Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2857 / 3552
(#) BarnaPili válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Mi a Trabiba ricinusolajat öntöttünk, a kenést javítani, meg persze a versenyillatot biztosítani.
(#) kristikoma válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Inkább ne, maradj a gyári ajánlás szerinti 2T olajnál.
(#) gkari válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Az a ricinusolaj nem volt teljesen kamu, pl. az alkoholos siklóhajó-motorok kenése is azzal volt megoldva (persze némi adalékokkal).
(#) Petyaa válasza BarnaPili hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
A karbiba nem csomósodott be?
(#) zolika60 válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Nem. Minden verseny kétüteműbe tették régen. Jellegzetes illata van. Annak idején a tuning 50-esmbe mindig tettem a 2T olajba körülbelül egyharmad arányban és így kevertem a benzinbe 1:33 mennyiségben. Az kicsit már füstölős volt, de nagy volt a fordulat és kellett a kenés.
(#) BarnaPili válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 24, 2018 / 1
 
Nem volt ideje... . Az az egy tank üzemanyag el is ment a versennyel, meg a verseny utáni ökörködésre. Régi szép idők...
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 25, 2018 /
 
Sziasztok!

Keresnék olyan kollégát akinek Linux fut a gépén ( vagy van olyan gépe) Egy programot /Orbitron és MyDDE Client / kellene lecsekkolni hogy kompatibilis e....
Az a baj hogy nem értek a Linuxhoz de a neten ellentmondó információkat találtam volt ahol azt irtak hogy nem fut, volt ahol pedig "sikerült" feltenni!

Ha működik akkor elindulnék arrafelé egy projektbe....

Köszönöm
(#) Gafly hozzászólása Feb 25, 2018 / 1
 
Zoltán elindult hazafelé.
Remélem nem lesznek problémái a határokon...
(#) tbarath válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Szívesen segítek, ha _pontosan_ leírod, hogy mit szeretnél megnézni. (Nem, ez a 3 programnév nem elég.)
(#) Ricsi89 válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Van illatosított olaj. Nekem rágó illatú van, nagyon tuti.
(#) Firefighter1 válasza tbarath hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Szia!
Nagyon köszönöm!
A program az Orbitron! Ez egy csillagászati műholdkövető program!
Maga a progi már pár éve "halot" nem fejlesztik! De a közösség felkarolta és nagyon jó!
Az eredeti oldala itt érhető el de én ezen nem találtam Linuxos verziót! Pedig a forumokon azt irják hogy a "linux kompatibilis csomag"

A MyDDE Client az egy Delphi be megirt progi! Rengeteg helyen fellelhető de itt az Orbitron oldalán is fentvan!

Remélem hogy lehet vele valamit kezdeni
(#) tbarath válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Folytassuk privátban, mert innen úgyis törölni fogják a "PC szakkört"
(#) jdani hozzászólása Feb 25, 2018 /
 
Üdv. Karórákban, az hogy hanyadika van, hogy van megoldva?
Gondolok itt természetesen az olyanra, ami mutatós, és... egy forgó tárcsás..? mutatja, hogy hanyadika van. Minden hónap elején elejét kell állítani? Pl február 28napos, de március már 31.
Digitalis kijelzesnel természetesen nincs ilyen gond, mert ott hónapot és évet is állítok.
(#) pjg válasza jdani hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
igen
(#) jdani válasza pjg hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Ez mindegyiknél így van? Valamelyik írja pl 25 Sun.
Akkor annál hogy van? Mindkettőt állítani hónap elején?
(#) pjg válasza jdani hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Mechanikus óráknál biztosan.
(#) Petyaa válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Rágó? szuper Eddig eperillatúról tudtam csak.
(#) Macsek71 válasza jdani hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Régi mechanikus (felhúzós) óráról nyilatkozhatom :

Ami nekem volt CHAIKA (jó kis orosz "csajka") azon hónap végén át kellett tekerni a naptárat...
A felhúzókorona 1. kikattintása a naptárat, 2. a mutatókat állította

A mai modern elektronikusan vezérelt mutatósból "kinézem", hogy megoldották...
(#) Petyaa válasza Macsek71 hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Ha rádióvezérelt akkor nem kell állítgatni, minden más esetben kézzel kell beállítani úgyanúgy mint régen a felhúzosakat is De ha nem mindegyik modellnél, hamarosan kideül
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2018
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Jaj de, messze van még tőlünk!
(#) Frankye válasza jdani hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Igen, a mechanikus órákban, ahol nap-szám és -név kijelzés is van, ott mind a kettőt külön kell állítani. Pontosabban a nap nevét csak egyszer kell beállítani, hiszen abban nincs "ugrás", úgy, mint a nap számában (28/29/30/31 napos hónapok).
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Feb 26, 2018 /
 
A gépembe 1-2 hete beszereltem egy IDE->SATA konverterrel (meg egy táp-Y-adapterkábellel) egy 250 GB merevlemezt, de úgy néz ki, hogy valamelyik kábele megnyomta fölfelé a DVD író adatkábelén a 90°-os csatlakozót, így eltörte az adat csatlakozást a DVD írómon! Szemléltetés képpen a fotón a távolabbi keskenyebb az adat csatlakozó, és esetemben sajnos kitört a műanyag az érintkezők alól! Szóval: elvesztettem az írómat, nekem pedig csak olvasó meghajtó van tartalékba...
Tehát nagyon extra óvatosak legyetek ha fekvőházas gépbe kell valamit csinálni, mert kevés a hely!
(#) Panhard hozzászólása Feb 27, 2018 /
 
Ki tudja miért lett törölve a "ki mit épített" téma?
(#) Firefighter1 válasza Panhard hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Pont kérdezni akartam!
Este 10 felé meg csak egy "No-komment" meg két off hozzászólás volt utánna...
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2018
(#) Stewe válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Fizikailag kárt nem okoz.... de ha belegondolsz, hogy te úgysem fogod érezni, másnak pedig a kétütemű olaj is elég (vagy sok), akkor nem erőlteted.
Egyébként is, az illó olajok elég összetett keverékek, nehéz a 2T olaj kinyomozhatatlan összetevőivel élvezhető keveréket alkotni.
Ha pedig mégis jól sikerül, akkor jó eséllyel morognak majd utánad nemkívánatos jelzőket a feminitásoddal kapcsolatban.
(#) mark.budai válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 27, 2018 / 4
 
Engem is meglepetésként ért, először reméltem, hogy csak véletlenül kaptam róla értesítést, de a témát keresve nyilvánvalóvá vált számomra, bizony hiányzik a téma.
Ha két offtopikkal, és egy ilyen új szerzeményű nocommenttel töröltetni lehet egy témát, bizony hamar tönkre lehet tenni ezt az egykor virágzó oldalt, és rájön a vezetőség, hogy ez a diktatúra semmit nem ér a felhasználók nélkül. (Tényleg olyan lett ez a fórum, mint kicsiny kis országunk, ti is érzitek a párhuzamot?) Komolyan az a megoldás a nocommentre, hogy a témát töröljük? Nem lenne jobb megoldani, hogy ne lehessen ilyet küldeni? Vagy csak szorgalmasan törölni a semmitmondó hozzászólásokat, lévén úgyis minden csoda három napig tart?
Mi van a régi Hobbielektronikával? Van szép felületünk, meg sok-sok felhasználónk. Én jobban szerettem a régi, szinte inkább szöveges, mint grafikus oldalt, a kevés, de sokkal többet érő emberekkel, és nem utolsó sorban szigorú, de emberséges, és igazságos vezetéssel.
(#) Kicsa válasza Panhard hozzászólására (») Feb 27, 2018 / 9
 
Én csak annyit remélek,hogy archívban megvan,és vissza is lehetne állítani. Annyi szép produktum...ötletbánya,elismerések gyűjtőhelye...nagyon nagy kár lenne érte. Szerintem,az egyik legolvasottabb topicok között volt!
Nem lehetne "aláírást" gyűjteni a visszaállítás mellett?

Mondom ezt úgy,hogy nem tudom,mi volt a pontos előzménye a törlésnek...
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2018
(#) Frankye hozzászólása Feb 27, 2018 / 3
 
Kis türelmet kérek, kiderítem, mi történt a "Ki mit épített" témával.
(#) nedudgi válasza Kicsa hozzászólására (») Feb 27, 2018 / 2
 
Egy ideje szándékosan nem olvastam azt a topikot. Nem tudom, mi lett belőle, az maradt meg bennem, hogy a tüchtig mestermunkákon kívül más nem nagyon maradhatott ledorongolás nélkül.
Egy ilyen topik pedig kiváló tárjáza lehet az ötleteknek. Az hogy kinek, milyen adottságai, lehetőségei vannak a tökéletes megvalósításhoz, szerencse kérdése. Másképpen indul el az, akinek a nagyapja, dédapja is barkácsolt, aki örökölt egy műhelyt, családi szemléletet, és más esélyei vannak annak, aki a konyhaasztal sarkán este nyolc után tud foglalkozni a hobbijával. Sajnos a "bemutatóterem" kitétel a topik fejlécében, és anna értelmezése eléggé behatárolta a fejlődés irányát.
(#) zolika60 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Egész pontosan volt egy hozzászólás, amink a mellékletében egy jack dugó volt valahonnan levágva húsz centi vezetékkel. No-komment volt valaki hozzászólása ehhez. Erre én válaszba beírtam néhány kérdőjelet, hogy ezzel ugyan mi a fészkes fenét akart? Granpa pedig németül, hogy ez mi? Ezután törölték a topicot. Nem értem hogy miért és miért nem csak ezt a három bejegyzést.
Következő: »»   2857 / 3552
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem