Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   1032 / 1203
(#) tönöpö hozzászólása Máj 10, 2018 / 1
 
Köszi a válaszod.
Én is arra gondoltam, hogy a 7-8 lábra rákötöm a 3V-os elemet, egy germánium diódával (0,2V) sorba kötve. Az elem nem tud a kazán felé áramot indítani, mivel szembe találja magát a záróirányba álló Greatz diódákkal, ami a termosztát bemenetén van.
Ma este kipróbálom, holnap megírom.
(#) malak válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
Értem igy már tiszta.Amugy megoldodott az egyik nyákon a probléma miután az összes ellenálást és kondit kiforrasztottam és ujra beraktam,és csodálatos modon müködik vagyis valahol összeért a forrasztás vagy nem volt rendes érintkezés.A másik nyákon még fenn ál a hiba ujraforrasztás után is ott valamiért a 7es lábra nem jut el az 5 volt de inkább ujra maratom a nyákot mert már teljesen leégett pár helyen a forr szem.Köszönöm mindenkinek a segitő ötleteket ebböl az jött le nekem hogy ajánlott a kezdöknek szinte minden forrasztás után azonnal leellenörizni az elem érintkezést és az esetleges zárlatot a szomszédos nyákvonallal.
(#) tönöpö hozzászólása Máj 16, 2018 /
 
Sajna hiába biztosítom a 7-8 lábakon a 3V-ot, ha megszűnik áramszünet miatt a termosztát bemenetén a kazán buszos feszültsége (6,1V), akkor a termosztát elfelejti a beállított 22 C fokot, és a gyárilag az EPROM-jába égetett 17 fokra áll. Nem lehetne átírni a 17 fokot 22-re? Ez lenne a legjobb megoldás, de ehhez nem értek. Tud valaki segíteni?
(#) Bakman válasza tönöpö hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Nem valószínű, hogy az EEPROM-ban van tárolva a hőmérséklet, különben elmentené oda amikor beállítod.
(#) Pali79 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Miért is? Attól, hogy ott van tárolva az még nem jelenti automatikusan azt, hogy megoldott programból a felülírás is.
(#) hapci hozzászólása Máj 16, 2018 /
 
Találtam a Vat..án, ez már anyagár alatti kész PK programozó! (Jó lett volna hajdan, de kezdőknek most is segíthet.) http://www.vatera.hu/pickit2-pic-programozo-2620796978.html
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2018
(#) Pali79 válasza hapci hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Na ja. Megveszi postával együtt kínából 2.000.-ért, itt meg adja 3.500.-+postáért. Jóval drágább és keres rajta majdnem 80%-ot. Arról nem is beszélve, hogy ő is csak akkor rendeli meg, ha már leütötték, tehát ugyan úgy ki kell várni a szokásos 1 hónapot mire itt van.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2018
(#) usane válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Oda van írva, hogy nem külföldről érkezik, szállítás néhány nap. Vagyis nem most érkezik, hanem már nála van. Ettől függetlenül a többi igaz.
(#) Tasznka válasza tönöpö hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Szia! Nem vagyok benne biztos,hogy a termosztát menti el a hőfokot,úgy néz ki,hogy az csak arra van ,hogy beállítsd ,vizuálisan lásd a hőfokot.Általában azok a termosztátok mentenek(annak van értelme, amiknek csak kontakt kimenetük van).Ami buszos rendszeren van,oda általában csak vizuális kijelzésnek,beállításnak van értelme.
Szerintem a kazán menti el.A másik,hogy nem elég,ha csak tápot adsz neki,még a reset lábát is fel kell húznod(4).
Nézd meg a kazánt,hátha valami külső pl.sram-ba tárolja a beállítást,és az meg van küldve 1 cr2032-vel,mert ha valahol eepromba tárolná a hőfokot,akkor nem felejtené el,csak ha kipurcant .
(#) hapci válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 16, 2018 / 1
 
Úgy tanították, hogy ne azt nézzem, hogy a másik mit keres a bolton, hanem azt, hogy nekem megéri-e...
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2018
(#) Pali79 válasza hapci hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Ezt értem, de hogy éri meg neked ha a feléért is megkaphatod? Ha úgy van ahogy usane írja akkor csak az idővel spórolsz. Bár emlékeim szerint én már vásároltam tőle régebben és akkor jól megszívtam, hogy ugyan annyi idő volt mintha kintről rendeltem volna.
(#) freddyke válasza hapci hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Már PICKIT 4 van, PICKIT 3 (klón) alatt nem gondolkodnék.
(#) Bakman válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Nem írtam biztosat. Egyébként mi értelme lenne EEPROM-ban tárolni két-három bájtot, ha csak olvassa azt, de nem módosítja?
(#) usane válasza tönöpö hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Kézzel beállított értéket egyébként sem tárolják. A programozhatóak esetleg eltárolják a programban rögzített értékeket, de a manuális beállítást nem szokták. Ettől függetlenül létezhet olyan, de nem jellemző.
(#) Hp41C válasza freddyke hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Érdemes megnézni, hogy milyen típusokat kezel (illetve nem kezel) a PICkit4 a jelenlegi verziójában... Éredekes kép fogad. Szinte nincs zöld (Tested), csak sárga (Preliminary). Az EEProm -oknál minden piros (no support).
(#) Pali79 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Akkor van értelme ilyennek, ha mondjuk közre adsz egy programot, amiben van az utánépítőnek is piszkálni valója, pl. IR távirányító kódok, de a forrást nem akarod kiadni csak a HEX-et. Akkor megadhatod, hogy ezek a paraméterek az eeprom ilyen és ilyen címén vannak tárolva. Ha betöltöd a HEX-et a PK programjába látható, hogy az egyes eeprom címekre milyen adatokat fog feltölteni. Feltöltés előtt ezt az utánépítő át tudja írni anélkül, hogy a forrást megkapta volna.
(#) Bakman válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Ez nekem is eszembe jutott. A konkrét esetre (termosztát, gyári készülékhez) gondoltam. NEm valószínű, hogy sok fázós emberke nekiállna EEPROM területet programozni.
(#) freddyke válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
A weboldalon nincs fent ilyen táblázat? Szoktak rá frissítéseket kiadni vagy ez már ilyen marad? Sajnos csak megvettem, de nem jutottam el odáig, hogy használjam is. Közben megjött a PICKIT3 klónom is.
(#) tönöpö válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Amikor a termosztát magyarországi szakemberével beszéltem, azt mondta, hogy a termosztátot a kazán vezérli, ott kell beállítani a kívánt induló hőfokot. A kazán (Hajdú) szakembere azt mondta, hogy minden esetben a termosztát vezérli a kazánt, és nem fordítva. Szerintem az utóbbinak van igaza, a kazán csak elküldi a buszvezetéken a külső hőmérséklet adatát, és a termosztát a külső és belső hőfokból választja ki a megfelelő meredekségű fűtési görbét, amely a modulációs gázszelepet vezérli. Tehát szerintem is a termosztátban van rögzítve az első beállítási (17 fok) érték, amely áramszünet, tehát a kazánból kilépő vezérlő jel és táp megszűnése esetén újbóli indításkor ismét 17 fokra áll. Ezt erősíti meg a termosztát leírásának 1. oldalának alján látható (9. ablak), sorban egymás után megjelenő értékek, amelyek a papíron is 17 fokot mutatnak. Az utolsó 20,5 fok a szoba hőmérsékletét jelezné, ami persze lehet 23 is, de a 17 az minden indításkor 17.
Csak éppen módosítani nem tudom ezt az értéket.
(#) tönöpö válasza tönöpö hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Megtaláltam a Honeywell korábbi válaszát:

Tisztelt Péter!

Kollégám továbbította levelét, amelyben egy T87 termosztát beállításáról van szó.
Alapértelmezetten a termosztát 17°C-ra van beállítva, amelyet felül tud írni a kívánt hőmérsékletre. Áramkimaradás megszűnése után a termosztát ugyanazt a kívánt hőmérsékletet tartja, amit előtte beállított. Érdemes lenne egy hivatalos Hajdú kazán szervízes kollégával a kazán paramétereit megnézni, valószínűleg abban lehet egy olyan eltérés, amely ezt a 17°C-ot felülírja a termosztáton. Esetleg valamilyen paramétert módosítani kell a beüzemeléskor, hogy az OpenTherm kommunikáció megfelelően működjön.

Tisztelettel:

Lehet, hogy igazuk van? A Hajdú gyár szerint semmilyen más beállítási lehetőség nincs.
Egyébként a termosztát és a kazán ragyogóan működik együtt.
(#) tönöpö válasza tönöpö hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Lemaradt a gyári leírás, elnézést!
(#) superuser válasza tönöpö hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Mikori vásárlás? Garanciális?
Ebben az esetben oldják meg ők. Ki kell jöjjenek helyszínre a készülék jellege és értéke miatt.

Egyébként persze, vissza lehetne reverse engineer fejteni. Kéne egy logikai analizátor; mi mit küld hova, stb.
De én első körben egy normális support-ot próbálnék meg találni, Honeywell esetében még esélyesnek is látszik.
(#) Hp41C válasza freddyke hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Szoktak kiadni frissítést. Minden MpLabX csomagban lesz valamilyen frissítés. Meglehet, hogy a sárgával jelöltek is működnek.
(#) Pali79 válasza superuser hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Csak az a baj, hogy ez egyáltalán nem biztos, hogy rendellenes működés. Ha ez így gyári akkor sokba fog kerülni a felesleges kiszállás.
(#) tönöpö válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Azért nagyon köszönöm a véleményeteket. Garanciális, 5 hónapos mind a kettő. Írok a Honeywell gyárnak direktbe, hogy legalább tudjam, hogy hogyan működik a termosztátjuk, és a benne alkalmazott µPD78F9076 jelű IC.
Üdv
(#) Bakman válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Ennek így mi érteme van? Majd a felhasználók tesztelik?
(#) eSDi válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Hali!

Nekem PK4-em van már, mert a 3-at sikerült véletlenül hazavágnom és klónt nem akartam venni. Eddig a 12F, 16F, 18F és az újabb 16F egyedeivel nem volt baja, annak ellenére, hogy szinte minden sárgával van jelőlve.
Én reménykedek, hogy egy All-in-One eszköz lesz belőle és AVR-hez is használható lesz előbb-utóbb..
(#) superuser válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Idézet:
„Csak az a baj, hogy ez egyáltalán nem biztos, hogy rendellenes működés. Ha ez így gyári akkor sokba fog kerülni a felesleges kiszállás.”


???

A készülék garanciális.
A vevő tesz egy panaszt, amiben nem állít valótlant.
A szerviz az alapján eldönti, hogy szükséges-e kiszállás, ha igen akkor kimegy a helyszínre.
Te fizetnél ilyen esetben?
(#) cross51 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Nekem PIC32MX130/170F-el volt probléma a watch-ban, nem olvasott vissza semmit a RAM-ból.
(itt így maradt még az ICD3)
PIC32MZ-vel megy. De például hold in reset-ben tartja a PIC-et folyamatosan elvileg (MC fórumon olvastam) a következő X-el javítva lesz ez is.

Akinek van PK4-e nektek nem szokott néha megőrülni nekem néha debug közben ledobja magát az USB-ről és újra indul... ?
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2018
(#) Hp41C válasza eSDi hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Idézet:
„Én reménykedek, hogy egy All-in-One eszköz lesz belőle és AVR-hez is használható lesz előbb-utóbb..”

All-in-One darab biztos nem lesz, ha a 12C, 16C, 18C sorozatra is gondolunk. AVR pedig biztosan benne lesz.
Emlékeztek még a Pk3 indulására? Annyira kevés típust tudott, hogy kihoztak egy önálló programot (PICkit3 Application néven), ami lényegében PICkit2 -t csinált belőle, hogy el lehessen mondani, hogy sok típust kezel.
Talán segít: Bricked PICkit4
Következő: »»   1032 / 1203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem