Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2854 / 3546
(#) Gery78 válasza granpa hozzászólására (») Feb 5, 2018 / 1
 
Ja, vagy vigyenek el rajta egy vödör vizet, mint ahogy nagyapám is csinálta.
(#) Gery78 válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 5, 2018 /
 
Idézet:
„Az én szerszámom multifunkciós.”

Svájci bicska?
(#) Moderátor hozzászólása Stef sen 1 hozzászólására (») Feb 7, 2018
 
Kedves Fórumozó!
Biznyára elkerülte becses figyelmedet a téma címe. Idézem:
Idézet:
„[ OFF ] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik”

Kiemelem: Elektronika...metes!
Tehát ebben a témában kifejezetten NEM elektronikai témájú beszélgetés folyik. A kérdésedet légy szíves valamelyik másik, a kérdésedhez illeszkedő témában feltenni!
(#) Stef sen 1 hozzászólása Feb 7, 2018 /
 
Köszönöm szépen tudomásul vettem de nincs sz elektronikán kívül semmi más megosztani valóm Üdv Stef
(#) Bakman válasza Stef sen 1 hozzászólására (») Feb 7, 2018 /
 
Félreérted a dolgot. Minden tagnak örül a közösség, mindenki új koncepciókkal áll elő ami gyakran hasznos gondolatokat ébreszt. Ha van valamilyen elektronikai kérdésed, tapapsztalatod, a megfelelő témában tedd közzé, ennyi, nem több.
(#) hapro hozzászólása Feb 10, 2018 /
 
Miért lehet a következő dolog...?
Van egy kb két éves alul fagyasztós jó nagy álló hűtőgépünk. A fölső résznek, ami ugye nem fagyaszt hátul-alul van egy kifolyó nyílása, ahol a lecsapódott pára kifolyhat. A hátfalon ez össze szokott gyűlni, és alul van egy kis lyuk azon kifolyik, és valószínű elpárolog ott.
Az érdekesség amire nem találok magyarázatot, hogy akármilyen sebességgel csukom be ennek az ajtaját, a becsukás után kb egy-két másodperccel később a gumi szigetelés összenyomódik, azaz az ajtót egy belső vákuum (gondolom én) beszívhatja, de nagyjából 10-15 másodperc elteltével el is engedi, és a tömítő mágneses gumi alaphelyzetbe áll. Amíg összenyomva van a gumi, az ajtót nem is lehet kinyit, csak feltépni.
Mi lehet a magyarázata ennek a jelenségnek?
Azért érdekes ez nekem ennyire, mert nem emlékszem, hogy új korában is csinálta volna ezt a gép.
(#) nagym6 válasza hapro hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Eldugult a kifolyó nyílás, ami a szabadba vezet ki, amiről írtál. Becsukáskor keletkező vákum szívja az ajtót, nem kap a lukon levegőt, amitől megszűnne a vákum. Tisztísd ki a lukat, és jó lesz.
(#) Moderátor hozzászólása Feb 10, 2018
 
Ismét kérjünk benneteket, hogy a szakmai dolgokat ne ebben a témában vesézzétek ki!
Köszönjük!
(#) Petyaa hozzászólása Feb 10, 2018 /
 
Egy kis régi Totalcar
Bővebben: Link
(#) mek-elek hozzászólása Feb 10, 2018 /
 
Azért szólhattatok volna, hogy csípi a szemeteket az a tepsi női-szeszély, meg különben is megadtam volna a receptjét, nem egyből X-aktát csináltatni belőle.
csak az vigasztal, hogy van még a tepsiben.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2018
(#) Mircsof válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 10, 2018 /
 
Idézet:
„Nem egyből X-aktát csináltatni belőle.
csak az vigasztal, hogy van még belőle.”

Na ez jó volt!
(#) pucuka válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Pedig igazán transzportálhattad volna, biztos lendítene egy picinyt a 130 kilómon.
(#) mek-elek válasza pucuka hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Akkor ez nem korhatár, hanem súlyhatár jelzést kívánt volna? Vagy csak kísérővel látogatható előadás volt, ahol a kisérő lefogja a felügyelt mancsát, intenzív használat esetén.
Azért az X akták itthon is megy, mert ami az előbb még tény volt, az később könnyen válik illúzióvá.
(#) pjg válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 11, 2018 /
 
Én kértem a törlést. Hülye kérdésre hülye válaszok jöttek. Feleslegesen. E témában már te is 2 felesleges hozzászólást írtál azóta.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2018
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Feb 12, 2018 /
 
Tudja esetleg valaki, hogy ennek mi lehet a megnevezése?
Hasonlít egy homokórához, csak ebben átlátszó folyadék közegben kettő nem vegyülő színezett olaj folyik le cseppenként...
(#) Zsolt2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Liquid hourglass (folyekony homokora) vagy esetleg oil hourglass.
(#) mek-elek válasza pjg hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Kedves PJG!
Elnézést kérek az önzésemért, ami a tepsi emlegetésében merült ki, de olvashattad, hogy másoknak voltak empatikus észrevételei a süteménnyel kapcsolatban.
Különben is már tárgytalanná vált a dolog, mert nálunk is X akta lett belőle.
(#) Udvari Zsombor válasza Zsolt2 hozzászólására (») Feb 12, 2018 /
 
Köszönöm.
(#) Moderátor hozzászólása zsolt58 hozzászólására (») Feb 13, 2018
 
A jövőben, kérjük, tartózkodj a gyanús, nem megbízható szoftverek és azok letöltő linkjeinek közzétételétől!
(#) mark.budai hozzászólása Feb 13, 2018 /
 
Sziasztok!
Számítógép-szakik segítségét kérném én egyszerűen nem jövök rá a hibára.
Win10 Home, Firefox 58.0.2 (64 bites) böngészővel. Tudom, csúnya dolog, de használok adblockot. Sokat böngészek, és a sok idegesítő reklám, ráadásul ha épp egy semmitmondó oldalra találok, nem szeretném nekik a pénzt keresni. Természetesen jópár honlapon le van tiltva, mint a Hobbielektronika, ncore, sőt, már youtube csatornákat is lehet kivételhez adni, ami szerintem egy rendkívül szimpatikus dolog. Na, de elkalandoztam...
Adblock Plus verziója: 3.0.2. Ha megnyitom a firefoxot, egyszerre elkezdi 100% közelében használni a procit. (Ez egy Lenovo ideapad 700, i5-6300 procival, és 8GB rammal, kizárt, hogy sok legyen neki az adblock). Az otthoni gépemen ugyan ez az összeállítás, csak azon Win10 pro van, egyáltalán nem okoz terhelést a processzornak, az egy i5-6600k, 16GB memóriával. Mi lenne a megoldás szerintetek? Ja, akkor is csinálja, ha összesen 2-3 lap van megnyitva, abból egy, vagy kettő a HE, tehát csak 2 lapon kéne fognia a reklámokat. Úgyhogy az nem lehet gond, ha 20 lap futna a böngészőben, akkor már megérteném.
Szerk: Az lemaradt, hogy onnan tudom, hogy az Adblock pörgeti ennyire a procit, hogy ha bezárom azt a folyamatot a firefoxon belül a feladatkezelőben, ami mellett látom a magas CPU használatot, akkor semmilyen reklámot nem fog meg, és ha a beállításaiba akarok lépni, nem reagál rá semmit.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2018

adblock.PNG
    
(#) Bakman válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 13, 2018 / 1
 
A túlságosan feldagadt Cache fájlok is csinálnak ilyen vicces dolgokat.
(#) Moderátor hozzászólása Bakman hozzászólására (») Feb 13, 2018
 
Mielőtt még beindulna az informatikai szakkör, kérem, hogy az ez irányú beszélgetést az illetékes szakfórumba legyetek szívesek áttenni!
(#) kameleon2 válasza mark.budai hozzászólására (») Feb 13, 2018 / 1
 
Szia! Én áttértem a Ghostery-re. Azóta nincs ilyen nyűgöm.
(#) vopaleczky hozzászólása Feb 14, 2018 /
 
7DU, megerősítem a véleményét, amit írt korábban, jani1987 hozzászólásához. Igen, minden gyermek POZITÍV tevékenységére, POZITÍV elismerést kapjon. Igen, ezt nevezik gyermek nevelésnek, a gyermek részére pedig siker élménynek.
(#) Moderátor hozzászólása vopaleczky hozzászólására (») Feb 14, 2018
 
Légy szíves, használd a "Válasz"-t, ha valakinek a hozzászólására reagálsz, hogy lehessen követni, mire is írtál!
Köszönjük.
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 14, 2018 /
 
Tudna valaki ajánlani valami kézbe illő felsőmarót? Kifejezetten kicsit keresnék! Plexihez balzához réteglemezhez!
(#) tbarath válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
A Dremelnek vannak kézi kisgépei: Bővebben: Link

Bár nem tudom az igényeidnek mennyire felel meg.
(#) enree hozzászólása Feb 18, 2018 /
 
Sziasztok!
Ásott kútból szívó centrifugál szivattyú szívó ágába szerintetek tehetek ilyen szűrőt? Ez már a szivattyúba se engedné be a mini homokszemcséket.
(#) Gafly válasza enree hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Én nem tennék oda ilyet, de nem értek hozzá.
Ásott kútban honnan jönnek a finom homokszemcsék, mellesleg?
(#) enree válasza Gafly hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
A talajból... Miért, a vezetékes vízben honnan jönnek? Otthon föl van szerelve egy ilyen, amit linkeltem, évente kinyitom egyszer a csapot az alján... látnád, mit köp ki.
Következő: »»   2854 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem