Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3166 / 3552
(#) nagym6 hozzászólása Jún 28, 2020 /
 
Mai gyomirtózás a szántóföldeken rendszeres évente, amikor az egész földterületet jócskán beterítik vegyszerrel. 3 hónap múlva újra nő a gyom. Ha ugyanezt gázolajjal csinálnák, minimum 3 év múlva nőne először növény ott.
(#) szalamandra válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
Idézet:
„3 hónap múlva újra nő a gyom”

Tehát akkor semmit nem ér. Bezzeg a gázolaj.

Srácok, egyetértünk. Nem locsolnék én sem gázolajat, bár vegyszert sem, utálok minden ilyet. Inkább megmechanikáznám a dolgot. Szimplán betettem egy linket, a gázolaj kontra vegyszer vitára, ahol a kettőt együttesen ajánlotta "valaki". Aztàn lett már itt minden.
(#) nagym6 válasza szalamandra hozzászólására (») Jún 28, 2020 /
 
Idézet:
„Inkább megmechanikáznám a dolgot.”
Amíg lehet azt csinálják, nagyon sokkal olcsóbb is.
Idézet:
„Tehát akkor semmit nem ér.”
Ér, mert ezután a haszonnövény megnő, elnyomja a gyomot.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2020
(#) nedudgi hozzászólása Jún 29, 2020 /
 
Kevés sportszerűtlenebb dolog van a világon, mint amkor a közmunkás fog egy benzinmotoros fűkaszát, fülvédőt, arcvédőt, nekiáll füvet vágni. Ennél már csak az rosszabb, amikor sztereóban csinálják.
(#) Gafly válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
(#) nedudgi válasza Gafly hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Ébredtél már madárcsicsergésre, amit elnyom két ilyen izé? Legalább fülvédőt ne kapjanak, ne legyen jobb nekik se. A szomszédos, közel hektáros telket hetente vágják, napi 4+4 órában.
(#) Kovidivi válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Azt írtad közmunkások. Akkor ez nem az ő hibájuk, az ő hallásukat ne akard károsítani. Ők csak a feladatukat végzik. Én megbecsülöm a kétkezi munkát/munkást.
Esetleg ki lehetne találni más megoldást. Elektromos fűkasza? Traktor, ami gyorsabban végez? Lehet ötleteket adni a közterület felügyeletnek, főleg, ha kevesebbe kerül nekik is.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2020
(#) bbb válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Nálunk meg a szomszéd hónapok óta minden olyan hétvégén, amikor éppen nem szakad az eső (ide értve a pünkösdöt is hétfőstül!) a házukat "szigetelik". Magyarul egész nap megy a kompresszor, a fúró, flex, csiszolják a falat, az állványt összerakják, majd szétszedik néhány óránként, mindehhez üvöltöznek egész nap - olyan zajt csapnak, hogy pihenni nem lehet. Hétköznap délutánonként csak üvöltöznek a kertben. Idegileg kezdek nagyon elfáradni bele, de persze, ha rájuk hívnám a rendőröket, akkor én lennék a rossz.
Valaki már feljelentette őket, akkor átjöttek megkérdezni mi voltunk-e. Megérdemelték volna, de nem mi voltunk.
Fordítva persze az "természetes", hogy a vén sz...darab egy átlógó faágért már jelent is fel az önkormányzatnál minket, vagy bárkit, ha nem tetszik neki valami.
Tegnap akkor szakadt el a cérna, amikor végre elcsendesedtek, majd valamelyik állat este tízkor nekiállt bömböltetni valami ?zenét? / ?tévét? fene se tudja mit. Na ekkor kikiabáltam nekik, hogy most már kuss legyen, mert én reggel dolgoznék és pihennem is kellene.
Már-már majdnem nosztalgiával gondolok rá, mikor csak a flex hangjára ébredtem egy szombati késő esti hazaérkezés után vasárnap hajnali hatkor - szintén miattuk...
(#) Pumuckli válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 29, 2020 / 1
 
Ez olcsóbb és kisebb a hangja is (kivéve, ha rosszul "suhint" vele az illető).
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2020
(#) nedudgi válasza Pumuckli hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Megkockáztatom, még hatékonyabb is.
(#) Pumuckli válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 29, 2020 / 1
 
(#) nedudgi válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Mondom, sportszerű. Fair play.
Én meg hallgassam álló nap.
(#) Kovidivi válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Sajnálom, megértem a problémád.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 29, 2020 /
 
Rendelt-e már bárki bármit a DIGITALKER-től?
Június hetedikén(!) rendeltem tőlük egy webkamerát és kettő PS/2 toldókábelt, de a vásárlás napján automatikusan rendszer által kiküldött értesítést leszámítva semmire sem reagálnak, az utánvétes megrendelésemet nem küldik! Még lemondani sem lehet a megrendelést, ha egyáltalán nem reagálnak...
Volt-e már valakinek hasonló tapasztalata? Akinek már volt, az hasonlóan nulla reagálású esetben hogyan mondta le a megrendelést?
(#) Pumuckli válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Van telefonszám a weboldalon, érdeklődj! Ha fel sem veszik, vagy csak hitegetnek, akkor simán rendelj mástól, ha az utánvétes csomagod megérkezik tőlük, ne vedd át, küldd vissza... mondd, hogy élsz a 14 napos "meggondoltam magam" lehetőséggel.
(#) Udvari Zsombor válasza Pumuckli hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Nem áll szándékomban hívogatni őket. A feltűntetett email címükön érdeklődtem múlt szerdán, de egyáltalán nem válaszolnak...
(#) mnyugger válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Vélhetően Kínából rendeli a cuccot és neked felárral adja.
(#) Udvari Zsombor válasza mnyugger hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Ugye nem? Amúgy minden szállítással együtt lett volna csak 4707 Ft, ami szerintem egyáltalán nem sok...
Hogyan mondjak le valamit amire egyáltalán nem reagálnak??
(#) tbarath válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 29, 2020 /
 
Bevezettek egy olyan rendelkezést, hogy ha egyszer utaltál mondjuk a S.ny Play...-nek, akkor onnan automatikusan vonhatnak le pénzt a számlámról. Azonban ezt letiltani nem állt módomban - ami nonszensz, hiszem további szolgáltatást nem kívántam igénybe venni. Ma már legalább letilthatom az automatikusra állított utalásokat.
Szerintem ez nem egészen így működik. Az amerikai cégeknél gyakori az, hogy megadod nekik a bankártyád adatait, és ők havonta az előfizetési díjjal havonta beterhelik a kártyádat. Ez mindenhol kikapcsolható kell, hogy legyen.
Egyébként erre jó megoldás a netes kártya/számla.
(#) kameleon2 válasza bbb hozzászólására (») Jún 30, 2020 /
 
A csend rendelet megszűnt. Így bármikor úgy ítéled, hogy zavar a szomszéd ténykedése - feljelentheted. Velem egyszer játszotta el ezt a volt szomszédom. 16 óra munka után beájultam az ágyba. Hajnali 1-kor fúrógép, kalapálás stb. Kimentem és rákérdeztem a szomszédnál, aki épp a gyerekjátszó-mászókát szerelte össze, hogy MIÉRT? Erre ő: Most érek rá. Én ennek ellenére megkértem, hogy ne tegye! Ő tette. Másnap gondolom fáradt volt, mert ugye egész éjszaka szorgalmasan dolgozott. Még délután 2-kor is le volt húzva a redőnye. Volt ugyan csendes szerszámom, de elővettem a benzines láncfűrészt és szépen feldaraboltam a tűzifát, komoly füstködbe borítva a telek végét. Még neki állt feljebb. Akkor pedig teljes joggal dolgozhattam, mert még érvényben volt, hogy reggel 9 és délután 7 között lehetett dolgozni. Van akire vonatkoznak szabályok és van akire nem. Van aki ért a szép szóból és van aki abból sem, ha bunkósbottal vered agyon.
(#) nagym6 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 30, 2020 /
 
Van jobb, a szomszéd kutyája minden nap egyfolytában ugat 21 órától éjfélig. Már megdöglött, de hiába volt minden jó szó a szomszédnak. Nincs mit tenni.
(#) sargarigo válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 30, 2020 /
 
Ötödször olvastam el, de nem értem. Most akkor ugat, vagy megdöglött? Vagy a kettő nem zárja ki egymást?!?
(#) Pumuckli válasza sargarigo hozzászólására (») Jún 30, 2020 /
 
Lehet, hogy a szomszéd döglött meg, hisz' "hiába volt minden jó szó a szomszédnak". A kutya még él. Mondjuk, ha nem él a szomszéd, akkor tényleg hiába minden jó szó.
(#) nagym6 válasza sargarigo hozzászólására (») Jún 30, 2020 / 1
 
Elhibáztam. Ugat helyett ugatott évekig, majd egyszer megdöglött a kutya, ezután nem ugatott tovább.
(#) bbb válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 30, 2020 /
 
Idézet:
„Van aki ért a szép szóból és van aki abból sem, ha bunkósbottal vered agyon.”
Ezt maximum agyhelyen A szemétkedéseikből külön regényt lehetne írni...
(#) jani1987 hozzászólása Jún 30, 2020 /
 
Ki az aki ismerős Budapesten a 14.kerület Róna utca környékén? Off a téma de nem nyílvános.
(#) kameleon2 válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 30, 2020 / 1
 
Most kényszeből a nyóckerben lakom. Minden reggel 3-tól 6-ig hallgatom az egyik kutyát, amíg vonyít, magas hangon, hogy nyik-nyik-nyik... A gazdája lehet, hogy süket... Sokszor eszembe jut az
Idézet:
„Eltakarítónő”
című film és a jelenet a bosszantó kutyával. Majd a megnyugtató, síri csönd...
(#) nagym6 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 30, 2020 /
 
Éppen most vágtam 3 órán keresztül a magas tujasort a kerítésnél, ezalatt tőlem egy méterre a szomszéd kutyája egyfolytában teli torokból ugatott. A szomszéd ember két méterre ül, és szó nélkül hallgatta végig kutyáját. Tényleg süketek ezek.
(#) gkari válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 30, 2020 /
 
Hosszú ám az az utca:Kassai tértől - Kerepesi útig kb. 2,5 km.
(#) mnyugger hozzászólása Jún 30, 2020 /
 
Nálatok is olyan rengeteg szúnyog van?
Pillanatok alatt 8-10 csípés.
Következő: »»   3166 / 3552
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem