Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Lapozás: OK   1256 / 1318
(#) pajti2 válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Az az 1k darab 8.3 file ha csak támogatott karaktereket tartalmaz (csupa nagybetű, tiltott karakterek nélkül, ergo nem kell vfat support), akkor darabja 32 byte-ot foglal, ami összesen 64 darab 512 byte-os szektor beolvasása az SD kártyáról. Én nem tudom, milyen üzemben használod az sd-t, használsz-e multiszektor módot például, de ha nem, akkor a szektorok egyesével kb 1 ms-et késleltetnek (bővebben a kártya saját doksijában). A tényleges adat átvitele (32kbyte -> 256 kbit) 20 mbit/sec sebességen önmagában 12.5 msec körüli időt igényel, a 70 msec időből nem az volt a nagyja.
(#) Wezuv válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Más úton, következtetéssel hasonló eredményre jutottam, de így már értem is az okát! Köszi!
(#) Wezuv válasza cross51 hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Ha nem szólsz soha nem olvasom el, hogy az S a size, nem pedig a speed!
3-ason: 124ms
SD-ről ugyanez file kezeléssel: 681ms
Rosszul emlékeztem, a közvetlen memória elérést csak az SQI-ra írtam meg.
Azért tartott eddig, mert újra kellett telepítenem az X-et(most a 3.61 van fenn). Ezt azért kellett, mert az ICD3-at megint nem kezelte, akármit csináltam vele. Ilyenkor csak az újratelepítés segít. Gratulálok MC!
(#) cross51 válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Várható volt, hogy olyan nagyon sokat nem visz lejjebb, de azért 5ms az 5ms én már a XYREGbits.Zbit-et se használom mert az több sor mint az XYREGSET/CLR/INV.

Ne szídd még nekem is elromlik az egy 1 hetes ICD3-mam
(#) Wezuv válasza cross51 hozzászólására (») Máj 10, 2017 /
 
Nem az ICD3-al van baj, hiszen az X újratelepítésével azonnal megy minden!
(#) tomi52 válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Úgy tűnik, nagyon béna vagyok!
Keresgéltem már a projekt beállításokban, a doksiban, a guglival, de nem voltam sikeres. Persze korábban talán már említettem, hogy az angol tudásom is legfőképpen negatívumból áll.
A lényeg, kérek segítséget!
(#) Wezuv válasza tomi52 hozzászólására (») Máj 11, 2017 /
 
Csatolok 3 képet.
GeneralSourceFold.png: Itt lehet beállítani a forrás fájlok elérését.
CommonIncludeDirs.png: Itt a gcc és a g++ fordító közös útvonalait tudod beállítani.
IncludeDirs.png: Itt pedig a gcc fordítóét. Ha nem használsz C++, akkor elég itt beállítani.
Természetesen a g++-nak is külön be tudod állítani a csak rá vonatkozó eléréseket ha a g++-t kiválasztod.
(#) tomi52 válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 12, 2017 /
 
Kössz! ....de sajnos ez sem vezetett eredményre. Ma megint gugliztam egy csomót, és azt kellett tapasztalnom, hogy ez másoknak sem nagyon akar menni. Van egy rahedli fórum, ahol ugyan ez a kérdés, és egyikben sincs megoldás. A legérdekesebb, hogy olyan írás is van, ahol azonos beállítással hol megy, hol nem. Este megy, kikapcsolja, másnap nem megy. Aztán esetleg egy újraindítás után megint megy.
Valamit a Microchip nagyon nem akar, mert nehezen hiszem, hogy véletlen nem megy ez sokaknál. Már az is egy érdekes kérdés, hogy az azonos header file-ok miért vannak több helyen megismételve?
Olyan beállítás összejött, hogy Ctrl + egérrel kattintva beemelte a projekt könyvtárba, és természetesen utána működött. Na de a cél pont az lenne, hogy egy-egy headert ne kelljen minden projektben megismételni, amelyben szükség van rá.
Továbbra sem zárom ki, hogy én vagyok a béna, de akkor is jól el lehet bonyolítva, mert azért nem nagyon szokott ilyen problémám lenni.
(#) Wezuv válasza tomi52 hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Érdekes, mert ha úgy vesszük a harmony összes headere és forrása külső könyvtárakba van rendezve, ráadásul nálam még másik meghajtón is vannak, més sincs ilyen probléma. Nem tudom miért nem megy nálad. Viszont azt is nehéz elképzelni, hogy ilyen egyszerű dolgot, mint egy útvonal beállítása, ne tudnál megoldani. Félek, hogy erre neked kell rájönnöd.
Esetlegkészíts egy projectet, amit fel tudsz tenni ide és ami nálad nem megy, megpróbálom, nálam mit csinál!
(#) tomi52 válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Köszi, hogy foglalkozol velem!
Ez egy működő (bár még hibás) program projektje. (Tudom, hogy a timer kezelés még nem jó, ezért egy idő után beáll a program.)
Ha nem foglalkozol linuxal/unixal, akkor egy kis infó: nincsenek a winben megszokott módon meghajtók, az összes meghajtó tartalma egyetlen file-rendszerként áll össze.
A projekt könyvtár: "/home/andras/MPLABXProjects/" ez alatt van a project: "/home/andras/MPLABXProjects/LED_blink_170.X" és szintén alatta a két header file: "/home/andras/MPLABXProjects/include/" könyvtárban. A txt file-ban a fordítás eredménye van.
Az általad adott 3 helyre be van jegyezve az include könyvtár. A Ctrl-t nyomva, az egérmutatót a #include sorra állítva korrektül mutatja, hol van a file, rákattintva meg is nyitja az editor ablakban. A fordítás mégis hibát dob, talán még máshová is be kéne jegyezni ezt a könyvtárat? Gőzöm nincs.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2017
(#) Wezuv válasza tomi52 hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Szia! Haladtam vele, de falakba ütköztem. A függvények, amiket hívsz, a plib.h-ban lennének hivatkozva. Ez a fájl létezik az XC32 1.43 verzióban itt: xc32\v1.43\pic32mx\include\lega-c. Viszont amire a plib.h-ban hivatkoznak, pl. #include <peripheral/adc10.h> állomány nem létezik. Na itt jön az, hogy egyáltalán létezik-e valahol, vagy innen használni kell a harmony-t, vagy saját függvényeket kell írnunk!
Régebben mint ha a C32-ből szedtem volna elő ezeket, de ha jól emlékszem elég mélyre kellett nyúlni, hogy működjön. De arra nem esküszöm meg, hogy egyáltalán sikerül-e.

Az include könyvtáradat én a C:\Microchip\include helyre tettem és a gcc-nél belinkeltem.
A fordítás ezután már csak a periféria lib-eket keresi, és miután nem léteznek, ez zsákutca.

Közben megtaláltam a libeket a ...mplabc32\v2.02\pic32-libs\include\lega-c alatt, de pont az történik, amit említettem, hogy további deklarációkat keres. Ez végtelen mélységbe is vezethet, bár előbb utóbb a végére lehet járni, csak mind be kell linkelni a gcc alá.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2017
(#) Hp41C válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Egy régebbi C32 install batyuból.
(#) Wezuv válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Ezt megtaláltam és a többit is (több tucatra hivatkozik a plib.h). A C32 nem támogatja ezt a PIC-et, tehát nem tudod felhasználni a más PIC-ekhez írt állományokat, vagy csak nagyon sok módosítás és szívás árán.
(#) Hp41C válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Idézet:
„A C32 nem támogatja ezt a PIC-et, tehát nem tudod felhasználni a más PIC-ekhez írt állományokat, vagy csak nagyon sok módosítás és szívás árán.”

Valóban pont a PIC32MX170Fxxx -eket nem támogatja, de a PIC32MX150Fxxx -et igen és a két típus adatlapja közös, tehát ha az egyiken működteti a program az AD -t, akkor a másikon is fogja.
(#) pajti2 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Az összes 32mx-en C forrás szintjén hurcolhatóak az open source libek. Ha találsz C forrást AD kezeléshez pld mx795-ön, azt átviheted mx170-esre is.
(#) Wezuv válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Ez jó hír lehet tomi52-nek. Ellenben rengeteg hivatkozás van, amit a régi IDE állít be, a PIC kiválasztásakor a C32 fordítóhoz, amit az X az XC32-höz nem állít be. Nagy szerencse kell ahhoz, hogy ne több ezer beállítást kelljen elvégezni a fájlokban, hogy leforduljon egy nagyobb kód. Véleményem szerint egyszerűbb a harmony-t megtanulni használni, de nem akarom erőltetni, mert az sem fenékig tejfel, de én úgy látom használható legalább úgy, mint a régi libek...
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2017
(#) tomi52 válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Ez a PIC ha jól emlékszem, az XC1.32-ben jelent meg - én végig próbáltam jó pár verziót. Nekem pillanatnyilag a 3.10-es MPLAB-X, és az 1.40-es XC32 van feltéve. Ehhez a verzióhoz lehet külön letölteni az MX sorozathoz való library könyvtárakat. Majd a kísérletező gépen kipróbálom, hogy működik-e ez az XC verzió a legújabb MPLAB-X verzióval.
Olyat még régebben próbáltam, hogy az 1.43-as XC-hez hozzámásoltam a külön letölthető library könyvtárakat, de akkor nem működött. De voltak egyéb hibáim is, lehet, hogy ez mégis csak megcsinálható lenne.
(#) Wezuv válasza tomi52 hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Honnan töltötted le a libeket? Ha mutatod, letöltöm és megnézem (keresgélni nincs időm, sajnos).
(#) pajti2 hozzászólása Máj 14, 2017 /
 
Kicsi kitérőt tennék a témában.

Szeretném a PK2-t programozottan használni logikai analizátornak (összetett dolgot kellene tesztelni). Tud valaki olyan ansi c vagy c# projectről a témában, aminek a linkjei még nem 404 hibaüzenetre mutatnak?
(#) Hp41C válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Linux: pk2-la, Python: pypickit
USB HID parancs
  1. // format:      0xB8<EdgeRising><TrigMask><TrigStates><EdgeMask>
  2. //                   <TrigCount><PostTrigCountL><PostTrigCountH><SampleRateFactor>
  3. // response:    <TrigLocL><TrigLocH>

Megfejtés a PICkit2SourceGuidePCv2-61FWv2-32.pdf -ben.

Saleae 8 sokkal jobb.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2017
(#) tomi52 válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Az oldal alján a downloads-nál megtalálod.
(#) Wezuv válasza tomi52 hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Feltetem, lefordult. Csak az include könyvtárat linkeltem be. A v1.43 XC32 mellé tettem fel.
Van egy csomó warning amit nem igazán értek, de ennek mennie kéne nálad is!
Idézet:
„The PLIB functions and macros in this file will be removed from the MPLAB XC32 C/C++ Compiler in future releases”
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2017
(#) Wezuv válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Kipróbáltam a táblás konverziókat, csináltam két táblát az oda vissza kódoláshoz. Egyelőre még nem rendezem sorba, csak a konverziókat teszteltem, elég gyors, nem okozhat megjelenítési gondot. A sorba rendezés innen már nagyon könnyű lesz. Kösz az ötletet!
(#) tomi52 válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Ezek warning-ok be vannak építve a header file-okba, gondolom kis piszkálódás, hogy használjuk az újabb PIC-eket. Ezeket én kitöröltem, mert bosszantottak, áttekinthetetlenné tették a log-ot. Mókás, hogy ha újra fordítasz úgy, hogy közben semmit nem változtatsz, akkor a továbbiakban már nem írja ki ezeket. De az ember azért fordít valamit újra, mert közben megváltoztatott valamit.

Feltennéd az általad módosított projektet?
(#) Wezuv válasza tomi52 hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Persze, csatoltam. Az include nincs benne...
(#) pajti2 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Az a 0xB8 egy kicsit ködös nekem. Olybá tűnik, mintha valami funkció generátor beállítása lenne, ahol mind a 3 bit kimenet. Nekem az egyik bemenetre kell. Direction beállítást nem találtam. Meg az összes rövidítés csak lóg a levegőben magyarázat nélkül, hogy elgondolkodom rajta, egész biztos arra való-e az a cucc, amire én használnám? Mert hirtelenjében nem valami meggyőző

Egy spi portot kellene szimulálni a pk2-vel (a Vpp láb lenne az nCS). Handy lenne, ha ugyan azzal az eszközzel tesztelhetném a beégetett programot, amivel programozom is egyúttal, ergo nem kell dugiszálni a kábeleket.

Ha dugiszálni kell a kábeleket, arra már van kész megoldásom. Írtam az ubw32-re usb / spi fordítót, és az kezesbárány. A Saleae 8 nem fog kelleni. Valójában kényelmesíteném a teszt környezetet, kihagynám azt az ubw32-t, azért gondolkodom a pk2-n. Ha a te problémád lenne, te nekiesnél, vagy inkább elfelejtenéd, és használnál külön programozót / külön teszter eszközt?
(#) pajti2 válasza Wezuv hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Semmiség. Emlékeztem rá, hogy anno Clipperes időkben, amikor kéregettek tőlem ASM betéteket felgyorsítani ezt-azt, már akkor is gond volt az ékezetes betű indexelési probléma. Az lett a megoldás végül, hogy külön függvény híváson küldték át az egyik mezőt, és a kimenete alapján építették az index sorrendet. Egy sima konverzió volt a lelke annak a függvénynek - amit tanácsoltam. Mindig az utólagos statisztika tapasztalata a legmegbízhatóbb tanácsadó
(#) Hp41C válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Ilyesmit szeretnél?
(#) Hp41C válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Idézet:
„Az a 0xB8 egy kicsit ködös nekem.”

Ez nem funkció generátor beállítása lenne, hanem a logikai analizátor paraméterezése.
A rutin maga bemenetté állítja a vonalakat, a funkció végén a script_buffer -ben van az adat.
(#) pajti2 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 15, 2017 /
 
Megtaláltam azt az oldalt a doksiban, köszönöm, a problémám vele az, hogy konkrétumokban egy kicsit kívánnivalót hagy maga után. Ha én is úgy dokumentálnék, mint az az oldal, a főnököm már rég kirúgott volna a fenébe

Az i2c-t illetően: igen, olyasmit szeretnék, csak spi-vel. Ha létezik egyben is project, ami emészthető, nem írom meg külön. Ha nem létezik, összerakom én, és feldobom valahova public tárhelyre, a következő embernek annyival is kevesebb lesz a problémája.
Következő: »»   1256 / 1318
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem