Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   386 / 489
(#) kly hozzászólása Máj 3, 2016 / 2
 
Feltettem egy led drivert próbából. Íme az első "fények"

A képen nem látszik de kék,piros,zöld,kék,piros,zöld.......világít
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2016
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Már csak 21 van vissza
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Jólenne de 23
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Máj 3, 2016 /
 
Ja nem tudok már számolni sem Jó lenne a meghajtókat egyesével éleszteni és egy áramkorlátozót betenni a 12V ágba egy pillanatra mielőtt feszültséget kap mert ha akár egy is GND-re zárlatos lenne a forrasztás vagy egyéb ok miatt azonnal kinyírná a ledet mit jobb ha nem kell cserélni bent egyet sem.
(#) kly hozzászólása Máj 4, 2016 /
 
2. próba

VIDEO
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Megfordítottad a másik fele is megy? Vagy még nincs beültetve?Mekkora az áramfelvétel ha kihajtod egyszerre mindet? Jó lenne tudni
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2016
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Á,még csak fele van meg. Mérés ha mind megvan akkor majd.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Most,hogy így felmelegedett a project én meg a pc ventis motorba próbálom a wirelless power-t belepasszítani. Már működik is egy prototípus mi nem melegíti kis áramfelvételnél (üresjárásban) sem túlságosan a motor forgórészét. Egy Asus pc hűtő siklócsapágyazással 12Volton felszállna vele a 67 ledes forgórész 6-7 voltról elviszi jó erős.Ezért is kérdeztem rá az áramfelvételre. Most a sima kapcsolás van egy panelen de gondolkodom valami másik verzión hol van visszacsatolás a primér mellet egy külön tekercsről,vagy egy középpont megcsapolásos tekercs mely talán szimetrikusabb tudna maradni kisebb lehetne az üresjárati áram (most olyan 300mA).
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Méregettem kicsit.
1. Ledpanel nélkül csak az öcsi 60mA
2. zöld 64db 120mA össz
3 piros 64db 120mA össz
4 kék 64db 120mA össz
5 fehér 64db érdekes módom 180mA össz (ez 10A méréshatár, az előző mérések 200mA méréshatár, ja a 200mA méréshatár kiakadt )


Az lehet mondani hogy 64 led az 60mA/szín.
Az adatokat az öcsi panel wpower sec. tekercs helyére ,az egyenirányítás elé adott 12V dugasztáp körében mértem. Tehát ennyi energia kell majd átmenjen a wpoeeren.

60mA*7 = 420Ma legyen kerekítve 500 akkor van tartalék is.

P= 0.5 *12 = 6W ,nem kevés sajnos
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Köszi!!1 Ampert ki tud izzadni 12 volton a wpower ez 12 w több mint elegendő..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Persze ez most 30K árambeállító ellenállással van mérve. Szerintem elég fényesek a ledek így is.
Talán a pirosnak kéne még fél mA akkor lenne tökéletes. Most sem a fényerő a baj hanem hogy nem egyforma a fényerő. A másik két szín tökéletes.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2016
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Észrevettem én is,hogy a piros elég "gyehenna".Megnézem azon a fajtán ami nekem van az is ilyen e..Azt megnézted,hogy a dc konverter képes előállítani a kívánt áramerősséget ??
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Persze képes.az csak a pic és a vezérlők tápja.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2016
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Megnéztem egy ledet a másikból ugyanilyen mint ami a tiedben is van fényerőre..Azt vettem észre,hogy ellenállással jó a piros fény is viszont több árammal! Ha beállítottam 10mA-re a kéket akkor a zöld is szinte teljesen megegyezett az áramban de a piros ugyanezen a feszültségen 12mA áramon ment a fénye így közel megegyező a másik kettővel.Nem tudom,hogy lehetne megoldani mivel a meghajtók mindhárom színt vezérlik nem lehet az áramot külön variálni. Szoftveresen talán van rá lehetőség,hogy "visszacsald" azt a kis különbséget de ezt te tudod
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2016
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Erre nincs lehetőség. Meg kell találni a középutat.

Más. Megvan az első hiba a nyákon . A 3. meghajtónak nincs bekötve a GND-je. Szerencsére nagyon egyszerű javítani. Viszont elfüstölt egy led-em is miatta. Ne tudd meg mit szívtam a cserével de sikerült.

VIDEO teszt 3.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
A lényeg,hogy sikerült.A ledeket leteszteltem a többit az én sem mértem ki a nyákon...Én azt gondoltam megpróbálni,hogy a ledeket kihajtani erősebben,végeztem az imént egy tesztet a 14-15mA a választóvíz hol már nincs sok különbség. Ekkora áramon hajtani őket és egy pwm-et rátenni a fényerő szabályozáshoz??Meg kéne nézni egy meghajtón megemelni az áramot.mekkora a különbség egyből látszik..
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2016
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
A baj hogy most 1mA körül mennek a ledek és ehhez kell 6W. Szorozzál

PWM így is lesz. Tervben benne van
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2016
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Egy tesztet megérne mégis,hogy viselkedik ha pwm fényerőt leveszed.. Kell kraft neki az biztos.Ha a rotor két oldala"váltott műszakban" menne az jelentős energiamegtakarítást jelentene,adott fényerőhöz így oldalanként nagyobb áram kéne..Lehet az alacsony fordulatos elképzelés rovására megy..
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2016
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Helló!
Szépen haladsz! Gratulálok.
Az a fránya piros led eléggé kellemetlen, hogy nem teszi a dolgát úgy mint a többi...
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Köszi. Bele kellett húzni mert most nem leszek 4 napot.

Ez a piros led dolog csak most zavaró mikor nem "villogtatom" gyorsan és nem forog a rotor, csak akkor látni mikor folyamatosan égnek. Ez nem üzemi állapot. A másik RGB órám is ilyen volt. Menet közben nem venni észre ebből semmit.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
"váltott műszakban", ilyen biztosan nem lesz. Semmi értelme akkor a két lapátnak.
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Máj 5, 2016 1 /
 
Akkor végül is nincs is semmi gond, ha forgás közben eltűnik a különbség!
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
De kell,hogy legyen úgy is értelme!! Az emberi szem tehetetlenségén alapulana ez is.Nem feltétlenül kell a "váltott műszakot" úgy érteni,hogy nem megy egyik-egyik fele egy egy körben. Tegyük fel el van osztva 512 cikkre a kör. A rotor ugye el van tolva a ledeknél oldalanként fél rasztert,egyik körben egyik rotor a páratlan 1-3-5-..511, cikkekeben menne csk megjelenítés a másik a párosban 0-2-4-..512,utána cserélnének??Csak a fele led menne egyszerre,de mégis 180 fok eltolással. A sorokat cserélgetnék végül is bent.A szemet duplán tévesszük meg csak a fényerő lesz fele miből van bőven ha meg van hajtva a led..
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2016
(#) KKobra hozzászólása Máj 7, 2016 1 /
 
Szóval elkászült a wirelespowe táppanel ahol már módosítottam a nyákot, az MP2303 hasa alatt test pont van igy a hűtése is jobb lett. A kiegyensúlyozás is megvan kimenő feszültség is rendben van. Ki kell találnom mivel tudnám hatásosan letesztelni. Valami jó ötlet?
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2016
(#) nemgyuri válasza KKobra hozzászólására (») Máj 7, 2016 /
 
Szia! Bocs, hogy beleszólok, de ez csak statikus kiegyensúlyozás. Gondolom ez fog forogni és akkor csúnyán rázkódni fog! (az a csavar a másik oldalra kerüljön)
(#) KKobra válasza nemgyuri hozzászólására (») Máj 8, 2016 1 /
 
azért feltételezhetted volna rólam hogy nem ráragasztom a panelra!
átfúrom a nyákot és beleteszem a csavart Tudsz jobbat módszert kiegyensúlyozásra? "Hallgatom"!!
(#) kly hozzászólása Máj 10, 2016 /
 
Szétszivat a gyorsulásmérő. Nem bírok vele SPI kommunikálni. Az a baj hogy nem tudok analizátort rátenni hogy lássam mi a baj az LGA tokozás miatt nincs hova forrasztani. Mégcsak lemérni se tudom hogy a forrasztás jó e? Valamit visszaad a nyüves de nem azokat az értékeket amiket beírok a regiszterbe. Már elég piros a búrám......
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Nem zavarja meg a dc konverter tekercsének a szórása?
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Nem hinném hogy ilyen baja van. A DEVID se tudom kiolvasni.

Mese nincs , rá kell forrasztanom a PIC lábára az analizátort pedig nagyon nem akarom....

Aztán az is lehet hogy kinyírtam a gyorsulásmérőt mert már vagy háromszor levettem feltettem mert nem voltam biztos a forrasztásban.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2016
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
De lehet megkaparom a lakkot a nyákon és inkább oda forrasztok csak az a baj hogy 6mil-es vonalak ezek 6mil közzel.
Következő: »»   386 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem