Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3339 / 3556
(#) Remci válasza mnyugger hozzászólására (») Nov 16, 2021 / 2
 
Én is voltam már késésben, de ilyet sosem kaptam.
(#) mikrokapcsolo válasza mnyugger hozzászólására (») Nov 16, 2021 /
 
Ilyen levelet én is kaptam, annak a válaszcímét nem néztem, de az összes adat stimmelt az mvm oldalán a fiókba belépés után is. Összeg, szerződészám, minden. A befizetési link pedig a rendes otp oldalra irányított át.
Bár ahogy most összenéztem az én emailemmel a tiedet, a másodlagos azonositó email cím gazszamla@mvm.hu, ha jól látom a tieden pedig valami freemailes cím. Továbbá nekem ehhez az emailhez van csatolva egy számlakivonat is.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2021
(#) mnyugger válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
Megjelöltem spamnak.
Ha a szolgáltató akar valamit, azt papíron közli.
(#) jani1987 válasza mnyugger hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
Én zsaroló emailt kaptam nemrég, hogy kényes tartalmú videó van rólam. Ha nem fizetek akkor nyilvános lesz.
(#) nagym6 hozzászólása Nov 17, 2021 /
 
Én " EON " áramszolgáltató neve alatt kaptam adathalász üzenetet, amibe meg is adtam a számla adatokat. Pont olyan volt az üzenet, mintha " EON " lett volna, előzőleg rendesen is ugyanígy -majdnem- volt. Szerencsére bank résen volt, azonnal tiltotta kártyámat, nem sikerült a vadászatuk. Majdnem pontos másolata volt eredetinek. Orosz, és lengyel valakik akartak lenyúlni.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Nov 17, 2021 / 1
 
Ha már publikus lett az a kényes videó, akkor oszd meg velünk is a linket.
Ilyenekre nem szokás válaszolni, mert ha igen, akkor legalább már annyival is bentebb vannak, hogy élő email cim.
mnyugger tanúlt kollégánknak pedig teljes mértékben igaza van abban, hogy a Return-Path és az linkelt URL is alaposan ellenőrzendő minden esetben.
Dehát a bankod (is) úgyis benne van a könyvjelzők között...
(#) nedudgi válasza Gafly hozzászólására (») Nov 17, 2021 /
 
Nekem még ennyit sem kell gondolkodni. Mindent csoportos beszedéssel fizetek, így biztosra vehetem, hogy adathalászatról van szó.
(#) szidom hozzászólása Nov 19, 2021 /
 
Sziasztok!
Németül jól beszélő fórumtársak segítségét szeretném kérni.
Például mi mondjuk: "10 a másodikon, vagy 10 a huszonkettediken"
Ezt hogyan mondják németüli?
(#) Kovidivi válasza szidom hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
Zehn hoch Zwei, Zehn hoch Zweiundzwanzig.
(#) granpa válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
Nem "am zweiten ill. am zweiundzwanzigsten"?
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2021
(#) proba válasza mnyugger hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
Munkatársam is kapott egy felszólítást, késedelmes fizetésről. Be is fizette, de gyanús volt neki a dolog. Kiderült, hogy ugyan a szolgáltatónak fizetett, de nem az ő tartozása volt, az ügyfélazonosító nem stimmelt. Szerencsére a szolgáltató partner volt, és jóváírta neki a befizetett összeget.
(#) mnyugger válasza proba hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
(#) Ráx Aladár hozzászólása Nov 20, 2021 /
 
Hali! Az "Európa Kiadó" és a "Kispál és a Borz" nevű zenekar kb egy időben volt sláger? Talán van itt valaki aki figyelte ezt annak idelyén.
(#) zolika60 válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
Nem pontosan, bár volt egy kis átfedés a két zenekar működési idejében. Európa Kiadó, Kispál és a Borz.
(#) tbarath válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
Szerintem "sláger" egyik zenekar se volt. Az EK inkább alteros körökben volt ismert, és főleg a 80-asokban és a 90-esek közepéig voltak aktívak kb. A Kispál sokkal ismertebb zenekar lett, mainstream kb. a 90-esek közepére, és a 2010-es feloszlásig aktívak voltak.
(#) BarnaPili válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Nov 20, 2021 /
 
1993-ban kollégista voltam. Szerda volt a kocsmázós napunk. Kimentünk a közeli becsületsüllyesztőbe pár sörre. Utána az este további részében ezeket hallgattuk, kiegészítve Doors-szal, Sziámival. Nem most volt. De a felsoroltak szeretete megmaradt.
(#) Kovidivi válasza granpa hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Ahogy én tudom, nem "am"-mal képezik. Neten is "hoch"-hal szerepel.
(#) granpa válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Nekem két németül beszélő ismerősöm is így mondta. Megnéztem most a Google fordítóban: am.
(#) Kovidivi válasza granpa hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Lehetséges. Esetleg Ausztria/Németország más nyelvjárás?
Pl. "Wenn wir jetzt alle 8 bit eines Bytes zusammenfassen, dann lassen sich damit 256 (2 hoch 8) Zustände beschreiben.", Bővebben: Link
Én sosem találkoztam még az "am" használatával. De bármi lehetséges.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2021
(#) Kovidivi válasza granpa hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Itt leírják rendesen: Bővebben: Link
Google translate-nek nem hiszek
De rákerestem a: "2 hoch 8 ist 256"-ra, meg a "2 am 8 ist 256", és utóbbira furcsa találatok jöttek.
(#) szs válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Pedig hihetünk a G fordítónak, ha jól használjuk, az is azt mondja, amit te:
-Zwei hoch zwei - kettő a kettő hatványára
-Zwei am zwei - kettő a kettő ellen
Még tegnap megnéztem -bár hittem neked, de ha már kétségbevonták, hát a meggyőződés több a hitnél
(#) Kovidivi válasza szs hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Köszi.
(#) granpa válasza szs hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Megint megnéztem a Google-ban; már van zwei auf der zweiten módozat is. Érdekes a német nyelv.
Azt nem kérdeztem a lányoktól, hogy tudják-e többféleképpen. Gépésztechnikus nővérem (Köln) az első változatot mondta rá.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2021
(#) Kovidivi válasza granpa hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Abban egyetértünk, hogy a köznyelvben nem sűrűn fordul elő Kérek 10 a másodikon gramm párizsit!
(#) szs válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 21, 2021 / 1
 
Annyra ritkán, hogy a negyedkilón is gondolkodás va. De ha azt mondom, hogy egy tucat kiflit kérek, nagyon meg kell dícsérnem, aki visszakérdezés nélkül annyit ad.
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Ha kérek 17 deka párizsit, azt sem értik. Vagy 10, vagy 20.
(#) szikorapéter hozzászólása Nov 21, 2021 /
 
Sziasztok. Pihenek én is a páka mellett így inkább most csak kérdeznék egyet fűtéssel kapcsolatban.
Van itthon egy abic nova 2000 ca olajégőfejem kazánhoz, és megpróbáltam életre lehelni.
Készítettem hozzá egy termosztátot is, viszont csak azt az egy dolgot nem tudom milyen olajat eszik ez?
Gondolom mert az sem mindegy, itthon elég gyakori készülékek voltak ahogy halottam így hátha valakinek van vele tapasztalata. Egy gravitációs fűtésrendszerbe lenne fűtőelemként ideiglenesen az átalakítások idejére (1-2 hónap).
(#) zolika60 válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Amikor gyakoriak voltak akkor fűtőolajjal mentek, ami a gázolaj pirosra festett változata volt. De a fúvóka cseréjével használják fáradt olaj égetésére is.
(#) szidom hozzászólása Nov 21, 2021 /
 
Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a segítséget, én is próbáltam a Google-t, de nem volt meggyőző.
Azt is tudom hogy nem mindegy hol vagyok német nyelvterületen, mert minden tartománynak más az akcentusa.
Vannak helyek ahol nem értik a dekát, decit, csak a grammot, meg a millilitert.
Például nálunk csak 200 gram felvágott van, 20 deka az "nicht verstehe"
(#) szikorapéter válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 21, 2021 /
 
Akkor lehet érdemes lehet átalakítani "univerzálissá", bár az enyémben 0.6-os fúvóka van ami elvileg mindenhez jó? Ha jól olvastam. Be tudtam indítani, de ugye olaj hiánya miatt meg is állt. Legalább látom hogy van életjele.
Következő: »»   3339 / 3556
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem