Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3218 / 3550
(#) Gafly hozzászólása Nov 28, 2020 /
 
Szerintetek mennyi Aranyszínű Fiat Punto személygépkocsi van egyáltalán?
(#) mnyugger válasza TAttila77 hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Viszki gyártás (érlelés) során elpárolgott mennyiség az angyaloké.Bővebben: Link
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Majd a nyomozó hölgy leül a számítógép elé és beírja az adatbázis keresőjébe: Arany Puntó. S a gép máris kiköpi, kié, hol lakik. A környéken közlekedő járőr meg már meg is fogta.

Ja! Ez nem Hollywood?
(#) TAttila77 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Hogy mikkel nem foglalkozol? Tán a rendőrségnek segítesz? Fogadjunk nem voltál akkor ott.
(#) TAttila77 válasza mnyugger hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Neeeeem! Ez az Alföld!
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Na meg lehet, hogy az én szemem rossz, de az a punto nagyon nem arany színű Nekem sokkal inkább a "scilla red" színváltozatnak tűnik a jószág a fényezetlen lökhárítók alapján meg leginkább a sima S kivitel lehet...
(#) TAttila77 válasza bbb hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Mifelénk se ilyen az arany, még ha festik se.
(#) Skori válasza mnyugger hozzászólására (») Nov 29, 2020 1 /
 
Ez szinte biztos, hogy nem működik. A színek szabványosítva vannak, és sokszor nem a valós szín van a nyilvántartásban. Saját tapasztalat: régen volt egy sötét-meggybordó metál fényezésű autóm. Amikor megvettem, a forgalmiba (és ezzel együtt gondolom a nyilvántartásba is) piros színt jegyeztek be, meg is kérdeztem az ügyintézőt, hogy is van ez, hiszen kicsit sem hasonlít a pirosra... Valami olyasmit mondott, hogy a meggybordó nem szabványos szín, ilyet nem jegyezhet be. Igaz ez több mint 20 éve volt, de az ilyen hülye szabályokat sokáig meg szokták tartani...
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2020
(#) sargarigo válasza Gafly hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
"Nincs elérhető tartalom" - Lehet hogy már rájöttek a színére?
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Nekem bent a srácok mutatták a régi színkódtáblát, ami többszáz színkódot tartalmazott. Ezt egyszerűsítették le arra a tucatnyira, amiből most (elmúlt húsz évben) lehet választani.
(#) Gafly válasza sargarigo hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
(#) jani1987 hozzászólása Nov 29, 2020 /
 
Most hogy a kimenő trafó topik is fagyasztva lett egy képlet alapján számoló kalkulátort akartam készíteni excelben de már nem emlékszem a hogyanra. Szükség esetén kérem a megfelelő helyre áthelyezni. Először a szükséges induktivitással kezdem de valami nagyon nem jó.
(#) mnyugger válasza Skori hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Az én 80-as évekbeli zöld Trabantom törtfehér volt.
(#) mnyugger válasza Skori hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
No, Majd rákérdezek az ismerősömre, aki a műszaki vizsgaállomáson a papírokat töltötte ki.
(#) nagym6 válasza mnyugger hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Előző autómra tejeskávébarna volt beírva, ezt egyik vizsgán módosították világosbarnára. 25 éve.
(#) jani1987 válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Probléma megoldva. Már csak szeretném közzétenni ha van hova.
(#) szs válasza Skori hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Idézet:
„ A színek szabványosítva vannak”

Bizony, összesen tíz színt jegyeznek be. A nejem majdnem fehér (volt) autója ugyanúgy szürke (08) volt, mint a góré sötétszürke Mercije (ami nem divat, hanem hasznos szürke. Kevésbé látszik meg a kosz).
Idézet:
„több mint 20 éve volt, de az ilyen hülye szabályokat sokáig meg szokták tartani...”

Kevesebb, mint húsz éve, rosszul emlékszel Még a '90-es években sokkal több színt beírtak, nekünk is volt "élénkpiros" Skoda, "okkersárga" Wartburg, a 2000-es években már hálisten ez a tíz szín szerepel.
Most őszintén, elhivatott nőtársainkon kívül ki ismer fel többféle piros árnyalatot???
Mint az előző hsz-ek is mutatják, az aranyszínt is sárgának gondolják az emberek, az aranybarna ellenkezést szült...
Egy régi kollégámmal napi vita volt (persze, nem komoly), hogy szerintem kék autóval dolgozik, szerinte zöld
De a nejem Opelját én metálos-feketének láttam, mások sötét-metálzöldnek.

közben találtam ilyent is
Jól emlékeztem, tényleg tíz van
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2020
(#) pucuka válasza szs hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Az én aranyos leányunokám azt mondta az anyjának, mikor álltak a közlekedési lámpánál, hogy "nem látod, hogy kík ?" Talán három éves volt. Aztán megnéztem, hát, szerintem is inkább kék volt, mint zöld.
(#) Skori válasza szs hozzászólására (») Nov 29, 2020 /
 
Az is lehet, hogy a betelt forgalmi cseréjénél történt az eset. Amúgy meg nemsokára 2021-et írunk, az általad említett 2000-es évek bizony 20 éve voltak...
(#) Szárnyas válasza pucuka hozzászólására (») Nov 30, 2020 /
 
Lehet, hogy négyszínlátó a lányunokád. Bővebben: Link
(#) mohinger hozzászólása Dec 2, 2020 / 4
 
Kedves Moderátorok, kedves Topi!
Többen is beszéltünk róla, elég nagy igény lenne rá, hogy a csöves erősítő építése topikot újranyissátok. Lehetne ez egy karácsonyi ajándék Tőletek-nekünk.
Megoldható lenne?
Aki nem bír magával, az befagyasztásra kerüljön, de a téma nagyon sokakat érdekel, emiatt összevissza, mindenhova írogatnak a fórumtársak.
Köszönöm, hogy elolvastátok.
(#) szikorapéter válasza mohinger hozzászólására (») Dec 2, 2020 / 1
 
A problémát én is észrevettem hogy konkrétan elég sok topicba szétzillálódott a kérdéses téma, érdemes lenne újranyitni, de persze ez nem a mi döntésünk hanem a moderátoroké.
Aki pedig nem bír magával a topicban azt először jegeléssel majd a topictól való tiltással "tartanám távol" ,mivel korábbi topic fagyasztás oka is ez volt hogy a trollok mindig visszajöttek.
Minden esetre támogatom a dolgot.
(#) Gafly válasza mohinger hozzászólására (») Dec 2, 2020 / 1
 
Idézet:
„Lehetne ez egy karácsonyi ajándék Tőletek-nekünk.”

Tőlünk meg hogy viselkedünk?
(#) Bakman válasza szikorapéter hozzászólására (») Dec 2, 2020 /
 
Amennyire én láttam (negyed szemmel), ezek a szankciók sem gátolták meg a pocskondiázásokat.
(#) szikorapéter válasza Bakman hozzászólására (») Dec 2, 2020 / 2
 
Ezért írtam a topictól való tiltást mint lehetőséget.
Én mindig figyelemmel kísértem a topicot, és tényleg probléma volt a visszatérő trollok akik igazából nem a témát segíteni hanem rombolni / feszültséget szítani jártak oda.
(#) Topi válasza mohinger hozzászólására (») Dec 2, 2020 / 1
 
Kedves Mohinger!

Jelenleg nem látok lehetőséget arra, hogy a topikot visszanyissuk. Okokat mindenki ismeri, a moderátoroknak pedig sem plusz munkát nem szeretnék adni, sem az olvasóknak bosszúságot. Trollok etetését mindenki bőszen végezte a kéréseink ellenére is, most sem lenne ez másképp, hiszen vagy ötször már kértük, de mégsem lett betartva.
Topik újranyitására nincs lehetőség.
(#) jani1987 válasza Topi hozzászólására (») Dec 2, 2020 /
 
Lehet kezdésnek olyan fórumot nyitni aminek a címe triódás áramkörök? Nem erősiítőkről szólna.
(#) TAttila77 válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 2, 2020 /
 
Nem tudsz olvasni??? Most írta meg. Olvasd akkor el néhányszor még. Mit nem értesz még mindíg??
(#) Gafly hozzászólása Dec 2, 2020 /
 
(#) jani1987 válasza TAttila77 hozzászólására (») Dec 2, 2020 / 2
 
Inkább az a csoda, hogy más fórumok nincsenek jegelve. Pedig ott is voltak figyelmeztetések meg fél oldalas törlések.
Következő: »»   3218 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem