Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1247 / 1318
(#) Bakman válasza Elektro.on hozzászólására (») Márc 6, 2017 /
 
Én ezt látom, három böngészőben is.

Shot_817.jpg
    
(#) Elektro.on válasza Bakman hozzászólására (») Márc 6, 2017 /
 
Én meg ezt:
(#) Bakman válasza Elektro.on hozzászólására (») Márc 6, 2017 /
 
Nem jó!

getfile.png
    
(#) icserny válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 6, 2017 /
 
Idézet:
„Tudsz róla hogy az oldaladon a karakterkódolással van valami probléma?”

Sajnos, igen. Átkerült az anyag egy másik szerverre (az esca név most oda mutat), amihez nekem pillanatnyilag nincs hozzáférésem. Valami elizélődött az átpakolás folyamán.

Gyors megoldás: Amíg a hibát kijavítják, az eredeti szerveren addig is elérhető még az anyag (ékezethelyesen), de a szerver neve esca-ról desca-ra változott.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2017
(#) Elektro.on válasza Bakman hozzászólására (») Márc 6, 2017 /
 
Nah. Akkor ezt benéztem
(#) Bakman válasza icserny hozzászólására (») Márc 6, 2017 /
 
Megoldás bármilyen karakterkódolásra az acute kódok használata.
  1. & a a c u t e ; -> á
  2. Szóközök nélkül, különben a szerver értelmezi és átfordítja á betűre. :)
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2017
(#) rolandgw válasza icserny hozzászólására (») Márc 6, 2017 /
 
Szerintem a .htaccess fájlba (főkönyvtár) be kell ezt szúrni : AddDefaultCharset UTF-8. Jártam így én is átpakolásnál.
(#) zenetom hozzászólása Márc 6, 2017 /
 
Szerintem icserny tisztában van a problémával, mint írta, jelenleg nincs a szeróhoz hozzáférése.
(#) Droot hozzászólása Márc 11, 2017 /
 
Sziasztok!

PIC32MZ2048EFH100 ADC-vel küzdök. Az adatlap teljes katyvasz, nem állnak össze a dolgok...
Sima ADC mérést szeretnék mindenféle trigger nélkül, A GND és a táp a referencia, az AN15-öt szeretném elsőkörben használni.
Abban sem vagyok biztos, de talán ha jól sejtem az ADC7-et kell erre használnom.
Hogyan kell beállítani?
1. a kalibrációs értékeket betöltöm
2. adccon1-3 beállítom
3. ANSEL-ben analóg bemenet, TRIS-ben szintén bemenet az AN15
Hogyan tovább?
(#) pajti2 válasza Droot hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Ha mz-t használsz, keresd meg a harmony adc támogatását, és azt használd. Az adatlapja direkt hiányos.
(#) Hp41C válasza Droot hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Ez talán segít.
(#) GPeti1977 válasza pajti2 hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Mi az hogy direkt hiányos, ez kinek az érdeke?
(#) Hp41C válasza GPeti1977 hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Minden fejezet elején van egy utalás a Family Reference Guide egy dokumentumára.
(#) Droot válasza pajti2 hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Ha megoldható Harmony nélkül szeretném, de már azon is gondolkoztam, annyira nem szeretem mint az arduino-t. (Jobban szeretem a kihívásokat, de ilyen kevés információ mellett...)
Meglévő projektet hogyan tudok Harmony projektté varázsolni ha feltelepítettem a Harmony-t?
(#) Droot válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 11, 2017 /
 
Köszönöm, ez volt a második amit néztem, nagyon ködös és fontos információk hiányoznak.
(#) pajti2 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Amikor legutóbb néztem, azok az utalások 32mx doksikra mutattak.
(#) Wezuv válasza pajti2 hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Ha jól láttam, szinte mindegyik perifériájuk azonos (talán nem is meglepő), de régóta élnek a specifikus adatlapok az egyes perifériákhoz az MZ-khez, nem nagyon volt olyan, hogy nem találtam meg valamit, ami eddig kellett. Olyan már volt, hogy nem úgy működött valami, ahogy leírták, de ez más dolog.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2017
(#) cross51 válasza Wezuv hozzászólására (») Márc 13, 2017 /
 
Szerencsére nekem még nem volt ilyen problémám az MZ-vel, de lehetséges, hogy a senki se lehet tökéletes gondolat vezérli a Microchipet is (vagy a jó lesz az úgy is megoldják).
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2017
(#) Attila86 hozzászólása Márc 13, 2017 /
 
Írtam egy függvényt, amelynek így néz ki a prototípusa:
  1. u8 QGSM_TCP_adatcsere(char *valasz, char *cim, u16 port, char *fstr, ...);

A függvény egy TCP kapcsolatot hoz létre és vezényel le egy szerverrel. A szerver címét a második paraméterében kell megadni, azt hogy melyik ponton tegye mindezt azt a harmadikban. A szerver számára elküldendő üzenetet pedig formázott karakterláncként lehet megadni a negyedik paramétertől. A függvény legelső bemeneti paramétere pedig annak a tömbnek a címe ahová a szervertől kapott választ másolja ki a függvény.

A dolog teljesen rendben működik például így:
  1. QGSM_TCP_adatcsere(str,"google.com",80,"HEAD http://www.google.com HTTP/1.0");

Ezzel tök szuperül lejön a google headerje. Viszont ha az üzenet egy bizonyos szintnél hoszabb, akkor a függvény meghívásakor a PIC egyszerűen újraindul! Debuggerben betettem töréspontot a függvény legelejére és nem állt meg, tehát nem magában a függvényben van a gond szerintem.
Az üzenet amit próbálok elküldeni, egész pontosan 210 karakter hosszúságú.
Mi lehet a gond? Miért nem tetszik a PIC-nek a sztring ha túl hosszú?
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
A gond az volt hogy a vsprintf()-nek valószínűleg nem tetszett hogy ekkora tömbbel kell dolgoznia. Ezért kivettem, így csak sima sztringet vár a függvény, az üzenetet pedig összepakolászom a függvény hívása előtt külön, így működik rendesen.
(#) killbill válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Azert ennek erdemes lenne utanajarni, mert nincs olyan, hogy a vsprintf-nek nem tetszik. Es kulonben is, a 210 byte az mar olyan nagy dolog? Gondolom, nem 8 bites picrol van szo.
(#) usane válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Van valami belső limitje, csak nem tudom hogy érhető el. A c++ban alapból paraméter, de c30-ban meg XC32-ben csak *format paraméter van ami valahol tartalmazza a max hosszt.
(#) cross51 hozzászólása Márc 14, 2017 /
 
Sziasztok!

Valaki használt már OverSampling-et?
Csak gyors neki futásból bele néztem egy pár Arduinos lib-be tényleg annyi lenne (µC szinten), hogy pl.: veszek 256 mintát azokat összeadom majd nem átlagolom ( minták(12 bit) / 256) hanem mondjuk csak 16-al osztom (vagy bit shift) és kész az OverSample, vagy ennél azért összetettebb?

Kicsit máshol ahol matekosabban volt leírva nem tűnt ennyire egyszerűnek, bár ott Nyquist-ról is volt szó a mintavételezés kapcsán.

Innen néztem az Arduinos source-t.
(#) Wezuv válasza killbill hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Nem érdemes használni ezeket a belső függvényeket...
(#) Wezuv válasza cross51 hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Ha van idő rá, mindenképpen érdemes átlagolni. Egy jó megoldás, hogy a legkisebb és a legnagyobb értéket kidobjuk a 10 mintából és a maradékot osztjuk 8-al (ezt shifttel meg lehet oldani gyorsan). Más mintaszámokkal is lehet dolgozni, csak az idő szab határt.
(#) Attila86 válasza killbill hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
16 bites a PIC és a 210 karakter szerintem sem sok. Utána lehetne járni de örülök hogy működik és inkább haladok tovább.
(#) Attila86 válasza cross51 hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Szia!
Nem összetettebb, tulajdonképpen ennyi az egész amit leírtál. Veszel valamennyi mintát, ezeket szummázod és kevesebbel osztod el mint ahány mintát vettél.
Van mondjuk egy feszültséged amit megmérsz a digimultival, amely 3,30V-ot mutat. Tegyük fel, hogy valójában egész pontosan 3,301V van ott, csak a digimultinak nincs akkora felbontása hogy ezt kijelezhesse. Helyette kerekít és 3,30V-ot ír ki, hiszen plusz-mínusz fél LSB-n belül, azaz 3,295V és 3,3049V közt ő 3,30V-ot lát. Na igen ám, de ha ráteszünk erre legalább egy LSB-nyi zajt, akkor mindjárt azt kapjuk hogy elkezd ugrálni 3,30V és 3,31V közt. Elméletileg X ideig 3,31V-ot fog mutatni a digimulti, 9X ideig pedig 3,30V-ot.
Biztos tapasztaltál már ilyet, mikor egy értéket megpróbáltál beállítani úgy hogy a digimultin stabilan mondjuk 3,30V legyen. Bárhogy állítod is, néha a kijelzés egy pillanatra a multiméteren átugrik 3,31V-ra majd vissza 3,30V-ra. Na az emiatt a jelenség miatt van. A túlmintavételezés arról szól, hogy ezt a jelenséget felhasználjuk a felbontás növelésére.
A túlmintavételezés erre alapul, nagyon fontos feltétel azonban hogy a jel ne legyen stabil. Ezért bizonyos esetekben külön zajt kevernek rá a jelre, bár az esetek túlnyomó többségében erre nincs szükség mert a teljes rendszernek általában bőven van kellő mértékű zaja. Sőt, vannak olyan A/D konvertekek amik gyárilag, hardveresen támogatják a túlmintavételezést és külön zajgenerátor van bennük(!) amely szoftverből konfigurálgatható.
A túlmintavételezés egyik hátránya hogy az A/D linearitás-hibáját felerősíti, illetve hogy túlmintavételezés esetén a csúcsértékek eldobálása (melyet Wezuv említett) meghamisítja a mérést.
(#) pajti2 válasza cross51 hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Valamikor az Economist-en volt róla egy cikk (ha megtalálom, majd belinkelem), hogy a 3k fő fölötti cégeknél több kárt okoznak a cégen belüli érdekellentétek, mint a piaci konkurens cégek. A vezetőségnek sokkal inkább a saját embereik miatt fáj a fejük, mert ők még az esküdt ellenségeiknél is több bajt csinálnak. És akkor van az a móka, hogy az MC 3.5 milliárd dollárt kipengetett az Atmel darabokra szedéséért, és most izzadnak rajta, hogy a lehető legtöbbet nyerjék a bulin. Rendesen lehetnek ott most rugdosódások a cégen belül, és még lesznek is, mire összecsiszolódnak.
(#) cross51 válasza Attila86 hozzászólására (») Márc 14, 2017 /
 
Igazság szerint egy csak öncélú panel mérőt akartam csinálni, egy vázlat verzióban vettem egy ebay-es 16 bites (signed) ADC-t ott Atilla86 által publikált panelmérőből vettem 80 minta 8-8 alsó-felső leszed és shift-el, csak lehet mentem feljebb egy kicsit és feszt és áramot is mérek úgy már kicsit lassú volt.
És van itthon egy proto verziója egy TFT-s projektemnek (és nem igazán használom mert, lett belőle új verzó) egy 200MHz-es MZ-vel gondoltam csinálnék belőle egy 16 bites panel műszert, szórakozásként.

Atilla86: Nem annyira mozgok az analog világban egy tápegységről valószínűleg step-up/down IC-vel lesz,l arról jön elég zaj az OverSample-hez? Vagy esetleg a sima lineáris tápról is?

pajti2: Remélem az Atmelesek rábeszélik a Microchipeseket a Visual Studio based IDE-re
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2017
(#) killbill válasza Wezuv hozzászólására (») Márc 15, 2017 /
 
Idézet:
„Nem érdemes használni ezeket a belső függvényeket...”
Ezek standard C fuggvenyek, nem kene veluk semmi baj legyen. Az mas kerdes, hogy ezt a mikrocsip művek hogyan implementalja...
Következő: »»   1247 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem