Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   423 / 489
(#) patexati hozzászólása Márc 12, 2017 /
 
Az enyémnek annyi.. Ment debug módban kikapcsoltam és vissza próbáltam veszi e a jelet de nem csinált semmit.. Forró vot a dc konverter az el is szállt,de a pic is szerintem mert hiába adok neki 3,3 voltot nem indul a debug mód.. Áramot csak 20mA körül vesz fel..Én a kondikra gyanakszom azok vágták haza 2x 470 µF volt az a 3,3 puffer..Most jegelem..Érthetetlen mi történt...
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Bas..a meg! Sajnálom. Tudna ilyet okozni kondi ? Nehezen tudom elkepzeni. Ráadásul ebben a dcdc Ben mindenféle védelem van. Elvileg kinyírhatatlan. Én zártam rövidre s próbaból és nem vette zokon. Vedd le az RFM et úgy próbáld a debug módot külső taprol. Ha úgy se megy akkor PIC is kuka. Nagyobb baj hogy LED driverek is 3v3 ről mennek......És max 5v bírnak táp oldalon.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Jó hír a rosszaban,hogy a kontroller talán megúszta! Villog a zöld led pickit táplálással
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Végül módosítottál a dcdc kondikon?
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Nagy mázli
Mondanám hogy ugorj át adok egy masik dcdc-t .........dehát
LED driverek is megúszták?

Ebből tanulva érdemes lehet 3v8 zenert tenni a tápra ,egy jó nagyot.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Megúszta minden külső táplálással megjárattam Valószínű mindkét labortápomat seljtezem.. Azokkal lehet valami már régebben is megszívtam.. Arról adok neki 3,3 Voltot el sem indul.. Valmi gerjed..Most picki 3,3V két "laposelemér" főtáp megy szépen
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
A dcdc is megy akkor? Csak a labortáp szivatott??
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Márc 12, 2017 / 1
 
Érdekes labortáp lehet ha a wp nél is rosszabb minőségű DCt produkál. Ráadásul kettő is van belőle? Fogj egy pc tápot annak a 3v3 ha tökéletes.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Nem megy a dc visszaraktam de ekkora csodák nincsenek..Most ott vagyok hol reggel tartottam volna de a kommunikáció nem igen megy csak debug módban világít,pi-vel nem ragyog..Mára szerintem ennyi olcsón megúsztam még ennek is örülök..Jó a védelme a dc konverternek szerintem az döntött a halál mellett..
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Értem. Sajnos két különböző probléma van. Egy a dcdc . És egy ezzel össze nem függő kommunikációs gond.
Tölts fel egy logot had nézzem meg. Abból kiderül melyik oldalon van gond.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Még neten sem volt a pi..Ha lenne valami sziporka akkor már megpróbálnám netre rakni..
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
A PI-re kötött modulról se ártana egy kép. Az öcsin nehéz elrontani, mert ott adott minden, de a Pi oldalán már más a helyzet.
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Igen ezért kértem logot abból látni hogy van e spi kommunikacio
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Régi ide kábel van rajt csatlakozóval gondosan kimérve és bekötve a rajz szerint..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Megnézem holnap a rajzokat remélem nem csesztem el.
De mint mondtam a logok a legjobb barátaid. Abból minden kiderül. Nem véletlenül vannak.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Amennyiben erre utaltál előbb akkor felesleges, mivel én is ez alapján kötöttem be. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Igen köszönöm megnyugtató hogy nem hibás. Majd egyszer ha lesz időm megcsinálom szépen is a rajzot.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Rajz és kép szerint most ellenőrizem egyezik és jó.. Zárlat sincs..Veszek egy hdmi kábelt e Tescoban esküszöm délután és rádugom a pi-t az alapján látni van e kommunikáció? Van usb billentyű is hozzá..Itt a műhelyben wifin van a gép így nehéz lenne összehozni,hogy innen is menjen a szerveren..
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
HDMi ne vegyél mert nem kell. Weboldalon ott a lóg. Mircsof mindjárt leírja hogyan használd. Mobilról nehezen gepelek.
Másik hogy soros porton megy ki a konzol nem HDMi n. Azt ne használd nincs is inicializalva

Ha van 3v3 uartod a pi soros tx én 115200 on megy ki a konzol gpio14
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Idézet:
„Régi ide kábel van rajt csatlakozóval”

Ez nekem gyanúsan hangzik. Ahogy emlékszem az IDE csatlakozói egyszer egyik sorba ugranak máskor a másikba ebben még látok hibalehetőséget.
Esetleg Az SD kártyán nincs fent minden, vagy a dupla csomagolást miatt nem lett teljesen kicsomagolva.

Mindjárt csinálok egy kis összefoglaló videót.
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Tudom,hogy van az ide aljzat bekötve ,de így is egyesével mérve lett bekötve vagy 5-6 alkalommal csekkoltam műszerrel ellenőrizve egyesével dugva bele tüskét és mérve..Most megyek rokonlátogatásra "pause". Total commander bontotta ki xp alatt csináltam az még környezetbarátabb..
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Itt egy videó ebben benne van minden ami az SD kártyára kerül egyenlőre! A TFTP beállítása, és a használata is benne van. Bővebben: Link

Remélem hasznodra válik neked, és az utókornak is.
Ott van a videóban a log is, amit kly kért tőled.
(#) Mircsof hozzászólása Márc 12, 2017 /
 
Csak nem bírtam ki, és kicseréltem a ledet az öcsipanelen. Mivel nem volt kéznél "megfelelő" így ugyan olyat raktam ide, mint ami a rotoron is van. Szépen világít kék színben.
Nagy fényerejű kell erre a pozicióra vagy ha nem akkor az ellenállatott kell csökkenteni szerintem.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) kly hozzászólása Márc 12, 2017 /
 
Én meg írom az ébresztő funkciót és gondom van.
Nagyjából kész is vagyok vele DE !
Az egy dolog hogy elkezd ébreszteni ,de hogy áll le?
Legyen egy időlimit amíg ébreszt pl 1 perc?
Vagy weboldalon kelljen "nyugtázni" hogy csöndbe maradjon? Ez elég favágó reggel.
Esetleg mint a vekkeren legyen gomb? Akkor simán belenyúlok a rotorba félálomban.
Egyébként egy wav ot játszik le az audio kimeneten.
A wav az SD kell legyen és szabadon cserélhető.
8 BIT mono wav 44Khz
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Három lehetséges változat van szerintem:
1. Amikor ébreszt felkelsz és rávágsz egyet a gombra amitől elhallgat.
2. Webes felületről kikapcsolható lehetne, mikor épp nagyzolsz vele az ismerősöknek ne keljen odamenni az órához, és ott kikapcsolni. Ez az egyes ponttal együtt is mehetne...
3. Csak a webes kikapcsolás szerintem nem megfelelő, még akkor sem ha egy idő után elhallgat (szundi), mert nem biztos az, hogy be akarod reggel kapcsolnia a Pc-t vagy a telefonon pötyögni az IP címet (ami épp nem is jut eszedbe), csak azért hogy kikapcsold az óra kornyikálását.

Ui:
Idézet:
„Akkor simán belenyúlok a rotorba félálomban.”

Körömvágás garantált. Mondjuk a 886 sokkal jobb körömvágó, bár lhet mégsem mert ennek fele fordulaton, de dupla annyi lapátja van...
Vagy rakhatunk rá mozgásérzékelőt,vagy a gombot nem a talapzatba közel az órához hanem a szoba villanykapcsolójára rakhatjuk, és a felkapcsoláskor elhalhat az óra. Kicsit átalakított tapskapcsolóval is megoldható a dolog.
Csak azt akartam mondani, hogy ennek is kismillió megoldása létezhet miután a gomb mint funkció elérhető.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) Mircsof hozzászólása Márc 12, 2017 /
 
Jelentkezett egy probléma nálam.
Pc 5V-ról táplálva megy a Wp szépen és a motorvezérló is elindul.
A probléma az, hogy csak is kizárólag külön külön hajnalodóak működni ugyan arról a tápról.
Ha a motor forog, és közben csatlakoztatom a WP-t akkor a motor megáll. Mihelyt leveszem a tápot a WP-röl egyből elindul a videófej.
Ha a WP-t rajtahagyom az 5V tápon a videófejet viszont a 12V-ra kötöm akkor működnek együtt...
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Ez eléggé X akta tegyél be diodát mindkét tápra nyitóban.
Persze így csökkenni fog a fesz 0.6V al

Egyébként a PC táp kapcsol le?
Vagy van fesz csak a forgás áll le a WP megy tovább?
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Igen XXX-X akta.
Nem, a Pc megy továbbegyáltalán nem veszi zokon a dolgot. Csak a motor forgása áll le, semmi zúgás semmi.
Beletaposok pár diófát, aztán majd látjuk.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Hát ez nem nyert díjat. Íme a videó a jelenségről és a diódák is láthatóak amivel próbálkoztam.
Bővebben: Link

attika: a te videófejed ilyen vagy ehhez hasonló? Nálad nem volt ilyen probléma?
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 12, 2017 /
 
Eddig nem ilyen volt? Mitől lett ez?
Nálam egy tápról megy.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2017
Következő: »»   423 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem