Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   127 / 128
(#) Krisztoszteron válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 28, 2024 /
 
Megtettem azt is.
Holnap megnézem, van-e kontakt a csatik közt. Másra már nem tudok gondolni.
De a lényeg, hogy akkor elvileg különösebb beállítást nem igényel a dolog.
(#) GPeti1977 válasza Krisztoszteron hozzászólására (») Márc 29, 2024 /
 
Az Omron subd9 bekötése eltér a szokásostól, 2. 3. láb rx tx a szokásos, 4. 5. lábat össze kell kötni, a 9. a GND
(#) aky87 válasza Krisztoszteron hozzászólására (») Márc 29, 2024 /
 
Üdv, Ahogy írták kell egy köztes átalakító kábel, illetve ez a CH340 IC elvileg csak TTL jelszinttel dolgozik, a PLC soros portja viszont rendes RS232-C jelet vár, így én elsőnek próbálnám egy olyan PC-vel, aminek van beépített soros portja, és ha így jó, akkor szerezni egy rendes USB-RS232-C átalakítót (moxa, aten,... igaz én még nem találkoztam olyan átalakítóval, ami ne ment volna rendes driver telepítés után.)
(#) Krisztoszteron válasza aky87 hozzászólására (») Márc 29, 2024 /
 
Van PC-m soros porttal, viszont kábelem nincs hozzá, mivel anya-apa végű kellene.
Mindegy, legvégső esetben összetákolok hozzá egy kábelt a kapcsolás alapján, amit itt említettek már többen is a fórumon.
Ebben az esetben igényel különösebb beállítást a PLC szoftvere, vagy a soros port?
(#) aky87 válasza Krisztoszteron hozzászólására (») Márc 29, 2024 /
 
Üdv, ezt a kábelt csináld meg, PC-s comport-nál nem kell semmit beállítani, az alapértelmezett com1, max a csatlakozási beállításoknál ki kell választani CX programmer-ben.

PLC-PC.JPG
    
(#) mpisti válasza Krisztoszteron hozzászólására (») Márc 29, 2024 /
 
A CJ1M-hez csak ez a kábel jó ha RS232 porton akarod a CPU-t programozni. https://www.ebay.com/itm/334629708706
A sima soros kábel csak a CPM sorozathoz jó.
(#) aky87 válasza mpisti hozzászólására (») Márc 29, 2024 /
 
Üdv, ezzel is lehet periféria porton keresztül, amit linkeltél, de ott az Rs232 port is, anno 15 éve csináltam az általam linkelt kábelt, és az összes Omron C szériás PLC-hez jó, ami tartalmaz RS232 portot,(CS1, CJ1,CJ2, CPM2A,CP1x, SCB és SCU kártyák) továbbá viszi talán az NT és NS terminálokat is.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2024

cj1.JPG
    
(#) Krisztoszteron válasza mpisti hozzászólására (») Márc 29, 2024 /
 
Más oldalakon láttam, hogy lazán programozzák a DB9-es csatlakozón keresztül…
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2024
(#) Krisztoszteron hozzászólása Márc 29, 2024 /
 
Köszönöm a segítségeket!
Sajnos ma nem voltam otthon, de holnap kísérletezgetek vele.
Valahogy mennie kell neki.
(#) Krisztoszteron válasza Krisztoszteron hozzászólására (») Márc 30, 2024 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Próbáltam másik usb-soros átalakítóval, azzal sem ment.
Végül csináltam hozzá egy soros-soros végű kábelt a mellékelt bekötés alapján, azzal sikerült csatlakoznom hozzá.
Így viszont sajnos asztali géphez vagyok kötve, de a semminél még mindig ezerszer jobb.
Valaki tudna esetleg valami alternatívát USB-s végű kábelhez?
(#) aky87 válasza Krisztoszteron hozzászólására (») Márc 30, 2024 /
 
Üdv, egy a sok közül:Aten de nem tudjuk melyik Win-re kell, meg küldhetnél egy képet a jelenlegi átalakítódról, lehet az is jó, csak jó driver kell hozzá, nekem is van 900Ft-os noname meg omron cs1w-cif31 60000Ft-os, és mindegyik jó. Amúgy a mostani átalakítód mit mutat az eszközkezelőben a portoknál?

ports.JPG
    
(#) Gafly válasza Krisztoszteron hozzászólására (») Márc 30, 2024 /
 
Az USB-s két betűvel van írva:
Idézet:
„The SuperSpeed (SS) USB 3.0 Cable is designed to connect a device with a USB Type-A interface to one with a USB 3.0 Type B interface. It is ideal for connecting an audio interface, external hard drive, or other computer peripherals to a PC via a SS USB Port.”
(#) aky87 válasza aky87 hozzászólására (») Márc 30, 2024 /
 
És persze így próbáltad?: PLC-->általad készített kábel DB9-DB9-->RS232-USB-->PC/Laptop
(#) Gafly válasza aky87 hozzászólására (») Márc 30, 2024 /
 
Valamint az is nagyon nem mindegy, hogy milyen chip van az átalakítóban.
Alapvetően két féle van tapasztalatok szerint:
- Az egyik működik,
- Másik meg nem.

usb_rs232.jpg
    
(#) aky87 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 30, 2024 /
 
Igaz, de ilyennel még nem találkoztam, olyannal viszont igen, hogy WIN XY-hoz nem volt driver. Omron-hoz még eddig mindegyikkel sikerült csatlakozni, azok atom stabilak.
(#) Krisztoszteron válasza Gafly hozzászólására (») Márc 30, 2024 /
 
Ugyanilyen kábelem van hozzá.
Úgy tűnik, a barkácsolt átalakítómmal és ezzel a vezetékkel tudom csatlakoztatni USB-n keresztül is.
(#) Krisztoszteron hozzászólása Ápr 2, 2024 /
 
Üdv!
Pár napot próbálgattam az Omron CJ1M CPU11-es PLC-t.
Annyira elég volt ez a kis idő, hogy rájöjjek, nem az én világom, maradnék a mikrokontrollerekkel való játszogatásnál.
A kérdésem ezúttal az lenne, hogy mi lenne egy ilyennek a reális ára? Inkább eladnám, minthogy itt álljon a szekrényben évekig.
Ami járna hozzá:
-Omron PA 202 tápegység modul
-Omron ID211 bemeneti modul
-Omron OD211 kimeneti modul (tranzisztoros)
-Omron SRM21 kommunikációs modul
-Omron HMC-EF372 30M CF kártya

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) aky87 válasza Krisztoszteron hozzászólására (») Ápr 2, 2024 / 1
 
Üdv, fontos információ lesz még a leendő vevőnek a CPU oldalán található verzió szám (V1, V2, V3, V4) V2 vagy alatta sok funkciót nem tartalmaz (funkcióblokk, comment...). Árat meg nem mondok, már lecsengett a CHIP hiány őrület, akkor többért elvitték volna, most pang a piac, és a CPU már erősen kifutó modell.
(#) Krisztoszteron válasza aky87 hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
V3-as.
Gondoltam, hogy a töredékét kapni érte, mint amikért az interneten hirdetik újonnan, viszont nem szeretnék az árral felé lőni, mert nem az a célom, hogy hirdessem, hanem hogy el is vigyék.
(#) mpisti válasza Krisztoszteron hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Nem tudom,hogy átnézted-e az OMRON W393-E1-15 jelzésű rendszer kézikönyvet,ami a CJ1 CPU-val foglalkozik. Ezen kézikönyv 144.oldalán van a leírás az akkufedél alatt levő DIP kapcsoló beállításáról. Szerintem az 5. DIP kapcsolót ON állásba kell tenni ha a PORT csatlakozón szeretnéd programozni a CPU-t. Ha rosszul tudom akkor majd kijavít aki jobban otthon van a CJ1 lelkivilágában. Én a port csatlakozót csak HMI-hez szoktam használni, soha nem programoztam ezen keresztül a CPU-t.
(#) Krisztoszteron válasza mpisti hozzászólására (») Ápr 2, 2024 /
 
Mindegyik OFf állásban van. Fentebb már írtam, hogy sikerült a csatlakozás.
Azért köszönöm a segítséget!
(#) Bagodi hozzászólása Ápr 16, 2024 /
 
Van egy s7-1200-as PLC és hozzá egy CM1241(RS232) modul szeretnék egy napelem inverter adatait kiolvasni. RS232 -vel lehet az inverterel beszélgetni.
Inverter beállítása: Baud rate:2400, Start bit:1, Data bit:8, Parity bit: None, Stop bit:1
2400 1 8 N 1.
Nem tudom, hogy kell beállítani a start bitet a PLC-n belül. Minden más megvan csak ez nincs.
Köszönöm, ha segítesz!
(#) GPeti1977 válasza Bagodi hozzászólására (») Ápr 16, 2024 /
 
A start bitet nem kell beállítani azt mindig elküldi
(#) pipi válasza Bagodi hozzászólására (») Ápr 16, 2024 /
 
Mert a startbitet nem szokták "normális" helyeken piszkálni, mondanám hogy mindig 1 bit egységnyi...
A PC-n sem lehet állítani...
A stopbit hosszát szokták variálni
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2024
(#) Bagodi hozzászólása Ápr 16, 2024 /
 
Első kép a beállítások.
Második képen a 2.7-est akarom lekérdezni. Nem tudom milyen formátumba küldjem ki a kérést.
Semmire sincs válasz.
(#) pipi válasza Bagodi hozzászólására (») Ápr 16, 2024 /
 
Ki kell küldeni a QPIRI karaktereket, majd az ezekből a karakterekből számított CRC értéket, meg egy "cr" karaktert (hex 0D). Azt ki kell hámoznod a doksiból a crc-t hogyan kell kiszámítani, milyen formátum... Ezért nincs válasz, mert a jó crc-c nem kapja meg, adathibásnak érzi az átvitelt, és jobbra nagy ívben kidobja...
(#) Bagodi válasza pipi hozzászólására (») Ápr 17, 2024 /
 
Majdnem működik már. Hibát dob. CRC értékkel lesz a gond.
(#) pipi válasza Bagodi hozzászólására (») Ápr 17, 2024 /
 
https://crccalc.com/
Tisztázni kell milyen CRC, van kismillió féle...
(#) Bakman válasza Bagodi hozzászólására (») Ápr 17, 2024 /
 
0x51 0x50 0x49 0x52 0x49 0xF8 0x54 0x0D
(#) Bagodi válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 18, 2024 /
 
Lesz valami .Ami beérkezik szét van esve. Este folytatom
Következő: »»   127 / 128
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem