Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion se 1025
 
Témaindító: speki, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   15 / 23
(#) teglascs válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Ó, kezdem sejteni, hogy/hol van megszakítva a hangszórók felé a kimenet.... Na, mielőtt tovább kérdezgetek olyanokat, amik rég le vannak már itt írva, átnézem ezt a topikot az elejétől...
(#) pont válasza teglascs hozzászólására (») Feb 13, 2017 / 1
 
Ez már nem az eredeti erősítő, de pl. a pufferkondin biztos ott van a 32v. De talán szebb lenne , levenni a végfok panel megfelelő pontjairól, de ezt csak te tudod kimérni. A fejhallgató kimenet az nem egészen egyezik a "nagy" kimenettel, ha megnézitek a kapcsolási rajzot, ott vannak ellenállások is, pontosabban van olyan ág, ahol vannak. Az eredeti végfoknál a 2,5A-es bizti után közvetlen pl. le lehetett venni a hangkimenetet...
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017
(#) teglascs válasza pont hozzászólására (») Feb 13, 2017 / 1
 
Az enyém még nem volt javítva, érintetlen a belseje.
Megrendeltem a DC-DC modult és a koppanásgátlót. Ha megérkeznek és lesz rá időm, lefényképezem az erősítő belsejét, és kérem megint a segítségedet/segítségeteket.
Köszönöm az eddigieket!
(#) Vales hozzászólása Márc 5, 2017 /
 
Üdv!
Sajnos az én kis tornyom betegeskedik egy ideje... Az SE1025B erősítő pláne, meglehetősen féloldalas, a kontaktspray csak pár hónapig "használt", 90%-ban a hangerőszabályzó kettőspoti van már nagyon elkopva benne. Valakinek esetleg van "elfekvőben" ebből egészséges darab, vagy esetleg van helyettesítő, duplatengelyes kettős potméter típus?!
Szívesen vennék valakitől, privátban keressen meg esetleg, ha tud eladót.
Köszönöm!
(#) bereczk.jans hozzászólása Szept 28, 2017 /
 
Sziasztok! Melyik SE1025 vagy a 1025B szól szebben? A SANKEN ic_vel vagy a tranzisztoros végfokkal? Nekem is van egy de még a kettőt nem sikerült összehasonlítani.
(#) doktor válasza bereczk.jans hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Szia!

Eredeti állapotában, és újkorában, mindenképpen a Sanken IC-s.
/ Természetes minőségi redszeren, ahol az erősítők összehasonlítása a cél/
(#) bereczk.jans válasza doktor hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Gyanítom a 30-35 éves fejlesztésű Sanken IC jobban teljesít, mint az akkori valutabeszerzési problémákkal küzdő Orion gyár tranzisztoros végfoka. Tranzisztoros 1025B-t már javítottam az égett panelok kidobásával és egy LM1876 sztereo végfok beépítésével.
Most nosztalgiából kacérkodom egy eredeti SE1025-el. Majdnem ingyen lenne. Biztosan jobb lehet mint egy TDA2030 - TDA2050 öreg IC-knél.
(#) doktor válasza bereczk.jans hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Az Ic gyártása szűnt meg.
Átépítés nagyon sok készült hozzá, főleg STK Ic-kel.

A TDA ic-k hangja, egy másik kategória.
(#) rigomate hozzászólása Dec 15, 2017 /
 
Sziasztok!
Az én Orion 1025-ös erősítőm bekapcsoláskor szokott sisteregni néhány másodpercig. Utána szépen szól.
Van valakinek ilyen irányú tapasztalata?
Főleg arra tekintettel, hogy miképp tudnám orvosolni, mert félek, hogy idővel rosszabbodhat.

Előre is köszönöm.
(#) Mate78 válasza rigomate hozzászólására (») Dec 17, 2017 / 2
 
Nagyon régen nekem is csinált hasonlót.A hangszínszabályozó panelen kicserélném a két segédtáp szűrő kondenzátort (C263,C264)Illetve az összes elkót átnézném, ami azon a panelen van.Nekem még kontakthibás volt ugynazon a panelen a két csatlakozó is,azt is nézd meg.
(#) rigomate válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Köszönöm szépen a választ.
Kicseréltem a két kondit és el is múlt ez a bekapcsolási sistergés.
(#) Mate78 válasza rigomate hozzászólására (») Feb 25, 2018 /
 
Örülök, hogy sikerült.Jó kis erősítő az.
(#) Kisleki hozzászólása Máj 4, 2018 /
 
Sziasztok!

Valaki tudna ajánlani egy pontos tipust a P201-es jelölésű dupla potenciométerre SE1025B esetén?
Vagy igazából mindegy? Nem tudom hogyan méretezik ezeket, viszont serceg a tekeréskor, így szeretném kicserélni...

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

Szép napot!
(#) antiktelefon válasza Kisleki hozzászólására (») Máj 5, 2018 /
 
Szia!
Ha nem találsz eredetit valami titkos készletből, akkor rakj bele egy sima sztereo potit, mert elég ritkán találni ilyesmit. Én szét szoktam szedni, tartósan és jól megcsinálható, csak ki kell pucolni és be kell állítani. Nem próbáltam még kontakt tisztítóval, de ha csak oxidos, akkor segítHET, mert a denszesz elég könnyen lehozta.
Nehéz szétszedni, de kellő ügyességgel, egy satuval és egy pontozóval nem lehetetlen. Nagy türelem és sok idő kell hozzá.
Ha mégis kicseréled, akkor ne dobd ki, engem érdekel a régi poti.
Ha vennél: poti - ugyanez, csak eBay
De ezek mind nem jók, mert a gomb nem megy rá rendesen.
Ez jó lenne, csak drágább, mint az erősítő
Ezeknek a lábát nagyon nehéz lesz belerakni a panelbe, de jobb nincs, mert 8/6mm, közepesen hosszú tengelyű és logaritmikus, 250k körüli kell.
Szóval egy sima sztereó poti kéne, vagy valahonnan eredetit venni. Kérdés, hogy az milyen lesz.
(#) Moszkvai válasza Kisleki hozzászólására (») Máj 8, 2018 / 1
 
Üdv! Kazettás deckekbe szokott lenni hasonló. Azok általában jó minőségűek is.
(#) teglascs válasza pont hozzászólására (») Szept 28, 2018 / 1
 
Elkészült koppanásgátló, csatlakoztatnám az erősítőhöz. A DC-DC modulnak a számára szeretném megkeresni az említett 32V egyenfeszt.
Merre találom? (Nem vagyok profi az elektronikában.) A kép az én erősítőmről készült.
Köszi.

DSCN2504.JPG
    
(#) pont válasza teglascs hozzászólására (») Szept 28, 2018 / 2
 
Tettem a képedre egy + - ,hogy hol kellene lenni pl. de azért egy multid csak van...

DSCN2504.JPG
    
(#) teglascs válasza pont hozzászólására (») Szept 29, 2018 /
 
Van, persze, köszönöm szépen.
(#) subwoofer220 hozzászólása Dec 22, 2018 /
 
Üdv mindenkinek! A hangszínszabályzó panelen a D210 és a D211 miért forró? Így kaptam, és szeretném orvosolni.
Előre is köszönöm a segítséget!

DSC_0218.JPG
    
(#) CIROKL válasza subwoofer220 hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
A mellette lévő 270 ohm 100 ohm os előtéttel csinál 30 volt.ból 15.volt ot
Igy természetes a melegedése , lehet rajta kicsit javitani , nagyobb teljesitményü zenereket betenni.vagy az eredeti zeneres megoldás helyett más feszültség csökkentést elkövetni .
Akár 7815 is vagy simán egy áteresztő tranzisztorokkal .
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2018
(#) subwoofer220 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Értem. Nézek hozzá egy dc-dc konvertert. Köszönöm szépen! Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!
(#) CIROKL válasza subwoofer220 hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Azt ne
Inkább lm317/337
Ez a lehető leg egyszerübb.
Az előbb irtam 7815 de az.nem ok mert nem igazán szereti a 30 vol ot
Lehetne azt is de akkor már kicsit trükközni kell .
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2018
(#) subwoofer220 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Most mértem rá,az ellenállások előtt 64v-ot mértem. Az ellenállások után pedig 32v-ot
(#) CIROKL válasza subwoofer220 hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Igen de az plusz minusz 30volt a gnd hez
Az ellenállásokon pedig 15volt kell legyen valamennyi eltérés lesz .
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2018
(#) Mate78 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Ha zavar a melegedés,akkor ahogy előttem javasolták tegyél bele nagyobb teljesítményű zenert.
Vagy forraszd be hoszabb lábbal,elemelve a nyáktól.
De 20-30 éve így üzemel.
(#) kollardani hozzászólása Jan 1, 2019 /
 
Sziasztok!
Orion se 1025b erősítőn a hangszínszabályzó bekapcsolásakor a hang lecsökken és a két poti sem csinál semmit.. Szerintetek merre lehet a probléma?

Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) olahtamas hozzászólása Márc 7, 2019 /
 
Sziasztok!
Hozzájutottam egy Orion se 1025, persze végfog IC hibásan. SI-1125HD IC volt benne. Kérdés: érdemes kicserélni csak az IC-t (bár még nem tudom, hol lehetne kapni értlemes áron) vagy tenni bele egy másik végfokot, ha igen melyiket ajánjátok? Inkább a minőségre mennék, mintsem a hangerőre, főleg hogy bekorlátoz a ~80VA trafó.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2019
(#) lóri válasza olahtamas hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Szia!
Itt a témában van stk-s és tda-s végfok is, ehhez tervezve.
(#) doktor válasza olahtamas hozzászólására (») Márc 7, 2019 /
 
Szia!
Emlékeim szerint itt is, megtalálod az az STK Ic-s átalakítás menetét
(#) lóri válasza olahtamas hozzászólására (») Márc 8, 2019 /
 
Végül melyiket építed meg?
Következő: »»   15 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem