Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3496 / 3558
(#) mnyugger válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
Ez egy emberé. ember...
(#) HA3GX hozzászólása Jún 24, 2023 /
 
Nem tudjátok mi lett Gál Gáborral ( HG9IEG )? Vagy 5 éve nem láttam hozzászólást tőle. Tudjátok a Kazincbarcikai rádióamatőr.

Mint nagyanyám mikor mesélte.. TUDOD a tűzoltósággal szemben.
- Mama, honnan tudnám.
A szomszéd Karcsi bácsi mellett.
Köszi mama!
(#) zolika60 válasza HA3GX hozzászólására (») Jún 24, 2023 /
 
Egy ideje a saját oldalán sincs.Remélem nem nagy a baj.
(#) gg630504 válasza HA3GX hozzászólására (») Jún 24, 2023 / 2
 
(#) SALáta válasza gg630504 hozzászólására (») Jún 26, 2023 / 1
 
Rossz péz nem vész el, 73 DX Gabi!
(#) SALáta hozzászólása Jún 26, 2023 /
 
Szépségem....
(#) SzervízMacska hozzászólása Jún 26, 2023 /
 
Sziasztok! Egy adásvétellel kapcsolatban támadtak kétségeim. Hirdettem egy terméket a jófogáson. Jelentkezett egy vevő. Találkoztunk, a terméket kipróbálta. Ezután közölte, hogy csak revolutról tud utalni. A tranzakció nem ment végbe, azt írta a telefonja, hogy holnap érkezik az utalás. Erre én azt mondtam, hogy akkor holnap - ha már a pénz a számlámon van -, viheti az árut. Kérdésem az lenne, hogy a revolutnál van-e olyan, hogy a pénzt utólag önkényesen visszakérik, mint a paypal esetében tudtommal van erre lehetőség. Például olyan ürüggyel, hogy nem érkezett meg a termék, vagy sérült. A másik, hogy nem nagyon láttam hajlandóságot adásvételi szerződés készítésére, pedig szerintem ez fontos, mivel egy drónról van szó…
(#) zolika60 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 26, 2023 /
 
Szerintem megfelelően jártál el. Ha a számládon a pénz, akkor add az árút. Fogalmam sincs mi az a revolut.
(#) tufatofu válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 26, 2023 /
 
Addig ne postázd szerintem, míg nem fizet! Ráadásul, ha személyesen ott volt, miért nem vett ki a revolutról előtte, hogy ki tudja fizetni?
(#) bbb válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 26, 2023 /
 
Nyugodtan írd meg a papírt, s fotózd le (lehetőleg dátumbélyegző legyen a képen) a drónt mielőtt elviszi. Amikor nálad a zseton, és a papírt is aláírta, viheti. A revolut honlapján két perc alatt megválaszolják a kérdésed:
csalókról
visszatérítés
(#) SzervízMacska válasza bbb hozzászólására (») Jún 26, 2023 /
 
Köszönöm szépen a válaszokat! És a linkeket is. Kár, hogy a visszatérítésről szóló angolul van, de hátha otthon a pc lefordítja.
(#) enree hozzászólása Jún 30, 2023 /
 
Sziasztok!
32-es KPE csőben lévő víz hőmérsékletét kellene mérnem DS18B20-al. Van erre valami gyári megoldás? Kerestem, de nem találtam sehol. Autó tuning boltban találtam hűtőcsőbe ilyen közdarabot, de az jóval vastagabb ugye...
(#) kameleon2 válasza enree hozzászólására (») Jún 30, 2023 / 1
 
32-es T-idom és merülőhüvely?
(#) sany válasza enree hozzászólására (») Jún 30, 2023 /
 
Vagy esetleg ilyen végdugó és abba egy lyukon beletenni merülőhüvelyt a T idom szabad ágán. De lehet ez kókány megoldás lenne.
(#) enree válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 30, 2023 / 1
 
Ahhhh, szuper, merülőhüvely, ez a kulcs szó, ezt nem tudtam!
(#) enree válasza sany hozzászólására (») Jún 30, 2023 / 1
 
Jo lesz ez, máshova is tudom tenni. Igazából a merülőhüvely kifejezés nem volt meg, hogy így hívják, de így már boldogulok, köszi nektek.
(#) nagym6 hozzászólása Júl 1, 2023 /
 
Sziasztok. VLC videólejátszó programban hogy lehet kikapcsolni, hogy lejátszás elején ne mutassa a filmben a fáljnevet? Köszi.
(#) mateatek válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 1, 2023 / 1
 
Eszközök>Beállítások>Feliratok/OSD>A média címének megjelenítése a videó indításakor.
(#) nagym6 válasza mateatek hozzászólására (») Júl 1, 2023 /
 
Köszönöm, jó is lett. Nem jöttem magamtól rá.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Júl 2, 2023 /
 
Hogyan rögzítenétek gipszkarton falra falvédőt? A falba kellene valami, ami stabil, ágy mellett lenne a falvédő és nem szeretném, ha az alvás közbeni óvatlan forgolódásomtól kijönnének a falból, amikre rá lenne akasztva. Esetleg lehetne-e itt is szögelni, vagy valami más kellene?
A jelenlegi helyén szögekre van akasztva, viszont ott rendes téglafal van.
(#) kaqkk válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 2, 2023 /
 
Ugye hallottál már a gipszkarton tipliről ? Ha elég hosszú a falvédő megkeresheted a karton függőleges tartóidomjait azokhoz is rögzítheted + ban a gyalult lécet ami a falvédőt fogja tartani .
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2023
(#) Udvari Zsombor válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 2, 2023 /
 
Úgy érted, hogy "gipszkarton dűbel"? A közelünkben lévő barkácsüzletben ilyet javasoltak, mikor azt mondtam, hogy gipszkarton falba kellene. Csak hát ebbe nem lehet csavart hajtani, így vannak dolgok, amiket nem lehet ezzel felrakni...
A falvédőre gyárilag karikák vannak rögzítve, ezeket kellene felakasztani.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2023
(#) nagym6 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 2, 2023 /
 
Vannak gipszkarton menetes tiplik minél vastagabb, annál jobb. Ebbe mehet csavar egy nagy fakötésű alátéttel amire a karika. Vagy olyan csavart keresni, aminek kampós vége van. Nálunk csak egy kicsike gipszkartonozás van, ahogy elnéztem a gipszkartont, nagyon gyenge valami. Kézzel szétmorzsolom.
(#) Udvari Zsombor válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 2, 2023 /
 
Akkor "bevittek a málnásba" a dűbel javaslatukkal? Menjek vissza és kérjek ténylegesen tiplit?
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 2, 2023 /
 
Mert szerinted a képeden lévő cuccba mi megy, ha nem csavar? De millió módszer van rá, szétnyíló tipli, elforduló tipli, szarnyastipli szétnyíló metrikus tipli. Lehet hinni kéne a boltban az eladónak, ha nem úgy néz ki 3 napja kezdte a munkát. Plafonba nyilván a gipszkarton hátán szétnyíló opciók a jobbak, de falra akármi megteszi kb, de ha nagyon tépni akarod akkor a metrikusszétnyílós tipli a legjobb, de sokkal drágább és soha ki nem szeded a falból utólag és nem tudod a síkjába süllyeszteni. Persze nem mondtad milyen vastag a gipszkarton, mert egy dupla 15mm lapra bármivel, 9.5mm alatt meg mindegy, úgyis kiszakad.
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 2, 2023 /
 
Ilyet adtak, ebbe a fajtába nem lehet csavart hajtani, nekem nem sikerült.
(#) sany válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 2, 2023 /
 
Azért az ilyen típusú nem szakadna ki, kb. 1 cm alatti gipszkartonból sem .
(#) Udvari Zsombor válasza sany hozzászólására (») Júl 2, 2023 /
 
Mire gondolsz? A linked kisebb rakat különféle terméket listáz.
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 2, 2023 /
 
Erre gondoltam. Bocsánat.
(#) Udvari Zsombor válasza sany hozzászólására (») Júl 2, 2023 /
 
Aha, akkor majd nézek valami hasonlót.
Következő: »»   3496 / 3558
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem