Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2881 / 3549
(#) Hp41C válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 21, 2018 /
 
A leggyakoribb vízkő okozó anyagok a kálcium és magnézium sók, mivel rosszul oldódnak a vízben. Vízlágyítónak jó minden ezeknél erősebb fém sója (nátrium), mivel "kiszorítják" a gyengébbet a sójukból és az így jól oldható sók keletkeznek. Ioncserélés.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2018
(#) jani1987 hozzászólása Ápr 22, 2018 /
 
Havernak van egy tévéje és szeretné ha lenne hozzá szervíz rajz. Hol keressek? Melyik fórumba?
(#) Gabó válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
(#) Firefighter1 hozzászólása Ápr 23, 2018 /
 
Dübörög az idei paradicsom projekt!
"leértékelve" vettem 4 tövet, gondoltam meglátom melyik életképes.. ( mert 2 hete még csak 10 centis "fűszálak" voltak)
Hát nem mind a 4 megerősödött...

De szelektálnom kell majd sajnos.
A két szélső azok 80 centisre növő minikoktél, a két középső 1,2-1,5 re növő normál koktél!

Arra gondoltam hogy a két magasat hagyom a ládába csak kirakom szélre, a két alacsonyabbat meg megpróbalom egy balkoncserépbe a virágföld helyére tenni!
Fele fele helyük lesz... de nem tudom egyiket se kigyilkolni, mert az egyik zöldpari a másik meg sárgapari!
Hogy valami elektronika is legyen benne, készül hozzá egy logger modul.
Pára, talajnedvesség, hőmérséklet, fény... Tudom értelme nem sok lesz de ha meglocsolom akkor látni fogom a telefonomon is hogy nedves a föld!
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2018
(#) szikorapéter hozzászólása Ápr 23, 2018 /
 
Sziasztok. Nemtudom mennyire OFF vagy ON a téma de ide rakom, max áthelyeztetem a modival a megfelelő témába. Adott egy kicsi szintetizátor szerűség amit összekötöttem a gépem LINE-IN bemenetével. Na egy olyan program kéne amivel akár a billentyű ütéseket is fel tudom venni majd "modulszerűen" a hangokat egy táblázatba rendezni ,magyarul gépen meg szerkeszteni a zenét amit akarok vele. Elég fura kérés/kérdés de nem ismer valaki ilyen programot véletlenül? Valami olyat keresnék ami nincs agyonbonyolítva és könnyű a használata. A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Epu2 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Ne felejtsd el a műganét sem. A kevés föld miatt hamar kiszárad és hamar éhezni fog. Fog az teremni, ha szemmel tartod. Már második éves paratermelő vagyok.

Múlt évi, de itt lesz az idei is.
(#) Firefighter1 válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Fog fog... de szét kell ültessem mert igy nyomorognak.... majd meglátjuk mi sül ki belöle!

Igen műtrágya lassan kelleni fog... Perlites lazított komposztba vannak, de nem akarom hogy kimerüljön a föld ugyhogy kapja majd!

Mi az előnye az állott víznek? nem forrázza le a gyökerét?
(#) jani1987 válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Én csak effektezni szoktam az fl studioval. A konkrét célodat nem értem de lehet csak az idő miatt.
(#) szikorapéter válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Fel akarom venni egyesével a billentyűk hangját, majd azt modulonként tetszés szerint összeállítani gépen egy zenévé.
(#) 52300002 válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Szia!
Táblázatba rendezés alatt azt érted, hogy konkrétan egymás alá kiírod a leütéseket, és melléjük a hozzájuk tartozó adatokat, pl freki, effektek adatai, stb?
Ha nem, akkor egy sima DAW, pl FL Studio piano rollja és egy MIDI megteszi, egyébként nincs ötletem, de jó lenne egy fent leírt program. Össze kéne ülni megírni.
(#) tbarath válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Valamilyen sound recorder programmal fel tudod venni, általában az OS tartalmaz ilyet. Én mikrofonnal szoktam felvenni ezt-azt audacity-vel, azzal vágni is szoktam. A többire nem tudok okosat mondani.
(#) oxygen válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Szia

Bővebben: Link ez kell neked szerintem. Win7 64bit alatt is megy.
(#) kitartás válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Mi is ma 'vetettük' a paradicsom palántákat. Kb 50 tövet kordon mellé. Nagyrészt régi ökörszív fajta. A következő adag várja, hogy a kordon vasait összerakjam.
(#) kameleon2 válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Erre való a MIDI...
(#) Gafly hozzászólása Ápr 23, 2018 /
 
RIP
(#) bbb válasza oxygen hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Ránéztem a linkre és eszembe jutott (nosztalgia) a fast tracker program
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 23, 2018 /
 
Az elektronikai biblia megírása kimaradt.
(#) Szárnyas válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Ő nem ugyanaz a Magyari Béla, csupán névrokonok egymással.
(#) Szárnyas válasza bbb hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
És amit Covox "hangkártyával" szólaltattunk meg.
(#) pjg hozzászólása Ápr 24, 2018 /
 
Megint egy átverés: Bővebben: Link
(#) pucuka válasza pjg hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Szerencsére nem nálunk van. Az amerikaiak meg hadd hülyítsék egymást. Csodálkoznék, ha a nevadai sivatag közepén bármit is fogna ez a csodás beltéri erősített antenna.
(#) zolika60 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Azét például pókot fogat.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Ápr 24, 2018 /
 
SEGÍTSETEK!!! Valamit megnyomtam a billentyűzetemen és így nem jelenik meg a YouTube videók alatt a komment-szekció!!! Mit nyomhattam meg?!
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 24, 2018 / 2
 
Életedben ennél nagyobb baj ne érjen
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
De most komolyan, én fenn akarnám tartani a kommentelés lehetőségét! Szóval az kellene hogy hogyan lehet eltüntetni a komment-szekciót a videók alól mert úgy vissza is lehetne hozni...
(#) Ivan93 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Ha azt írja ki, hogy korlátozott mód miatt nem érhető el, akkor menj le a lap aljára, és kapcsold ki a korlátozott módot.
(#) Udvari Zsombor válasza Ivan93 hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Öh, a lapnak tulajdonképpen "nincs is alja", vagy... ...ha kellene hogy legyen "oldalláb" akkor nem jelenik meg... Izé..., az utolsó video-javaslat után egyszerűen nincs tovább lefelé az oldal...
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Ha inkognitóablakban nyitod meg, akkor sem látszik?
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Öh, úgy tűnik hogy nincs korlátozott módban... De annál a csatornánál aminek videójánál véletlenül elnyomtam, ott nincsen komment-szekció, máshol pedig a leírás alatt közvetlenül a javaslatok jönnek és csak ezek alatt van a komment-szekció... Az tény hogy valamit csúnyán elnyomtam...
Szóval az alapértelmezett YouTube elrendezést szeretném vissza hozni... :/
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2018
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 24, 2018 /
 
Tulajdonképpen valahogyan az elrendezést sikerült összezagyválnom a videók alatt...
Következő: »»   2881 / 3549
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem