Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   203 / 211
(#) pipi válasza danda9719 hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Hali!
Ha elküldöd válaszborítékkal, akkor felprogizom neked(Kispest).
Ha aktuális keress magánban.
(#) Sinike hozzászólása Márc 20, 2016 /
 
Üdv!
Megcsináltam a Watt-féle PicKit2 klónt, és be is forrasztottam mindent, mivel van belső ICSP-je. S mivel eleve nem volt égetőm, gyorsan összetákoltam ugyanazon Mester WLPT-s égetőjét is. Mivel nem volt itthon 7407, ezért 7414 invertert tettem bele (régi nokia flashert alakítottam át ) de mivel inverter - 2-2 kapun küldöm át - azaz vissza is fordul a jel. Saját programját használva Port-teszt alkalmával szépen mérem a feszt, (külső pc-táp), tehát 5,1V és 12,01V. PGD és PGC is az 5V stabilan vagy 0,16V.

Nem ismeri fel a PIC-et! Nem tudom, hogy, s merre induljak tova..?

Először egy rögtönzött IC-foglalatban próbáltam (amit régi PCI portos videokártya csatijából fűrészeltem ki), de a megépített panel esetén most a PIC be van forrasztva.
Persze PIC új, de lehet, h gyári hibás? Nagy pech lenne akkor - de másik nincs..
(#) Hp41C válasza Sinike hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
A 7407 nem váltható ki 7414 -gyel. A 74(LS)14, 74(LS)04 kimenete csak 5.5V -ig viseli el a feszültséget, a 74(LS)07 pedig 30V -ig, a 74(LS)17 -é pedig 15V -ig.
(#) Sinike válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Szia.
74HCT14AN pontosan; de nem értem, miért kéne neki elviselnie a 12-t, külső tápról megy, és manuális kapcsolóval. a 7414 csak a PIC RB lábaira kapcsolódik. Vagy mit tudok rosszul?
(#) kzozo válasza Sinike hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
HCT-vel nem is fog menni. LS kell a nyitott kollektoros kimenete miatt. Erre a pontra van kötve egy másik inverter a Pc felé. Ha HCT kimenete a PC-s szoftver által magas szinten van, a PIC nem tudja GND -re húzni -> nem tud válaszolni.
(#) Sinike válasza kzozo hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Értem. Köszönöm, kezdem újra az alapoktól..

Másik kérdés:
Ezen a képen bal oldalon az usb-től 2 órára van egy 2K2. Ez a rajzon nincs rajta, a 317-es lába ott földön van, nyákterven pedig - ha jól látom, Vdd-re húzva ezzel az ellenállással.
Watt PicKit2 nyák
Melyik a jobb, avagy a jó megoldás?
Bocsi, ha már szóba került, de még csak az 54. oldalon tartok az olvasásban, és majd egy hét alatt.. (Már a többi kérdésemre megtaláltam a válaszokat )

Ja, több embertől olvastam, h azért nem forrasztanak smd-t, mert már nem látják úgy. Nos, én is 4x-en túlléptem, és azt vettem észre, hogy jól látok a szemtornáztató szemüvegben. Biztos láttatok már olyat, fekete és sok apró luk van rajta. Igaz, hogy a távolság és a fej dőlésszöge kritikus és néha idegesítő erre vigyázni, de közben javítja is a látást. Kicsit még nagyítva is látom az alkatrészeket, és a füst sem megy a szemembe
Persze nem a szemüveget akarom reklámozni, de lehet pár embernek visszaadom a reményt a szép munkához
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2016
(#) Sinike válasza Sinike hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
7407PC jó? Mert nem találok normális adatlapot róla...
(#) Sinike válasza kzozo hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Üdv.

Semmi változás, átkötöttem a "nyákot" teljesen, 7407PC sem, - de találtam 74LS07N - azzal sem megy, nem ismeri fel a PIC-t. Mit rontok el?
ACK is visszajelez tesznél...
(#) kistee válasza Sinike hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Ellenőrizd, hogy az LPT porton ott jönnek-e ki a jelek (PGD, PGC, Vpp, Vcc), ahol várod.

Milyen PIC-kel próbálod? Van, amit nem ismer fel fel automatikusan a PK2 sem, kézzel kell megadni a tipust.
(#) Sinike válasza kistee hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Szia.
Ja, végül találtam egy "adatlapot", melyben utalnak rá, hogy nyitott kollektoros....

Ellenőriztem, többször is, és - mint írtam is - ACK vonal érzékeli a PGC kapcsolgatását - ez egy kicsit jó jel.
Közben összeraktam egy foglalatot 16F PIC-nek, (van 2 is) azokat sem ismeri fel az égető.
Mi a baj?
Utálom, hogy én mindig annyira paradox hibákba botlok, hogy elképesztő!
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2016
(#) kistee válasza Sinike hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
A PGD is rendben van?
(#) Sinike válasza kistee hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
Igen, a Port teszt kapcsolásakor az ICSP-n megjelenik az 5V.
(#) Hp41C válasza Sinike hozzászólására (») Márc 20, 2016 /
 
- Milyen hosszú a kábel az LPT csatlakozó és a PIC között?
- Hány föld vezeték van bekötve?
- Milyen sebességre van állítva a program? Felismeri-e a PIC -et, ha csökkented a sebességet?
- Milyen kivitelű az az LPT port? USB - LPT konverterrel nem megy a program. PCI, EPCI port túl gyors...
- A 74LS07 táp és föld lába között, közvetlenül a tok mellett van-e kerámia szűrőkondenzátor (100nF)?
(#) Sinike válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Szia.
A vezeték az LPT-ről kb 25 cm, az ICSP pedig kb 15.
A hány földvezeték kérdést nem értem. A szgép tápjáról mennek a feszültségek, régi tápról levágott csatlakozó és vezeték.
A programban a sebességet több állásban is próbáltam, a 10000 talán a max?, azon sem ismer fel semmit.
LPT port alaplapi, nekem 7 éves a legfiatalabb gépem Az egyik egy HP, Win7, a másik Gigabyte, XP. Egyiken sem megy.
szűrőkondi kb 1cm-re van a 74-től, a pic lábain viszont lábtól lábig (ill. a foglalaton)
(#) Hp41C válasza Sinike hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Az LPT csatlakozó föld pontjai közül hány van bekötve? Legalább annyinak kellene bekötve lennie, ahány vezérlő jelet használsz.
(#) Sinike válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Ezt most így nem tudom, mert foglalatban van, de rögtön szétszedem és ha kell, korrigálom. Nemsoká jelzek!
(#) Sinike válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Nos, 1 volt, most 7; 19-25-ig. A helyzet változatlan.
Már biosban is próbáltam állítgatni, de úgy rémlik régről a mobilok flash cuccaihoz az ECP+EPP volt a jó beállítás. De a többivel sem megy
(#) Sinike hozzászólása Márc 27, 2016 /
 
Juppi!
Összedobtam a Com portos égetőt, csak iszonyatos mód leredukáltam - ha van lpt mini, én csináltam com minit kihagytam az összes kapcsoló ic-t és tranzit... - de egyből működik! Bár kicsit kitoltam magammal, mert a sebesség alapból 1, ezt felvittem maxra, és nem ismerte fel a PIC-et. Aztán jutott eszembe, hogy a CTS-t invertálnom kell - ezt megtettem - és mondom biztos, ami biztos, kiszedtem a pipát a 10x szorzó elől és felnyomtam 10000-re!
No aztán felismerte a 2550-est, és úgy is maradt a sebesség, úgyhogy csaknem 24 órája folyik az égetés De legalább éget!
Na majd jelentkezem a végeredménnyel
Kellemes húsvét!
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2016
(#) Sinike hozzászólása Márc 28, 2016 /
 
Segítség!
Minden csudiszép, csudijó, de mégsem. Win felismerte, PicKit Soft indulásakor villog a 3 LED (usb fesz-t jelző természetesen működik), mégis azt írja ki a troubleshoot, hogy zárlat van a VDD-n (meg hát indulásnál is problémázik).
Nagyítóval átnéztem ismét - immár hetedszer legalább - persze zéró zárlat nincs, hisz a vdd led is felvillan többször. A digit 1 K feletti értéket jelez GND-hez képest..
Mégis hol keressem a hibát, légyszi segítetek! (nem találtam ilyesmi problémát, 14-es lábon 3,42V; USB fesz 5,01V; quartz működik, hisz megy az ic... 3-as lábon 0,6V körüli érték)
(#) Hp41C válasza Sinike hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
A zárlat, túlterhelés az ICSP VDD lába és a GND között lehet.
(#) Sinike válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
Tápellátás nélkül 982 ohm-ot mérek, és a program indításakor lefutó teszt során villog a VDD ledje is - tehát csak áttételesen függhet a vdd áramkörhöz, úgy gondolom. Én valami vdd szabályzó, vezérlő részre gyanakszom, de nem látom át az áramkör ezen részének működését. Ti viszont tervezői szinten ismeritek (a Te neved is a legjobbak közé sorolom )
(#) Hp41C válasza Sinike hozzászólására (») Márc 28, 2016 /
 
A Vdd LED a PIC 25. lábára van kötve. Erről a lábról vezérli az IRF7309 P-MOS felét is. A P-FET drain elektódája egy diódán keresztül kapcsolódik a ICSP_VDD csatlakozó pontra és a visszamérést megoldó ellenállásra. Ha az utóbbi két vezetéken van a probléma, azt is Vdd hibának jelzi a program. Nézd meg, hogy ezeken a vezeték szakaszokon van-e valami zárlat más vezetékekkel.
(#) Sinike válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Köszönöm az iránymutatást, így már találtam is hibát, az egyik tanzisztor szakadt volt. Kicseréltem, működik. Igaz, csak 4,3V van, de a VPP-vel nagy baj van, mert tekercs forró, és 6,8V mértem. De ez már többször volt téma, úgyhogy megyek visszaolvasni
Köszi!
(#) Hp41C válasza Sinike hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Túlterhelés a Vpp vonalon, a Vpp kapcsoló áramkörben. Esetleg nem megfelelően tokozott tranzisztor (E - C felcserélve) van beépítve.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2016
(#) Sinike válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 29, 2016 /
 
Az alkatrészek "eredetiek" - amit Watt használt - mindent újonnan rendeltem
Sehol nem találom a hibát, 158K a GND és a VPP közt mért (komolyabb digit multival) egyenáramú ellenállás, tehát zárlat itt végképp nincs. Megintcsak valamelyik "segédáramköri" dolog lehet...
(#) attika hozzászólása Ápr 7, 2016 /
 
Találtam egy Lay fájlt a gépemen,egy PicKit2 kapcsolása,de fogalmam nincs,hogy honnan szedtem le.Ha esetleg valaki felismeri és/vagy már ezt megépítette esetleg az kérem jelezze,hogy működik e,mert csak nyáktervem van és nem találom a leírását.
(#) Hp41C válasza attika hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
(#) attika válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Köszönöm ezt is,tegnap kutakodtam egy kicsit és végül ráakadtam.
Ezt építette már meg valaki?mert ha működik akkor megépíteném én is.
(#) mps válasza attika hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Szia! Igen, meg. Működik.
(#) attika válasza mps hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Sziasztok.
Megépítettem ezt a klónt "Ktamas" nyákja alapján.
Gépre rádugva világít a kék és a sárga led,a kék az érthető,de a sárgának is világítania kell?
Indulásnál ezt a hibaüzenetet kapom,hogy PICkit2 VPP Voltage level error.Check Target &Retry Operation.
Ha a VDD Pickit2-nél kipipálom,hogy On akkor elalszik a sárga led.
Mit kéne állítanom,hogy ne kapjak ilyen üzenetet.
A szilva féle klónomnál nem voltak ilyen gondok.
Következő: »»   203 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem