Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion se 1025
 
Témaindító: speki, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   21 / 23
(#) Karesz 50 válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Ez a földhurok.
(#) Suba53 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Aug 5, 2022 / 2
 
Ha komoly problémákat vet fel, akkor miért használják a világon szinte mindenütt tömegével?
Még a milliós High-End cuccok jó része is RCA csatikkal van szerelve, pedig azokat elvileg minden apró hibaforrástól mentesen építik.

Nem kötözködni akarok, de szeretném megérteni az efajta földhuroknak a problematikáját.

Mi a különbség a között, hogy egy DIN csatlakozóba 2db független árnyékolt kábel van szerelve, ahol a közös földpont a csatin belül van, illetve ha ugyanezt a két független árnyékolt kábelt 1-1 RCA csatiba szerelik, ahol az aljzatok földpontja van közösítve?
(#) Karesz 50 válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
https://www-tubecad-com.translate.goog/2018/08/blog0434.htm?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu&_x_tr_pto=sc

Még keresek ilyeneket... Majd Ő elmagyarázza
(#) Karesz 50 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
https://www-tubecad-com.translate.goog/2016/09/blog0355.htm?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu&_x_tr_pto=sc
(#) Suba53 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Köszönöm. Gyártod nekem az elfoglaltságot.
Reméltem hogy pár mondatban egyszerű magyarázatot tudsz mondani, ezeket meg olvashatom.
(#) Karesz 50 válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Rajzolni is kellene hozzá, ahhoz meg most nincs hangulatom. Ódenka tette ki ezt a földhurokról szóló cikket, de most nem találom a közel ezer között.
Amúgy is érdemes John Broksie elmélkedéseiből olvasgatni, rengeteg érdekes és elgondolkodtató dolgot lehet itt találni.
(#) Suba53 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Aug 5, 2022 /
 
Topinak van egy cikke a földhurkokról, de az a "hagyományos" földhurokkal foglalkozik, amire én is gondoltam.
(#) lóri válasza lóri hozzászólására (») Aug 6, 2022 / 3
 
Pont azon gondolkodtam, hogy honnan szerzek előlapot, mert ugyi megrajzolni könnyű. Lehet, hogy tényleg nagy fejszébe vágtam a fámat. Aztán keresgéltem a neten és találtam is előlapot a lomexnél. Pont jó lesz, gondoltam és elszalattam megvettem. Mindjárt kettőt is vettem, egy jót, meg egy jobbat. Amúgy neeem iiiis, kireszelgettem óvatosan. Azért lett ilyen fényes, mert a reszelőmet közben büdösvízbe mártogattam. Mondjuk, hogy honnan lesz doboz, azt még nem tudom, de majd nézelődöm a neten.
(#) Suba53 válasza lóri hozzászólására (») Aug 6, 2022 /
 
Egyre jobb. Szép passzentos minden furat.
(#) Alkotó válasza lóri hozzászólására (») Aug 6, 2022 /
 
Idézet:
„honnan lesz doboz, azt még nem tudom”

Eddig valamiért azt gondoltam -talán a téma címe okán-, hogy egy 1025-öst építesz át. Annak van doboza.
(#) lóri válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 7, 2022 / 3
 
Igen, de ez nem 56mm, hanem 78mm magas lesz, mert nem férne el minden. Az előlap 2-2mm-el nagyobb le-fel irányban, 1-1mm-el, jobbra-balra túllóg, hogy legyen mibe beleakadni a kezünknek. Persze a gyári doboz használhatatlan lenne minden szempontból, mint a belseje is. De beszéltem egy sráccal, aki hajtogat nekem dobozkát. Adott is egy mintát, hogy nézegessem. Ez a minőség nekem megfelelő lesz. Ez nem is átépítés, inkább újragondolás.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2022
(#) Alkotó válasza lóri hozzászólására (») Aug 7, 2022 / 2
 
Akkor ez nem 1025, hanem egy valamilyen más erősítő, és annak is elsősorban a mechanikája. itt már céloztam rá, hogy az alapméretű dobozba nem fér el a tervezett beltartalom.
Várom az elektromos részek alakulását, illetve kíváncsi leszek hogyan lehet jól összekötni ezt a sokmindent.
(#) lóri válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
Nos, igen. Csinálok egy remélhetőleg jobbat és majd azt hazudom, hogy ez is Orion, csak ezt külföldi exportra gyártották, ezzel is fényezve a jó hírnevet. A világon egy darab lesz ebből. Lesz egy panelka a gombsornak, egy az előerősítőnek relés bemenetválasztóval, a din csatlakozókkal, táppanelek, védelem, stb. Nincs sok kedvem panelt firkálni, de a doboz miatt szükséges. Csinálok majd Orion hangfalat/dobozt is.
(#) Suba53 válasza lóri hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
Akkor ez inkább egy LÓRION márkájú készülék lesz.
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
(#) lóri válasza Suba53 hozzászólására (») Aug 7, 2022 /
 
Hihihi! Nem is rossz.
(#) scooby_ válasza lóri hozzászólására (») Aug 8, 2022 /
 
Félre nézek 1-2 napra, és Te meg lassan befejezed az erősítőd.
Hihetetlen! Én jelenleg csöveset kezdtem el építeni. Ne nevess ki. Tegnap letekertem a már kész(gyári) táptrafóról az egyencső fűtését. Na meg kilemezeltem... Azért ehhez képest Te jobban haladsz.
(#) scooby_ válasza Gafly hozzászólására (») Aug 8, 2022 /
 
LórionTON?
(#) lóri válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 8, 2022 /
 
Nem sietem el, hátravan még 1-2 nyák. De már kitaláltam a rádiót és a cd-t is.
(#) lóri válasza lóri hozzászólására (») Aug 13, 2022 / 3
 
Valami, ilyesmi lesz.
(#) lóri válasza lóri hozzászólására (») Aug 14, 2022 / 3
 
Készül a védelem is, Proli007 terve alapján.
(#) lóri válasza lóri hozzászólására (») Aug 15, 2022 / 2
 
Készülget a körtés panel és a gombsor...
(#) scooby_ válasza lóri hozzászólására (») Aug 18, 2022 /
 
Hűha!
Ezt a panelt melyik cég gyártotta?
(#) lóri válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 18, 2022 /
 
Mondanám, hogy a Hitelap...
(#) scooby_ válasza lóri hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 
Ők nem megszűntek vagy 15 éve?
(#) lóri válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 22, 2022 /
 
De, csak a kedvemért kinyitottak. Tudom, ki tette tönkre. Amúgy kérdeztem a nyákáruházat, ők is megcsinálják ilyenre.
(#) lóri válasza lóri hozzászólására (») Aug 29, 2022 / 2
 
Ilyesmi lesz a bemeneti panel és felülről rádugva a RIAA és az output stage.
(#) scooby_ válasza lóri hozzászólására (») Aug 31, 2022 /
 
Kicsit drágán dolgoznak, de volt, amikor még gyártottak hobby nyákot. Az még megérte. Igaz, csak egy oldalas volt és elég csúnya a kémiai ónozás. De hobby célra több mint tökéletes. (Nyákáruház.) Azóta inkább JLCPCB. Ők sem olcsók, de azon az áron legalább rögtön 5db panelt kapok.
(#) lóri válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 31, 2022 /
 
Igen, de, ha elrontom, akkor mindjárt van 5 rossz, szép nyákom. Így legalább lesz, 1 rondám.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2022
(#) Karesz 50 válasza lóri hozzászólására (») Aug 31, 2022 / 2
 
Itt gyártatom a nyákjaimat, szerintem nem drágák és postázzák is. Bár nem tudom máshol milyen árakkal dolgoznak.
http://www.mikropan.hu/
Következő: »»   21 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem