Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   447 / 489
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Ugye több darab van.

1. A PI nek kell 1db 5V 2A az fix azzal nincs gond erről megy az audio AMP is.
2. WP ez is 2A es de olyan kell ami kb 12V ig 2db R el (feszosztó)szabályozható ,ezzel várj még
3. Motor kontroll , ezzel is várj még ugyanaz a helyzet mint a 2. el

Összes többi cucc a PI 3V3 ról megy.

A FET PWM biztos nem jó felesleges kipróbálni is szerintem.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Audio? Külön 3,3v vagy 5V illesztve?Nyomógomb,menyi? Led,menyi? Egyik leddel párhuzamosan lehetne egy ir led is ha valami infra parancsot akarunk vele küldeni majd..
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
TSOP infraszenzor? Milyen hová?A pi öcsi a kártya még kilóg addíg szélesíthető lenne? Oda lehetne tenni lede(ke)t,nyomógomb(okat).. ez a talpba szerelt verziónál ideális lenne.. Eszetleg levágató,letörhető,tüskesorral csatlakoztatható lehetne ez a rész.. Most kell ezeket kitalálni.. A pi házba nem tudom mi és ,hogyan fér el mert nekem nincs..
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Autdio 5V ról illesztve. igazából a PI maradék lábai lehet mind kivezetve. Döntsd el melyik melyik nekem mindegy. a PI serial RX TX ne legyen bekötve sehova (GPIO14-15) a többi szabad préda. Lehet LED meg infra vevő ,nyomógomb bármi. Mindegyikre tegyél egy 0805 felhúzó padet is max nem lesz beépítva
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Rendben!
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
IR adó ledet inkább a PIC egyik szabad portjára tedd. Ott jobban tudok játszani az timerekkel ha adni kéne valamit. A PI 166uSec enként nagyon fontos hogy a kijelzéssel foglalkozzon.
Visszajelző ledeket egyébként is oda kéne. PI-n csak INPUT legyen. Gomb és TSOP
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2017
(#) kly hozzászólása Márc 25, 2017 /
 
DCDC

Ilyet találtam a Chipcadben. Olcsóbb minta a Microchipes és 3A tud. Van is raktáron.

Bővebben: Link
(#) Kovidivi válasza kly hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Ne csak azt nézd, hány A-t tud. Ha jól olvastam, nektek kell 5V 2-3A, ez 10-15W. Ezeknek az IC-nek a hatásfoka olyan 90% ideális esetben, esetleg kevesebb. A keletkező hő tehát minden esetben 1.1-1.6W 90% hatásfok esetén. Ezt el is kell vezetni valahova. Míg a 8 lábú IC-nek (esetleg hűtőfelülettel az alján ellátott) ez nem okoz gondot, addig egy SOT23-5-nek már lehet, hogy igen. Meg kell nézni pár adatlapot, mennyi hőt tud leadni, de minimum kell neki egy jó nagy hőleadó felület. Feltöltök egy képet, amin step down konverter látható, 5V 3A-re van specifikálva, 2.5A fölött a hővédelem közbelép, én 2.2A-nál jobban nem terhelném. Egyébként 1-1.5$ körül kapható darabáron.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2017

$_10.JPG
    
(#) kly válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Nekünk 1.5A kell csúcsban de esetek 99 % ban 1A alatt lesz ez is. Ráadásul csak az egyik ilyen terhelés. A másik kettőn 1A alatt lesz a terhelés végig.
Aztán mi ár érzékenyek is vagyunk ám . Ez a legolcsóbb eddig.
Azért gondolom a felét csak tudják kopaszon mint amit írnak MAX ra

Mi a különbség a synchron és a nem sychron converter között?
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Ez jobb is nem kell nagy induktívítás jó bele alaplapban található pont..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Mind a háromnak mehet ez a típus.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Csak az a baj,hogy itt sem látok nagyobb feszültségre kapcsolást mint 5 V..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
A kapcsolás ugyanaz. A fesz osztó határozza meg a kimeneti feszt.
MAX kimenő fesz adatlap szerint UIn * 0.8 ha jól emlékszem.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2017
(#) kly hozzászólása Márc 25, 2017 /
 
609 UPDATE

Tesztelhető az ébresztő funkció. Még nincs teljesen kész de már működik. A FORM validálásokat kell még megcsinálni. Most még kéretik csak számokat beírni. Ja és a visszamentést a pconfig-ba

Elvileg autoupdate frissít nem kell letöltenetek. A letöltés után még nincs auto reboot, csak a logban lehet látni a sikeres update-et. A következő reboot után már az új verzió fog indulni.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Rendben én megrajzolom ,de felelősséget nem vállalok Nekem elég az 5V amúgy nekem nem lesz vele gondom..A 6.09 kernel nem ment auto update lefrissített de nem bootolt..Lehet korán inítottam újra? Látszott az óra képén mikor frissített mert darabolt.. Kivettem a kártyát most rátettem megy .. Valaki próbálja nem elsietni az újraindítást
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Elvileg logban kell írnia hakész van. Ekkor kell rebootolni..Meg nem akartam auto reboot hogy lássuk mi történik. A kártyán rajta volt a kernel.img? Mérete stimmelt? Van ott egy kernel.im is az mekkora?

Majd ha más csinálja Update után össze kell hasonlítani a kártyán lévő kernel.img t a szerveren lévő 609 el

Kipróbálhatod újra ha visszarakod a 608 át tftpvel és reboot.

Azt is nézd meg ébreszt e a 609? Nem tudtam kipróbálni. Elvileg 5 percig zenél.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Nem szólt az ébresztés,ha a perc vége beállításkor 5, 6,7,8,9 a végén nem ok-z le..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Akkor ez még bugzik ..... Ilyen a vakon fejlesztés.
Többi webfunkcio megy? Azokat is atirtam.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Lefrissítheti és magától reboot van de nem indul el csak a piros led világít..Kértya kiszed felülír úgy működik a 6.09 kernel az ébresztő dolgok hibáival..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Akkor ez jól sikerült befejezem a vakon fejlesztést.

Ami a kártyán volt kernel ugyanakkora volt mielőtt felülírtad?
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Nem tudom már de kettő volt egy KERNEL és egy kernel..Most lefekszem mert korán lesz a reggel egy órával előbb melóba
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Akkor a 3 A konverterekkel tervezem az adatlap "TYPICAL APPLICATION" első rajza szerint 3db kettő potméterrel lesz állítható.. Az EN lábakkal akkor mi is legyen?
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Elég ha a portra viszem egy soros ellenállást azért beteszek vagy fel kell húzni a főtápra és tranzisztorral GND-re húzza a pi portja?
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
EN láb mehet PI re. Elvileg nem kell rá semmi mert bemenet ,össze lehet kötni direktbe, de ha attól félünk hogy ott bejöhet valami túlfesz ha meghal a DCDC, szerintem tegyünk be sorosan egy diodát és egy 1K t. Legfeljebb 0 Ohm lesz betéve ha így nem működne. Adatlap mit ír mi a MIN HIGH szint? Elvileg 2V már elég neki.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Azt írja 100K-val az in-re..Audio jack nem építhető vissza mert a hangkimeneteknek külön vannak nem közös GND-n..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
A francba akkor 2db jack et kell ráoperálni?
Vagy nézzünk valami pici telefonos beépíthető hangszórót?
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Tüskesorra gondoltam a két jack nem fér el..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Vagy MONO lesz. Úgyis gagyi a hangja.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Úgy gondoltam az svideo fölé teszek egy 2x2 tüskét és mindenki azt tesz rá mit akar. Ha kivezetés kell egy 90 fokos 5 pines mama betehető mi oldalra kilóg..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Rendben legyen így. De ne lógjon már ki
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2017
Következő: »»   447 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem