Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3101 / 3552
(#) jani1987 válasza sany hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Amióta meg van még nem termett. Amúgy néha ledobja azt az egy két levelét ezért igyekszek megfelelően nevelni.
(#) Kovidivi hozzászólása Jan 14, 2020 /
 
Hello. Szemüvegkeretet mivel lehet rakasztani vajon?
(#) Bakman válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Lehet, hogy időnként frissíti a levélállományt.
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Sajnos nem is biztos, hogy fog teremni. Én úgy tudom, hogy termőággal szokták oltani. De lehet rosszul tudom.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2020
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Én minden további nélkül pillanatragasztót használnék. Egy trükk van, a lencsét a ragasztás idejére ki kell venni, különben a lencsére is ki fog csapódni a ragasztó illóanyagábol ez-az, ami vagy lejön a lencséről vagy nem.

Ha normál használat mellett tört el, akkor hagyd a fenébe, a ragasztás mellett fog újra eltörni. Anyaghiba és/vagy a viselőjének túl szoros, nincs mit tenni.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2020
(#) bbalazs_ válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Én az enyémet megfúrtam és csavart hajtottam bele melegen, aztán a fejét lecsíptem, a másik felének nagyobb lukat fúrtam és kétkomponensűvel rögzítettem.
(#) nedudgi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Acetonnal megragasztani...
(#) Kovidivi válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Oldja az anyagát az aceton? Mit kezdjek vajon a lencsével? Az ugyanis úgy van elkészítve, hogy a keretbe illeszkedik, egy vájatba. Lehet inkább nem próbálkozok, elviszem egy szemészhez. Erős hajlításra tört el egyébként.
Köszi a segítséget mindenkinek.
(#) nedudgi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Én eddig csak fémkereteket "ragasztottam", ónnal. Fiam optikus haverja említette valamikor az acetont keret ragasztására. Mindenesetre alaposan rögzíteni kell az összeszorított keretet, szerintem jobb, ha benne van ilyekor a lencse. Tökéletesen úgysem szokták belecsiszolni, legfeljebb nem vesszük észre .
(#) nagym6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Bele kellene tenni egy csapot. Pld.: 1.5 fúró befogó (henger) része kb.: 5 mm hosszan a csap. Ehhez mindkét részbe befúrni 1.5 mm átmérő lukat, ügyelve a lukak egyvonalú irányára. Csap belepróba, ha biztosan belemegy, akkor ragasztani csapot a lukban is, és felületet is. Pillanatragasztónál ügyelni, hogy biztosan azonnal összerakható legyen, mert ha nem, ragasztó megfogja félúton. A kifúrt lukba ne legyen ragasztó, hátha nem megy bele a csap teljesen. Tehát ha biztosan azonnal teljesen összenyomható, csak akkor.
(#) Kovidivi válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 14, 2020 /
 
Az a baj, hogy a keret átlátszó kicsit, tehát látszana a csap, plusz elég precíz munka lenne. Szerintem megtudja anyagában ragasztani egy optikus, rákérdezek inkább.
(#) mnyugger hozzászólása Jan 14, 2020 / 15
 
Rossz hír!

Azért vagyok itt, hogy elbúcsúzzak a kedvenc csoportomtól......
Párom szerint percenként felnézek, napokig itt lógok és elege van abból, hogy több időt töltök itt, mint vele. Egy hatalmas veszekedés után közölte, hogy vagy Ő, vagy a csoport.
Úgyhogy most néhány percig offline leszek,
ameddig segítek összeszedni a cuccait és hívok neki egy taxit.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2020
(#) Moderátor hozzászólása ronin75 hozzászólására (») Jan 16, 2020
 
A Skoda Octavia-s kérdés a helyére téve, a válaszok eltávolítva.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jan 16, 2020 /
 
Nem tudjátok véletlenül hogy mi történt? Képtelenség.hu koradélután képek nélkül töltött be (lejárt a tanusítványa a képtároló szerverüknek, emiatt Chrome böngésző blokkolta), most viszont már csak egy szétesett valami tölt be bármely böngészővel. Remélem, hogy nincs "végleg vége" az oldalnak...
(#) mineral válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
CAD biztosan kopácsol valamit a szerveren. Semmi pánik. Működni fog. Nem maradhatunk macskás képek nélkül.
(#) Skori válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
(#) mnyugger válasza Skori hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Hú, de szépek!
(#) zolika60 válasza Skori hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
(#) mineral válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Már jó igen. De korábban csak a reklámok jelentek meg!
(#) Kovidivi válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 16, 2020 /
 
Ha valaki ráér, számolja már meg, hánynak van piercingje (és mennyi az összes)! Köszi.
(#) mnyugger hozzászólása Jan 16, 2020 / 2
 
Hanfal

hanfal.jpg
    
(#) Moderátor hozzászólása Rakloo hozzászólására (») Jan 17, 2020
 
Ennek az Apróhirdetés a megfelelő helye, nem a Fórum.
(#) Gafly hozzászólása Jan 17, 2020 /
 
Három férfi járkált fel-alá, ez már eleve nem kezdődik.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2020
(#) Pumuckli válasza Gafly hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Bocsánat a szélsőséges hozzászólásért, lehet bannolni fog a moderátor (és nem uszítás akar lenni), de erre nincs mentség; letöltendő börtönbüntetést mindháromnak!
(#) Kovidivi válasza Gafly hozzászólására (») Jan 17, 2020 /
 
Gondolom úgy szétlőtték magukat, azt se tudták fiúk-e vagy lányok...
(#) Remci válasza Pumuckli hozzászólására (») Jan 17, 2020 / 1
 
Ilyenért nem csukják le az embert. Bezzeg ha belerúgsz egy kutyába-megjegyzem nem szoktam kutyákat rugdosni,nekem is van- és feljelentenek, gyorsított eljárásban elítélnek.
(#) jani1987 hozzászólása Jan 18, 2020 /
 
Normális minőségű kör kivágót keresek. Tudtok valamit javasolni?
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 18, 2020 /
 
Olvas és válogat.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2020
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Jan 18, 2020 /
 
Ezt az eszközt fokozott figyelemmel, rögzített gépen, rögzített munkadarabbal kell használni. Az eszköz jóságát a vágóél határozza meg. Jól köszörült (az anyagnak megfelelő szögben és fordulatszámon; azaz vágósebességgel) vídia lapkás kést kell használni. Némely anyagnál (alumínium, bakelit, PVC, plexi) a gyorsacél (rapid) kés is megfelel. A lényeg: rögzítés, él, élszög, vágósebesség.
(#) ronin75 válasza granpa hozzászólására (») Jan 18, 2020 / 2
 
Egy messzi, messzi galaxisban...
Következő: »»   3101 / 3552
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem