Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   411 / 489
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 

Én még a wpowerrel sem végeztem
Egyenirányítva szinte nulla a fényerő és éppen hogy parázslik az izzó.
Már mindent kipróbáltam amit tanácsoltál.
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Előbb még tök jól égett.....
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
A pi igényel külön monitort? Vagy elérhető a windows alól a böngészőben ha jól látom?Szégyen vagy nem nincs hdmi bemenetű monitorom csak tévéim..
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Egyenirányítás nélkül most is tök jól világít teljes fényerőn, de ahogy egyenirányítom szinte nulla a fényerő.
(#) patexati válasza attika hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Gyorsdiódákkal egyenirányítod? Próbáld ki egy nagyobbal egy utasan is..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Nem kell hozzá monitor. Csak web böngésző és NET
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Ugyan olyan diodával próbáld mint az öcsém van!?
(#) Mircsof hozzászólása Feb 15, 2017 /
 
Helyzetjelentés!
Mikor széthúzom a két oldalt a freki valahol 1 MHz felett áll meg egy kicsivel.
Ez jelenleg 1.5nF 7 menet a primer 3 a szekunder.
Kipróbáltuk 100nf és 50nF kondival is. Kíváncsiak voltunk, hogy akkor közelebb lesz-e kly által megadott 100-200khz értékhez.
És igen valóban közel volt hozzá, de cserébe nagyobb volt a felvett áram a tápból, és az izzó sem világított úgy. Íme a videó
Minél nagyobb a kondi annál kisebb freki, és annál nagyobb az indulási áramlökés:
1,5nF 744KHz
50nF 383KHz
100nF 95KHz
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Szerintem nekem is jobb lenne kisebb kondival de nem is próbáltam mert jó volt nagyobbal is nem vacakoltam vele tovább.
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Azt is figyelembe kell venni mekkora az induktivítása a primérnek..Úgy változik az egész szintén..Nekem 9 uh a tekercsem induktívítása..Nálatok szerintem kisebb azért..Ha túl kicsi akkor tud a fet beragadni és nyitva maradni tapasztalataim szerint..A régi powernél így volt legalábbis..
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Tekertem volna én többet de nem fért be a horonyba. 20-25 menetig meg sem álttam volna
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Rá lehet tenni a csigatekercset hiszen én is úgy készítettem el csak kell hézagolni mert kell nagyobb távolság de könnyen megoldható a videófejeknél ez..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Igen de én össze akartam zárni a vasat. Féltem a zavaroktól a 3v3 kisfesz nagyon érzékeny.még neked is lehet gondod vele. Amennyire csak lehet be akartam zárni az erővonalakat.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) attika hozzászólása Feb 15, 2017 /
 
Tekertem egy nagyobb ferritet és sorba kellett kötnöm a szekundert is. Zener még melegszik meg ki kell próbálni egyenirányítva is. Ha tekerek szekundert annak mennyinek kéne lennie? videó
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Primer 50% ka legyen ha tekerni akarod.
Jó lesz ez már.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Nincs szerintem szórása elszívja a ferrit.. Nekem inkább a kis toroid szór a 67 ledesnél és kellett egy árnyékolólemez az öcsi és a rotor közé. Még anno mikor a hagyományos légmagossal hajtottam azt gondoltam az szórja meg de nem a kis toroid a hunyó...Mondjuk ott elég nagy áramot kell a kapcsitápnak tartani valószínű ez az oka.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Ha beválik mindenképp a te módszered a jobb. Elég szívás a hornyokkal küzdeni. Sokkal könnyebb simán a tetejére rakni. Nemsokára kiderül
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Remélem! Holnap jön a GIPO27 portos pi is ha minden igaz A másik valóban nem olyan a gazdája is megnézte "nem gondolta volna,hogy a GIPO eltér" Legyen mivel szívni ez azért lehet..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Ja ész megáll.......Mikre képesek. Simán lehet hogy a 27 est valahova inputnak felhasználták én meg simán outputnak konfigolom azt füst kiszáll a portból. Meg kéne keresni mit csináltak vele. Az is lehet hogy csak simán másik csatin van és akkor semmi gond nincs.
Másrészt egy jó szívás ból lehet a legtöbbet tanulni. Lásd attika VS wpower ő lesz a szakértője
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Megtaláltam a GPIO27 átkerült a kamera csatlakozóra. Nyilván ennek a portcserének kamera drv írója is örült
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) Mircsof hozzászólása Feb 15, 2017 /
 
Meglőttem a zsugorító sugárral ahogy kly javasolta. Vannak olyan részek ahol a sugár nem érte el a hatását...
Szerintem nem hagytam le semmit, de azért rápillantanátok?
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
10k csak egy van? Nem picik a furatos padek?
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Igen egy van, de a másik is be lesz taposva a jelenlegitől jobbra levő gate lábra, csak a jelölése lemaradt. Nem kicsik a furatos pedek, nem lesznek kifúrva zárlat megelőzése miatt.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) attika hozzászólása Feb 16, 2017 /
 
Rákötöttem a schottky egyenirányítót a szekunderre.
9 voltról járatom.
Ha a szekunderen 2 tekercset használok akkor terhelve a feszültség 15,58V, terheletlenül meg se mertem mérni.
Szekunderen egy tekercset használva terhelve a 2W izzóval 8,88V, izzó nélkül 12,3V.
Ez már szerintem elfogadható lenne de a zenereket nem tudom így se betenni mert szinte izzik, ujjamat nem tudom rajta tartani.
Valami ötlete valakinek, vagy hagyjam a zenereket és be se kössem?
Szekunderen 2 tekerccsel nem merem használni mert terhelés nélkül bőven eléri az öcsin a zener feszültségét.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Ezek a szekunderen lettek mérve? Csak azért mert 10V / div elég durva. Csúcstól csúcsig több mi nt 50V
Ha a primer oldalon is hasonló feszültségek vannak akkor nem csoda ha attika szív vele. Ekkora feszültségek kiüthetik a fet et és izzíthatják a zenereket.
Szóval ha ez van akkor tilos ekkora tápfeszről járatni. Nem szabad 5 v fölé vinni.
Én 6V nál többet soha nem adtam neki de inkább csak 5V volt a jellemző mert 6V nál már túl gyorsan fogott A motor.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Vidd le a tápot 5V ra ,ez lesz a baj.......Mint írtam előbb

Közben megnéztem max Vgs 20V a fet nek
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) patexati válasza attika hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Vedd le a tápot 5-6 V-ra ..
Én úgy tervezem az egész 5V tápról fog menni azon a videófej is szépen megy már nem kell nagy fordulat max 800..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Lehet valami magyfeszültségü fet et kéne használnunk. Nekünk nem számít az alacsony RdsOn mi a kisfeszültségü tiposokra jellemző.
Vagy be kéne tervezni egy fesz oszrót a gate hez.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Helló!
Nem! Ezek az értékek a primer oldalon lettek mérve. A videófej tekercsének a két végén.
Érdekes nálam ami attikánál van mivel itt 12V esetén se melegszik semmi (kéz meleg). És áramlökés sincs indításkor összecsúsztatott tratóval.
11,6V van a szekunderen 9V táppal a két oldal összezárt állapotban van. A zener az öcsin 13V-os.
Mértünk a fet gate lábán is, de azt nem fotóztam le.

Egyébként 9v még lehet lecsökken nálam 7-8V-ra de ezt csak akkor ha az óra már forog. Ez a videófej nem igazán akar elindulni 5-6V feszültségről.
Elindul, de mihelyst a legkisebb terhelést rakom rá egyből megáll.
Szerintem a WP az én esetemben jónak mondható. Nem füstöl, nem ugrik meg az áram, a led driver max feszültségéhez közel sincs a szekunder feszültség. És és az áramfelvétele is relatíve kicsi.
Majd megmérem a primer és a szekunder tekercsek induktivitását, hátha az ad attikának támpontot.


Visszatérve az 5V tápra akkor egyből egy csomó probléma lenne ismét.
1. 4 menet primerrel és 3 menet szekunderrel nálam 6V a szekunderen merhető fesz.
2. fél marék kondival tesztelve az 1,5n esetében nincs 3A áram induláskor.
3. az én videófejem nyomatéka kb 0 ekkora feszültségnél
4. nem jut eszembe de biztos van még valami...

Az lenne az igazi ha az a szkop itt lenne előttem, és nem bent....

Közben majdnem kész a páp panel is. Még a közepét rendbe teszem, és mehetnek rá az alkatrészek.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
És nem volt valami erősítés bekapcsolva? Bár ez digitális szkóp nem írna ki hülyeséget....
Következő: »»   411 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem