Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   157 / 398
(#) Doncso válasza zsjkuki hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Igen így van. A rajzon is ez áll.
(#) Doncso hozzászólása Jan 28, 2012 /
 
Próbáltam kicserélni a T2-öt, amikor kivettem, akkor negativ tápfesz volt a kimeneten, most betettem egy másik tipust, 2sc2752, most kevesebb fesz van a kimeneten, +50v helyett +43v. Nem itt lesz a probléma?
(#) zsjkuki válasza Doncso hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
A nyakon a T10 -es emitterei a levegoben lognak,nincsenek a negativ tapra kotve.Legalabbis en azon a nyak-on ezt latom.En ezt akartam mondani.
(#) reloop válasza Doncso hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Ha negatív táp megy a kimenetre C2 és az IC "elfáradhat"
(#) Doncso válasza zsjkuki hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Igen, értem, de az elöbb írtam, hogy a panel hátulján össze vannak kötve az emitter ellenállásokkal a negativ táp felé.
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
A c2 szerencsére tulélte, lehet hogy az IC meghalt. Ellenörzöm.
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Kivettem az IC-t, így negativ táp van a kimeneten, ha visszateszem, akkor +47v. Azt hiszem itt hagyom mára abba, nincs ötletem sem, addig szórakozok vele míg ellövöm a végtranyókat. Köszönöm mindenkinek a segítséget.
(#) reloop válasza Doncso hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Ha jó az IC: T2 B-E 0,6V; R11 3,3k ellenálláson pár mV esik.
A D5 - R37 átkötést megcsináltad? Köbzolinak címeztem az észrevételt.
(#) reloop válasza Doncso hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
Rendben, szívesen!
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
A poén.... gondoltam még kipróbálok 1-2 másik IC-t, benyomtam egy 741-est, nem jó, benyomtam egy TL081-est, ugrál a kimenet össze vissza, mondom mi ez? Benyomtam egy agyom forrasztott, TL081-es, egy másikat, és hihhetetlen módon 10mV a kimeneti DC. Megijedt hogy itt hagyom?
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Jan 28, 2012 /
 
No, teszteltem, próbálgattam, kiválóan működik, szépen szól, nem zajong, nagyon klassz. Holnap felcsavarom a bordára, és megnézzük műterheléssel mi a véleménye.
Mára ennyi, és nagyon köszönöm mindenkinek a közreműködést.
(#) Doncso hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
Sziasztok, légyszives segítsetek, mert lassan az őrület határán vagyok. Gyönyörűen működött deszkán mindkét panel, elkezdtem összeszerelni, már minden a helyén volt, épp a biztiket forrasztottam, mikor átjött a szomszéd, aztán beszélt beszélt, én meg nem figyeltem, és fordítva kötöttem be a tápot. aminek az lett az eredménye, hogy kivágta a biztosítékot, először nem értettem, aztán ahogy nézegettem leesett, mekkora egy állat vagyok. Hozzáteszem nem kevés munka van benne. Tehát szétcibáltam az egészet, méregettem jobbra balra, egy tönkrement végfok tranyót találtam, ezt kicseréltem, OPA-t kivettem, mérek tovább, nem találtam semmit, egy egy 10 ohmos ellenálláson keresztül adtam neki tápot , opa nélkül ellenőriztem hogy jó ez a táp az IC foglalaton belül, ez oké, minden alkatrész elméletileg rendben van, kikapcsolom, beteszem az OPA-t bekapcs, és füstöl a 10 ohmos, és nem tudok rájönni miért. Légyszives nézzétek meg a rajzot, mi mehet tönkre ilyenkor ha fordított tápot kap?
Köszi előre is.
(#) Doncso válasza Doncso hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Úgy néz ki elhárítottam a veszélyt. Nem volt egyszerű, szét álltam a lábamat. Az ember nem is gondolná, mik tudnak tönkre menni egy fordított táp során. Az egyik oldalon egy negativ oldali végtranyó, aztán egy óra szenvedés után kiderült hogy a másik negativ oldali is rossz, persze mérve majdnem jónak mutatta magát, ez megtévesztett, volt még egy rossz opa, illetve egy 212-est cseréltem, rendbe is jött a szerkezet. Na a másik megszivatott rendesen, a meghajtó tranyó zárlatosnak mutatta magát, de mikor kivettem semmi, hibátlan, na ezt kétszer eljátszotta, már mindent kiforrasztottam, a két vezetősávja még mindig zárlatot mutatott, hát mondom ezt nem hiszem már el, mikor jó a tranzisztor, már csak egy 2.2nF os kondi lógott a vég B-E lábán, hát az zárlatosodott be. Mostmár nevetek rajta, de nem kicsit pipa voltam, remélem több galiba nem lesz vele.
(#) djhans válasza Doncso hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Azért tudsz te. Csak sikerült megjavítani. Én is vétettem hibákat az élesztésnél. Először 15-15 ohmokat tettem a tápba. Tökéletesen működött. Majd szétszedtem a vezetékeket. Másnap rákötöttem ellenállás nélkül kipróbálni mit tud. A -táp és a test vezetékeket összecseréltem. Néztem hogy miért jön ki belőle csak torz hang. Szerencsére nem szállt el semmi.
(#) Doncso válasza djhans hozzászólására (») Jan 31, 2012 /
 
Lényegében ez volt nálam is majdnem. Tegnap ellenállással működött, ma meg összekolbászoltam, csak én rosszabbul jártam. Még jó hogy volt pluszba tranyó.
Hozzá kell tennem, 3-kor keltem ma mert nem bírtam aludni, azóta gépeztem, szereltem, stb, no meg a szomszéd, mint zavaró tényező . Szerencsére működik a szerkó....kopp kopp.
(#) BODHEAD hozzászólása Jan 31, 2012 /
 
Sziasztok!1 kérdésem lenne a kimeneten 10ohm-os ellenállás miért füstöl?Légyszi segítsetek
(#) Bobika79 hozzászólása Feb 1, 2012 /
 
Sziasztok

Tudna valaki segíteni?ugyan az a problémám mint mikee91-nek és ugyanaz a végfokom van nekem is

Van egy Quad405ös erősítőm, +-50V-ról működtetem egy 250VA-s 2x35VAC trafóval. A táp 2x10 000?F-al van pufferelve egyenirányítás után. Az erősítő egy 8Ohm-os hs-500 hangfalat működtet
A gond pedig az hogy bizonyos hangerőig szépen szól, amíg a membrán nem tesz nagy kitéréseket, majd kicsit tovább tekerve a hangerőt a basszusoknál elkezd elég rendesen recsegni, és nem tudom, hogy mitől.
Biztosan nem a hangszóró recseg, mert teljesen új, és egy másik erősítő szépen szólaltatja. A külső hangszóróvédő sem okozhatja mert nélküle is ugyan úgy recseg. Tehát vagy a táppal van a gond vagy az erősítővel. Mellékeltem a kapcsolási rajzaikat.
Ha valaki tudna segíteni megköszönném.
(#) Bobika79 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Ezt kb. negyed hangerőnél csinálja ,más erősítővel pedig nem (kenwood 7050D)
(#) Bobika79 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
És nem olyan rég volt egy úrban féle quad-om az nem csinált ilyet még teljes kivezérlésnél sem
(#) Bobika79 válasza Bobika79 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
amúgy erröl a kapcsolásról lenne szó
(#) ekkold válasza Bobika79 hozzászólására (») Feb 1, 2012 / 1
 
Ha C2 és C3 is 10µF ahogy a rajzon van, akkor az lehet a baj... tegyél be 2x 220µF-ot. (Honnan szedted ezt a hibás rajzot?)
(#) Bobika79 válasza ekkold hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Az egyik licitálós oldalon ahonnan vettem a QUAD-ot
(#) Doncso válasza Bobika79 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Úgy látszik nem vagy egyedül ezzel a problémával, nézd a képet is : Bővebben: Link A srác is onnan vette. Bővebben: Link
(#) Bobika79 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Szia
igen ,pont azért írtam hogy hátha neki már sikerült orvosolni a problémát!
(#) Dr Endugu hozzászólása Feb 1, 2012 /
 
Sziasztok!
Abban kellene segítség, hogy ki hol tud beszerezni 120pf stiroflex kondit kis tűréshatárút?
(#) appme válasza Dr Endugu hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Úristen, 20 év után is még hentereg az egyik fiókomban 1 pár. 118 és 116 Pf-sek.
Valamikor hangosítottam és használtam is Quadot, de kinőttem később. Elcserélem 2 db 1nF stirora.
(#) Ge Lee válasza Dr Endugu hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Nem kell oda stiro, és nem is mutat jól. Az NPO multilayer tökéletes. Értéke pontos, a hőfokfüggése (illetve függetlensége) jó, mérete alig nagyobb egy gyufafejnél, és néhány Ft a lomex-ben.
(#) Doncso hozzászólása Feb 1, 2012 /
 
Egész jól alakul a quad, Megmértem a kimenö teljesítményt, nem semmi, 70Vp-p és még nem görbült a szinusz teteje, még lenne ott, de nem bír többet adni a hangkártyám, nem hiszem el, a táp 63 ról 60v-ra esett vissza, nagyjából itt a vége szerintem, azért nemrossz , persze mindezt 8 ohmon.
(#) ekkold válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
8ohmon 100W teljesítményhez 40V-os csúcsérték tartozik, ami ugye 80Vpp, és simán megy +-50V-os tápról.
Ennek alapján viszont a 70Vpp-t kevésnek érzem.
(#) ekkold válasza Bobika79 hozzászólására (») Feb 1, 2012 /
 
Kicserélted már a kondikat? (mert magától nem fog megjavulni...)
Következő: »»   157 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem