Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Oszcilloszkóp vétel, mit gondoltok?
Lapozás: OK   155 / 168
(#) merla válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 25, 2022 /
 
Oki, köszi. Minőség tekintetében valószínűleg ez a jó választás. Utánanéztem, és a különbségek az újabb 1102X-E javára az 1 Mpt-os FFT (ennél csak 8192 pt) és a web-es elérés, illetve ez nem hack-elhető. A többi újdonság (Bode, AWG vezérlés, wi-fi) opcionális és egyéb hardware-t igényelne egyébként is. Ja, és ebben még váltható a bemeneti impedancia (50 / 1MOhm) és nagyobb a display. Mondjuk 2018 óta nincs hozzá új FW - csak remélni tudom, hogy azért, mert hibátlan
(#) img válasza etm hozzászólására (») Okt 14, 2022 /
 
Az eddigi Frnisi tapasztalatok alapján én nem bíznék benne.
(#) Skori válasza img hozzászólására (») Okt 14, 2022 /
 
Közel másfél év alatt valószínűleg már el tudta dönteni, hogy érdemes-e ilyet vennie
(#) img válasza Skori hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Utólag én is rájöttem, mert oldalváltás után volt a többi válasz.

Viszont, ha már így összefutottunk : tudsz esetleg ajánlani valami jól bevált mérőfejet 200-250 MHz-ig a szokásos 1/10 ill. 1/100 osztással (az SDS 120xX-E fejein kívül)? Gondolkodom rajta, hogy moddolom a Siglentemet (SDS1104X-E), de a gyári mérőfejei 150 MHz környékén elvéreznek, ha jól emlékszem.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2022
(#) nagym6 válasza img hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Idézet:
„szokásos 1/10 ill. 1/100 osztással”
Valószínúleg 1/1 ill. 1/10 osztásra gondoltál, ez a szokásos.
(#) Ge Lee válasza img hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Mi a baj a 1202X-E mérőfejével? Az tudja azt a 200 megát ami rá van írva. Egy 100-as osztású és nagy feszültségű mérőfej nekem is jól jönne, régóta vadászom rá, de az egy szkóp ára alaphangon is.
(#) img válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Igazad van, csak kellene egy 1/100-as osztású is, és fáradtságomban már azt írtam le.

Szóval 1/1 és 1/10, egyelőre, később majd 1/100 is.
(#) img válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Semmi baj vele, csak alternatívaként, mert mindig jobb ha többől lehet választani és van összehasonlítási alap.
(#) nagym6 válasza img hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Felesleges a Siglent tartozék mérőfejek mellé másik ugyanolyan, nem lesz jobb. Illetve kis kapacitású mérőfej lehet jobb amik 500Mhz felé vannak, kevésbé terhelik a mérendő áramkört, nagyon drágák. Egy 100-200Mhz mérőfej kb.: 15pF, 500Mhz mérőfej 8-9pF kapacitás terhelést jelent.
(#) img válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Lehet félreérthető voltam: nekem PP510-es fejeim vannak, amik 100+ MHz-ig jók (elvileg). Ha viszont megcsinálom az upgrade-t az SDS 1104X-E-n, akkor ezek a fejek már kevesek lesznek hozzá. Skorinak van emlékeim szerint a "nagytesó" 1204-ese, ahhoz más fejeket adnak gyárilag, amik 200+ MHz-t tudnak.

Szóval akkor vegyek a 1204-hez tartozó gyári fejeket: úgy lesz, köszönöm!
(#) black1989 hozzászólása Okt 20, 2022 /
 
Sziasztok Fórumtársak!

Oszcilloszkóp vásárlás előtt állok , viszont nem borsos árút szeretnék vásárolni ! Maximum 80-130e ft között! Valakinek van e valami tapasztalata a mostani "kínai" csodákkal kapcsolatban, illetve milyen típust ajánlanátok? Előre is köszönöm!
(#) dB_Thunder hozzászólása Okt 20, 2022 /
 
Ge Lee!

Megjött a Micsig!
Egyenlőre többet tud mint én!! De majd felzárkózok!
(#) Suba53 válasza black1989 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Van valami közelebbi elképzelésed is?
Olyasmire gondolok, hogy hagyományos CRT képcsöves, vagy az újfajta TFT?
Sávszélesség, tároló funkció, egyéb extra?
Lehet használt is, vagy szigorúan gyári új készülék érdekel csak?
Ugyanis már ebben is olyan bőséges a kínálat, hogy el lehet veszni benne.
A belőtt értéktartományban is rengeteg lehetőséged lesz.

Nekem az újabb kínai csodákkal nincsenek tapasztalataim, de:
Van egy Iwatsu szkópom, CRT ami jelenleg javításra vár, de amúgy egy tökéletes műszer.
- 60MHz, cursoros mérési lehetőség, 6 digites freki mérővel.
Van egy Hitachi, szintén CRT, tárolós hagyományos, most az az igavonó.
- 50MHz, szintén cursoros.
Meg van egy Tektronix TDS3032B Digital Phosphore szkópom, az most a CEO.
- 300MHz, lenyűgöző opciók tömege, élmény még nézegetni is.

Mindhármat tudnám javasolni, akár használtan is, mert ezek újonnan már nem kaphatóak, viszont labormunkához mindegyik tökéletes.
(#) Ge Lee válasza black1989 hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Siglent, Rigol szinte bármelyik típusa jó, Owonokkal már vannak gondok cserébe tehetsz bele akkut ami néha nagyon jól tud jönni. Használtban nézelődj, néha szoktak lenni már 50-60 körül is hibátlanok, vagy kis hibával (könnyen javítható). Az új árak elég borsosak lettek a mostani nem éppen kedvező árfolyam miatt. Esetleg újban ha meg tudsz békélni a kevés memóriával akkor a 1052DL+, nekem volt, jó kis szkóp, olyat is tud amit a drágábbak nem.
(#) Ge Lee válasza dB_Thunder hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Ennek örülök. Bár nem tudom melyik Micsig. Az akkujára lennék kíváncsi, mennyi üzemidőt bír a kikapcsolásig. Ha nem kerülne 3-szor annyiba, én is lecserélném rá az owonomat.
(#) black1989 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
Szia!

Köszönöm ! Talán meg is van a kiszemelt!
(#) black1989 válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
Köszönöm! Sokat segítettél!
(#) nagym6 válasza black1989 hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
Ez itt nagyon jó szkóp . Ha még garanciás. Alkuval hátha.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2022
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
hozzátesz 20 000 Ft-ot és kap egy újat. Alkudni kell erősen.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
Igaz, most hogy nézem a bolti árat. Nálunk 180e. Ft. az új.
(#) black1989 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Szia!

Ezzel csak annyi a baj, hogy ugyan annyi kb mint a bolti!
Sőt , vaterán új árakon kínálják! Azt sem értem ki az, aki ugyan annyi pénzért nem a boltot választja inkább!
Nagyon kitartják az árukat, akár milyen újszerű is ,akkor sem a boltból veszed meg!
Reális ár olyan 100e ft lenne szerintem!!!
Természetesen már énis kinéztem magamnak ezt a típust , viszont nem hinném , hogy nekem annyira fontos lenne az az 1gsa/s!
Egyébként köszönöm!
(#) nagym6 válasza black1989 hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Igen, visszább ezt említette kolléga is. Lehet ajánlatot tenni eladónak új ár ennyi garanciával, reális ár ajánlata lenne-e. Ezzel még semmi nem történik.
(#) Ge Lee válasza black1989 hozzászólására (») Okt 23, 2022 / 1
 
Nézőpont kérdése. Mivel nem írják hogy még garis lenne, nagy eséllyel még akkor vehették amikor még 130 körül volt az új bruttó ára 2 vagy 3 év garival. Nem mindegy... Nekem használt van, egyikről amit 100-ért hirdettek lecsúsztam, az szinte új volt, ezért 90-et adtam. Sőt ezen is volt még 3 hónap gari is ha jól emlékszem.
Megnéztem a használt kínálatot csövesben, hát, nem tudom mi az eladók elképzelése, de az árak úgy 3-4-szerese a 3-4 évvel ezelőttinek.
(#) black1989 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Úgyvan ,ahogy mondod!
(#) nagym6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Idézet:
„Megnéztem a használt kínálatot csövesben, hát, nem tudom mi az eladók elképzelése, de az árak úgy 3-4-szerese a 3-4 évvel ezelőttinek.”
Érdekes ha sokáig nem kel el, akkor sem adják olcsóbban. Fél egy éves hirdetések is vannak extrém árakon.
(#) Skori válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Ebbe már sokszor belefutottam:
Bővebben: Link
Egyszerűen nem hiszem el, hogy bárki is adna 25000Ft-ot, egy telefonzsinórból barkácsolt mérővezetékért. Ennek ellenére régóta hirdeti... (de ha mégis kapós lenne a cucc, akkor tuti ilyeneket fogok gyártani )
(#) majkimester válasza Skori hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
És még Kelvin csipeszre sem futja a vezeték végére a 25-ből.
(#) Ge Lee válasza Skori hozzászólására (») Okt 24, 2022 /
 
Neki más "érdekes" hirdetései is szoktak lenni hasonlóan megmosolyogtató árakon, lemez doboztető 60 ezer, 50 éves "high and" rozsdás trafó 100 ezer és hasonlók.
(#) nagym6 válasza Skori hozzászólására (») Okt 24, 2022 /
 
Ez nem régi hirdetés, de az ára.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2022
(#) szapcsika válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 24, 2022 /
 
Na, ez kemény! Én utoljára ingyen kaptam egy ilyet és kb. annyit is ér. Persze jobb, mint a semmi, az igaz.
Következő: »»   155 / 168
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem