Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion Orister 1015
 
Témaindító: Resident, idő: Jún 26, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 13
(#) Resident hozzászólása Jún 26, 2006 /
 
Szevasztok! Tudom, használtam a keresőt, (http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic.php?id=1066) , de az az egy baj, hogy ez a két erősítő nem ugyanaz..

A diagnózis:

idehozták nekem, hátha tudok vele kezdeni valamit namost azt mondták, hogy csak simán kiverte a biztosítékokat, aztán miután új biztiket raktak bele, már nem szólt. Az első gondolatom, hogy a végtranzisztorok elmentek.. (mivel egyszer én is jártam így, hogy kicsapta a biztit, és elmentek a végfoktranyóim..) Ebben BD245 ös tranyók vannak (ha jól láttam, mert még nem szedtem szét, 4db)
Ha valaki tud segíteni szívesen veszem., ugyanis nem szeretném "álomba" bocvsátani ezt a kis gépezetet.. KÖSZÖNÖM!
(#) zsilaci válasza Resident hozzászólására (») Jún 26, 2006 / 4
 
Hali!

Szerintem is valószínűleg a végtranyók mentek ki, nekem is ilyen van, volt már hasonló problémám.

A csatolásban melléklem a kapcsit
(#) Darazsx válasza zsilaci hozzászólására (») Jún 27, 2006 /
 
Nekem is volt régen ilyen erősítőm, hasonló volt a probléma de nekem nem a vég tranzisztorok hanem a puffer kondi volt zárlatos.
(#) Resident válasza Darazsx hozzászólására (») Jún 27, 2006 /
 
Köszi srácok a gyors választ, és a kapcsolást! Az lenne a helyzet, hogy ha megcsinálom, és működik akkor mivel zsilaci előbb írt, ő kapná a pontot.

Esetleg meg tudnátok mondani, hogy lehet kimérni egy tranzisztort multiméterrel, hogy működik-e? (mert épp lennne itthon BD245 csak nem tudom, hogy jó-e)
KÖSZI mindent!
(#) szabi83 válasza Resident hozzászólására (») Jún 27, 2006 /
 
dióda vizsgálóval... E és C között, ha zárlat van akkor tutkó h rossz..
(#) csikosgabi hozzászólása Jún 29, 2006 /
 
Sziasztok.
Tudom van már 1rakás oriesteres téma de nekem más problémám van!Van 1 oriester 1015-ös erősítőm.Az a baj vele hogy iszonyúan recseg ropog.
És szinte csak át megy rajta a hang nem erősít semmit.Valaki tudja hol keressem a hibát???????

kössz a válaszokat előre is
(#) zsilaci válasza csikosgabi hozzászólására (») Júl 2, 2006 /
 
Hi!

Nem szakadt valamelyik végtranyó?
(#) csikosgabi válasza zsilaci hozzászólására (») Júl 2, 2006 /
 
én is arra gondoltam holnap megnézem
(#) csikosgabi válasza zsilaci hozzászólására (») Júl 3, 2006 /
 
Meg néztem a végtranyókat ...
nem az a baj azok jók.
Hát akkor mi lehet???,
(#) szabi83 válasza zsilaci hozzászólására (») Okt 2, 2006 /
 
Ez hány W-os végfok?

üdv
(#) zsilaci válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 3, 2006 /
 
2*20W zenei

üdv
(#) szabi83 válasza zsilaci hozzászólására (») Okt 3, 2006 /
 
hááát azzal vigyázni kell, mert letépi a fejem... :no:

azt hittem, hogy 30-40W min sin-ba...

azért kösz az infot

üdv
(#) szabi83 válasza zsilaci hozzászólására (») Okt 15, 2006 /
 
Csak a végfokhoz nincs nyákod?

üdv
(#) zsilaci válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 16, 2006 /
 
Hi!

Sajnos nincs.:no:

Üdv
(#) kory24 hozzászólása Máj 16, 2007 /
 
Hello nincs meg valakinek az orister 1015 kapcsolási rajza???
(#) sk3tch válasza kory24 hozzászólására (») Okt 12, 2007 /
 
te kory olvasol is vagy csak felteszed a kerdest?
(#) vkrisz92 hozzászólása Nov 19, 2007 /
 
Üdv mindenkinek!!!!!!!!!!!!

Lenne egy problémám ezzel az orister erősítővel.
Nekem elszállt (nem szól) az egész bal oldali hangfalkimenet, tudnátok tippeket adni hogy miért lehet?

Előre is köszi!!!!!!!!!!!!!

üdv: vkrisz92
(#) KD mester hozzászólása Nov 19, 2007 /
 
Itt a kis görcs rajza.
(#) corvinium válasza zsilaci hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
köszönöm a kapcs.rajzot!!!!!
(#) fotomika01 hozzászólása Jún 5, 2008 /
 
sziasztok!

nekem is van egy megjavítandó orister 1015ös erősítőm.
Az a gond vele hogy a végerősítő végeknél van 4 db OR33M típusú ellenállás, mellyek ellenállása 0,7 ohm. a kapcs rajzom nincs feltűntetve hogy ennek mennyinek kéne lennie, csak annyi h R tehát biztos h ellenállás.
A neten nem találtam erről az alkatrészről egy betűt sem.
Tudna vki segíteni, hogy hol lehet ilyet szerezni vagy mivel lehet ezeket helyettesíteni??
Kössz elpre is
(#) Ricsi89 válasza fotomika01 hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Helló
Az nem nagy o betű, hanem egy nulla, ami így 0,33 Ohm-ot jelent.
(#) djhans hozzászólása Jún 5, 2008 /
 
Nekem is van egy ilyen erősítőm '79-es gyártmány. Teljesen újszerű állapotban van. Nagyonb szépen szól a maga 15-20 wattjával. Simán veri a mai IC-s csodák többségét hangban.
(#) fotomika01 hozzászólása Jún 7, 2008 /
 
ha az 0,33 ohmot képvisel az annyira csekély h rövdzárnak fogható fel, és igy tulajdonképpen egy átkötéssel át lehet hidani. nem?
(#) fotomika01 hozzászólása Jún 7, 2008 /
 
mellesleg az enyémeken 0,7 ohm ot mértem ami sztem még mindig rövidzár, és még mindig kicsi
(#) Imi65 válasza fotomika01 hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
Nem egészen. Nem az volt a cél, hogy 4 ellenállásnak még keresünk helyet az erősítőbe. Akkor nem raktak volna oda semmit, ha nem lenne rá szükség.
Azok az ellenállások az Oristerbe nem szoktak tönkremenni. Vedd ki egyenként a tranyókat, és mérd meg őket. ha jó, akkor építsd vissza. A végtranyók el szoktak szállni. A két csatorna tápellátását válaszd szét próba előtt.
(#) fotomika01 hozzászólása Jún 7, 2008 /
 
már kimértem az összes tranyót. és a végtranyókat is. teljesen jók. a füst az ellenállásról jött, és az egyik ellenállás lábánál fortyogott az ón. a hangszinszabályzónyákról megkapja a jelet, oszcilloszkóppal kimértem. csak a végerősítőben lehet a para. nem tudom mi.... tipp?
(#) vacziferi hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
Sziasztok!

Nekem is van egy ilyen csodaketyerém. Szerintem ki kellene a hangerő/-színszabályozó potmétereket cserélni rajta, mert recsegnek, a kontaktpsray meg nem használ neki...
A bibi az, hogy annyira nem vágom az elektronikát...

Meg tudná valaki mondani, hogy hol tudok potikat venni? Milyet keressek pontosan?

Esetleg valakinek van megoldása, hogy ki se kelljen cserélni?

Hálás köszönetem előre is!

Üdvözlet!
(#) borvendeg válasza vacziferi hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
hello bárhol kapsz potit ahol elektronikai alkatrészekkel foglalkoznak vagy itt a HESTORe-ban is a hangerőhöz longitudinális kell a hangszínhez lineális Poti van a 100ft-tól a több ezerig a pénztálcád a határ.
(#) vacziferi hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
Esetleg valami infók a potikról? ellenállás, méret, ...(sajnos nem vagyok otthon, így nem tudom lemérni/megnézni)

Meg van egy poti a balanszhoz. Gondolom oda kicsit más kell...

Lehet mégiscsak javítani kellene, ha lehetne
(#) Imi65 válasza vacziferi hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
Idézet:
„hangerőhöz longitudinális kell”

Nem. Logaritmikus! A fizikai méreteket az alább található rajz nem jelöli, de az értékeket igen. A balansz egy közönséges 10k lin. kivitel.
Következő: »»   1 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem