lapok külön folyamatként futnak.”


Ezt viszont nem értem, kifejtenéd bővebben is?
Nálam egyetlen folyamat az egész chrome, nincs az egyes lapoknak külön task a taskmanagerben.
(#) vtsoftware válasza szamóca hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 
Hát nem mondanám teljesen elgondolkodtatónak.
Ma már annyi, de annyi majdnem mondhatni kétségbeesett próbálkozás van a megújuló energiaforrások kiaknázására hogy az már Majdnem mondható haladásnak is.

Pl. nem soká itt a Hmv-hely melletti tanyavilágban Barattyos környékén ha jól tudom szélturbinákat fognak elhelyezni. Először néhány tesztdarabot, hogy mennyire "hasznosak" aztán majd elválik telepítenek-e többet is. Nemrég kérték az engedélyt az Önkormányzattól, és belementek. De ez csak 1 példa.
Ott van még hogy (azt hiszem New Yorkban) egy folyóba olyan turbinákat tettek mint a szélturbina, csak kisebbeket, és a víz áramlását használja ki áramfejlesztésre.
A víz hajtja meg a lapátokat.

Mostanság egyre több olyan épületet emelnek amik úm. szűrik a levegőt.
Igaz még csak kezdjük karistolni a megoldások vonalát, de ennél csak jobban fog fejlődni a technika.

Einstein-nek van egy mondása: "A világon két dolog végtelen, a világegyetem és az emberi hülyeség. A világegyetemben nem vagyok biztos."
Ezt ha egy picit átgondoljuk, azért rájöhetünk hogy vannak azért emberek akiknek nagyon jó fantáziája van, és meg is tudják valósítani.
Nem jut ezsembe hol de emeltek egy olyan épületet amelyik úm. két toronyból áll és a kettő között 3 szélturbina kapott helyet. Ez azért jó mert ott állandóan fúj a szél, és az a 3 turbina ellátja az egész épületet energiával, egy fitying nélkül, esetleg karbantartási kiadások vannak de olcsóbb mint az a rengeteg áram.

Úgyhogy én azt mondom, hogy ennek amit a PPS leír abban néééémi igazság épp van, de sokat fognak tenni még az "okosabbak" ezeknek a megelőzéséért.
Én csak pár példát tudok mondani de evvel szemben reeeeeengeteg ilyen dolgot csinálnak emberek.

Nem mondom hogy jó lenne a helyzetünk' de nem lesz Ennyire rossz mint amit írtak. De ez csak az Én magán-véleményem, nem szeretnék vitát indítani evvel!
És nem vagyok pesszimista

Bocsi hogy sokat írtam, de ha elolvastad akkor köszi

Szerk.: tényleg, vao mennyit leírtam, bocsesz.
(#) KTobi válasza hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 
Olvasd el a pcforum.hu evvel foglalkozó cikkét.
(#) Muri válasza hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 
A lapokon nyiss meg valamit! Üres lap valóban nem új folyamat.

chrome.JPG
    
(#) válasza Muri hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 
Ahh, got it! Valóban új folyamatot nyit, igazad volt

KTobi:

Okés, köszi, el fogom olvasni - de majd csak holnap, ma ugyanis el kellene már végre kezdenem készülni a holnapi 9 órámra...
(#) vtsoftware hozzászólása Szept 3, 2008 /
 
Sziasztok

Lehetne egy kérésem? Tudna-e valaki linket, vagy dokumentumot vagy bármi infót Wifi szabályokról?
Jogi szabályokra gondolok, hogy mit szabad mit nem.

Előre is köszi
(#) maTaKee válasza hozzászólására (») Szept 3, 2008 /
 
Köszi! Konkrétan pont erre a 2 főútvonalra gondoltam akkor majd kerülöm a yardokat
(#) mineral válasza Muri hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Szia! A dokufilm címe


Imitátorok.
(#) mineral válasza mineral hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Angolul: Faking it
(#) Muri válasza mineral hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Köszönöm, megnéztem.
Érdekes. Én eddig azt hittem, több év gyakorlás kell. Lehet, hogy DJ leszek?
(#) sound.man válasza Muri hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Hogy lehet pdf-et csinálni?? Mert lay-ból kéne mert szeretném hogy megmaradjon a méretarány. Hogy lehet ezt megcsinálni??
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Vagy nekem úgy is jó ha odaadom valakinek a lay-t és megcsinálja nekem. :pirul:
(#) Hujikolp válasza sound.man hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Neked a PDF Creator kell! Bővebben: Link Ez egy virtuális nyomtatót hoz létre, és amikor szeretnél nyomtatni, akkor a pdf creator-t válaszd ki, majd a programot is indítsad el. Ha elindult és érzékelte, akkor pdf kimenetet kaphatsz, de akár más milyet is.

Nekem olyan kéne, amivel több pdf-et tudnék egybe összeollózni, kedvem szerint, pont ilyen kapcsolásokat szépen egymás alá, 1 dokumentumba, mert ezzel a sprint layount-tal nem tudtam megcsinálni, h több filét összehozni 1 munkaállományon belül. Ha kimásolnék egyet, akkor azt egy másikba nem tudom beilleszteni
(#) sound.man válasza Hujikolp hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Nagyon köszi. Leszedem és ki is próbálom. Ha elakadtam majd írok.
(#) sound.man válasza Hujikolp hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Ez nagyon jó kis progi!! Használni is tudom már. Nagyon köszi.
(#) Hujikolp válasza sound.man hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Szívesen, örülök, hogy segíthettem



Ha lenne egy olyan feladat féle, hogy meg kéne határozni, hogy egy golyó fehér, vagy piros színű, akkor mivel határoznátok meg? Ráadásul a helyzetet bonyolítja az is, hogy a golyó mozog, és kamera, meg ilyesmi nem jöhet szóba költségek miatt Ötlet, h mivel?

Gondoltam egy módszerre, de nem hiszem, hogy működőképes, de felvetem: a golyót megvilágítani, és a visszavert fényt érzékelné egy fotó ellenállás vagy -tranzisztor vagy valami hasonló. Csak nem tudom, hogy képes lenne-e reagálni rá.
(#) KTobi hozzászólása Szept 4, 2008 /
 
Sziasztok!

Ez már a sírva röhögöm végig kategória. Bővebben: Link

Nézd meg a videót, eszméletlen mekkora marhaság, de szerintem sokan beveszik.

Üdv. Tóbi
(#) titi válasza Hujikolp hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Idézet:
„a visszavert fényt érzékelné egy fotó ellenállás”

Én is ezen az elven indulnék el.
Persze kérdés, mennyire pontos a módszer?
(Fekete-fehér esetében biztosabb lenne...)
(#) titi válasza KTobi hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Ááááá, ez nagyon jó!
Veszek én is egyet...
(#) huba válasza huba hozzászólására (») Szept 5, 2008 /
 
Újra itthon. Kicsit hamarabb. 7nap 400km, hüvös reggelek.
De azért nagyon jó volt, főleg a gtk-val való találkozás.
Sütötünk egy adag csírkét, ittunk egy jó sört és rátok gondoltunk.
(#) Norberto válasza huba hozzászólására (») Szept 5, 2008 /
 
Hoppácska!

Biztos tutijó volt ez a túra!

(#) Doszpot hozzászólása Szept 5, 2008 /
 
A ki mit épített topikban belebotlottam egy linbe, ahol a tranyó kalauzol végig az oldalon. Vagyis gondolom, hogy ez a célja, mert az oldal bizony sehol sincs, csak egy tök fehér ablakban röpköd a kis "beszélő" félvezető. Ez normális így?
(#) _ampervadasz_ válasza Doszpot hozzászólására (») Szept 5, 2008 /
 
Egy linket ha be tudsz dobni, jól esne!
Kössz. Üdv.
Következő: »»   168 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem