Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3276 / 3552
(#) bbb válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Nem mindegy milyen NAS van a hálózatodon. Más felületet ad a DLink, vagy a Synology, s nem csak a felület más, de a nyújtott szolgáltatások köre is.
(#) sargarigo válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Ez valóban remek, de én meg egy málnapc-ből építettem NAS-t, és van hogy egyszerűbb grafikus felületen gmail-t nyitni, hogy elküldjek magamnak egy fájlt amit éppen letorrenteltem a transmission-nel, mint ssh-val terminálban trükközni.
A kérdező távoli grafikus elérésre keresett alternatívát, azért javasoltam.
(#) mnyugger hozzászólása Máj 17, 2021 /
 
Kertészethez ért valaki?
Kivágtunk egy vörösfenyőt az udvaron. Alatta természetesen nem nő semmi a mohán kívül, mert savas a föld.
Mivel lúgosítsam? (tudom Pí vízzel )
Köszi.
(#) pucuka válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Kalcium karbonáttal (mészkő). Egyébként műtrágya alapanyag (pétisó), jó hatással van a paradicsom fejlődésére.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2021
(#) mnyugger válasza pucuka hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Ez konkrétan mészhidrát?
Fű lenne ott nem pari.
(#) pucuka válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Nem, az oltottmész, ami kalcium karbonátból (mészkő) kiégetéssel (+ víz) készül. Fűféle is van többféle, van olyan is, ami a savanyú (erdei) talajokat kedveli.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2021
(#) mnyugger válasza pucuka hozzászólására (») Máj 17, 2021 /
 
Pétisó

A termékkel kapcsolatos információ:

Korlátozott robbanóanyag-prekurzorok esetében:

E termék lakossági személyek általi megszerzése, behozatala, birtoklása és felhasználása az (EU) 2019/1148 rendelet értelmében korlátozott. Minden gyanús tranzakciót, valamint jelentős hiányt és lopást be kell jelenteni az illetékes nemzeti kapcsolattartó pontnak.

Biztosan hatásos (volt)
(#) SzervízMacska válasza bbb hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Az enyém synology, abból sem a lábszagúak közül. Elég jó a szolgáltatás-kínálat.
(#) SzervízMacska válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Nekem ennek a fele kínai… Ezért is vettem gyári megoldást, mert nem kell bemagolni. Behatóbban a múlt században foglalkoztam pc-vel, azóta szinte csak felejtek. Sőt, mióta macbookom van, lehetőség szerint bottal se piszkálom…
(#) Ge Lee válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
A legjobb annak a földnek ha 1 évre békén hagyod, vagy felásod némi zöldtrágyát beleforgatva, és a következő évben jónak kell lennie kemikáliák nélkül is.
A pétisó egyébként nem robbanóanyag. A nitrátvegyületek (kálium, nátrium, ammónium) igen, de pont azért adnak mészkőport (is) hozzá hogy ne robbanjon. Ha a mészkövet kivonod belőle attól még mindig nem fog robbanni, ugyanis nagyon nedvszívó, és már a levegő páratartalma is elég ahhoz hogy ne legyen száraz, hanem nedves maradjon. Plusz, szúróláng kell neki, ha meggyújtod csak égni fog, robbanni nem.
(#) mnyugger válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
OK!
A hangsúly ezen volt: "E termék lakossági személyek általi megszerzése, behozatala, birtoklása és felhasználása az (EU) 2019/1148 rendelet értelmében korlátozott."
(#) jani1987 hozzászólása Máj 18, 2021 /
 
Végig olvastam a szabályzatot de az egyéni keresésre nem találtam előírást. Biztos vannak közöttünk olyanok akik olyan dolgot keresnek amit vagy a jófogáson vagy máshol néznek meg. Konkrét példának hoznám fel a múltkori hozzászólásomat ahol a házzal kapcsolatban érdeklődtem. Nem biztos, hogy itt kérdezném meg tőletek, hogy fogtok e majd tudni valamit mondani valamit mert páran valagba rúgnának érte. Csak feltűnt, hogy ilyen dolgok sehol nem merültek fel amióta itt vagyok köztetek.
(#) Bakman válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Elégett fa hamuja lúgos kémhatású, talán egyszerűbb és olcsóbb is beszerezni.
(#) Hp41C válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Tojáshéjat gyűjtsd össze, aprítsd fel. Szórd ki a területre.
(#) pucuka válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Ezért is jó, ha a tojáshéjat a komposztba tesszük.
(#) Remci válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Itt van Bővebben: Link
(#) mnyugger válasza Remci hozzászólására (») Máj 18, 2021 /
 
Köszönöm a jó ötleteket.

Ma voltam a helyi Gazda boltban.
Régen jártam ott, de nagyon sokára megyek megint.
Kérdem az eladótól, hogy kivágtunk egy öreg fenyőt. Alatta savas a föld.
"NEM SAVAS!"
Azt olvastam, hogy kalcium karbonáttal kell lúgosítani. Pétisót ajánlották.
"NEM KELL AZZAL SEMMIT SEM CSINÁLNI, DE HA ÉN JOBBAN TUDOM Ő MEG NEM IS ÉRT HOZZÁ!
Köszönöm segítségét, menekültem kifelé.
(#) nagym6 válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Idézet:
„Gazda boltban”
Keretészboltba menjél, itt gazdákat árulnak.
(#) Ge Lee válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Azt egyébként csak úgy gondolod (ráfogtad) hogy savas, vagy meg is mérted? Mert nekünk is van egy nagy fenyőnk a kertben, de vígan nő alatta akár a paradicsom is, márpedig az nem szereti a savanyú talajt. Egyébként a talaj savasodásának egyik fő oka épp a műtrágyázás. Ha van hamud szórd oda, azzal tudod lúgosítani.
(#) SzervízMacska válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 19, 2021 / 1
 
A kertészboltban meg kertészeket?
(#) nedudgi válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Nem. A kertészeket a kertész boltban árulják.
(#) Gafly válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Vagy árúházban.
(#) gyerek67 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 19, 2021 / 2
 
Bennem a bababolt szokott furcsa érzeteket kelteni...
Lehet, hogy mégsem a gólya hozza?
(#) mnyugger válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Vettem az Aldiban pázsit műtrágyát 3 kg-os kiszerelésben. 130 m2-re elég. tehát nekem 5 évig elég lesz.
(#) mnyugger válasza gyerek67 hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Nekem 3 van. A legkisebb karácsonykor született. Akkor nem volt gólya. Tehát az kizárva.
A bankszámla kivonaton sem láttam bababolti vásárlást.
Tehát marad a hagyományos eljárás.
(#) nagym6 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Basszus igazad van. Mellényúltam.
(#) sargarigo válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
+1! Január, és december! Szintén nem röpködtek fagyott gólyák! Cserébe buzgólkodás az volt, szóval az elmélet igazolódni látszik
(#) kitartás válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 
Nálunk pont a fordítottja okozza a gondot. Kb hatos ph lenne a kívánatos a csilinek és a kendernek is. Ehhez képest 7 - 7.5 körül mérek. A Csepegtető rendszerben salétrom savval be tudom állítani a kívánatos értéket de 2 ha kendernél már gond a kijuttatás és a mennyiség is.
(#) szs válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 19, 2021 /
 

Mert tényleg olyant mondtál, ami szakszerűtlen. A föld sohanem savas. Savanyú lehet, de a (volt) fenyőd alatti talaj csak átmenetileg az. Itt is kaptál rá választ, a boltos is ezt akarta azzal elmondani, amit mondott: nem kell különösképp csinálnod semmit. GeeLee tanácsa meghozza az eredményt egy-két éven belül. Persze, lehet péti-sózni, csakhát ja a szakkereskedő sem találja értelmét ekkora kis területen.
Azt meg különösképp nehezen viselik az emberek, ha úgy kérsz tanácsot, hogy közben a szóhasználatodból az jön le: te aztán jobban tudod őnála. Akkor ilyen választ is kaphatsz, mint a gazdaboltostól
(#) szs válasza kitartás hozzászólására (») Máj 19, 2021 / 2
 
Hm. Van ez így. De én úgy hallottam valahol, hogy a föld tulajdoságaihoz választani megfelelő növényeket célravezetőbb, mint a földünk tulajdonságait megpróbálni átalakítani.
Következő: »»   3276 / 3552
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem